به‌روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
در دیدار دبیر حزب موتلفه اسلامی استان تهران با مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران مطرح شد:
آموزش و پرورش نباید سیاسی شود .موضوع فرهنگی دانش آموزان رها است و در این حوزه مشکل داریم.وقتی مسیر غلط است نظارت هم فایده ای ندارد.وی اشاره داشت در حال حاضر کمک والدین به مدارس از نظر رسانه ها یک جرم محسوب می شود و برخی از مدیران هم برای دریافت کمک کجسلیقگی می کنند.

محسن قناعت دبیر استان تهران حزب موتلفه اسلامی به منظور گرامیداشت روز معلم با مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران جناب آقای عباسعلی باقری دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای دیدار، قناعت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرارسیدن روز معلم و تشکر از زحمات کلیه معلمان زحمت کش،اشاره داشت که شرایط کار آموزشی در تهران با توجه به حجم و پراکندگی جمعیت، ترکیب متناقص، مدارس محدود و ... بسیار سخت و حساس است.

وی ضمن اشاره به چشم انداز و برنامه های آموزشی حزب موتلفه اسلامی در خصوص بهبود روند آموزشی محصلان ،پیشنهاداتی ارائه کرد: از جمله آنکه1_ اهداف و سیاستهای آموزشی باید تطبیق بیشتری با هم داشته باشند.2_ نظارت بر محصول آموزشی یک دانش آموز طی 12 سال باید بیشتر و کیفیتر شود.3_ مشارکت مردم در تربیت و تامین هزینه ها گسترش یابد.4_ مدیران در انتخاب کادر و معاونین مدرسه نقش پررنگ تری داشته باشند.4_ فاصله مدارس دولتی_مردمی و غیرانتفاعی لازم است که کمتر شود.

قناعت همچنین از عدم اجرایی شدن و ناپخته بودن طرح شهاب و عدم پرداخت سرانه مدارس و همچنین عدم توجه لازم به بازسازی مدارس و توزیع نامناسب نیروی انسانی و معلمان تقلیلی انتقاد نمود و در مورد اجرایی شدن برخی از موارد طرح 2030 در بعضی از مدارس تذکر داد.

در ادامه عباسعلی باقری ضمن تشکر از پیشنهاد این دیدار و گفتگو پیشنهاد کرد تا از نظر چشم انداز و اهداف و برنامه های آموزشی تعامل و تبادل نظر بین آموزش و پرورش و حزب موتلفه اسلامی انجام شود.

باقری افزود: چون تربیت افراد و هر مدرسه با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل یک نسخه واحد از برنامه نمیتوانیم برای همه صادر کنیم.کشور برای آموزش و پرورش برنامه کلان ندارد و این درحالی است که آموزش و پرورش باید در اولویت باشد.تا وقتی موضوع قبولی در کنکور و المپیادها در اولویت باشد ما می توانیم به محصلان دروسی را ارئه کنیم که موردنیاز زندگی شان بوده و از آن مهارت بیاموزند.مثلا دانش آموزان ما درگفتگو ضعیف هستند و باید اجتماعی شوند.

وی تاکید کرد:که آموزش و پرورش نباید سیاسی شود .موضوع فرهنگی دانش آموزان رها است و در این حوزه مشکل داریم.وقتی مسیر غلط است نظارت هم فایده ای ندارد.وی اشاره داشت در حال حاضر کمک والدین به مدارس از نظر رسانه ها یک جرم محسوب می شود و برخی از مدیران هم برای دریافت کمک کجسلیقگی می کنند.

وی در خصوص بازسازی مدارس نیز بیان داشت : در حال حاضر 700 مدرسه فرسوده داریم که هر لحظه امکان ریزش دارند.ولی تهران را شهر برخوردار می دانند و کمک چندانی در این خصوص نمی شود.

وی در پایان در خصوص سند 2030 نیز اظهار کرد که سند 2030 وجود خارجی نداشته و از سوی وزارت هم ابلاغ نشده است ولی در مورد محتوا برخی امور در گذشته هم انجام میشد و در آینده هم انجام می شود که ارتباطی به سند 2030 ندارد ولی درمورد آن حساسیت ایجاد شده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: