به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۴۷۶
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
اخبار 24 ساعت گذشته:


افشای کمک‌های سعودی‌ها به منافقین
بر اساس افشاگری یک منبع عرب، گروهک منافقین ماهیانه 82 میلیون دلار از دولت سعودی کمک مالی دریافت می‌کند. دولت سعودی تا پیش از این، از گروه‌های تروریستی گوناگونی در منطقه از جمله القاعده، داعش و النصره و دیگر گروه‌های تکفیری حمایت مالی کرده است. گفتنی است، منبع یاد شده افشا کرده است با سقوط رژیم بعثی صدام در 2003 میلادی، اصلی‌ترین منبع تأمین نیازهای مالی گروهک منافقین از میان برداشته شد؛ اما دولت سعودی با باز کردن یک حساب ویژه، این گروهک تروریستی را تاکنون تأمین کرده است.

انصراف پشت انصراف
«
محمود حجتی» یکی از نامزدهای موردنظر برای تصدی پست شهرداری پایتخت، انصراف خود را به صورت کتبی اعلام کرده است. پیش از این نیز محمدابراهیم انصاری‌لاری در نامه‌ای به رئیس شورای اسلامی شهر تهران، انصراف خود از نامزدی شهرداری را اعلام کرده بود. گفتنی است، محمدعلی افشانی، محمدابراهیم انصاری‌لاری، محمود حجتی، سیدمحمود حسینی، سمیع‌الله حسینی‌مکارم، پیروز حناچی و حجت‌الله میرزایی نامزدهای مورد نظر شورای شهر هستند که برای حضور در مسند شهرداری تهران اعلام شدند.
تسهیل و احسان درباره سران فتنه
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری، نماینده قم و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه رفع حصر به عملکرد مهدی کروبی بستگی دارد، گفت: «قرار بود با توبه و اعلام برائت از فتنه و با جبران گذشته تخفیفاتی به محصورین داده شود؛ اما کسانی که زیر پای او پوست موز انداختند و او را وادار به نوشتن آن نامه کردند، در حقیقت زمینه‌ها و کورسوها در راستای رفع حصر را از بین بردند. حال اگر او جبران کند این موضوع جای بحث دارد.» وی درباره گشایش‌های ایجاد شده برای محصوران، گفت: «گشایش‌ها، گشایش‌هایی در راستای رفع حصر نبوده، بلکه تنها تسهیل در روابط خانواده و بستگان با محصورین بود و اینکه قرار بود یک‌سری از محدودیت‌هایی که در قبل بود، کم شود.» این نماینده مجلس تأکید کرد: در حقیقت گشایش‌های ایجاد شده یک احسان و یک تسهیل بوده، نه اینکه بگوییم قدمی است در راستای رفع حصر. این‌گونه نیست که بگوییم این قدم اول است و قدم بعدی رفع حصر است
خواسته‌های دشمن پایان ندارد
حسن رحیم‌پورازغدی با انتقاد از وادادگی و خوش‌بینی برخی از جریان‌ها و چهره‌های سیاسی در برابر دشمن گفت: هسته‌ای را که بتون ریختیم، بحث موشکی را هم تعطیل کنیم، در رابطه با سوریه هم کنار بکشیم، ولی آیا فکر می‌کنید خواسته‌های دشمنان تمام می‌شود؟ یک‌سری‌ها همان‌طور که هسته‌ای را دادند و در عوضش چیزی نیاوردند، حالا می‌خواهند موشک‌ها را بدهند، می‌خواهند کشور بی‌دفاع باشد و نفوذ منطقه‌ای ایران را ضعیف کنند. شما یادتان باشد ما اگر همه اینها را هم بدهیم، باز هم چند سال دیگر می‌گویند کم است و از ما چیز دیگری می‌خواهند. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با بیان اینکه برخی به آمریکا و غرب امید بسته‌اند، تصریح کرد: ترامپ روانی در آسانسور هم بی‌خیال زنان نمی‌شود و رفتارهای زشت و ناپسندش برای همه مشخص شده، اما متأسفانه برخی در ایران به این افراد دل بسته‌اند.
یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی‌پایان است
روزنامه اصلاح‌طلب «قانون» در گزارشی با اشاره به بدعهدی آمریکا و احتمال خروج این کشور از برجام نوشت: «بی‌شک یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی‌پایان است. سال‌ها هزینه برای تنظیم قراردادی به نام برجام همه مردم ایران را به بهبود وضعیت در کشور دلخوش کرده بود... بیشتر مردم ایران و آنهایی که دل در گرو کشورشان داشتند، در زمان مذاکرات پای تصویب برجام ایستادند و از آن حمایت کردند و امروز نیز اگر نتیجه‌ای داشته باشد دوباره از آن دفاع خواهند کرد؛ ولی اگر کشورهای غربی و آمریکا سعی کنند برجام را از تأثیرگذاری خود خارج کرده و آن را به اهرمی برای کنترل ایران تبدیل کنند، پایان آن از تحمیلش دلنشین‌تر است که ما برجام پلاستیکی نمی‌خواهیم
شتران امیر قطر در راه ایران؟

یک روزنامه عربستانی نوشت که خاندان حاکم در قطر در حال بررسی تصمیمی علیه حکومت سعودی است. روزنامه «المناطق» به نقل از منابع محلی که نام‌شان ذکر نشده است، تصریح کرد که «شیخ تمیم بن‌حمد آل‌ثانی» امیر قطر انتقال ده‌‌ها هزار شتر از خاک عربستان سعودی به ایران را بررسی می‌کند. طبق اعلام منابع سعودی، قطر حدود ۵۰ هزار نفر شتر در عربستان دارد. این منابع افزودند، نظام حاکم بر قطر آماده انتقال شترهای امیر این کشور و پدر وی از عربستان به ایران بوده و تیم ویژه‌ای را برای نظارت بر این فرآیند، تشکیل داده است. منابع مذکور خاطرنشان کردند که «حمد بن‌خلیفه العطیه» مشاور تمیم بن‌حمد سرپرستی این تیم را بر عهده دارد و هماهنگی‌ها با تهران برای اختصاص برخی مکان‌ها در داخل مرزهای ایران جهت استقرار و توقف شتران انجام شده است.
رکوردشکنی صادرات نفت ایران
مدیرعامل شرکت ملی نفت به رکوردشکنی صادرات نفت در ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) اشاره کرد و گفت: با اینکه برخی ادعا می‌کردند ایران صدور نفت خود را کاهش داده است، صادرات روزانه در ماه آوریل به حدود 2 میلیون و 600 هزار بشکه رسید. وی تأکید کرد: مشکلی از سوی خریداران اصلی نفت ایران وجود ندارد، البته ممکن است شرکت‌های اروپایی که به صورت تک‌ محموله خرید می‌کنند، تقاضای خود را کاهش دهند. «کاردر» پیش‌بینی کرد، در صورت تصمیم منفی ترامپ، شاید صادرات نفت تا 200 هزار بشکه تحت تأثیر قرار بگیرد که می‌توان آن را در پالایشگاه‌های داخلی به مصرف رساند. وی درباره تولید نفت کشور گفت: اکنون تولید روزانه نفت کشور با سه میلیون و 900 هزار بشکه به پایداری رسیده است.
در برجام ما مقصریم!
در ادامه مواضع تأمل‌برانگیز برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب در زمینه برجام، این بار روزنامه اصلاح‌طلب «شرق» در سرمقاله خود اتهام شکست برجام را متوجه کشورمان و نیروهای داخل ایران کرد و نوشت: «بی‌تردید ایران فرصت‌های‌ گران‌قدری را از زمان توافق و اجرای آن و به‌ویژه یک‌سال‌ونیم باقی‌مانده از دوره اوباما پس از دستیابی به توافق در موضوع هسته‌ای و همچنین بازسازی و بهبود روابط با عربستان از دست داد. به ندای اوباما برای حل مشکلات روابط «تا حدی که ممکن» است، پاسخ منفی داد و سوق‌دادن اروپا به سمت آمریکا با غفلت از «مذاکره» در حوزه‌هایی که آنها برای نجات برجام از خیز بلند ترامپ برای باطل‌کردن آن پیشنهاد کردند، همه از اقدامات ناصوابی بود که فرصت‌های ذی‌قیمتی را از بین برد... حتی در صورت خروج آمریکا، برجام خاک‌ریز قابل‌اتکایی است که باید از آن برای پیشبرد اهدافی که در توافق هسته‌ای داریم، استفاده شود. سردادن شعارهای آن‌چنانی حتی در قالب ادبیات «توئیتر» یا از تریبون سخنرانی در مقابل جمعیت انبوه، غلتیدن در دامی است که اسرائیل، عربستان و ترامپ پهن کرده‌اند.» این نوع تحلیل در حالی صورت می‌گیرد که عملاً برخلاف انعطاف ایران و اجرای کامل تعهدات برجامی و حتی در مواردی انجام اقداماتی فراتر از متن توافق جامع هسته‌ای، طرف مقابل از انجام حداقل وظایفش نیز سر باز می‌زند!

نگرانی رژیم صهیونیستی از تسویه‌حساب ایران
رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از مقامات امنیتی این رژیم مدعی شدند، به نظر می‌رسد نیروهای ایرانی و حزب‌الله برای انجام مجموعه‌ای از حملات موشکی از خاک سوریه به شمال فلسطین اشغالی آماده می‌شوند. به نوشته روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، مقامات رژیم صهیونیستی معتقدند ایران مصمم است به زودی حمله ماه گذشته به پایگاه «تی4» سوریه را که به شهادت هفت نیروی ایرانی منجر شد، پاسخ دهد. این روزنامه نوشته است: «بر اساس ارزیابی اسرائیل، ایران به دنبال آن است که این حساب باز با اسرائیل را تسویه کند، اما قصد دارد این کار را به نحوی انجام دهد که به آغاز یک جنگ منجر نشود. یک راهکار برای حل این معضل، این است که تلاش شود مجموعه محدودی از موشک‌ها به سوی اهداف نظامی در اسرائیل شلیک شود.» مقامات رژیم صهیونیستی پیش از این هم گفته بودند که بعید است ایران حمله اسرائیل به تی۴ را بی‌پاسخ بگذارد.
تغییر راهبرد پس از واکنش منفی افکار عمومی
«
بهزاد نبوی» از چهره‌های اصلاح‌طلب و فعالان فتنه 88 در مصاحبه با روزنامه «آفتاب یزد» گفت: «حل مشکلات تنها به دولت مربوط نمی‌شود، بلکه به نظام جمهوری اسلامی ایران بازمی‌گردد که باید برای حفظ کشور و نجات اقتصاد آن در سیاست خود تجدیدنظر کند... مع‌الوصف باید این واقعیت را بپذیریم که برجام به تنهایی نمی‌تواند معجزه کند.» روزنامه «آرمان» نیز در مطلبی مشابه نوشت: «رئیس‌جمهور اختیار اعمال همه سیاست‌ها را ندارد.» بر اساس این، به نظر می‌رسد جریان اصلاح‌طلب پس از آنکه مشاهده کرد تلاش‌شان برای نشستن در جایگاه منتقد دولت و جدا کردن حساب خود از عملکرد دولت اعتدال به نتیجه‌ای نخواهد رسید، درصدد هستند این‌گونه جلوه دهند که اجازه فعالیت و عمل به وعده‌ها به رئیس‌جمهور مورد حمایت این جریان داده نمی‌شود و توافق هسته‌ای به دلیل همراه نشدن بخش‌های دیگر نظام است که بی‌اثر شده است.
رهنورد می خواهد در حصر بماند!
اسماعيل دوستي، عضو حزب اعتماد ملي اخيراً براي هشتمين بار از زمان آغاز حصر سران فتنه با مهدي كروبي ديدار كرده و سپس در مصاحبه‌اي كه پيرامون اين ديدار داشته، تأکید كرده كه «مشكل خانم رهنورد حل‌شده و از حصر بيرون آمده‌اند، رفت‌وآمد ايشان عادي شده و مي‌توانند بروند و بيايند
. »قاسم ميرزايي نكو هم كه عضو كميته رفع حصر مجلس است، گفته كه «مدت مديدي است كه حكم رفع حصر به خانم رهنورد ابلاغ شده است. بيش از دو ماه است، شايد هم از قبل از عيد، خانم رهنورد آزاد بودند و مي‌توانستند هر جايي از جمله خانه دخترشان بروند. با اين حال، خانم رهنورد مراعات مهندس موسوي را مي‌كردند و كنار ايشان بوده‌اند. اما در نهايت هر جا بخواهند مي‌توانند بروند. »با انتشار اين اخبار، دختران زهرا رهنورد رفع حصر او را تكذيب و اعلام كردند كه «آنچه به‌طور عملي رخ داده است گشايش‌هايي در تماس و رفت‌وآمد خانواده با پدر و مادرمان است و هرگونه گشايش عملي و واقعي ديگر را نيز به اطلاع مردم خواهيم رساند.‌» با اين حال اسماعيل دوستي مجدد تأکید كرد اطمينان دارد كه زهرا رهنورد مي‌تواند بدون محافظ رفت و آمد كند. الياس حضرتي از نمايندگان اصلاح‌طلب مجلس هم مي‌گويد كه رفع حصر به زهرا رهنورد قانوناً اعلام نشده، اما به وي گفته شده است كه شما مي‌توانيد تردد كنيد. حضرتي در ادامه تأکید مي‌كند كه «البته من قبل‌تر طي توئيتي اعلام كرده بودم كه به خانم رهنورد اعلام كرده‌اند شما راحت مي‌توانيد برويد و بياييد، اكنون هم همين‌گونه است كه رفت و آمد دارد. »به نظر مي‌رسد به رغم تأکید فعالان سياسي اصلاح‌طلب بر رفع حصر رهنورد، او علاقه‌اي به خروج از حصر ندارد. رهنورد بهمن‌ماه 96 و پس از انتشار اخباري درباره رفع حصر، با رد آن خبرها به دخترانش گفته بود: «رفع حصر بدون ميرحسين موسوي هيچ معنايي ندارد. »

آشوب هم بايد آزاد باشد؟

اعطاي مجوز به تجمعات اعتراضي يكي از دلايل هياهوي اصلاح‌طلبان بود. آنها هميشه منتقد بودند كه چرا به تجمعات مجوز داده نمي‌شود و حالا كه پنج سال است دولت دست‌شان است و متولي دادن مجوز برگزاري تجمعات خودشان هستند، مي‌بينند دولت روحاني تقريباً به هيچ تجمعي مجوز برگزاري نمي‌دهد. از همين رو آنان تصميم گرفته‌اند طرحي به مجلس ارائه كنند كه برگزاري تجمعات مجوز نخواهد. روزنامه ابتكار در گزارشي به طرح دوفوريتي برخي نمايندگان مجلس براي آزادي تجمعات پرداخته است. گزارشي كه در آن آمده «طبق اصل 27 قانون اساسي اگر تجمع و راهپيمايي‏ها بدون حمل سلاح باشد و مُخل به اسلام نباشد، آزاد است. يعني قانون اساسي اين اصل بدون خشونت را پذيرفته است و اقشار مختلف و اصناف مي‌توانند با رعايت موازين قانوني اعتراضات خود را در قالب تجمع‌هاي مسالمت‌آمیز بيان كنند. اين در حالي است كه در قانون احزاب مصوب سال 1360 مجلس و قانون جديد فعاليت احزاب مصوب سال 1394، بر اين موضوع تأکید شده است كه تشكيل تجمعات نياز به مجوز دارد. »اين گزارش در ادامه به آشوب‌های دي ماه 96 اشاره مي‌كند كه «برخي معتقد بودند معترضان بايد براي اين تجمعات و راهپيمايي‌هاي اعتراضي از وزارت كشور مجوز بگيرند و در غیر این صورت غيرقانوني است. همين امر باعث شد كه بسياري از معترضان در اين تجمعات بازداشت و زنداني شوند. » اين در حالي است كه بازداشت‌هاي دی‌ماه 96 پس از آن رخ داد كه عناصر ضدانقلاب در ميان تجمع‌کنندگان دست به آشوب و تخريب اموال عمومي زدند و شعارهاي تند و توهین‌آمیز دادند. حتي در تهران كه تجمع كم تعداد و محدود بود، اموال عمومي از تخريب در امان نماندند؛ حال در برخي شهرهاي كوچك كه آشوبگران روي به حمله به كلانتري‌ها آوردند تا اسلحه به دست بياورند و ... برخورد پليسي با آشوب طبيعتاً حق هر حكومتي است. آيا منظور روزنامه ابتكار آن است كه آشوب هم بايد آزاد باشد؟!از سويي همين گزارش اذعان دارد كه «هرروزه شاهد چندين تجمع مقابل مجلس شوراي اسلامي در روزهاي صحن علني و روزهاي غيركاري مجلس هستيم . » علاوه بر اين تجمعات پر تعدادي در اعتراض به مسائل دستمزدهاي كارگران، حقوق معلمان، مسائل آبي و دغدغه‌هاي مختلف در شهرستان‌هاي مختلف برگزار مي‌شود و گرچه مجوز ندارند، مورد برخورد هم قرار نمي‌گيرند. بنابراين به نظر مي‌رسد همان دليل كه ابتداي مطلب نوشتيم، دليل ارائه چنين طرحي است تا بيش از اين دولت متبوع‌شان خلاف شعارهاي قبلي اصلاح‌طلبان نتواند عمل كند.


نتانیاهو وارد مسیر خطرناکی شده است
«
رادیو آلمان» در گزارشی به اقدامات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در زمینه دامن زدن به تنش در زمینه برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و نوشت، نتانیاهو وارد مسیر خطرناکی شده است. نتانیاهو به تازگی ادعا کرده که رژیم صهیونیستی به دنبال تقابل با ایران نیست؛ اما اگر چنین چیزی نیاز باشد، اکنون بهتر از آینده است. در گزارش رادیو آلمان آمده است: «اسرائیل در زمینه مسائل مربوط به توافق هسته‌ای با ایران، مسیر تقابل را در پیش گرفته است و این در حالی است که درون اسرائیل هم همه از وی حمایت نمی‌کنند. ضمن اینکه چنین رویکردی می‌تواند به تنش درازمدت میان اسرائیل و ایران منتهی شود.» رادیو آلمان با اشاره به اینکه امکان تقابل میان ایران و اسرائیل زیاد می‌شود، نوشت، «تل‌آویو در محاصره حزب‌الله لبنان و حماس قرار دارد و این گروه‌ها از هم‌پیمانان ایران هستند
اعتراض قانون به سیاست ارزی دولت
روزنامه قانون از حاميان دولت، از سخنان رئيس جمهور در سفر به خراسان رضوي برآشفته و در گزارشي كوتاه با تيتر «آقاي روحاني! كجا زندگي مي‌كنيد؟
» و روتيتر «با وجود آنكه روز گذشته دلار از مرز 7 هزار تومان گذشت و جامعه ملتهب است، رئيس دولت مي‌گويد نگران نباشيد» به سخنان حسن روحاني واكنش نشان داده است. اين روزنامه در تيتر اول خود وضعيت كنوني مردم را همانند اواخر دولت احمدي‌نژاد توصيف مي‌كند: «مردم ايران اين روزها دوراني مانند اواخر دولت دهم را پشت سر مي‌گذارند؛ زماني كه آشفتگي‌ خاصي در كشور حس مي‌شد و همه منتظر ناجي براي بهبود وضعيت بودند. در آن زمان همه اميدوار بودند دولت احمدي‌نژاد برود تا يك دولتي برآمده از اميد ملت و برخلاف سياست‌هاي حاكم روي كار بيايد كه بعد از 92 نيز همين اتفاق افتاد ولي ماه عسل مردم تا خرداد 96 بيشتر دوام نياورد و بعد از راحت شدن خيال دولت از آراي مردمي، فراموشي‌ها آغاز شد...» اين روزنامه در ادامه مسئولان را در وضعيت بي خبري سهوي يا عمدي از احوال مردم توصيف مي‌كند: «وضعيتي كه به نظر مي‌رسد مسئولان اطلاع دقيقي از آن ندارند يا آنكه خود را به ناآگاهي زده‌اند. در همين راستا حسن‌روحاني كه به خراسان‌رضوي رفته، در اظهاراتي بيان كرده است كه هفته بعد كه امريكا از برجام خارج مي‌شود، تأثيري بر زندگي ما نمي‌گذارد و كشور مشكل ارزي ندارد. البته به گفته بسياري از كاربران فضاي‌مجازي شايد منظور آقاي روحاني از زندگي، معيشت آقاي رئيس‌جمهور و كابينه‌ او بوده است و مشكل ارزي را نيز روحاني مانند بسياري از معضلات ديگر علاقه‌اي به دركش ندارد. »
حسن روحاني پيش از اين هم در مورد دلار به مردم گفته بود كه نگران نباشند، اما دلار به شكل نجومي بالا رفت. حالا هم در سفر به خراسان رضوي مي‌گويد ارز هست و مشكل ارزي نداريم، اما مردم خلاف آن را در جامعه مي‌بينند.

زيباكلام به دانشگاه آزاد برگشت!

برخي رسانه‌ها خبري منتشر كردند كه مي‌گويد صادق زيباكلام كه به علت رعايت يك بند قانوني از تدريس در دانشگاه آزاد منع شده بود، مجدد در اين دانشگاه حضور دارد و به تدريس مشغول است! در خبرها آمده كه «زيباكلام حداقل تا هفته گذشته در دانشكده ارتباطات واحد تهران مركز كه مديريت آن را وحيد عقيلي، مديرمسئول سابق روزنامه فرهيختگان، بر عهده دارد، در حال تدريس بوده است.» اسفند سال گذشته، زيباكلام در اظهاراتي نسبت به اخراج خود از دانشگاه آزاد اعتراض كرد و اين امر را مغايرت با عدالت خواند. يك سايت اينترنتي در اين زمينه مي‌نويسد: «رسانه‌هاي دولتي و اصلاح‌طلب نسبت به اين مسئله اعتراض كرده و اين امر را مغاير آزادي بيان مي‌دانند اما كيست كه نداند صف عريض و طويل دانشجويان دانشگاه آزاد بيكار كم نيستند كه حتي از داشتن فرصت تحصيل پاره وقت هم در يكي از واحدهاي دانشگاه آزاد محروم هستند و زيباكلام به مدت 10 سال جاي يكي ديگر از اساتيد را اشغال كرده استزيباكلام از سال 86 به عنوان عضو پاره‌وقت در دانشكده حقوق و علوم سياسي، واحد علوم تحقيقات مشغول بوده و از سال 90 هم با تقاضاي رسمي شدن وي در گروه علوم سياسي اين دانشگاه موافقت شده است؛ درحالي كه در تمامي اين مدت او به عنوان عضو هيئت علمي دانشگاه تهران نيز حقوق دريافت مي‌كرده است و دوشغله بودن استادان هم خلاف قانون است. با آمدن تيم جديد مديريتي در دانشگاه آزاد با اين مسئله برخورد شد، اما رسانه‌هاي غوغازيست اصلاح‌طلب آن را به حساب تسویه‌حساب سياسي گذاشتند. در حالي كه اين مسئله تنها به زيباكلام ختم نمي‌شد و بسياري ديگر از استادان هم با گرايش‌هاي غیر اصلاح‌طلبانه از دانشگاه آزاد اخراج شدند و از جمله آنان مانند موسي نجفي نه‌تنها نسبت به اين مسئله اعتراض نكردند بلكه بدون جنجال‌آفريني آن را پذيرفتند. زيباكلام اما هم هياهو كرد و هم حالا معلوم شده كه باز هم به شكل غيرقانوني در دانشگاه آزاد حضور دارد!
حامی صهیونیست‌ها روی صحنه تالار وحدت!
براساس اخبار رسیده، «کلایدرمن» با همراهی ارکستر، در روزهای اول و دوم تیر در سالن وزارت کشور اجرا خواهد کرد. وی در اولین اجرای رسمی خود در ایران قرار است قطعه «ای ایران» را با پیانو بنوازد؛ این در حالی است که این پیانیست سرشناس فرانسوی پیش از این، مشابه آنچه با عنوان «ای ایران» در تهران اجرا خواهد کرد، برای رژیم صهیونیستی نواخته است. کلایدرمن قطعه «پنجاه سال برای اسرائیل» را در تولد ۵۰ سالگی این رژیم نامشروع در تل‌آویو اجرا کرد که مورد تقدیر شخصیت‌ها و مقامات این رژیم قرار گرفت. وی که چند ماه پیش نیز در تل‌آویو بر روی صحنه رفته است، در کارنامه کاری خود چند آلبوم برای رژیم صهیونیستی تهیه و منتشر کرده است.
اخبار روزانه:
* بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس در یادداشتی در «نیویورک‌تایمز» نوشت: «هنگام مواجهه با مجموعه‌ای از گزینه‌های نامطبوع، عقل سلیم در این است که گزینه‌ای با کمترین تبعات منفی انتخاب شده و بعداً کاستی‌های آن اصلاح شود.» او در ادامه نوشت: «این موضوع درباره توافق هسته‌ای ایران هم صادق است؛ توافقی که رئیس‌جمهور ترامپ هم‌اکنون در حال بررسی آن است و 12 می ضرب‌الاجل دیگری است که او می‌خواهد آمریکا را از برجام خارج کند.» جانسون ادعا کرد: «این توافق کاستی‌هایی دارد؛ اما مطمئنم که می‌توان آن را اصلاح کرد
* نشریه آمریکایی «بیزینس اینسایدر» در سلسله گزارش‌های خود درباره توان نظامی نیروهای مسلح جهان، ایران را از نظر «میزان آمادگی نیروهای نظامی برای عملیات رزمی» بین پانزده کشور قرار داد. این نشریه پیشتر نیز در گزارشی مشابه از ایران به منزله یکی از قدرت‌های نظامی قاره آسیا نام برده و نوشته بود: «در این رده‌بندی میزان تسلیحات نظامی، کمیت نیروهای مسلح، وضعیت جغرافیایی، ظرفیت تدارکات، منابع طبیعی در دسترس و وضعیت صنایع نظامی بومی لحاظ شده است
* ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: از 22 فروردین تاکنون 4 میلیارد و 650 میلیون دلار یا معادل آن به سایر ارزها برای ثبت سفارش و گشایش اعتبار تخصیص داده شده و از این رقم 2 میلیارد و 700 میلیون دلار آن تأمین شده است. وی با بیان اینکه واردات به صورت طبیعی در حال انجام است، گفت: برای ارز مورد نیاز مسافران نیز در این مدت 100 میلیون دلار تخصیص داده شده است.
* کارشناسان بزرگ اقتصادی آمریکا طی نامه‌ای سرگشاده به ترامپ نسبت به بالا گرفتن اختلافات تجاری بین آمریکا با چین و اتحادیه اروپا و تأثیرات اقتصادی آن هشدار دادند. در این نامه که 1144 کارشناس آمریکایی تنظیم کرده‌اند، از دولت آمریکا خواسته شده است تا از تکرار اشتباهاتی که به بروز رکود اقتصادی در دهه ۱۹۳۰ در آمریکا منجر شد، خودداری کند.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: