به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

توقف فعالیت KHAMENEI.IR در تلگرام

در راستای پاسداشت منافع ملّی و برای رفع انحصار از پیام‌رسان تلگرام، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (KHAMENEI.IR) فعالیت خود را در این پیام‌رسان، از این لحظه متوقف می‌کند.

این اقدام KHAMENEI.IR که پیش از شروع برنامه‌ی رسمی نهادهای کشور در توقف استفاده از تلگرام انجام می‌شود، برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی و رفع انحصار فضای مجازی از پیام‌رسان‌های غیرایرانی است.

از این پس اطلاع‌رسانی درباره اخبار و‌ مطالب مربوط به رهبر انقلاب اسلامی در پیام‌رسان‌های زیر انجام خواهد شد:

gap.im/khamenei_ir

sapp.ir/khamenei_ir

iGap.net/khamenei_ir
لندن نشینان هم دروغ ملکه را تحمل نکردند
دليل حمله موشكي امريكا، فرانسه و انگليس به سوريه ادعاي حمله شيميايي دولت سوريه در دوما بود؛ ادعايي كه هيچ سندي براي آن نبود و نيست و خبرنگار بي بي سي براي بررسي درستي حمله شيميايي، در كاري مسخره، كوله پشتي كودكي را بو مي‌كشد ببيند شيميايي شده يا خير! ما اما ياد تصاوير بمباران شيميايي حلبچه و سردشت مي‌افتيم و بدن‌هاي پر تاول و جنازه‌هاي خشك شده‌ در حال فرار. اثبات حمله شيميايي كه بو كردن كوله پشتي نمي‌خواهد. اين بازي آنقدر مبتذل پيش رفت كه سروصداي كارمندان ملكه انگليس را هم درآورد. مسعود بهنود، تحليل‌گر بي‌بي‌سي فارسي پس از حمله موشكي غرب به سوريه دو توئيت زد و مخالفت خود را صراحتاً بيان كرد. او مشخصاً از دروغ بودن ادعاي سلاح كشتار جمعي در مورد صدام نوشت: «مادر بمب‌ها افغانستان را از شرتروريست‌ها خلاص نكرد، عراق ويران و زادگاه داعش شد، اما سلاح كشتار جمعي دروغ بود، تازه امروز بازرس رفته سوريه ببيند منبع بمب شيميايي كجاست. امريكا و دو قدرت جهاني توپ خالي در كردند. مرگ بر استبداد ملي و مرگ براستبداد جهاني. » او در توئيت دومش هم به سرزنش رهبران اروپا مي‌پردازد: «توني بلر شرمنده كلاهي است كه نفتي‌ها سر جورج بوش گذاشتند و او هم همراه حمله به عراق شد، ترزا مي ‌محلل و ماكرون جوان چه مي‌كنند اگر ديوانه كبير ترامپ، بازي را بزرگ‌تر كند. مگر آنكه قانع شده باشند كه بازي از دمشق جلوتر نمي‌رود. بيچاره مردم سوريه كه زندگي‌شان بازيچه تبليغ و فريبكاري شده است. »نگاه عطاءالله مهاجراني، وزير ارشاد جنجالي دولت اصلاحات و عضو اتاق فكر جنبش سبز هم جالب است. او هم در توئيتر مي‌نويسد: «رابرت فيسك گزارشگر جهانى انگليسى از بيمارستانى در دوما از گفت‌وگويش با پزشكان گزارش داد. بيمارانى كه ادعا مي‌شد قربانيان حمله شيميايي هستند، ادعايى نادرست است. هيچ كدام قربانى گاز نبوده‌اند. مؤسسه كلاه سفيدها كه گفت از گاز شيميايي استفاده شده و زمينه حمله موشكى را فراهم كرد كجايى است
هماهنگی رسانه‌ای برای پمپاژ ناامیدی

انعکاس گسترده و پرحجم اخبار مربوط به فساد، فقر، بیکاری و اعتیاد و همچنین بزرگنمایی آسیب‌های اجتماعی، موضوعی است که این روزها و به وفور می‌توان در رسانه‌های معاند یافت، به گونه‌ای که این موضوع عملاً به وجه اشتراک همه جریان‌های اپوزیسیون از نهضت آزادی و منافقین گرفته تا به تازگی رسانه‌های حامیان احمدی‌نژاد تبدیل شده است. در این زمینه روزنامه‌ای که خود را «صدای اصلاحات» می‌نامد، گوی سبقت را حتی از رسانه‌های معاند خارج از کشور نیز ربوده است. مروری کوتاه بر شماره‌های چند ماه اخیر این روزنامه، انبوهی از اخبار، گزارش‌ها و تیترهای منفی و یأس‌آلود را پیش چشم مخاطب قرار می‌دهد. حراج رحم برای امرار معاش، تولد سیاه‌چاله‌ها در مهدکودک‌های تهران، هر ساعت چهار کودک‌آزاری در ایران، دهن‌کجی دولت به 60 هزار بیمار نادر، رسیدن سن اوباش تهران به 18 سالگی، مرگ روزانه 46 ایرانی در جاده‌ها، وجود 15 هزار دختر بیوه زیر 15 سال، حمله به دستفروشان، ثبت روزانه 490 طلاق در سال 96، آغاز فستیوال سارقان پایتخت و...، تنها بخشی از صفحات این روزنامه در یک ماه گذشته است که روزانه به مثابه توپخانه‌ای پرحجم، اعصاب و روان مخاطبان را بمباران کرده است.
مظلوم‌نمایی برای مدیر دوتابعیتی فراری!

پس از کشف و دستگیری اعضای شبکه جاسوسی و نفوذ در پوشش فعالیت محیط زیستی در سال گذشته، «کاوه مدنی» معاون ایرانی- انگلیسی سازمان محیط زیست- و استاد دانشگاه امپریال کالج لندن، دانشگاه متصل به سرویس امنیتی انگلیس- نیز بازداشت و مورد بازپرسی قرارگرفت؛ هرچند موضوع بازداشت «مدنی» توسط منابع رسمی تائید نشده است ولی در همان روزها وی پس از حضور در سازمان محیط زیست در یک توئیت تلویحاً بازداشت خود را تائید کرد.اما چند ماه بعد کاوه مدنی در روندی سؤال برانگیز از کشور خارج شد و در خارج از کشور از سمت خود استعفا داد! پس از این اتفاق، سؤالی که در افکار عمومی ایجاد شد این بود که با توجه به حواشی به وجود آمده در چند ماه اخیر، چرا کاوه مدنی باید به راحتی به خارج از کشور برود؟ آیا عدم حضور کاوه مدنی در کشور و استعفای عجیبش در خارج از کشور به معنای احساس خطر شبکه جاسوسی از لو رفتن دیگر ارکان شبکه نفوذ نیست؟!در این میان روزنامه‌های زنجیره‌ای و مدعیان اصلاحات همصدا با رسانه‌های معاند با جنجال رسانه‌ای به مظلوم‌نمایی از «کاوه مدنی» و وارونه جلوه دادن خروج وی از کشور پرداختند.روزنامه آرمان دیروز در مطلبی نوشت: «کاوه مدنی... که چندی پیش خبر بازداشت وی درخصوص برخی اتهامات منتشر شده بود، از سمت خود استعفا کرد و این استعفا مورد پذیرش قرار گرفته تا دانشمند جوان و نخبه کشورمان که عضو کالج سلطنتی لندن و استادیار دانشگاه فلوریدا است، راهش را از مسئولیت در زادگاهش جدا کند. مدنی پس از انتشار تصاویر خصوصی و انتقادات زیاد دلواپسان، در حالی که در سفر کاری در خارج کشور بود، از همانجا استعفا داد و استعفای او پذیرفته شد.»
غیبت وزیر بهداشت در جلسات دولت
در روزهای اخیر، در فضای مجازی اخبار متفاوتی مبنی بر استعفا و حضور نیافتن سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در جلسات دولت منتشر شد؛ اما برخی منابع رسمی این موضوع را بلافاصله تکذیب کردند. با وجود این، بر اساس آنچه خبرگزاری‌های دولتی دانشجویان ایران و جمهوری اسلامی از جلسات هیئت دولت از ابتدای سال 97 منتشر کرده‌اند، در همه این جلسات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور غیبت داشته است. مطابق این گزارش، هیئت دولت در روزهای 8 فروردین، 15 فروردین و 22 فروردین تشکیل جلسه داده و در تصاویری که خبرگزاری‌های دولتی ایسنا و ایرنا از داخل جلسه هیئت دولت منتشر کرده‌اند، واضح است که سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در این جلسات حضور نداشته است. وی حتی در جلسه شورای عالی اشتغال نیز غیبت داشته است. گویا در اولین دیدار سال جاری دولتی‌ها با هم که تحت عنوان دیدار نوروزی با رئیس‌جمهور اخبار آن از سوی رسانه‌ها و دولت نیز منتشر شد، وزیر بهداشت کابینه غیبت داشته است.
طرح ترامپ برای دوشیدن دوباره دیکتاتورهای منطقه
عادل الجبیر، وزیر خارجه سعودی گفت: ریاض این آمادگی را دارد تا در چارچوب ائتلاف فراگیرتر در صورتی که پیشنهادی مطرح شود، نیروهایش را به سوریه اعزام کند. این ادعا در حالی مطرح می‌شود که حکومت سعودی برای جنگ با مردم یمن با کمبود نیرو روبه‌رو بوده و با تکیه بر دلارهای نفتی خود برخی کشورهای ضعیف از نظر اقتصادی، همچون سودان را وادار کرده است تا نظامیان خود را به باتلاق یمن اعزام کنند. گفتنی است، ادعای آمادگی عربستان برای اعزام نیرو به سوریه در پی گزارش یک نشریه آمریکایی مطرح شده است که نوشته بود دونالد ترامپ خواستار جایگزین شدن نیروهای عربی به جای نظامیان آمریکایی در سوریه است و در این راستا در تماس با کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس طرح جایگزینی نیروهای‌ این کشور با نیروهای کشورهای عربی را مطرح کرده است. پیشنهادی که احتمالاً به فروش سلاح و تجهیزات نظامی بیشتر به این کشورها نیز منجر خواهد شد.
اعتراف مکرون به بی‌نتیجه بودن حملات سوریه
رئیس‌جمهور فرانسه که با انتقادهای فراوان داخلی برای مشارکت در حمله به سوریه روبه‌رو است، به ناچار اذعان کرد که این‌گونه حملات هیچ موضوعی را حل نمی‌کند. به گزارش خبرگزاری فرانسه از استراسبورگ، امانوئل مکرون گفت: من واقعاً نگران هستم. وقتی اصول پیش‌روی‌مان را نگاه می‌کنیم، باید از خود بپرسیم به کجا می‌خواهیم برویم. او گفت: به منظور یافتن راه حلی مسالمت‌آمیز برای خروج از بن‌بست سوریه، آمادگی داریم که با همه طرف‌های حاضر در سوریه از جمله روسیه، ترکیه و ایران و حتی خود دولت سوریه و همه گروه‌های مخالف گفت‌وگو کنیم. رئیس‌جمهور فرانسه از همه کشورها خواست به آنچه وی «تلاش بشردوستانه برای کمک به غیر نظامیان در سوریه» خواند، ملحق شوند.
دولت با طرح‌های تشویقی مردم را به فرزندآوری بیشتر ترغیب کند

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تاکیدات مقام معظم رهبری بر فرزند آوری بیشتر خانواده‌ها اعلام کرد: طبق آمار‌ها نسل ایران در حال حرکت به سمت پیر شدن است.این نماینده مجلس در ادامه مطلب خاطرنشان کرد: دولت باید بخش نامه‌ها و طرح‌های ویژه‌ای را در جهت تشویق خانواده‌ها به فرزند آوری بیشتر ارائه و اعمال کند. علاوه بر این کمیسیون بهداشت و درمان مجلس باید در این رابطه از دولت مطالبه کند و طرح‌های انقلابی را در این راستا ارائه دهد.کریمی قدوسی گفت: وزارت بهداشت نیز وظیفه سنگینی در زمینه تشویق مردم به فرزند آوری بیشتر بر عهده دارد. متاسفانه در برخی از مراکز درمانی زیر نظر وزارت بهداشت به فرزند کمتر توصیه می‌شود و طرح‌هایی را به صورت افراطی اجرا می‌کنند که می‌تواند خطرساز باشد؛ لذا وزارت بهداشت و درمان هم باید پاسخگوی مسائل اینچنینی باشد
جزئیات جدید درباره حمله ویروس«استاکس نت» به تأسیسات هسته‌ای ایران

یک پایگاه خبری امریکایی فاش کرد: رئیس‌ جمهوری پیشین امریکا دستور حمله به سیستم‌های کامپیوتری تأسیسات هسته‌ای ایران را به طور محرمانه صادر کرده بود که عملیات مربوطه آن در زمان ریاست جمهوری جورج بوش، با همکاری اسرائیل آغاز شده بود.
به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه دیلی میل، رئیس ‌جمهوری اوباما به طور محرمانه فرمان حمله سایبری به سیستم‌های کامپیوتری که به تأسیسات غنی‌سازی کلیدی ایران مرتبط بودند، صادر کرد. این حملات که در دوران ریاست جمهوری جورج بوش با همکاری اسرائیل آغاز شد، با کد نامگذاری شده «بازی‌های المپیک» خوانده می‌شد.
با تمام وجود موظف به حفظ نظام هستیم
آیت‌الله جوادی‌آملی در جلسه درس تفسیر خود با بیان اینکه با تمام وجود موظّف هستیم خون‌های پاک شهدا را حفظ کنیم، اظهار داشت: اگر خدای ناکرده این نظام آسیب ببیند، لعنت ابد دامنگیر ما می‌شود. وی افزود: این نظام به آسانی به دست نیامده، به واقع ما مسئول هستیم. در حقیقت الآن بهترین دوران امتحان ماست که چطور می‌توانیم این خون‌های پاک را حفظ کنیم و به ثمر برسانیم. وی با یادآوری جان‌فشانی‌ها و فداکاری‌های صورت گرفته در دوران انقلاب و دفاع مقدس، ادامه داد: جز ناله کردن و تضرّع به درگاه حق، جز توبه کردن، جز مواظب بودن، جز سفارش کردن و نصیحت کردن و جز دعوت به هدایت مسئولان و غیر مسئولان راه دیگری برای حفظ این نظام و رهایی از مشکلات وجود ندارد.
دستور وزیر کشور برای برخورد با کشف حجاب در خودرو

عبدالرضا رحمانی فضلی اظهار کرد: با کسانی که اقدام به کشف حجاب در خودرو، ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم و اقدامات از این قبیل که طبق قانون تخلف به شمار می‌روند، می‌کنند، باید به طور مناسب این موارد تخلف به آن‌ها تفهیم شده و طبق قانون برخورد شود.
تذکر جی.پی.اسی به بانک ها درباره سرقت خودپردازها

بر اساس نامه یک نهاد مسئول به تعدادی از مدیران بانکی در استان های مختلف کشور، از آن ها خواسته شده با توجه به این که خساراتی از سوی افراد بزهکار به برخی تجهیزات بانکی وارد شده است، مدیران مربوط به انجام اقدامات پیشگیرانه و موثر همچون نصب سیستم های ردیابی GPS روی دستگاه های خودپرداز متعلق به بانک ها و موسسات اعتباری که در خارج از ساختمان های این نهادهای مالی قرار گرفته اند، اقدام کنند.

سرخوردگي اصلاح‌طلبان از شكست قهرمان‌سازي دلاري از جهانگيري

چندي پيش نوشتيم كه بعد از اعلام خبر تك‌نرخي شدن دلار با قيمت 4هزار و 200 تومان از سوي اسحاق جهانگيري، رسانه‌هاي اصلاح‌طلب تلاش كردند با تيترهايي همچون «بازگشت اسحاق»، «بازگشت جهانگيري» و در راستاي پروژه كانديداسازي براي انتخابات 1400 از اعلام سياست ارزي توسط او استفاده كنند. اما اولاً او فقط اعلام كننده بود؛ ثانياً مثبت و درست بودن اين تصميم شديداً با شبهه مواجه بود. حالا روزنامه آرمان موضعي كاملاً عكس آن مواضع گرفته و با روشن شدن اين نكته كه تصميمي كه جهانگيري اعلام كرد، چندان هم اتفاق مثبتي نبود، مدعي شده كه برخي در دولت خواسته‌اند اسحاق جهانگيري را خراب كنند!روزنامه آرمان مي‌نويسد: «با نگاه به بازي انجام شده در روزهاي اخير مي‌توان گفت كساني حتي از دولتي‌ها خيلي بدشان نمي‌آمد كه او با مطرح كردن ارز تك نرخي به تنهايي هزينه بپردازد. آنها خيال مي‌كردند كه با اين كار جهانگيري خراب مي‌شود. » آرمان حتي برخي را به كارشكني در اجراي اين تصميم متهم مي‌كند كه به نظر مي‌رسد مخاطبش تنها بانك مركزي است و بوي اختلافات داخلي در دولت به مشام مي‌رسد: «اينكه برخي حتي تلاش كرده‌اند برنامه تك نرخي ارز به نتيجه نرسد و موفقيتي به دست نيايد، به اين معني نيست كه كار انجام شده اشتباه بوده است. »اين روزنامه مي‌افزايد: «اگر چه وقتي جهانگيري وارد چنين آوردگاهي شد، وقتي از سوي ديگر بخش‌هاي نزديك هم حمايت نشد و سهل است كه كساني در درگاه صرافي‌ها ايستادند و فرياد كشيدند كه «برويد ارزتان را از جهانگيري بگيريد» به نظر روشن مي‌رسد كه كساني براي خراب كردن وجهه او برنامه داشته و تلاش كرده‌اند اما دستاوردهاي چنين خطر كردني و چنين تنها به دل خطر زدن نشان مي‌دهد كه جهانگيري آگاهانه وارد كار شده است. »
سايت جهان‌نيوز در اين زمينه مي‌نويسد: «البته به نظر مي‌رسد بخشي از تخريب وجهه جهانگيري توسط رسانه‌هاي اصلاح‌طلب كه به طور حبابي و بادكنكي با يك تصميم اقتصادي كه عواقب آن بر بازار آشفته ارز مشخص نبود، صورت گرفت. موج سواري روي بدبختي و مشكلات مردم براي كانديداسازي براي انتخابات سال 1400 اشتباهي بود كه رسانه‌هاي اصلاح‌طلب انجام دادند و به عواقب و نتجيه سياست ارزي بر بازار كشور فكر نكردند. »
دستور ویژه دولت برای حسابرسی ویژه از 3 نهاد

یک مسئول ارشد اجرایی در ابلاغیه روزهای اخیر خود خطاب به وزیران اقتصاد و نفت، اعلام کرده حسب موافقت هیئت وزیران با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه، سازمان حسابرسی موظف شده است تا پایان مرداد 1397، درباره انجام "حسابرسی ویژه" از بدهی دولت تا قبل از سال 1396 به سه مجموعه مهم دولتی شامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو)، توسعه و نوسازی معادن (ایمیدرو) و شرکت ملی صنایع پتروشیمی اقدام و گزارش خود را به خزانه کل کشور ارائه کند.

اخبار روزانه:
* بامداد سه‌شنبه چند موشک وارد حریم هوایی استان حمص در سوریه شدند که سامانه‌های پدافندی برای مقابله با آنها فعال شده و آنها را رهگیری کردند. رسانه «الاعلام الحربی» گزارش داد، این موشک‌ها به سمت فرودگاه «الشعیرات» در ریف حمص شلیک شده بودند که سامانه پدافند هوایی آنها را رهگیری کرد. برخی رسانه‌ها نیز به نقل از منابع میدانی، احتمال دادند که این موشک‌ها را جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به سمت پایگاه هوایی الشعیرات شلیک کرده باشند.
* «راب جویس» هماهنگ‌کننده امنیت مجازی رئیس‌جمهور آمریکا و عضو ارشد امنیت ملی این کشور به زودی کاخ سفید را ترک کرده و به سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) بازمی‌گردد. برخی در کاخ سفید می‌گویند جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در تلاش است تا ساختار شورای امنیت ملی آمریکا را به کلی تغییر داده و با برکنار کردن افراد انتخاب شده از سوی مک‌مستر، همتای پیشین خود (که عموماً میانه‌روتر بودند) تیم تندرو و افراطی خود را روی کار بیاورد.
* سیدابوطالب نجفی، مدير عامل شرکت خدمات انفورماتيک گفت: در سال 1396 بيش از 27 ميليارد تراکنش در سامانه شتاب صورت گرفت که نشان‌دهنده رشد 30 درصدی عملکرد اين سامانه نسبت به سال گذشته است. وی در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته به طور میانگین روزانه 75 میلیون تراکنش در سامانه شتاب صورت گرفته، گفت: تنها در روز 28 اسفند 1396 رکورد 162 میلیون تراکنش در این سامانه به ثبت رسید.
* روزنامه «سازندگی» خبری را با عنوان «اولین نشست سران اصلاحات و اعتدال در غیاب آیت‌الله هاشمی» منتشر کرد و نوشت: حسن روحانی، سیدمحمد خاتمی، علی‌اکبر ناطق‌نوری، سیدحسن خمینی و اسحاق جهانگیری در سکوت خبری اولین جلسه خود را برگزار کردند تا درباره آینده وضعیت کشور و مشکلات دولت و جامعه صحبت کنند.
* دیمیتری سابلین، هماهنگ‌کننده روابط دومای روسیه با پارلمان سوریه اعلام کرد: بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با تعدادی از نمایندگان پارلمان روسیه گفت که نیرو‌های پدافند هوایی سوریه با موشک‌های دهه هفتاد قرن گذشته حمله نیرو‌های ائتلاف (آمریکا‌ـ انگلیس‌ـ فرانسه) را دفع کرده‌اند!
* سیدابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه شهروندان حق دارند از هر پیام‌رسانی استفاده کنند، به شرط اینکه تابع قوانین کشور باشد، گفت: فعلاً تصمیمی درباره انسداد تلگرام اتخاذ نشده، اما هرآن ممکن است شرایطی برای انسداد تلگرام پیش بیاید.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: