به‌روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۵۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
عبدالرضا مصری:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت به جای خوش‌بین شدن به مذاکره با دولت‌های اروپایی تنها به تحقق اقتصاد مقاومتی بیاندیشد.
عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری بارها قبل از و در طول مذاکرات فرمودند، فریبکاری آمریکا مشخص شد و ثابت شد که غرب به تعهدات خود پایبند نیست و در دستکش مخملی آمریکا دست آهنین قرار دارد.

وی با بیان اینکه همواره در طول مذاکرات مقام معظم رهبری به دولتمردان ایرانی می‌فرمودند که گول صحبت‌ها و لبخندهای آمریکاییان را نخورید، بیان کرد: این صحبت‌ها کاملاً روشن و‌ واضح بود و‌ بنده هم دوست داشتم این مذاکرات انجام نشود اما در واقعیت همان چیزی پیش آمد که مقام معظم رهبری پیش‌بینی کرده بودند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا در دوران پسابرجام تحریم‌های جدید وضع کرد و ذخایر بانک ارزی ما را با احکام دروغین در دادگاه‌های خودشان به چپاول بردند.

وی با بیان اینکه متأسفانه مسئولان مذاکره‌کننده با آمریکا در طول مذاکرات سعی می‌کردند که خیلی سخت نگیرند، بیان کرد: هیچ یک از تعهدات آمریکاییان و دولتهای اروپایی در طول مذاکرات با ایران عملی نشد و‌ از این به بعد هم عمل نخواهد شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما سه راه در این قضیه داریم، افزود: یک اینکه به‌طور کامل از برجام خروج پیدا کنیم و با استقلال کامل فعالیت‌های انرژی هسته‌ای خود را در پیش بگیریم یا شروع به چانه‌زنی‌ با دولتهای اروپایی طرف قرارداد که ببینیم طرفهای اروپایی چه مقدار پای تعهدات خود می‌مانند، آیا اگر آمریکایی‌ها منافعی برای این سه کشور اروپایی قرار دهند آنها سمت آمریکا خواهند رفت یا پای تعهدات خود می‌مانند.

مصری با بیان اینکه راه‌حل سوم‌ در این قضیه این است که یک بسیجی از کشورهای غیرمتعهد و اسلامی پایبند به اصول و کشورهای ضد سلطه آمریکا فراهم کنیم، گفت: این فضای فراهم شده باید تنها به ما فرصت دهد نه اینکه دنبال نتیجه باشیم.

وی با اشاره به اینکه این فرصت را ما باید علیه بی‌تعهدی و بی‌مسئولیتی آمریکا به کار بگیریم، اظهار کرد: منتهی در این زمان تنها دیپلمات‌های ما باید درگیر این موضوع شوند و بقیه مسئولان کشوری برگرشته و‌ سرشان محکم به سنگ‌اقتصاد مقاومتی بخورد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه شاید در اثر این قضیه کمی مسئولان و دولتمردان به هوش بیایند، گفت: چهار پنج سال از عنوان سال اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری می‌گذرد اما عده‌‌ای تنها چشمشان به دست آمریکا بود و‌ نتیجه آن هم این چیزی شد که شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه اگر همواره دولتمردان به منویات مقام معظم رهبری گوش فرا می‌دادند امروز در خیلی از مسائل جلو‌ بودیم و نیاز نبود که چشمان به دست نظام سلطه باشد، عنوان کرد: باز با این وجود هنوز هم خیلی دیر نشده و اکنون باید تنها به فکر عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در کشور باشیم.

مصری با بیان اینکه اگر هر یک روزی که بگذرد و مسئولان دولتی درصدد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور نباشند خیانت بزرگی به ملت کرده‌اند، بیان کرد: برای اینکه ما مشکلات سیاسی و فرهنگی حادی در کشور نداریم و مشکل اساسی ما اقتصادی و بیکاری است.

وی با بیان اینکه خیلی از مشکلات اقتصادی ما در شرایط کنونی به این دلیل ایجاد می‌شود که ما به‌دنبال استفاده از راهکارهای غربیان در کشور هستیم، گفت: به نظر بنده اکنون وظیفه جدی ما این است که تحقق اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود.

مصری افزود: از طرف دیگر طولانی شدن مذاکرات برجام با دولت‌های اروپایی نباید منجر به این شود که همه کشور متوجه این قضیه شود و‌ از طرف دیگر دولتهای اروپایی به هرکاری که خواستند دست بزنند و دستگاه دیپلماسی باید به‌طور جدی وارد این قضیه شود.

وی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور ایران نیز باید همه کارهای خود را تعطیل کند و‌ با روحیه انقلابی تنها به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بیاندیشد، عنوان کرد: دولت باید از برگزاری همایش‌های بی‌نتیجه دست بردارد و مجلس نیز تمام دستورات جاری را حذف کند و تنها به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بیاندیشد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی مسئولان بیماری حرف زدن گرفته‌اند، گفت: باید از بیان حرف‌های تکراری بپرهیزیم و از این قضیه برجام درس بگیریم و تنها به سراغ عمل به اقتصاد مقاومتی برویم.

برچسب ها: عبدالرضا مصری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: