به‌روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
انتظار 26 ساله به پایان رسید
عباس زاده به خاطر تیم شهرش قید سایپا ، علی دایی و لیگ برتر را زد تا خیلی‌ها بر او خرده بگیرند که کاری غیر حرفه‌ای انجام داده است، اما این طور نبود. او از نیمه دوم نیم فصل دوم به نساجی پیوست و در 16 بازی موفق شد 15 گل بزند.
مهدی یکتا- نساجیای امیدشهر خسته... نفس من به نفسات بسته... شعاری بود که سالها هواداران تیم محبوب قائم شهری روی سکوها سر میدادند.

تیمی که در طی سالیان سال بزرگانی همچون نادر دستنشان، حسین مسگرساروی، مهرداد اولادی، میثم بائو و... و همین اواخر علی علیپور آقای گل کشور را به فوتبال ملی معرفی کرده بود، 24 سال در حسرت لیگ برتر میسوخت!

نساجی پس از ورشکستگی کارخانهاش دچار زیانهای فراوان شد و مدیریت نادرست اجازه نداد سطح بالاتر فوتبال ایران را تجربه کند.

تیمی که در لیگ دسته اول هم مردم شهر و استان مازندران را در ورزشگاه پیرشهر گردهم جمع میکرد, اما با سوء مدیریت و اشتباهات فراوان نمیتوانست مردم را به آرزوی دیرینه ایشان برساند تا امسال که بالاخره امیدشهر خسته به قول «فرهاد صنیعی فر» مالک جدید باشگاه تبدیل به امید شهر شاداب شد.

به لطف درایت و مدیریت صنعیی فر و علی امیری که تجارب خوبی از استقلال تهران بدست آورده بود نساجی دوباره جان گرفت مضاف بر اینکه «جواد نکونام» و «محمد عباس زاده» نیز به موقع به تیم اضافه شدند.

عباس زاده به خاطر تیم شهرش قید سایپا ، علی دایی و لیگ برتر را زد تا خیلیها بر او خرده بگیرند که کاری غیر حرفهای انجام داده است، اما این طور نبود. او از نیمه دوم نیم فصل دوم به نساجی پیوست و در 16 بازی موفق شد 15 گل بزند.

گلهایی که برق امید و اشک شوق را در چشمان مردم شهر خسته نشاند. اما اغراق نیست اگر مهمترین عامل لمس رویا توسط نساجیچیها «جواد نکونام» بود. شاگرد خلف کارلوس کی روش که از هفته بیست و ششم به نساجی آمد و آماری رویایی به جای گذاشت.

22 گل زده، فقط 2 گل خورده و 23 امتیاز فقط در 9 هفته «نکونام» را موفق ترین مربی هفتههای آخر لیگ دسته اول معرفی کرد.

مردی که به گواه دستیارانش روزی 10-12 ساعت فیلم مسابقات تیمش و حریفان را تماشا میکرد و گروهی حرفهای را گرد هم آورده بود که ثمرهاش صعود به لیگ برتر بود.

«جواد نکونام» در کنار تاکتیک و آنالیزهای دقیق دستیارانش از نساجی تیمی با توازن و تعادل در دفاع و حمله ساخت که مقابل حریفان بسیار خوب و مؤثر بازی میکرد. کیفیت بازی هجومی نساجی به موازات فاز دفاعی فوقالعاده بود و این هماهنگی برای خلق یک حماسه کافی مینمود. حالا یک مربی جوان به مربیان خوب فوتبال ایران اضافه شده است. جواد نکو نام که در سال اول مربیگری خود توانست طلسم 24 ساله مازندران و نساجی قائمشهر را بشکند و به نظر میرسد حرف های زیادی برای گفتن در لیگ برتر داشته باشد. او همان طور که در دوران بازی پشتکار و تلاش فراوان داشت در عرصه مربیگری هم شعار کار نیکو کردن از پرکردن است را معنا کرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: