به‌روز شده در: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۳۷۰
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
لاله افتخاری:
افتخاری گفت: بانوان قرآنی ما که سابقه فعالیت بسیار دارند، خود بهتر می دانند در این فعالیت ها وجه مادی هم اثر دارد و هم ندارد، یعنی نباید مانع حرکت ما بشود اگر قرآن را واقعاً به عنوان کتاب خدا قبول داشته باشیم، هر گامی برداریم وظیفه ما است.
به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، آخرین روز از این رقابت ها عصر سه شنبه، چهارم اردیبهشت ماه با حضور شش فینالیست در هتل بزرگ ارم تهران آغاز شد.آغازگر آخرین روز از مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان سخنرانی دکتر لاله افتخاری، رییس اسبق فراکسیون قرآن و عترت(ع) در مجلس شورای اسلامی بود.

بنابر این گزارش، افتخاری با قرائت فرازی از صلوات شریف شعبانیه، گفت: این صلوات به ما یاد می دهد که چطور بر پیامبر(ص) و خاندان شان درود بفرستیم و قدرشناس چه مواهبی باشیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: این صلوات به ما یاد می دهد که بدانیم پیامبر(ص) و اهل بیت شان کشتی های نجات مردم در امواج خروشان مثل ماهواره، فضای مجازی و ... اند که همچون گرداب آنها را سرگردان می کنند، لذا اگر به آنها تمسک نجوییم غرق خواهیم شد.

افتخاری ادامه داد: زیاده روی و عقب افتادن از اهل بیت(ع) هر دو زیانبار است، برخی به اسم قرآن و اهل بیت(ع) و اسلام افراطی گری می کنند نظیر داعش که البته مدعی اسلام اند! و به این نام افراطی گری می کند و مثل تیر رهاشده از کمان، ضربه زننده است.

استاد دانشگاه در ادامه بیان کرد: کسی هم که از این کشتی جا بماند، دچار خسران می شود لذا از پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) طلب می کنیم در این ساحت قرآن به نقایص ما توجه نکرده و دست ما را بگیرند تا از این کشتی پیاده نشویم.

این فعال فرهنگی با ابراز خرسندی از حضور در جمع بانوان قرآنی، تصریح کرد: باید به سازمان اوقاف تبریک گفت و از حمایت نماینده ولی فقیه تقدیر کرد که باعث شدند ما اکنون شاهد برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان باشیم، مسابقاتی که حکم ویترین کار و بهانه ای عزیز برای گردهمایی دوستان و چهره های قرآنی را دارد.

وی با اشاره به تلاش های انجام شده برای برگزاری این رقابت ها، ابراز کرد: به جرئت می توان گفت 6 سال برای این رویداد مهم چانه زنی کردیم تا موانع برطرف شد و امسال برای دومین بار شاهد برگزاری این مسابقات هستیم.

وی تاکید کرد: البته ما رشته های متنوعی در حوزه های هنر، پژوهش و ... داریم که بانوان قرآنی توان و استعداد حضور و درخشش در آنها را دارند و امید است شما بانوان با استقبال و حضور پرشورتان به آنها تداوم ببخشید.

رییس اسبق فراکسیون قرآن و عترت(ع) در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مقصد همه ما از حفظ و دیگر فعالیت های قرآنی این است که جامعه با قرآن مانوس شود و همچون عرصه های هنری و ورزشی برای فعالیت های این ساحت مقدس نیز شور و شوق جامعه را در بر بگیرد، لذا اگر حضور شما نباشد این شور و نشاط هم نخواهد بود.

وی درباره برکات برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان، بیان کرد: حضور نمایندگان کشورهای مختلف فارغ از تفاوت های قومیتی، نژادی، زبانی و ... در این رقابت ها آغازی است برای تبادل نظر و ایجاد حلقه قرآنیان تا در پرتوی آن در طول سال هم موضع گیری قرآنی علیه استکبار و حرکاتی که هویت و عفت و کرامت زن مسلمان را زیر سوال می برد، داشته باشیم و از حقوق همه مظلومان به ویژه زنان دفاع کنیم.

افتخاری با اشاره به ظلمی که به زنان در میانمار، سوریه، عراق، افغانستان و .. می شود، گفت: لذا بانوان ما باید بر اساس آیات نورانی قرآن از مظلوم دفاع کرده و پرچم بصیرت بخشی را به جوامع بشری را در دست داشته باشند تا با قرآنی کردن جامعه خود بتوانند دنیا را گلستان کنند و اینها مقدمه ای می شود برای ظهور حضرت حجت(عج) که نه فقط شیعه بلکه اهل سنت نیز خبر از آمدن این منجی موعود(عج) داده اند و این تصریح همه ادیان است.

افتخاری درباره تاثیر حمایت های مالی بر فضاسازی قرآنی در جامعه بانوان و زمینه سازی برای فعالیت های اثرگذار قرآنی این قشر حساس جامعه، ابراز کرد: بانوان قرآنی ما که سابقه فعالیت بسیار دارند، خود بهتر می دانند در این فعالیت ها وجه مادی هم اثر دارد و هم ندارد، یعنی نباید مانع حرکت ما بشود اگر قرآن را واقعاً به عنوان کتاب خدا قبول داشته باشیم، هر گامی برداریم وظیفه ما است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: اگر فرصت یافته ایم که برای قرآن قدمی برداریم، منتی است که قرآن بر سر ما نهاده وگرنه می شد این فرصت ها را در جای دیگر استفاده کرد؛ از این رو، هر عمل برای گسترش فرهنگ قرآن، منتی الهی است بر ما و جای شکر دارد. هر قدم ما در این ساحت بدهی است که به قرآن داریم.

وی تاکید کرد: اگرچه کاستی هایی هست اما بسیاری از خواهران منتظر نمانده و امید به عنایت قرآن داشته اند و شاید در عقل مادی و حسابگر این اقدامات محکوم به شکست باشند اما توکل و امید به وعده های الهی راه را باز می کند، چنان که در دوران دفاع مقدس چنین شد؛ لذا موانع مالی نباید مانع از حسن ظن ما به امدادهای الهی در فعالیت های قرآنی شود.

افتخاری درباره راهکارهای استفاده از توان بانوان نخبه قرآنی در جامعه، خاطرنشان کرد: به دلیل عضویت در شورای تخصصی پژوهشی های قرآنی وزارت علوم این پیشنهاد را مطرح کرده ام که از توانمندی بانوان قرآنی در حوزه آموزش و پژوهش دانشگاه ها استفاده شود، بانوان نخبه قرآنی نیز خود مطالبات را بگویند ما مطرح می کنیم.

برچسب ها: لاله افتخاری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: