به‌روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
روح الله وین رئیس هیئت ژیمناستیک استان تهران:
در حال حاضر استخوانبندی تیم ملی جوانان را ژیمناستهای تهرانی تشکیل میدهند. این وضعیت در ژیمناستیک دانشآموزی هم مصداق دارد و تلاش ما این است که این ورزش پایه و مادر را به روزهای اوج گذشته بازگردانیم.
محمدرضا کاظمی- سهم استان تهران در ژیمناستیک کشور بسیار بالا و در واقع موفقیتهایی که این هیئت طی سالهای اخیر به دست آورده قابل مقایسه با دیگر استانها نیست.

روحالله وین رئیس با سابقه هیئت ژیمناستیک پایتخت ضمن بیان مطلب بالا اضافه کرد: در حال حاضر استخوانبندی تیم ملی جوانان را ژیمناستهای تهرانی تشکیل میدهند. این وضعیت در ژیمناستیک دانشآموزی هم مصداق دارد و تلاش ما این است که این ورزش پایه و مادر را به روزهای اوج گذشته بازگردانیم.

وی افزود: سال های پیش که مسئولیت هیئت بر عهده اینجانب بود ژیمناستیک تهران را به جایگاهی رسانده بودیم که هیچ استانی توان رقابت با تهران رانداشت. بعدها که بنا به دلایلی چند سال از مسئولیت هیئت دور بودم استان های دیگر، تهران را پشت سرگذاشتند. اما بار دیگر که امکان خدمت فراهم شد تلاش کردیم به همراه مربیان دیگر همراهان زحمتکش و برنامهریزی منسجم موقعیت ژیمناستیک تهران را در کشور استحکام بخشیم.

وین که همزمان ریاست کمیته ژیمناستیک برای همه را در سطح کشور بر عهده دارد با اشاره به برگزاری مسابقات این رشته و حضور صدها نفر در آن اظهار داشت: متاسفانه برخی استانها تلاش لازم را در عرصه ژیمناستیک انجام نمیدهند و این امر باعث شده تا رقابت بین تیمهای استانی کمتر شود. در واقع پارهای مشکلات از جمله فرسودگی وسایل ژیمناستیک و کمبود لوازم استاندارد همچنین بودجه اندک اجازه برنامهریزی و گسترش واقعی ژیمناستیک را نمیدهد. امسال بازیهای آسیایی را در پیش داریم و امیدوارم تیم اعزامی ایران بتواند در این میدان انتظارات را برآورده کند.

سخنان رئیس هیئت ژیمناستیک استان تهران بخش هایی از واقعیتهای امروز یکی از رشتههای اصلی پایه است. با تمام این احوال باید اذعان کرد اوضاع این ورزش زمانی رو به بهبودی خواهد گذاشت که از پتانسیل تمام نیروها استفاده شود.

امری که در حال حاضر در دستور کار فدراسیون قرار ندارد و به نظر نمیرسد با ساز و کار فعلی این مهم محقق شود. بدیهی است با این شرایط موفقیتهای احتمالی نیز مقطعی و به صورت جرقه خواهد بود. ژیمناستیک به خودی خود از مشکلات مختلف رنج میبرد حال اگر قرار باشد بر این مشکلات، چند دستگی، یک سویهنگری و برخوردهای سلیقهای نیز اضافه شود باید منتظر پسرفت ژیمناستیک هم باشیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: