به‌روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
دبیر حزب موتلفه اسلامی خوزستان
مردم صبور خرمشهر بحمدالله نجابت خوبی دارند و در برابر شدائد و مشکلات خویشتنداری میکنند اما این وضعیت دلیل آن نمیشود که کوتاهی و قصوری در کار نیست. این مردم شریف و ولایتمدار هرچند به خدماتی که شده وقوف کامل دارند و شاکرند، اما نیازمند به خدمات بیشتری هستند.

سید موسی بلادیان- فتح خرمشهر در عملیات بیتالمقدس سال ۱۳۶۱ روز مقاومت ، ایثار و پیروزی نام گرفت. تاجایی که یکی از افتخارات ایران تا ابد خواهد ماند.

امام خمینی به مناسبت فتح خرمشهر طی پیامی فرمودند: « ... و رزمندگان متعهد و فداکار آن را مورد عنایت و حمایت خویش قرار داد و نصر بزرگ خود را نصیب ما فرمود. اینجانب با یقین به آن که «ماالنصر الا من عند الله» از فرزندان اسلام و قوای سلحشور مسلح که دست قدرت حق از آستین آنان بیرون آمد و کشور بقیهالله الاعظم را از چنگ گرگان آدمخوار که آلتهایی در دست ابرقدرتان، خصوصاً آمریکای جهانخوارند، بیرون آورد و ندای الله اکبر را در خرمشهر عزیز طنین انداز کرد و پرچم پر افتخار لا اله الا الله را بر فراز آن شهر خرم که با دست پلید جنایتکاران غرب به خون کشیده شده و خونین شهر نام گرفت، تشکر میکنم البته آنان فوق تشکر امثال من هستند...».

به همین مناسبت رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در دیدار با اقشار مختلف مردم روز اول خرداد ۱۳۸۱ طی مطالبی فرمودند که « ... آنچه در اختیارات ملت ایران بود از یک ارادهای قوی و نشاط همه جانبه که برخاسته از ایمان و آگاهی بود. این که امام خمینی فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد، یعنی این ... خوب است در اینجا یاد شهید عزیزمان صیاد شیرازی را گرامی بداریم. خیلی از فرماندهان آن روز بحمدالله امروز زنده و سرحال و مشغول انجام وظیفهاند و بعضی هم به شهادت رسیدند. هیچکس در دنیا باور نمیکرد که نیروهای مسلح ما، بتوانند خرمشهر را پس بگیرند، چون خرمشهر رفته بود...».

فتح خرمشهر یک پیروزی جنگی نبود، فتح خاک نبود، حتی ضرب شستی به دیکتاتور دیوانه عراق هم نبود، فتح خرمشهر در واقع فتح ارزشها بود. نگین درخشان هشت سال دفاع مردانه بود در برابر تجاوز تمام استعمار، تمام خودکامگی و رذالت. فتح خرمشهر در عملیات غرور آفرین بیتالمقدس انجام شد و گفته میشود که این عملیات غرورآفرین یکی از بزرگترین حوادث تاریخ معاصر کشور و یکی از عظیمترین رخدادهای تاریخ انقلاب اسلامی، دفاع مقدس هشت ساله ملت نجیب ایران است.

عملیات بیتالمقدس که منجر به آزاد سازی خرمشهر پس از ۵۷۵ روز گردید ضربه اساسی و تعیین کنندهای بر پیکر دشمن وارد ساخت و تمامی معادلات آنان را برهم زد و بسیاری از کارشناسان نظامی و تحلیلگران رسانههای خارجی در برابر سرعت عمل و ویژگیهای عملیاتی نیروهای ایرانی به هنگام فتح خرمشهر غافلگیر، مبهوت و شگفتزده شدند.

با فتح خرمشهر ایران به عنوان یک قدرت منطقهای مطرح گردید و جهان استکباری پی برد که قدرت و مدیریت در ایران خیلی بیش از آن هست که تصور میکردند.

فتح خرمشهر از نظر دیکتاتور معدوم عراق تا آنجا غیر ممکن مینمود که وی اعلام کرده بود که اگر ایران بر خرمشهر استیلا پیدا کند کلید بصره را تقدیم خواهد کرد.

بالاخره خدا خرمشهر را با نیروی بندگان مخلص خود که در ظاهر بسیجی و ارتشی در نبرد بودند آزاد نمود و شادی زائدالوصفی برای ایرانیان باغیرت و شرافتمند به وجود آورد.

به گفته عزیزی شادی آن روز بزرگ مثل لبخندی جاوید بر تارک این سرزمین حک شده است و اگر از آن روز به بعد ما هر سوم خرداد به جشن و سرور مینشینیم به واسطه ایثارگری بهترین فرزندان ایران است و در پایان بحث دو نکته را برای انجام رسالت مطبوعاتی خود ضروری میدانم.

اول اینکه دولتمردان و مسئولانی که موفق به انجام خدمتی میشوند مغرور نگردند و همه موفقیتها را مرهون لطف خدا بدانند به همان صورتی که امام در فتح خرمشهر نشان داد.

و نکته بعدی اینکه مردم صبور خرمشهر بحمدالله نجابت خوبی دارند و در برابر شدائد و مشکلات خویشتنداری میکنند اما این وضعیت دلیل آن نمیشود که کوتاهی و قصوری در کار نیست. این مردم شریف و ولایتمدار هرچند به خدماتی که شده وقوف کامل دارند و شاکرند، اما نیازمند به خدمات بیشتری هستند.

باید در زمینه اشتغال، امنیت و مسائل رفاهی و بهداشتی و فرهنگی دولت خدمتگزار بیشتر خدمت کند و انشاء الله در آیندهای نه چندان دور در خرمشهر به عنوان یک شهر نمونه جلوه گردد.

برچسب ها: خرمشهر
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: