به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
محمدکاظم انبارلویی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: آمریکا از همان ابتدای امضای برجام از چارچوب این توافقنامه خارج شد. چرا که به هیچ یک از تعهدات خود در برجام عمل نکرد. بنابراین صحبت از ماندن یا خروج آمریکا در برجام مطرح نیست.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: زمانی که 6 کشور معتبر جهان پای سندی را امضا می‌کنند و بعد آمریکا بدون هیچ مشکلی آن را نقض می‌کند به کشورها اینگونه القا می‌شود که دیگر به هیچ عهدی پایبند نباشند.

کاظم انبارلویی درباره سرنوشتی که آمریکا و اروپا برای برجام متصور شده‌‌اند و مکررا درباره خروج از این سند بین‌المللی سخن می‌گویند، اظهارداشت: آمریکا از همان ابتدای امضای برجام از چارچوب این توافقنامه خارج شد. چرا که به هیچ یک از تعهدات خود در برجام عمل نکرد. بنابراین صحبت از ماندن یا خروج آمریکا در برجام مطرح نیست.

وی با بیان اینکه مسئولان کشور باید هرچه سریع‌تر برای مقابله با این بدعهدی‌ها تصمیم بگیرند، تصریح کرد: آنچه ما اکنون در برجام می‌بینیم این است که یک طرف مذاکره به تمام تعهدهای خود عمل کرده و طرف دیگر وقعی به آن نگذاشته است. این معنایش نقض برجام است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه وزیر امور خارجه، رئیس کل بانک مرکزی و همه مسئولان دیپلماسی و سیاست خارجی کشور خودشان بارها به این مسأله اذعان کرده‌اند که دستاورد برجام برای کشور تقریبا هیچ است، گفت: دولت باید موضع قاطع در قبال این بدعهدی‌ها بگیرد و از تعهداتی که تاکنون در این زمینه داشته‌ایم خارج شویم و به طرف مقابل بفهمانیم که نقض عهد برایشان هزینه در برخواهد داشت.

انبارلویی تاکید کرد: جامعه جهانی باید متوجه باشد زمانی که 6 کشور معتبر جهان پای سندی را امضا می‌کنند و بعد آمریکایی‌ها بدون هیچ مشکلی آن را نقض می‌کنند، چه تبعاتی برای نظام بین‌الملل به وجود خواهد آورد و به دیگر کشورها اینگونه القا می‌کند که به هیچ عهدی پایبند نباشند.

وی با استناد به سخنان روحانی در جلسه برررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی علوم و نیرو مبنی بر اینکه مگر کره شمالی دیوانه است با آمریکا مذاکره کند، چرا که آمریکا به مذاکره امضا شده به تأیید شورای امنیت سازمان ملل رسیده بی اعتنا است، گفت: برجام ثابت کرد گفت‌وگو با آمریکایی‌ها نوعی دیوانگی است. چرا که رئیس جمهور این کشور نماد دیوانگی است و بلاهت از رفتار مسئولان کاخ سفید فوران می‌زند. بنابراین دلیلی ندارد ما همچنان در برجام بمانیم.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها با اخلال در نظام اقتصادی و مانع تراشی برای کشورهایی که مایل به برقراری روابط اقتصادی با ایران هستند همچنین تهدید آنها به تحریم، مسیری را باز کرده‌اند که کشورمان را ناگزیر به خروج از برجام می‌کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: