به‌روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
احمدعلی مقدم
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت:با خروج یک به یک شرکت‌های اروپایی از قرارداد با ایران همچون شرکت کشتیرانی کانتینری جهان مولر-مرسک، شرکت فولادسازی دانیلی ایتالیایی، شرکت نفتی توتال و شرکت آلمانی زیمنس این شرکت‌ها اولین نیستند و آخرین نیز نخواهند بود و باید منتظر ماند و دید بقیه شرکت‌های اروپایی به ترتیب به این صف بپیوندند.
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: دولت با تقویت زیرساخت‌های کشور اجازه اثرگذاری خروج از برجام و تشدید تحریم‌ها را بر اقتصاد کشور ندهد.

احمدعلی مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به تبعیت محض اروپا از سیاست‌های آمریکا در قبال برجام اظهار داشت: همین چند روز پیش بود که موگرینی، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در رابطه با ارائه تضمین از سوی اروپا به ایران برای اجرای تعهدات در قبال برجام با بیان اینکه "تضمین نمی‌دهیم و این اتحادیه قادر نیست ضمانت‌های حقوقی و اقتصادی به ایران بدهد" آب پاکی را روی دست سیاستمداران ایرانی ریخت.

وی تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی کشور برای حرکت در راستای منویات رهبری با این پیش شرط وارد مذاکره با این سه کشور شد تا اگر بتواند موفق به اخذ تضمین از این کشور‌ها شود و همچنان دلخوش به برجام بماند اما با اظهارات موگرینی و سخنان واقع‌بینانه ظریف مبنی بر اینکه "ما دنبال خیال‌‌بافی نیستیم که اروپا رابطه‌اش را با آمریکا به هم بزند." ادامه برجام عاقلانه به نظر نمی‌رسد.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان ادامه داد: علاوه بر این سخنان اخیراً نیز مواجه هستیم با خروج یک به یک شرکت‌های اروپایی از قرارداد با ایران همچون شرکت کشتیرانی کانتینری جهان مولر-مرسک، شرکت فولادسازی دانیلی ایتالیایی، شرکت نفتی توتال و شرکت آلمانی زیمنس این شرکت‌ها اولین نیستند و آخرین نیز نخواهند بود و باید منتظر ماند و دید بقیه شرکت‌های اروپایی به ترتیب به این صف بپیوندند.

وی عنوان داشت: گذشته از حجم مبادلات تجاری اروپا با آمریکا که به مبلغی بیش از یک‌هزار میلیارد یورو می‌رسد این کشورها هم‌پیمان استراتژیک یکدیگر و در یک بلوک قدرت تعریف می‌شوند و برای از دست ندادن پشتیبانی سیاسی و اقتصادی همدیگر از یک آبشخور تغذیه می‌کنند و در راستای تقویت هژمونی و سلطه خود هیچ‌گاه دست از حمایت از یکدیگر برنداشتند.

مقدم عنوان داشت: نظام سلطه در میدان و رویایی‌های مختلف با جمهوری اسلامی مزه قدرت ایران را چشیده و هرگز تن به مقابله مستقیم و درگیری نظامی با ایران نمی‌دهد و به خیال باطل خود سعی می‌کند با جنگ‌های نیابتی از سمت مزدورانش(داعش) و گروه‌های تروریستی، اضمحلال، شبیخون فرهنگی و فشار تحریم‌ها نظام مقدس ما را از پای درآورد اما تجربه 40 ساله نشان می‌دهد این تلاش‌ها خیال خامی بیش نیست.

وی تصریح کرد: با کنار رفتن گزینه جنگ نظامی علیه ایران ما باید در سه جبهه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به بازسازی از درون جامعه خود بپردازیم تا در صورت خروج ما از برجام و NPT کشور بیمه شود و همچون دژی تسخیرناپذیر توطئه‌های دشمن را خنثی کند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه جامعه جهانی تلاش ایران را تا آخرین لحظه بر ماندن بر سر تعهد بین‌المللی خود در قبال برجام دید، اظهار داشت: اکنون هر اقدام جمهوری اسلامی در نزد افکار عمومی مردم دنیا توجیه‌پذیر است و اگر نظام تصمیم بر خروج از برجام بگیرد نه تنها آسیب حیثیتی نمی‌بیند بلکه این نشانی از قاطعیت و صلابت ایران در دفاع از منافع ملی خود است.

وی ادامه داد: با همه مباحثی که مطرح شد تنها راه پیش روی دولت این است که با تقویت زیرساخت‌های کشور اجازه اثرگذاری خروج از برجام و تشدید تحریم‌ها را بر اقتصاد کشور ندهد، ظرفیت‌های داخلی را فعال کرده و دست بر توان داخلی گذاشته اقتصاد مقاومتی را به صحنه اجرایی کشور آورده و در همه زمینه‌ها اجرایی کند و روزنه‌های نفوذ اجتماعی و فرهنگی را بسته و بنیه اقتصادی را تقویت کند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه دولت نگاه سیاسی خود را از برجام به‌عنوان دست‌‌آویز و مستمسک قدرت‌نمایی بردارد، خاطرنشان کرد: دولت با اصرار بر ماندن در برجامی که همچون محتضری که نفس‌های آخرش رو به شماره افتاده داشته باشد، قاطبه مردم را در وجود داشتن عقل سیاسی در دولتمردان به تردید می‌اندازد.

مقدم بیان کرد: به اذعان همه تحلیل‌گران و کارشناسان باید در برابر فرصت از دست رفته ارزش‌افزوده قابل توجهی به دست آورد و این موضوع در قبال برجام نیز صدق می‌کند ما در برجام از بسیاری منافع ملی چشم پوشیدیم و ارزش افزوده‌ چشمگیری به‌دست نیاوردیم، جلوگیری از ادامه خسارتی که متحمل شدیم عدم اصرار بر ادامه آن است تا به مصداق آنکه "می‌گویند جلوی ضرر را از هر کجا بگیری منفعت است" عمل کرده باشیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: