به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
فدراسیون فوتبال مشکلات بازی در شب تاسوعا را جدی بگیرد
سال هاست فوتبال باشگاهی ایران در حسرت قهرمانی آسیا می‌سود و می‌سازد. رویایی که شاید امسال محقق شود. البته به شرط آن که از این مرحله به سلامت عبور کنند.

مهدی یکتا- قرعهکشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا چهارشنبه گذشته در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در مالزی برگزار شد و 8 تیم راه یافته به این مرحله حریفان خود را شناختند. بر این اساس استقلال به السد خورد و باید در بازی رفت در تهران و برگشت در قطر به مصاف این تیم برود.

پرسپولیس نیز به الدحیل برخورد کرد با این تفاوت که بازی رفت در قطر و برگشت در تهران برگزار شود.

این در حالی بود که برخی از فوتبالدوستان ایرانی تصور میکردند شاید استقلال و پرسپولیس در دو دربی رفت و برگشت اضافی(!) در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به هم برخورد کنند،اما این طور نشد.

نکته قابل تأمل آن که دیدار برگشت پرسپولیس و الدحیل قطر سه شنبه 27 شهریور ماه آینده و شب تاسوعا قرار است برگزار شود! بدون شک فضای کشورمان و استادیوم آزادی تهران در آن شرایط مناسب بازی فوتبال نیست و جاست مدیران ورزش کشورمان و فدراسیون فوتبال به فوریت درخواست رسمی برای تغییر زمان این بازی را بدهند. مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به نمایندگان پرسپولیس در مراسم قرعهکشی اعلام کردهاند که این نامه رسمی باید هر چه زودتر به AFC ارسال شود و به این ترتیب تاخیر به هیچ روی جایز و پذیرفتنی نیست.

اما جالبتر میشود وقتی بدانید نماینده باشگاه الدحیل قطر در مصاحبهای مدعی شد باشگاهش تمایل داشته در این مرحله به پرسپولیس بخورد و گفته خدا را شکر به این تیم خوردیم! چون به خوبی میداند پرسپولیس تیمی است که پنجره نقل و انتقالات تابستانی آن بسته شده است و نیز قرار است دو، سه بازیکن کلیدی هم از پرسپولیس جدا شوند و همین میتواند پاشنه آشیل تیم برانکو باشد!

استقلال تهران هم بدون «مامه تیام» میتواند آسیبپذیر باشد. مهاجمی که با پیشنهاد 30 میلیارد تومانی الهلال عربستان روبه رو شده است! با همه این تفاسیر ما امیدواریم هم استقلال و هم پرسپولیس از این مرحله به سلامت عبور کرده و در نیمه نهایی شاهد دودربی جذاب و دینی در تهران باشیم.

سال هاست فوتبال باشگاهی ایران در حسرت قهرمانی آسیا میسود و میسازد. رویایی که شاید امسال محقق شود. البته به شرط آن که از این مرحله به سلامت عبور کنند. الدحیل که ترکیبی از دو تیم لخویا و الجیش قطر است یک فصل را بدون شکست سپری کرده و همه حریفان خود در مراحل قبلی را شکست داده است. السد هم با «ژاوی» و «پورعلی گنجی» حریف آسانی نیست اما استقلال که الهلال و العین را پشت سرگذاشت میتواند این تیم قطری را هم شکست بدهد. به امید موفقیت هر دو نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: