به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
روسای هیئت ها مرادی را متهم کردند دبیر پاسخ داد
با نزدیک شدن به زمان انتخابات رییس فدراسیون وزنه برداری در حالی که شماری از روسای هیئت های وزنه برداری استان ها علی مرادی رییس فدراسیون را به مهندسی انتخابات روسای هیئت ها متهم می کنند ، دبیر فدراسیون وزنه برداری در حمایت از رییس به ایراد سخن پرداخت.
با نزدیک شدن به زمان انتخابات رییس فدراسیون وزنه برداری در حالی که شماری از روسای هیئت های وزنه برداری استان ها علی مرادی رییس فدراسیون را به مهندسی انتخابات روسای هیئت ها متهم می کنند ، دبیر فدراسیون وزنه برداری در حمایت از رییس به ایراد سخن پرداخت.

تقابل سخنان برخی از روسای پیشین هیئت های وزنه برداری استان ها که خود را کاندیدای دوباره تصدی این پست کرده اند با محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه برداری ، سردرگمی علاقه مندان به این رشته ورزشی را موجب شده است .

حسین مقامی دبیر سابق فدراسیون وزنه برداری و رییس هیئت وزنه برداری استان قزوین به تازگی از آغاز روند حذف روسای هیئت های مخالف رییس فدراسیون وزنه برداری خبر داد و گفت :با توجه به اینکه تنها ده ماه به پایان دوره چهار ساله ریاست علی مرادی بر فدراسیون وزنه برداری باقی مانده است ، نامبرده در پی حذف روسای هیئتهایی است که مخالف عملکرد وی در طول سه سال گذشته هستند.

وی از رییس هیئت وزنه برداری استان مازندران به عنوان اولین رییس هیئتی که مورد خشم رییس فدراسیون وزنه برداری قرار گرفت نام برد و گفت : سه سال پیش زمانی که مرادی به عنوان رییس فدراسیون وزنه برداری برگزیده شد در نخستین گام به قلع و قمع روسای
هیئت هایی پرداخت که به وی درانتخابات رای نداده بودند.

او در نخستین گام در پی حذف رییس هیئت وزنه برداری استان مازندران برآمد که همگان به یاد دارند که حمایت حسین توکلی و بهادر مولایی از رییس این هیئت در مجمع انتخاباتی موجب کنار گذاشتن توکلی از سرمربیگری تیم ملی وزنه برداری ایران و عدم اعزام مولایی به بازی های المپیک ریودوزانیرو شد و آنگاه نوبت به روسای هیئت های وزنه برداری استان های آذربایجان غربی ، فارس ،گیلان و گلستان رسید.

مقامی به مخالفت های صورت گرفته از سوی رییسفدراسیون وزنه برداری به برگزاری مجامع انتخاباتیبرخی از هیئتهای وزنه برداری از جمله هیئت وزنه برداری قزوین اشاره کرد و گفت : رییس فدراسیون وزنه برداری تلاش دارد در روند قانونی انتخابات هیئت های وزنه برداری استان ها از جمله استان های قزوین ، کرمانشاه، لرستان و کهگیلویه و بویر احمد که روسایشان با عملکرد وی مخالف هستند ، مشکلاتی ایجاد کند و زمینه انتخاب نفرات حامی خود را فراهم کند.

پس از سخنان مقامی ، بابک سلیمی و سیدعلی شاهرخی روسای پیشین هیئت های وزنه برداری کرمانشاه و لرستان نیز در سخنانی مشابه رییس فدراسیون وزنه برداری را به مهندسی انتخابات این هیئت متهم کردند.

دبیر فدراسیون وزنهبرداری در پی این انتقادات نیز گفت: اینکه آدم سوتفاهم ها را بخواهد و سریع رسانه ای کند و در نهایت تهمت بزند همدلی را در خانواده وزنهبرداری کم رنگ می کند. محسن بیرانوند درباره دلیل باطل شدن ثبت نام انتخابات برخی هیئت های استانی وزنه برداریو انجام ثبت نام مجدد بیان کرد: ممکن است در فرایند برگزاری انتخابات یا اطلاع رسانی مجهولاتی وجود داشته یا نیاز به توضیح بیشتر باشد و یا اینکه در مهلت قانونی انتخابات برگزار نشده است در این صورت فدراسیون از اداره کل ورزش و جوانان استان مربوطه می خواهد دوباره ثبت نام انجام شود. البته متولی برگزاری انتخابات اداره کل ورزش و جوانان است و سرپرست هیئت را هم انتخاب می کندو آن سرپرست وظیفه دارد انتخابات را در سه ماه برگزار کند. نکته مهمی که وجود دارد و شاید کمتر به آن توجه شده این است که اعضای مجمع را سرپرست و اداره کلورزش و جوانان استان مشخص می کنند و فدراسیون در انتخاب نفرات دخیل نیست.

بیرانوند در پاسخ به این پرسش که برخی هیئت ها اعلام کرده اند فدراسیون ثبت نام آنها را باطل و گفته باید مجددا ثبت نام انجام شود و آیا این اقدام فدراسیون که ثبت نام یک هیئت را باطل کند قانونی است، تاکید کرد: ابتدا به درخواست مدیر کل ورزش و جوانان دوره سرپرست تمدید می شود و یا سرپرست تغییر خواهد کرد و حکم جدید صادر می شود. از طرفی اگر در آن مهلت سه ماهه که در اختیار سرپرست های هیئت ها است انتخابات برگزار نشود احتمال دارد فدراسیون بخواهد که ثبت نام مجددا انجام شود. درواقع شاید در پروسه اطلاع رسانی و ثبت نام شبهاتی وجود داشته باشد وفدراسیون در جریانش نباشد و این را می خواهد که ثبت نام مجددا انجام شود.

با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری خانواده وزنه برداری انتظار دارد که مسئولان وزارت ورزش و جوانان برای رفع هرگونه شائبه ای در انتخابات روسای هیئت های وزنه برداری استان ها که رکن اساسیمجمع انتخاباتی فدراسیون وزنه برداری محسوب می شوند ، نظارت کرده و در برگزاری سالم این انتخابات کوشا باشند.

بارفع شبهات ایجاد شده از سوی برخی از روسای پیشین هیئت های وزنه برداری استان ها با برگزاری سالم انتخابات روسای هیئت هایی همچون انتخابات استان های قزوین ، کرمانشاه و لرستان پیش بینی می شود کاندیداهای ریاست فدراسیون وزنه برداری درانتخابات آتی این فدراسیون رقابت سختی را با یکدیگر داشته باشند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: