به‌روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
جوان در کلام رهبر معظم انقلاب:
اگر در یک جمله کوتاه از من بپرسند که شما از جوانان چه می خواهید، خواهم گفت: تحصیل، تهذیب و ورزش. من فکر می کنم که جوانان باید این سه خصوصیت را دنبال کنند. تحصیل اعم از تحقیق و کارهای علمی هم است. چون این نیرو در جوانان هست، بایستی در کار تحصیل خیلی تلاش کنند. هر کاری هم بخواهید بکنید، در دوران جوانی می شود کرد،


اگر در یک جمله کوتاه از من بپرسند که شما از جوانان چه می خواهید، خواهم گفت: تحصیل، تهذیب و ورزش. من فکر می کنم که جوانان باید این سه خصوصیت را دنبال کنند. تحصیل اعم از تحقیق و کارهای علمی هم است. چون این نیرو در جوانان هست، بایستی در کار تحصیل خیلی تلاش کنند. هر کاری هم بخواهید بکنید، در دوران جوانی می شود کرد، یعنی در هر سه زمینههم زمینه علمی، هم در زمینه تهذیب نفس، هم در زمینه ی ورزشباید در دوره جوانی کار کنید. البته همه می دانند که در دوره پیری، ورزش این قدر تأثیری که در دوره ی جوانی دارد، ندارد. اما غالبا تهذیب نفس را نمی دانند، خیال می کنند انسان باید بماند، پیر که شد، عبادت و تهذیب نفس کند. در حالی که آن وقت تهذیب نفس مشکل است، و گاهی محال است. در دوره پیری، تهذیب نفس سخت است، اما در دوره شما- در دوره جوانی- تهذیب نفس خیلی آسان است. به هر حال جوانان این سه کار را باید جدی بگیرند. (بیانات در دیدار دانشجویان، هنرمندان و نخبگان المپیادها 7 / 2 / 77)

تعداد جوانان پر انگیزه چندین برابر اول انقلاب است

حرف ملّت در تمام این سال های متمادی یک حرف بود و امروز که چهل سال از آن روزها می گذرد، ملّت ما همان منطق، همان مسیر، همان هدف را دنبال می کند؛ منتها امروز پختهتر است، باتجربهتر است، واردتر است. از لحاظ انگیزه هم اگر نگوییم امروز جوانهای ما پُرانگیزهتر از آن روز هستند، حدّاقل مثل همان انگیزهها را دارند، علاوه بر اینکه پُرتعدادترند؛ یعنی امروز تعداد جوان های مؤمن پُرانگیزهای که حاضرند در میدان های خطر سینه سپر کنند، چندین برابر جوانهای ما در آستانه انقلاب و در سالهای اوّل انقلاب است؛ این خطّ مستمرّ این کشور است. (بیانات در دیدار مردم قم؛19/10/96)

جوان های امروز عقب تر از جوان های دفاع مقدس نیستند

یک حرکت عظیم مردمی در بین همین جوانها هست؛ همین جوان هایی که نه جنگ را دیدند، نه دورهی دفاع مقدّس را، نه آن غوغای آن روزها را، نه امام را، نه انقلاب را؛ همین ها آنچنان دلشان به سمت انقلاب مجذوب است که انسان واقعاً حیرت می کند. من بارها گفتهام امروز جوان های ما از لحاظ گرایش به مفاهیم انقلابی، از لحاظ کمّیّت و کیفیّت اگر بیشتر و بهتر از دوره دفاع مقدّس و دهه ۶۰ نباشند، عقبتر نیستند (بیانات در دیدار خانواده شهید محسن حججی؛ 11/7/96)

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: