logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
محمد کرمی راد:
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اجرای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان از مهمترین اقدامات برای بازسازی اعتماد عمومی است.
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اجرای طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان از مهمترین اقدامات برای بازسازی اعتماد عمومی است.

محمد کرمیراد در گفتگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان براساس اصل 49 و 142 قانون اساسی و با توجه به سابقه و پیشینه موجود در این راستا مطرح شده است، اظهار داشت: در این اصل معین شده که اموال مسئولان از جمله رئیس‌‌ قوای سهگانه، وزیران و سایر مسئولان و خانوادههای درجه یک آنها محاسبه شود و قبل از مسئولیت اموال خود را بهطور رسمی به قوه قضائیه اعلام کنند.

دبیر حزب مؤتلفه استان کرمانشاه عنوان کرد: اموال نامشروعی که به دست میآید به طور طبیعی براساس زد و بندهایی است که با آموزههای دینی نیز مغایرت دارد زیرا در دین مبین اسلام، در متونی همچون نهجالبلاغه امیرالمؤمنین(ع) به وفور نسبت به این موضوع تذکر داده شده و اموال نامشروع در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار نهی شده است.

کرمیراد با اشاره به اینکه اجرای این طرح از مهمترین اقدامات برای بازسازی اعتماد عمومی است، افزود: نگاه مردم به والیان و حاکمان است و هنگامی که میبینند بخشی از اخبار و مسائل مهم متوجه اختلاسها، سوء استفادهها و رانتخواریها از طرف مسئولان حتی برادر رئیسجمهور و برادر معاون اول رئیسجمهور و اشخاصی از این قشر است نسبت به مسئولان بدبین میشوند.

وی با بیان اینکه صاحبان اصلی این انقلاب مردم هستند و مردم ثابت کردند نسبت به نظام و انقلاب پایبند هستند، عنوان کرد: گاهی صحبتهایی از زبان شهروندان عادی شنیده میشود که جای تأمل دارد و به طور نمونه گفته میشود برخی از مسئولان به دنبال سرنگونی نظام هستند اما مردم اجازه نمیدهند و این نکته بسیار اساسی و کلیدی است.

کرمیراد گفت: در مجلس هفتم، هشتم و نهم نیز در این باره بسیار بحث شد و این قانون به شورای نگهبان ارائه و ایراداتی وارد شد و حتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در زمان آیتالله هاشمی رفسنجانی به طور جدی و قاطع مطرح شد.

دبیر حزب مؤتلفه استان کرمانشاه افزود: امید داریم این بار با کمک شورای نگهبان به مجلس، ارادهای که در این زمینه وجود دارد و تأکیدات، حساسیتها و برخوردهای مقام معظم رهبری شاهد تصویب قانونی مشخص در این زمینه باشیم و اموال نامشروع از حلقوم افرادی که از راه باطل، رانتخواری، دزدی و اختلاس کسب کردهاند بیرون کشیده شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه اینچنین از حجم بیتالمال مسلمانان در جهت صحیح و اشتغال جوانان به کار گرفته شود، گفت: شاهد هستیم هرازگاهی این چنین اخباری از فسادهای اقتصادی و سیاسی دل مردم و مقام معظم رهبری را به درد میآورد که این اعمال با آموزههای دینی ما نیز مغایر است و بنابراین امید داریم اجرای این طرح گامی مهم در این راستا باشد.

برچسب ها: محمد کرمی راد
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: