به‌روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۳۸۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
عبدالرضا مصری:
دکتر مصری گفت: امیدواریم اصلا نیازی به ممنوعیت استفاده از تلگرام نباشد و مردم به صورت یکپارچه به آن تودهنی بزنند به گونه ای که حتی ذره ای از فضای اینترنتی ما در اختیار تلگرام قرار نگیرد که در این صورت افتخار بزرگی نصیب کشور ما می شود.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: امیدواریم مردم ایران بدون ممنوع شدن تلگرام، یکپارچه از آن خارج شوند.

دکتر عبدالرضا مصری در گفت و گو با خبرنگار مرصاد، با اشاره به عدم عضویت در تلگرام از ابتدا اظهار داشت: اعتقاد به اینکه سرور یک سیستم در خارج از کشور وجود داشته باشد نداشته ام و آن را برای هیچ رده ای در کشور قبول ندارم.

وی افزود: این به این دلیل است که برخلاف کشور ما که شرایط را به امید خدا ول می کنند و صرفا آن را تکنولوژی می نامند آنچه از کشورهای استکباری بیرون می زند صرفا با اهداف تکنولوژِی نیست بنابراین همیشه یک لایه امنیتی پشت اعمالی که انجام می دهند وجود دارد.

دکتر مصری با بیان اینکه طی شش سال اخیر حتی از ایمیل نیز استفاده نکرده ام، گفت: کسانی که نسبت به آن سیستم هایی که اصل سرورشان در داخل نیست می گویم مطمئن باشند اطلاعات آنان دسته بندی می شده و از آن استفاده اطلاعاتی خواهد شد.

وی افزود: از آنجا که مردم به استفاده از یک پیام رسان خارجی عادت کردند فکر می کنند آن بهتر است، در حالی که اگر سرورهای پیام رسان ها داخلی شود بهتر است؛ همین قضیه نیز قبلا در مورد سایتها پیش آمد که در نتیجه بسیاری از خدمات اینترنتی و سایتهای ایجاد شده ایرانی بهتر از خارجی آن است.

دکتر مصری خاطرنشان کرد: امیدواریم اصلا نیازی به ممنوعیت استفاده از تلگرام نباشد و مردم به صورت یکپارچه به آن تودهنی بزنند به گونه ای که حتی ذره ای از فضای اینترنتی ما در اختیار تلگرام قرار نگیرد که در این صورت افتخار بزرگی نصیب کشور ما می شود.

برچسب ها: عبدالرضا مصری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: