به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۶۸۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
حمیدرضا ترقی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: عملکرد و الگوی وزرا به عملکرد خود رئیس جمهور برمی‌گردد و اگر رئیس جمهور پرکار و پرتلاش باشد وزرا هم مجبور هستند همراه با او شوند و به نظر می‌رسد این ناهماهنگی‌هایی و گله‌ها ناشی از مدیریت دولت است و از بیرون چیزی به دولت تزریق نشده و خود ایشان از این وزرا در مجلس دفاع و حمایت کرده و این مسائل مربوط به خود دولت است.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: گره زدن سرنوشت دولت و عمده مشکلات کشور به برجام جز سیاست‌های غلط دولت بود.

حمیدرضا ترقی درگفت‌وگو با ایسنا – منطقه خراسان، اظهار کرد: دولت در دوره دوم وعده‌های متعددی داد که عمده آن حل مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری، تورم، رکود، حمایت از تولید و حل مشکلات مردم از طریق برجام بود.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که شاهد هستید بخشی از این وعده‌ها به صورت محدود مثل اشتغال و برخی کمک‌هایی که به تولید شده، صورت گرفته و بخش عمده وعده‌ها تحققق نیافته است و دولت نتوانسته به وعده‌های خود عمل کند، همین مسئله موجب نارضایتی در مردم شده و بروز و ظهورش در اعتراضات دی ماه بود و طبیعتا اگر ادامه یابد این وضعیت می‌تواند به یک چالش تبدیل شود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه گره زدن سرنوشت دولت و عمده مشکلات کشور به برجام جز سیاست‌های غلط دولت بود، گفت: دولت سرنوشت خود و بسیاری از مشکلات کشور را به برجام گره زد و حل مشکلات را در پذیرش برجام می‌دید و اکنون این برجام به فرجام نرسیده است و مهمترین برگ برنده دولت با شکست مواجه شده و این موضوع دولت و پروسه‌ی دولت در حل مشکلات کشور را با یک چالش جدی روبه رو می‌کند.

ترقی تصریح کرد: خوش‌بینی بیش از حد دولت و عوامل تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز دولت نسبت به غرب و آمریکا عامل اصلی این اشتباه محاسباتی دولت بوده که نتوانست به تعهدات خود عمل کند و امروز دولت همان حرف‌هایی را میزند که دلواپسان و دغدغه‌مندان در رابطه با برجام و مذاکره با آمریکا می‌دادند لذا با توجه به این تجربه این چندسال طبیعتا خسارت سنگینی به کشور وارد شد.

وی ادامه داد: از طرفی تمام امید دولت به سرمایه گذاری‌های خارجی در حد سه چهار میلیارد تحقق پیدا نکرده و این‌ها نشان می‌دهد که دستاورد برجام دستاورد ضعیفی بود و تحریم‌ها، تهدیدها و اقدامات خلاف برجام آمریکا همچنان استمداد پیدا کرده است و از دشمنی آمریکا کاسته نشده است، بنابراین انتقاداتی بر دولت وارد است و دولت باید پاسخگوی تصمیمات خود باید باشد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه مسئله تلگرام یک مسئله امنیتی در کشور است، عنوان کرد: تنها دولت در زمینه فیلترینگ تلگرام تصمیم گیر نیست و وقتی موضوعی در شورای امنیت ملی کشور بحث می‌شود و شورای عالی فضای مجازی درموردش تصمیم می‌گیرد و دستگاه قضایی آن را اجرا می‌کند این دیگر بحث مصالح و امنیت کشور است و دولت باید خود را با تصمیمات کلان کشورهمسو کند.

ترقی خاطرنشان کرد: در مورد ارز دولت باید پاسخگو باشد زیرا دولت از توطئه بین المللی آمریکا در مورد ارز و تلاش غرب و نقش منافقین برای بیرون کشیدن دلار و ارز از داخل کشور ما مطلع بوده است و برای مقابله با این توطئه‌های دشمن باید برنامه‌ریزی می‌کرد و بانک مرکزی در این زمینه ضعیف عمل کرده و نتوانست مانع خروج میلیاردها دلار ارز از کشور شود.

وی اظهار کرد: کابینه منتخب خود ایشان است و عملکرد و الگوی وزرا به عملکرد خود رئیس جمهور برمی‌گردد و اگر رئیس جمهور پرکار و پرتلاش باشد وزرا هم مجبور هستند همراه با او شوند و به نظر می‌رسد این ناهماهنگی‌هایی و گله‌ها ناشی از مدیریت دولت است و از بیرون چیزی به دولت تزریق نشده و خود ایشان از این وزرا در مجلس دفاع و حمایت کرده و این مسائل مربوط به خود دولت است.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
0
0
دولت روحانی همان دولت لیبرال هاشمی هست. مردم رو فریب دادند نا به اهداف پلیدشان برسند غافل از اینکه با روشنفکری رهبری این کودتای پنهان خنثی شد/
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: