به‌روز شده در: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
logo
کد خبر: ۲۷۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
در توصیف و تبیین الگوی رهبری امام خامنهای باید گفت:او رهبری است که به تبع خلف صالح و مراد خویش، روح انقلاب اسلامی را با تبیین مواضع خود در سطح جهان حفظ نمود. او دو قطبی جهان مستکبران و مستضعفان را بر اساس دو قطبی حق و باطل ایجاد نمود و استمرار داد و در رأس جبهه حقخواهان عالم قرار دارد. او آرزوی دیرینه جهان اسلام را از این جهت که دین برای حکومت و دنیا و آخرت توام مردم میباشد، تحقق ساخت و این الگو را در جمهوری اسلامی پایدار نمود. او تنها رهبری است که متناسب با شرایط زمان، کشور را از خندقها و جنگ های مستمر احزاب عبور داد و خطر را به خانههای دشمنان و لانههای عنکبوتی آنان رساند

نصر عزیزی- چهاردهم خرداد ماه اگر چه روز ماتم و عزای ملت ایران و قاطبه مسلمانان جهان به دلیل رحلت امام خمینی است. درعین حال روز غدیر شادمانی غدیر عبرت و غدیر پایبندی جامعه ما نسبت به به اصل اعتقادی امامت و ولایت میباشد. تصمیم تاریخی خبرگان رهبری برای کشف مصداق ولایت و معرفی رهبری امام خامنهای اهمیت کمتری نسبت به واقعه غدیر خم ندارد زیرا هم آن وهم این برای حاکمیت اسلام بوده است. تشخیص و درک این مهم و تمیز دادن آن از معیارهای انتخاباتی مرسوم دنیا، نیازمند چند اصل مهم سرنوشتساز است:

1- اصل اعتقادی؛ چارچوب اعتقادی دین اسلام و مذهب شیعه نسبت به موضوع امامت و ولایت فقیه در هیچ مکتب و مسلک و نظام اجتماعی جهان کنونی شبیه و نظری نداشته و ندارد. بنابر این سنجش قضاوت و ارزیابی نسبت به امامت امام خامنهای باید و باید با این معیار بی بدیل و بی تغییر باشد.

2- اصل باوری؛ رهبری امام راحل و امام خامنهای اگر برخاسته از باور عمیق قلبی و اعتقادی جامعه ما و بلکه بسیاری از مسلمانان جهان نباشد، امکان نداشت در این دنیای متلاطم و در این جهان ظلمزده و استعمار زده و با این همه طراحیها و توطئههای سازمان یافته دستگاههای جاسوسی جهانی بیش از چهل سال دوام بیاورد. همین باور نسبت به گنجینه ذی قیمت امام راحل و امام خامنهای بوده که شرق و غرب عالم را در نوردیده و اظهارات و دیدگاه ها و نظرات این دو ودیعهالهی موضوع و مشک و بحث روزانه ابرقدرتها شده است.

3- اصل پیوند امت و امامت؛ عشق و علاقه و وفاداری و تبعیت ملت از امام رحل و رهبری امام خامنهای نه القایی و نه اجباری و نه تزریقی است بلکه نورانیت تقوا، عدالت، فقاهت، اعلمیت، صیانت از نفس، دلسوزی برای مردم، شناخت حقیقی وقایع جامعه باعث این پیوند است. این ویژگیها فقط و فقط در فقه و فقهای شیعه مصداق دارند و شبیه و نظیری ندارند و اگر بر اساس قانون فقه و حتی قانون اساسی رهبری از یکی از این ویژگیها ساقط شود، از رهبری ساقط است. و خداوند بر این ملت منت نهاد تا مقام معظم رهبری نه تنها در این ویژگیها جای خالی امام راحل را پرکند، بلکه این الگوی تربیتی را به خانواده و فرزندان خود منتقل سازد. از باب لجاجت و عمق کینهتوزی دشمنان نسبت به ولایت امامگونه رهبری مردم شایعات را فراموش نکردهاند که پسر آقا کامیون های شمش طلا را به خارج از کشور انتقال داد. این دقیقاً همان خط معاویه صفتی است که گفته شد امام علی(ع) نعوذبالله اهل نماز نبود.

اما در توصیف و تبیین الگوی رهبری امام خامنهای باید گفت:او رهبری است که به تبع خلف صالح و مراد خویش، روح انقلاب اسلامی را با تبیین مواضع خود در سطح جهان حفظ نمود. او دو قطبی جهان مستکبران و مستضعفان را بر اساس دو قطبی حق و باطل ایجاد نمود و استمرار داد و در رأس جبهه حقخواهان عالم قرار دارد. او آرزوی دیرینه جهان اسلام را از این جهت که دین برای حکومت و دنیا و آخرت توام مردم میباشد، تحقق ساخت و این الگو را در جمهوری اسلامی پایدار نمود. او تنها رهبری است که متناسب با شرایط زمان، کشور را از خندقها و جنگ های مستمر احزاب عبور داد و خطر را به خانههای دشمنان و لانههای عنکبوتی آنان رساند. بنابر این رهبر الهی برای مسلمان و یا مستضعف قارههای آمریکا و اروپا و آفریقا و اقیانوسیه و... به همان میزان دل میسوزاند که برای ملت ایران حساسیت دارد. ولی چون شرایط حکمرانی و مقبولیت و آگاهی فراهم نگردید، به مرزهای ایران و بعضی کشورهای مسلمان محدود میشود. در نگرش الهی رهبری ایشان تعارف و رودرواسی و مراودات بی نتیجه دیپلماسی جایی ندارد این نگاه در اعتراف سران ملاقات کننده جهان با وی مشهود است. اگر جدولی با صدها شاخص به عنوان نمودار عزت یک ملت ترسیم و مورد توافق جهانی باشد، نمیتوان روی کره زمین ملتی را یافت که حداقل این شاخصها را نسبت به ملت انقلابی ایران داشته باشد و با تحقیق میتوان گفت این عزت در سایه هدایت رهبری ایشان بدست آمد و بنیانگذاری این عزت توسط امام راحل جای خود را دارد. ارتباط متفاوت و گوناگون حضرت امام خامنهای با همه اقشار جامعه در هر سطح و جایگاه اندیشهایی و نوع رهنمودهای محققانه و هدفمند نسبت به این اقشار و شیوه سفرهای استانی آقا نه تنها کمنظیر که بینظیر است و خداوند هم به پشتوانه اخلاص و تقوای ایشان به اوقات شبانهروزی وی برکت میدهد و لبخند رضایت و امید و عشق و تبعیت و اطاعت رادر همه اقشار جاری میسازد و این لبخند با افتخار و با وجود همه سختیها و مشکلات معیشتی از ژرفای وجود آحاد مردم سرچشمه میگیرد. لذا این الگو نه تنها به عنوان کتاب تجربه مدیریت و رهبری از دیدگاه اسلام مکتوب میشود، بلکه بر صفحه دل و جان مردم نقش میبندد.این نقش و این جان بستن همان رمز و راز تداوم امامت و رهبری ایشان و چهل سالگی انقلاب اسلامی میباشد که تمام زمین و زمان برای شکست آن بسیج شدند و این رهبری نه تنها شکست نخورد، بلکه جریان مقاومت را در منطقه غرب آسیا به جان غارتگران و راهزنان بینالمللی انداخت. کتاب الگوی رهبری امام خامنهای که متکی به دریای ذخیره شخصیتی امام راحل بود. تمام شدنی نیست و به همین بسنده میشود که ویژگیهای شخصیتی نظیر علم، تقوا، مجاهدت، رزمندگی، ایثارگری، شهادتطلبی، نظم کاری، شکار لحظهها، سادهزیستی، چابکی و ورزیدگی، قناعت، بیمیلی به زخارف دنیوی، تسلط بر هوای نفس، پرهیز از جاهطلبی، مهربانی و عطوفت با زیردستان، مدارای با قصورها، شدت عمل با تبهکاران و متخلفان، زیرکی و هوشیاری، سطح تحلیلگری تعیین کننده، گفتار حکیمانه، رفتار متواضعانه، نیت مخلصانه، همدردی با بینوایان، هوشیاری نسبت به اطرافیان، رصد دقیق برنامههای مستکبران و اطلاعات وافر کارشناسی و بینالمللی از جمله خصوصیات این رهبر و این ودیعه الهی است که هر کدام سرفصل الگوها هستند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: