به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
حسن لاسجردی تشریح کرد:
سوریه در شرایط خیلی حادی است و در این شرایط همه طرفهای درگیر در سوریه تلاش می کنند برای اینکه در روزهای آینده دست برتر در مذاکرات را داشته باشد با رقابت های پنهان و پیدا و تصاحب مناطق مختلف امتیازات بیشتری از یکدیگر بگیرند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: موضوع منطقه درعا که در حال حاضر مورد مناقشه است از روزهای اول بحران سوریه تا کنون بعنوان راه ورود و خروج و کوریدور نیروهای تروریستی به خاک اردن مطرح بود.از طرف دیگر آمریکاییها در طول سالهای گذشته همیشه به این منطقه بعنوان محل تنفس برای ورود خودشان و ارتباط با گروههای تروریستی استفاده کرده و در حال حاضر نیز همین نگاه را دارند.

حسن لاسجردی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا گفت: موضوع منطقه درعا که در حال حاضر مورد مناقشه است از روزهای اول بحران سوریه تا کنون بعنوان راه ورود و خروج و کوریدور نیروهای تروریستی به خاک اردن مطرح بود.از طرف دیگر آمریکاییها در طول سالهای گذشته همیشه به این منطقه بعنوان محل تنفس برای ورود خودشان و ارتباط با گروههای تروریستی استفاده کرده و در حال حاضر نیز همین نگاه را دارند.

کارشناس مسائل منطقه اظهار داشت: آمریکا مشخصا در مورد درعا به دنبال این است در صورت درگیری در استان درعا حداقل نیرویی به غیر از ارتش سوریه حضور نداشته باشد تا بتواند مدیریت بحران منطقه را در کنترل داشته باشد از طرف دیگر روسها نیز چنین نگاهی دارند و گفتگوهای اخیر سران دو طرف و رایزنیهایی که انجام شده دال بر این است که روسها برای آزادی درعا با ارتش سوریه عملیات کنند و نیرویی غیر از ارتش سوریه شرکت نداشته باشد.

وی افزود: همه این اقدامات به این دلیل است که این منطقه به خاک اردن راه دارد و آمریکاییها در نزدیکی مرز اردن پایگاه واستحکاماتی دارند و نگران هستند که با ورود نیروهای مقاومت به همراه ارتش سوریه به این منطقه چالشی جدید برای نیروهای آنها ایجاد کند لذا تلاش می کنند که صرفا ارتش سوریه در این زمینه ورود داشته باشد.

لاسجردی با اشاره به اهمیت درعا افزود: تحولات این منطقه از طرف آمریکاییها و برخی کشورهای عربی با حساسیت دنبال شود و از طرفی روسها هم چندان علاقه ندارند تا نیروهای مقاومت برای ادامه روند تثبیت کمربند امنیت سوریه در درعا حضور پررنگی داشته باشند چرا که روسها می خواهند بحران سوریه را خودشان مدیریت کنند لذا سعی می کنند از چالشها بکاهند و از اصطکاک ها جلوگیری کنند و در حال حاضر این موضوع بیشتر از همه مورد توجه آنهاست.

کارشناس مسائل منطقه افزود: بدلیل اینکه نیروهای مقاومت حضور نیروهای آمریکایی در خاک سوریه را یک نوع اشغال می داند بنابراین هرگونه درگیری بین دو طرف شدید خواهد بود لذا روسیه برای جلوگیری از تشدید برخوردها و اصطکاک ها اعلام کرده مایل است با ارتش سوریه در عملیات آزادسازی درعا شرکت کند.

وی در پایان تاکید کرد:سوریه در شرایط خیلی حادی است و در این شرایط همه طرفهای درگیر در سوریه تلاش می کنند برای اینکه در روزهای آینده دست برتر در مذاکرات را داشته باشد با رقابت های پنهان و پیدا و تصاحب مناطق مختلف امتیازات بیشتری از یکدیگر بگیرند.

برچسب ها: حسن لاسجردی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: