به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۷۱۳
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
یحیی آل اسحاق:
آل اسحاق با بیان اینکه قاچاق 10 میلیارد دلار اثر مخرب بزرگی بر کشور دارد، گفت: یکسری ذینفع وجود دارند که اجازه نمی‌دهند با این موضوع مقابله شود، وقتی کالاهای قاچاق در شهرهای مختلف کشف می‌شود یعنی به راحتی وارد می‌شود حال یا از گمرک رسمی یا غیر رسمی، اما آن برخوردی که باید باشد نیست.
یحیی آل اسحاق در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره قاچاق اظهار کرد: قاچاق آسیب دیرینه کشور است و همه دولت‌ها تقابل با آن را وظیفه خود می‌دانستند و عنوان می‌کردند که با این پدیده مقابله می کنیم اما، موضوعی که مشخص است این است که ما کماکان قاچاق داریم.

عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه مبارزه با قاچاق الزاماتی دارد که اگر قرار است فراهم شود با آرزو و شعار امکان پذیر نیست،افزود: بر اساس آمار دولت، بیش از 10 میلیارد دلار قاچاق داریم که برای تامین آن نیاز به ارز است یعنی اگر ارز کالای قاچاق تامین نشود و گلوگاه ارزی آنها را ببندند، نمی توانند آن را وارد کنند.

آل اسحاق گفت: سیستم‌های ارزی ما در گذشته به گونه‌ای بود که این میزان ارز را حتما تامین می‌کردند اما، در حال حاضر که شرایط تغییر کرده، دولت وظیفه‌ای برای تامین این ارز ندارد و اگر بخواهد با قاچاق مبارزه کند باید با ورودی و خروجی ارز، قاچاق را کنترل کند که این امر شدنی است.

وی با بیان اینکه قوانین و مقررات اشکالاتی دارد که طی سالیان اصلاح نشده است، گفت: چطور یک داعشی نمی‌تواند وارد کشور شود اما، قاچاق کامیون به راحتی وارد کشور می‌شود و این قابل قبول نیست، معضلاتی وجود دارد که باید برطرف شود، تمام موانع برای مبارزه با قاچاق مشخص است و فقط نیاز به عزم دارد.

آل اسحاق با بیان اینکه قاچاق 10 میلیارد دلار اثر مخرب بزرگی بر کشور دارد، تصریح کرد: یکسری ذینفع وجود دارند که اجازه نمی‌دهند با این موضوع مقابله شود، وقتی کالاهای قاچاق در شهرهای مختلف کشف می‌شود یعنی به راحتی وارد می‌شود حال یا از گمرک رسمی یا غیر رسمی، اما آن برخوردی که باید باشد نیست.

برچسب ها: یحیی آل اسحاق
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: