به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
محمدرضا ملکشاهی راد:
وی با بیان اینکه دلیلی برای پنهان کاری در خصوص قرارداد با بوئینگ و سایر شرکت های خارجی وجود ندارد، گفت: حق مردم است که بدانند چه نوع قراردادهایی با کشورهای خارجی منعقد شده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس، از ورود کمیسیون متبوعش به بررسی زوایای پنهان قرارداد با بوئینگ خبر داد و گفت: افراد دخیل در عقد قرارداد با این شرکت هواپیمایی باید به جبران خسارت های وارده اقدام کنند.

محمدرضا ملکشاهی راد عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین وضعیت قرارداد با بوئینگ، گفت: متاسفانه خروج آمریکا از برجام پرده از زوایای پنهان قراردادهای بسیاری برداشت.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اکنون شاهد بر ملا شدن قراردادهای بسیار پسابرجامی هستیم، افزود: کسانی که در عقد این نوع قراردادها دخیل بوده اند اکنون باید پاسخگوی خسارت های وارده باشند.

وی با تاکید بر اینکه از بسیاری از قراردادهای منعقده مجلس و مردم بی خبر هستند، تصریح کرد: متاسفانه جریانی که اقدام به عقد قراردادهای محرمانه کرده دانستن را حق مردم نمی داند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه با لغو قرارداد فروش هواپیما به ایران پیش پرداخت ها بلوکه شده و خسارت زیادی به کشور وارد می شود، افزود: با توجه به حجم بالای این نوع قراردادها باید اقدام کنندگان به آن نسبت به جبران خسارت اقدام کنند زیرا مردم و بیت المال نباید جبران کننده این نوع خسارت ها باشند.

ملکشاهی با تاکید بر اینکه فرد یا افرادی که با کتمان کاری نسبت به عقد برخی قراردادها اقدام کرده اند متخلف هستند، تصریح کرد: مجلس با بررسی این نوع قراردادها متخلفان این موضوعات را به دستگاه های مسئول معرفی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دلیلی برای پنهان کاری در خصوص قرارداد با بوئینگ و سایر شرکت های خارجی وجود ندارد، گفت: حق مردم است که بدانند چه نوع قراردادهایی با کشورهای خارجی منعقد شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: همانطور که مردم در جریان قراردادها محرم نبودند حال نیز بیت المال در جبران خسارت ها محرم نخواهد بود.

وی ادامه داد: در صورتی که مشخص شود قراردادهای خارجی منعقده خلاف قانون بوده به طور حتم اشد مجازات برای خاطیان در نظر گرفته خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس به موضوع قرارداد با بوئینگ برای شفاف سازی آن ورود خواهد داشت و زوایای پنهان آن را رسانه ای خواهد کرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: