به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۷۱۲
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
احمد کریمی اصفهانی:
عضو هیات نظارت حزب موتلفه اسلامی گفت:همین اول مذاکرات با کشورهای اروپایی باید تمام شروط و خواسته‌ها مشخص باشد و زمان انجام مذاکرات هم مشخص باشد چراکه با سستی و باری به هرجهت، شرایط بدتر خواهد شد.

عضو هیات نظارت حزب موتلفه اسلامی گفت: اروپا به ایران به چشم یک بازار پرسود می‌نگرد و برای اینکه بازار خود را از دست ندهد، نمی‌خواهد قاطعانه برجام را رد کند.

احمد کریمی‌اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اظهار داشت: با توجه به تجربیات چهل سال گذشته در مواجهه با آمریکا و اروپا، رفتار آنها با برجام از ابتدا مشخص بود.

وی با بیان اینکه امریکا و اروپا ازهم جدا نیستند، ادامه داد: آمریکا و اروپا منافع همدیگر را رعایت می‌کنند. اروپا به ایران به چشم یک بازار پرسود می‌نگرد و برای اینکه بازار خود را از دست ندهد، نمی‌خواهد قاطعانه برجام را رد کند.

کریمی اصفهانی عنوان کرد: باید به زمانی که برای برجام صرف کردیم، دقت کنیم. بعد از گذشت چند سال از زمان آغار مذاکرات و بعد هم امضای آن، متاسفانه به همان چیزی که از روز اول مشخص بود، آن هم عدم اعتماد به آمریکا رسیدیم.

دبیر کل جامعه انجمن اسلامی اصناف و بازار خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی لازم است گفتار و رفتارمان در کشور دوگانه نباشد بلکه یک حرف واحد و مشترک داشته باشیم. تفاهم بین مسئولان و ملت به اقتدار کشور درعرصه بین‌المللی کمک می‌کند. هرقدر که انسجام مان در داخل کشور را بیشتر کنیم، طرف مقابل بیشتر عقب‌نشینی می‌کند.

کریمی اصفهانی با اشاره به اینکه عدم اتلاف وقت در انجام مذاکرات با اروپاییان از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: مذاکرات با کشورهای اروپایی باید در مقطع زمانی مشخص شده به جمع‌بندی نهایی برسد. همچنین در مذاکرات با کشورهای اروپایی باید تضمین‌های محکمی هم گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: همین اول مذاکرات با کشورهای اروپایی باید تمام شروط و خواسته‌ها مشخص باشد و زمان انجام مذاکرات هم مشخص باشد چراکه با سستی و باری به هرجهت، شرایط بدتر خواهد شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: