به‌روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۵۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
حزب موتلفه اسلامی با توهم دانستن امید به اروپا:
حزب موتلفه اسلامی در کنار ملت قهرمان ایران و دولت جمهوری اسلامی در مسیر اتحاد ملی و انسجام اسلامی توطئههای آمریکا را محکوم میکند و آماده است با تصمیمات دولت در عبور از این پیچ تاریخی همگرایی کامل داشته باشد
حزب موتلفه اسلامی به دنبال تصمیم رئیسجمهور آمریکا مبنی بر خروج ایالات متحده از توافقنامه برجام طی بیانیهای تاکید کرد: حزب موتلفه اسلامی معتقد است دل بستن به اروپا برای تداوم برجام یک توهم است.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی متن این بیانیه به شرح زیر است:

مردم قهرمان ایران!

سرانجام پس از دو سال بدعهدی و نقض پیمان از سوی آمریکا ترامپ در یک نمایش مضحک اعلام کرد؛ «آمریکا از برجام خارج شد و شدیدترین تحریمها در انتظار ایران است».

در فریب و نیرنگ آمریکاییها همین بس که از روز اول بعد از امضاء نه تنها به برجام عمل نکردند بلکه بر حجم تحریمها و مصادره اموال ایران و اخلال در روابط اقتصادی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها ظاهر شدند. آمریکا هیچگاه در برجام نبود که امروز از برجام خارج شود، نه آن زمانی که تحریمهای شکننده به قول خودشان وضع کردند، نه زمان برجام و پسابرجام که هیچ اتفاق جدیدی نیفتاد تا از آن رونمایی کنند.

ملت و دولت ایران با مقاومت وصفناپذیر در برابر هر توطئه برجامی و غیربرجامی ایستاده و میایستند.

امروز واژه «اجماع جهانی» و همراهی «جامعه جهانی» با سیاست های تجاوزکارانه آمریکا از ادبیات بیانیههای کاخ سفید و وزارت خارجه حذف شده است. زیر پا گذاشتن یک پیمان بینالمللی توسط ترامپ نشان میدهد آمریکا قرائت جدیدی از حقوق بینالملل دارد که هیچ محفل علمی و جهانی آن را تأیید نمیکند. حتی متحدین او در اروپا از اینکه با او همراهی کنند فعلاً به صورت لفظی خودداری کردهاند.

مردم آگاه ایران!

زیرساختهای اقتصادی ایران، ظرفیتهای عظیم خدادادی و نیز نیروهای جوان و کارآزموده و مجرب و کارگران و کشاورزان و نیروی عظیم پای کار انقلاب اسلامی اجازه نمیدهند که تحریمها در کشور اثر تعیین کننده داشته باشد. انقلاب اسلامی از اول تاکنون مورد تحریم اقتصادی بوده و تاکنون این فشارها و تحریمها اثرگذار نبوده است.

کار ترامپ جنگ روانی است، آنها فکر میکنند با ایجاد التهاب و ایجاد فضای یأس و ناامیدی و دو قطبیسازیهای کاذب میتوانند به توهمات خود در باره براندازی، جامه عمل بپوشانند. بوی کبابی که منافقین به مشام ترامپ و بولتون رساندهاند خیالی بیش نیست. منافقین در عملیات مرصاد آن توهمات خودشان را تجربه کردهاند و علیالقاعده باید از توهم بیرون آمده باشند.

ورود به مذاکرات هستهای از سوی ایران از موضع قدرت بود نه ضعف؛ توان اقتصادی ایران به گونهای است که نه تنها میتواند پاسخگوی ۸۰ میلیون ایرانی باشد بلکه آمادگی تداوم مبارزه با استکبار و استبداد جهانی را هم دارد.

پیروزی حزب الله در لبنان نشان داد ایران نه تنها در مرزهای جغرافیایی خود نیرومند و استوار ایستاده بلکه در کلیه خطوط تماس با رژیم صهیونیستی با نشاط و زنده است. آمریکا باید بساط خود را از منطقه برچیند و بداند هزینههای هزار میلیاردی هم نمیتواند او را به عنوان یک متجاوز در منطقه نگه دارد.

حزب موتلفه اسلامی در کنار ملت قهرمان ایران و دولت جمهوری اسلامی در مسیر اتحاد ملی و انسجام اسلامی توطئههای آمریکا را محکوم میکند و آماده است با تصمیمات دولت در عبور از این پیچ تاریخی همگرایی کامل داشته باشد.

حزب موتلفه اسلامی معتقد است دل بستن به اروپا برای تداوم برجام یک توهم است. اروپا منافع مناسبات خود با آمریکا را رها نمیکند. ما همان پاسخی که به آمریکا دادیم باید به اروپا هم بدهیم. مگر اینکه شرایط خارج از برجامی که هر زمان جاری کردهاند را تکرار نکنند و درک کنند که ما راجع به هیج موضوعی که مرتبط با امنیت ملی خودمان باشد با هیچ کس مذاکرهای نکردهایم و نخواهیم کرد. ما چگونگی دفاع از خودمان را خودمان تصمیم میگیریم و اجرا میکنیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: