به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
اسدالله بادامچيان:
اصلاح طلبان ديگران را به چشم دوست نمي بيند و همه را به چشم رقيب مي بينند و از اين رو هرگاه مسئوليتي را در حيطه اختيارهاي خود مي بيند، نيروهاي موثر و كارآمد گروه هاي ديگر را به همكاري دعوت نمي كنند كه بايد اذعان داشت كه علت اصلي شكست شان همين رويكرد غلط يا بهتر است اينطور بگوييم كه بسيار غلطشان است.
اسدالله بادامچيان نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامي گفت: اگر اصلاح طلبان اعتبار و موقعيتي در جامعه داشتند، حتما از عارف حمايت مي كردند و دليلي نداشت كه روحاني را نامزد مورد اعتماد خود معرفي كنند. چيزي كه الان ما شاهدش هستيم،‌ اين است كه جريان اعتدال كه از عناصر اصلاح طلب استفاده ابزاري كرد و همچنان مي كند و در عرصه هست و همچنين مي بينيم كه برخي از اصلاح طلب ها مكررا از اينكه روحاني را مورد حمايت قرار داده اند، اظهار پشيماني مي كنند و از كمترين فرصت ها هم براي مخالفت با دولت دريغ نمي كنند. همچنين در بي اعتباري جريان اصلاحات همين بس كه فرد اصلي اش در راه پيمايي هاي مردمي و در صحنه هاي ديگر مردمي نمي تواند حاضر باشد، چون به نظر من تحمل نگاه هاي منفي مردم را ندارد. پس اينكه شما از بازگشت اصلاحات حرف مي زنيد، نمي تواند حرف صحيحي باشد.

اسدالله بادامچيان در گفت وگو با تیترامروز ادامه داد: به آنهایی که روی کار آمدن روحانی را ضعف دولت های نهم و دهم می دانند، باید گفت اگر دليل روي كار آمدن هر دولتي را در ضعف دولت قبلي اش بدانيم، پس دولت اصلاحات شديدا ضعيف و ناكارآمد بود كه دولت بعدي اش با شعارهاي ضد اصلاحات و اصلاح طلبي راي بالايي آورد و تشكيل همهِ‌ مجالس بعد از مجالس دوره سوم و ششم هم ريشه در ضعف و كارنابلدي اين دو مجلسي بود كه با حضور اصلاح طلبان و همچنين فعالين طيفي كه از اول انقلاب و استقرار جمهوري اسلامي با خط اصيل امام خميني و اسلام ناب فاصله داشتند، تشكيل شده بودند.

نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامي در پاسخ به سوال اینکه چرا اصولگرایان بعد از يك دهه تجربه توام با برنده شدن در انتخابات مختلف، به يكباره در هر انتخاباتي كه از سال 92 برگزار شد، قافيه را به رقيب باختند، اظهار داشت؟ در هر انتخابات آزادي، راي مردم و هر راي آوري اي معمولا «ترجيحي» است و مردم به ندرت راي حذفي مي دهند. به اين معني كه اگر اكثريت اول مردمي كه در انتخابات شركت كرده اند، عده اي باشند،‌ اكثريت دوم را بايد متعلق به مردمي ربط داد كه حائز راي دوم شده اند. اما متاسفانه جريان هاي انحصارطلبانه و جريان هاي كه خارج خط امامت همواره ديگران را در تقابل با خود مي بينند و به همين دليل در پي اين هستند تا وانمود كنند،‌ مردم آنها را قبول كرده و ديگران را رد كرده يا پس زده اند. چنين ذهنيت غلطي در حالي است كه در برهه هر انتخاباتي مردم شخص يا گروه هايي را بر ديگران ترجيح مي دهند،‌ ضمن اينكه احترام ديگران را هم دارند. اين رويكرد اشتباه و خسارت توسط اصلاح طلبان،‌ ليبرال ها و ساير گروه ها و چهره هايي كه به مانند تفكر اصلاح طلبي فكر مي كنند، به اين دليل است كه آنها ديگران را به چشم دوست نمي بيند و همه را به چشم رقيب مي بينند و از اين رو هرگاه مسئوليتي را در حيطه اختيارهاي خود مي بيند، نيروهاي موثر و كارآمد گروه هاي ديگر را به همكاري دعوت نمي كنند كه بايد اذعان داشت كه علت اصلي شكست شان همين رويكرد غلط يا بهتر است اينطور بگوييم كه بسيار غلطشان است.

اسدالله بادامچيان در پایان گفت:انشاءالله همه گروه ها بتوانند در خدمت به نظام جمهوري اسلامي،‌ كشور ايران و ملت بزرگ و هوشمند ايران به جاي درگيري ها و جدل هاي سياسي جناحي كه گاها انگيزه قدرت طلبي و انحصارطلبي دارد، همه با هم در راستاي اهداف انقلاب اسلامي و رهنمودهاي ولي امر مسلمين كار كنند تا بتوانند از اين طريق در كاهش بدي ها و زياد شدن خوبي ها موثر باشند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: