به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۳۷۵
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
اخبار 24 ساعت گذشته:

کرباسچی: این 7 نفر حاصل یارکشی هستند نه توان اجرایی
هنوز يك سال نشده كه اصلاح‌طلبان در تهران توانستند تمامي صندلي‌هاي شوراي شهر را تصاحب كنند، جز بحث‌هاي حاشيه‌اي، برخي تغيير نام‌ها در مورد خيابان‌هاي تهران و جلسات انتصاب و استعفا و در نهايت گذراندن وقت در توئيتر و تلگرام عملكرد چندان مفيدي را از جانب اعضاي شوراي شهر پايتخت شاهد نبوديم. غلامحسين كرباسچي، فعال اصلاح‌طلب و شهردار سابق تهران نيز به تازگي با كنايه به شوراي شهر تهران گفته است كه «شما فقط چهار سال وقت براي خدمت رساني به مردم داريد كه يك سال آن را تلف كرديد. » اظهارات كرباسچي در حالي است كه او متهم رديف اول شكل‌گيري چنين شورايي است و نقش اصلي را در بستن ليست انتخاباتي اصلاح‌طلبان براي شوراي شهر بر عهده داشت. ليستي كه گفته شد كرباسچي براي قرار دادن نام افراد در آن، 2 ميليارد از آنها گرفته است. او همچنين ليست هفت نفره كانديداهاي شهرداري را تماماٌ حاصل ياركشي حزبي اعضاي شوراي شهر دانسته و گفته است: تصور نمي‌كنم كارايي و توان اجرايي يك شهردار ملاك انتخاب اعضاي شوراي شهر تهران براي انتخاب اين هفت نفر بوده باشد. احمد حكيمي‌پور، فعال اصلاح‌طلب نيز كه خود سابقه چند دوره عضويت در شوراي شهر تهران را دارد، در مصاحبه با ايرنا از تعلل شوراي شهر تهران براي انتخاب يك شهردار خوب انتقاده كرد و در ضمن آن گفت كه «شورا بايد خارج از هياهو و حاشيه، كار خود را انجام داده و نتيجه را به مردم اعلام كند. متأسفانه شورا اسير فضاهايي شده كه برايش ساخته مي‌شود. انگار بعضي از دوستان بيشتر براي گروه‌هاي تلگرامي كار مي‌كنند تا براي مردم شهر تهران. » حكيمي‌پور در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود نيز مي‌گويد: «نشانه‌هاي ناشكري را در روند شوراي شهر مي‌بينم. امروز متأسفانه دوستاني كه زماني تحريمي بودند و من مطمئنم شناسنامه‌شان مهر انتخابات سال 92 را ندارد، دوباره ميدان‌دار شده‌اند و دارند جريان اصلاحات را از فضاي حقوقي به سمت فضاي راديكال مي‌برند و به اين شكل به مديريت شهري آسيب مي‌زنند. »
جای دولتمرد ناتوان در سطل آشغال است
!

مسعود گودرزی؛ نماینده ممسنی نطق امروزش را به نارضایتی مردم اختصاص داد و گفت:دولتمردی که توانمند نیست و به فکر ۵۰ سال آینده کشور نباشد جایش در دولت نیست، جایش در سطل آشغال است!از این تریبون اعلام می‌کنم که مسئولین جمهوری اسلامی ایران سر در زیر برف کردند. نمی‌بینید فسادهایی در بدنه کشور وجود دارد و نمی‌خواهید با آن مقابله کنید.فساد اقتصادی باعث آسیب‌های اجتماعی می‌شود، طلاق‌های نجومی و بیکاری، اما یک برخورد نمایشی در این باره می‌بینیم. تلخ‌تر اینکه در جلسه اخیر که در خدمت سران قوا بودیم این رییس قوه می‌خواست مشکلات را گردن یکی دیگر بیندازد و آن رییس قوه می‌خواست مشکل را بر گردن دیگری بیندازد.مردم می‌دانند و می‌گویند خاوری به تنهایی این مبالغ را نبرده، حتما اعوان و انصاری در داخل داشته، ۲۵ میلیارد دلار قاچاق چگونه انجام می‌شود؟ سر به زیر برف کرده‌ایم. مسئولین ارشد مملکت، مردم ناراضی هستند.
محکومیت مجری ستاد انتخاباتی

رئیس کل دادگستری ایلام از تأیید حکم دادگاه بدوی در رابطه با محکومیت مجری ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری دوازدهم خبر داد. محمد رزم به «میزان» گفت: فردی که در سال گذشته متهم به توهین به مقدسات و اهانت به ائمه معصومین (ع) بود در دادگاه بدوی به 5 سال حبس محکوم شد.

این متهم پس از صدور رأی دادگاه بدوی نسبت به آن اعتراض داشته که نهایتاً دادگاه تجدید نظر حکم دادگاه بدوی را تأیید کرد. این مقام قضایی افزود: البته این فرد به ۵ سال حبس محکوم شده است که سه سال آن تعلیقی و دو سال دیگر آن قابل اجرا است. بنابراین گزارش، این فرد در مراسم افتتاح ستاد استانی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری دوازدهم در ایلام، نامه‌ای را قرائت می‌کند که حاوی توهین به مقدسات و ائمه اطهار بود.
بعضی اعضاءشورا برای تلگرام بیش از تهران کار می‌کنند

احمدی حکیمی پور گفتگویی پیرامون شورای شهر تهران با ایرنا داشته است که بخش هایی از آن در ادامه خواهد آمد:

- شورا باید خارج از هیاهو و حاشیه، کار خود را انجام داده و نتیجه را به مردم اعلام کند. متأسفانه شورا اسیر فضاهایی شده که برایش ساخته می‌شود. انگار بعضی از دوستان بیشتر برای گروه‌های تلگرامی کار می کنند تا برای مردم شهر تهران.

- روند کار شورای اول، بی‌جهت فرصت را از ما گرفت. مردم دنبال عملکرد هستند اینکه هر کاری صورت می‌گیرد بلافاصله رسانه‌ای و علنی شود وجهی ندارد. شورا اسیر حاشیه شده است و این به صلاح نیست.

- مردم یکبار آمدند پای صندوق‌ها و رأی دادند، بعد از 4 سال هم قضاوت خواهند کرد. سریع هم مقایسه می‌کنند. برخی از فضاسازی‌ها کاذب است، اعضا باید مراقب باشند در این تله‌ها نیفتند.

- مهمترین میثاق ‌نامه قانون است. اینکه توافقی در شورای عالی شده چیزهایی است که اصلا مردم تهران از آن خبر ندارند. مردم تهران در رأی خود اصلا به این چیزها توجه نکرده اند. شورای عالی اصلا کجاست؟

- فرصت‌طلبان رانت خوار از فضاهای ملتهب و بی‌ثبات استفاده می‌کنند و بزرگترین تخلفات در سیستم شهرداری صورت می‌گیرد. وضعیت بلاتکلیف کنونی برای منافع شهر بسیار خطرناک است و کاملا به نفع کسانی است که رانتخوار هستند و با استفاده از این فضاها دنبال کارهای خاص خود هستند.

فرافکني به سبک روزنامه دولتي ايران

«نمی‌دانم چطوری از روی عکس‌های من فهمیدند که جاسوس هستم. این فعالیت‌های تشکیلاتی برای زدن دولت و ناامیدکردن نخبه‌ها برای بازگشت استعبارت بالا بخشي از گفت‌وگوي تفصيلي روزنامه دولتي ايران با کاوه مدني معاون سابق آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محيط‌زيست است که روز گذشته منتشر شده است. کاوه مدني که گفته مي‌شد اسفند‌ماه سال گذشته به‌دليل برخی اتهامات بازداشت و سپس آزاد شد از سمت خود استعفا داد و این استعفا مورد پذیرش عیسی کلانتری قرار گرفت. خبري که محمود صادقی، یکی از نمایندگان اصلاح‌طلب تهران در مجلس 27 اسفند درباره آن نوشت: «‏امروز از یک منبع موثق شنیدم کاوه مدنی معاون سازمان حفاظت محیط‌زیست، ایران را ترک کرده است. همسر او نیز که ممنوع‌الخروج شده بود با رفع ممنوع‌الخروجی کشور را ترک کرد.» مدني در گفت‌‌وگوي خود با روزنامه ايران درباره ماجرای استعفایش گفته است: « افرادی که عکس‌های خصوصی و قدیمی من را در شرایط خاص و بدون مجوز قضایی منتشر کردند، به اعتقاد من، افراد چندان معتقد و با وجدانی نیستند. در چنین شرایطی، کار کردن خود را به صلاح نمی‌دانم. » اشاره او به انتشار کليپي است که ادعا شده بود، مربوط به رقصیدن مدنی در ساختمانی متعلق به کشورمان در مالزی است. حال اصرار روزنامه ايران مبني بر اينکه کاوه مدني با انگ جاسوسي مجبور به ترک ايران شده است، قابل درک نيست. حکايت روزنامه ايران و کاوه مدني حکايت کساني است که خودشان مي‌کشند و خودشان هم سر قبرش گريه مي‌کنند.! مدني البته بي آنکه درباره تابعيت خود توضيحي صريح بدهد به برخی از نمایندگان که می‌گویند کاوه مدنی اگر تابعیت ندارد چطور در کشور دیگر کار می‌کند اشاره کرده و گفته است: از مسئولان وزارت امورخارجه می خواهم درباره «ویزای کار» برای آنها توضیحاتی ارائه کند تا در جریان قرار بگیرند که حتماً نباید تبعه آن کشور باشید. بخش خنده دار اين گفت‌وگو ، تيتري است که در صفحه اول روزنامه براي آن انتخاب شده است: «انگ جاسوسي، اقدامي براي زدن دولت و نااميد کردن نخبگان از بازگشت است.» ادعايي که رييس جمهور روز گذشته در نشست خبري خود در تبريز مهر بي اعتباري بر ان زد. دکتر روحاني گفت: نخبگانی که در طول چند سال اخیر به کشور بازگشتند طبق گزارشی که دیدیم حدودا روزی یک نخبه به ایران بازمی گردد و سال گذشته شاهد ۳۰۰ نخبه ایرانی به کشور بودیم. نخبگان ایرانی در کشورهای مختلف جهان صاحب شغل و جایگاه خوبی هستند و این تعداد نخبه ایرانی که به کشور بازگشتند هم از این قاعده مستثنی نبودند.
«پورمحمدی» از شبکه سه سیما می‌رود
«
علی اصغر پورمحمدی» مدیر شبکه سه سیما طی روزهای آتی جای خود را به مدیر جدید می‌دهد.قرار است طی روزهای آتی با تصمیم مرتضی میرباقری معاون سیما، «علی اصغر پورمحمدی» با شبکه سه سیما خداحافظی کند.«علی‌اصغر پورمحمدی» مدیر 61 ساله شبکه سه سیما پس از سال‌ها فعالیت در بخش‌های مختلف سازمان صداوسیما و همچنین تصدی پست‌های مختلف از روز اول شهریورماه سال ۹۵ بازنشسته شد و درحال حاضر مدیریت شبکه سه سیما را بر عهده دارد.بنا بر این گزارش، «علی‌اصغر پورمحمدی» متولد 1336، رفسنجان فرزند حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس پورمحمدی است.
چاه جدید آمریکا

شورای امنیت ملی آمریکا در حال بررسی طرحی است که به موجب آن در صورت موافقت عربستان با تأمین هزینه‌های مربوط به اعزام نیروهای عربی به سوریه، جایگاه راهبردی این کشور در آمریکا به «متحد عمده غیرعضو ناتو» ترفیع پیدا کند. وعده آمریکا به عربستان در حالی است که نیروهای عربستانی تاکنون نتوانسته‌اند کشور محروم و بدون امکانات یمن را شکست دهند. آمریکا با این روش جدید به دنبال آن است که عربستان را در یک میدان دیگر درگیر کند تا تسلیحات بیشتری بخرد و به قول ترامپ شیر بیشتری بدوشد. ترامپ با افزايش سقف مطالبات از سعودي‌ها تهديد کرده است اگر محمد‌بن‌سلمان هزينه‌هاي مورد تقاضا را نپردازد، از سوريه عقب‌نشيني مي‌کند.

تکمیل پروژه قدرت ایران

خبرگزاری «اسپوتنیک» با قلم ژنرال جاناتان شاو، رئیس سابق نیروهای ویژه انگلیس با اشاره به قدرت ایران در مقابل آمریکا، نوشت: «ترامپ باید در نظر داشته باشد که امواج تصمیم دولت پیشین آمریکا برای حذف رژیم صدام در عراق هنوز پابرجاست. جمهوری اسلامی ایران تهدید حضور آمریکا در منطقه را به فرصت و عراق را به هم‌پیمان اصلی خود در خاورمیانه تبدیل کرد و تا عمق پارلمان و کابینه دولت این کشور نفوذ کرد. اکنون این پرسش مطرح می‌شود که آیا دور جدید حملات آمریکا در منطقه سبب افزایش نفوذ ایران تا بلندی‌های جولان و تکمیل کریدور تهران، بغداد و دمشق خواهد شد یا خیر؟»

هشدار رهامی به اصلاح‌طلبان: سهم‌خواهی را کنار بگذارید
محسن رهامی فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: برخی دوستان اصلاح طلب می گفتند این خطر و نگرانی وجود دارد، اگر آقای هاشمی شهردار شود، آقای چمران جای او را در شورا می گیرد و اگر او نیز انصراف دهد، آقای دبیر وارد شورای شهر خواهد شد، در این صورت مسائل و اسناد شورا بیرون می آید و این مسئله باعث تضعیف شورا خواهد بود اما موافق این استدلال نیستم و آن را قانع کننده نمی دانم چون شورا اسنادی ندارد که بیرون آید. جلسات شورا علنی است، حتی اگر یک یا دو نفر مخالف در مقابل 19-20 رأی موافق باشند، ضمن آنکه تأثیری در تصمیم گیری ها نخواهد داشت، این مسئله باعث شفافیت بیشتر در عملکرد شورا می شود. البته این دوستان می گویند میثاق نامه ای امضا شده و باید به آن پایبند بود، منتها پاسخ من به آنها این است که اگر ما به این نتیجه برسیم «مصالح تهران ایجاب می کند شخصی انتخاب شود که ارتباطات خوبی با بدنه و ارکان بالای نظام، نهاد رهبری، دولت، مجلس، قوه قضائیه دارد»، چنین کسی بهتر از بقیه می تواند تهران را اداره کند. پس اصلاح طلبان در چنین حالتی باید مصالح کلی مردم تهران را بر مصالح تشکیلاتی خود ترجیح دهند. با توجه به اینکه از بیرون هم روی شهرداری تهران فشار زیاد است بنابراین همه جریانات اصلاح طلب و همه احزاب سهم خواهی ها را کنار بگذارند و تمام قد از شهردار منتخب حمایت کنند. البته حتی اگر اصلاح طلبان تمام قد از شهردار تهران حمایت کنند مشخص نیست که نهایتا بتوانیم در مدیریت شهر تهران موفق باشیم چون شهرداری محل نظر و توجه خیلی جریان ها و مراکز قدرت است. اگر بتوانیم کمک کنیم آقای محسن هاشمی با ارتباطاتی که با بیت مقام معظم رهبری، دولت و مجلس دارد، این ارتباطات می تواند به عنوان آورده برای شهرداری باشد

اخبار روزانه:
* وزیر خارجه آلمان در نشست گروه ۷ در کانادا اعلام کرد: اوضاع خاورمیانه بدون برجام بسیار خطرناک‌تر خواهد شد؛ بنابراین، گروه ۷ به طور مشترک به دنبال راه‌حل‌هایی برای محافظت از برجام است. وزارت خارجه آلمان نیز در پیام‌هایی توئیتری به نقل از «هایکو ماس» وزیر خارجه این کشور اعلام کرد: باید تمام تلاش خود را برای آغاز یک فرآیند سیاسی با هدف برقراری صلح در سوریه به کار ببندیم. در زمان بحران به همکاری بیشتر و گفت‌وگو نیاز داریم.
* «انیس نقاش» کارشناس مسائل استراتژیک لبنانی گفت: گمان نمی‌کنم که مسئله ورود یک پهپاد تفریحی به کاخ پادشاه عربستان صحت داشته باشد؛ زیرا در تصاویر ضبط شده از این حادثه مشاهده می‌کنیم که هیچ گلوله‌ای به سمت آسمان شلیک نشد و این مسئله ثابت می‌کند که درگیری‌ها بر روی زمین بوده است. حجم تبادل آتش نشان می‌دهد، به احتمال زیاد گروه‌های مخالف پادشاه دست به حمله زده‌اند و در پی براندازی پادشاه یا ترور محمدبن‌سلمان هستند.
* پدرام سلطانی، نایب‌رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با انتقاد از غیر بهره‌ور بودن مصرف انرژی در ایران گفت: شدت مصرف انرژی در ایران بسیار بالاست تا آنجا که شرایط نامطلوبی را برای کشور رقم می‌زند؛ از این رو باید با جدیت بیشتری برای حل این چالش قدم برداریم.
* «دلفین او» نماینده مجلس ملی فرانسه گفت: با خروج آمریکا از برجام احتمالاً ایران هم خارج خواهد شد و در این صورت، توافق دیگر وجود نخواهد داشت و اقبالی هم نخواهد داشت. عواقب این کار هم برای روابط ما با ایران و هم برای اوضاع منطقه فاجعه‌بار خواهد بود.
* «میکائیل کلور برشتولد» سفیر آلمان در ایران گفت: اراده سیاسی آلمان قویاً بر ادامه همکاری‌ دوجانبه با ایران است، هر چند که تصمیم واشنگتن بر وفق مراد نباشد. ایران تاریخی شش هزار ساله دارد و تاریخ ۱۲ می و تصمیم ترامپ ایران را زیر سؤال نخواهد برد.
* بنابر اخبار منتشر شده، خبرنگار هتاک به ساحت امام رضا(ع) در فضای مجازی حین فرار در فرودگاه امام خمینی(ره) دستگیر شده است. بر پایه این گزارش‌ها، با هوشیاری مأموران انتظامی مستقر در فرودگاه این فرد که قصد فرار به گرجستان را داشت، شناسایی و بازداشت شد.
* دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که میزبان امانوئل مکرون است، بار دیگر از توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرد و آن را فاجعه نامید و گفت: برجام غیرعاقلانه و وحشتناک است و نباید امضا می‌شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: