به‌روز شده در: ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
logo
کد خبر: ۲۷۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
اخبار 24 ساعت گذشته:


دو بانک پیام رسان آی گپ را خریدند

تسنیم: رسول کاظمی، مدیر پیام رسان آی گپ درباره خریداری پیام رسان آی گپ توسط کنسرسیومی مشترک، گفت: توافق میان پیام رسان آی گپ و کنسرسیومی با عضویت شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران، مجموعه شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) و بانک‌های پارسیان و پاسارگاد حاصل شده است.وی تاکید کرد: این کنسرسیوم به دنبال توسعه یک پیام رسان ملی قدرتمند و مناسب برای کسب و کارها با خدمات پرداخت است.یادآور می شود، آی گپ یک پیام رسان رایگان است. این پیام رسان کاملاً بومی، پس از 2 سال تلاش بی وقفه، برای رفع خلأ نیاز بومی و همچنین دستیابی به یک سیستم مدرن، بر پایهٔ تکنولوژی ارتباطی، در داخل کشور ایجاد شده است.

آیت‌الله مکارم: مهره‌های اصلی دلالان ارزی به‌عنوان مفسد فی‌الارض محاکمه شوند

مرجع تقلید شیعیان گفت: دولت ضرب‌الاجلی برای تیم اقتصادی خود تعیین کند، ما هرگز نمی‌گوییم دولت باید تضعیف شود اما باید کار خود را اصلاح کند، دولت باید تیم اقتصادی خود را اصلاح کند. وی با تأکید بر برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی ادامه داد: بدون قاطعیت در این شرایط خاص، مشکلی حل نمی‌شود اگر ما پیش‌دستی نکنیم بعداً هزینه زیادی باید بپردازیم.آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: یکی از برنامه‌های قاطعیت این است که چند نفر از مهره‌های اصلی دلالان ارزی را که سعی دارند از این طریق کشور را به آشوب بکشند، به‌عنوان مفسد فی‌الارض محاکمه شوند، تا بقیه حساب خود را بدانند و بدانند که مسئله جدی است، البته باید به‌سرعت دادگاهی تشکیل دهند و به‌حساب این افراد با قاطعیت برسند.آیت‌الله مکارم شیرازی تأکید کرد: من یقین دارم اگر نسبت به همین نرخی که تعیین‌شده قاطعیت به خرج دهند همه‌چیز تحت کنترل درخواهد آمد، امروز بازی دلار مطرح و فردا بازی برجام مطرح می‌شود، اگر این قاطعیت نباشد ما مشکل برای اداره کشور خواهیم داشت.

امید عالیشاه در انتظار برگه تسویه

امید عالیشاه که برای سپری کردن دوران سربازی خود از پرسپولیس جدا و راهی تراکتورسازی شد در نهایت و بعد از کش‌وقوس‌های فراوان هفته آینده برگه تسویه حساب خود را از یگان خدمتی خود دریافت خواهد کرد.کارهای مربوط به کسری خدمت این بازیکن به تائید رسیده و عالیشاه قادر خواهد بود هفته آینده تسویه حساب خود را دریافت کند.این بازیکن همچنین قصد دارد در اولین فرصت بعد از گرفتن تسویه حساب و با هماهنگی برانکو در تمرینات پرسپولیس حاضر شود.

ناکامی «شروط خودرویی» در پسابرجام

«وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایطی «داخلی‌سازی اولیه ۴۰ درصدی» و «صادرات ۳۰ درصدی» را به‌ منزله دو شرط اصلی حضور در خودروسازی ایران، پیش پای سرمایه‌گذاران خارجی گذاشت که آمار و ارقام نشان می‌دهند شروط مورد نظر تا به امروز محقق نشده‌اند

سرمایه گذاری چین در آمریکا کاهش یافت
تشدید اختلافات بین آمریکا و چین سبب شد تا سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی در آمریکا از سال گذشته میلادی کاهش قابل توجهی یابد. کمیته ملی روابط چین و آمریکا و گروه رودیوم اعلام کردند، شرکت‌های چینی در سال
۲۰۱۷ در آمریکا به تعهد خود در قبال ۲۹ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در آمریکا عمل کردند که نسبت به ۴۶ میلیارد دلار سال ۲۰۱۶، ۳۵ درصد کاهش داشته است.
یک نماینده مجلس: مردم به ما می
گویند چه مجلس بی‌خاصیتی هستید
امیر خجسته یکی از نمایندگان معترض به سیف در جلسه در پاسخ به این که علت اعتراض شما چه بود گفت: ما می گفتیم که آقا شما بروید! برای چه آمدید؟ دوره قبل هم آمدید و صحبت کردیدولی عمل نکردید. مگر شما مسئول بانک مرکزی نیستید؟ مگر ارز زیر نظر شما نیست؟ چطور ارز رها شده و به این قیمت در بازار رسیده و شما عکس العملی نشان نمی دهید؟ یک بار بگیر و ببند می کنید و بعد هم بحث را رها می کنید؟ مردم نگران هستند. آنها عصبانی هستند. مردم وقتی این شرایط را می بینند فکر می کنند کسی نیست که بر اقتصاد و بازار ارز نظارت و آن را مدیریت کند. آن کاری که امروز انجام شد، یک حس مردمی بود که به نمایندگی از مردم به مسئولان بانک مرکزی نشان داده شد. ما به سیف می گفتیم که از مجلس برو، برای چه به اینجا آمدی؟ شما که ارز را تا قیمت 6 هزار تومان برده ای، در طول یک روز 500 تا 600 تومان بر نرخ ارز افزوده شد. این اتفاق دیگر برای مجلس قابل تحمل نبود. مجلس هم تحت فشار مردم هستند. مردم می گویند که این چه مجلسی است که خاصیت ندارد، چه مجلسی است که نمی تواند از قدرت نظارتی خود استفاده کند و با این بی سروسامانی در بازار ارز مقابله کند. واقعا ما نمی توانیم عمل کنیم؟ اتفاقا می توانیم عمل کنیم! چطور با این فشاری که در چند روز اخیر آورده شد، نرخ ارز به 4200 رسید؟ چه کسی این را مدیریت می کند؟ این همه صرافی درست کردند، که چه بشود؟ این برای ما قابل قبول نیست.
ترجیح کار به تحصیل در بین جوانان اروپایی

دفتر آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد، نتایج نظرسنجی‌های سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد بیش از سه میلیون نفر از جوانان اروپایی که پیشتر در دانشگاه یا کالج تحصیل می‌کرده‌اند، تحصیل را رها کرده و جذب بازار کار شده‌اند. بر اساس این نظرسنجی، دلیل اصلی ادامه ندادن تحصیل در بین جوانان اروپایی متفاوت بوده؛ اما اصلی‌ترین دلیل این کار، تمایل به کار کردن به جای تحصیل بوده است که شرکت‌کنندگان آن را دلیل اصلی ترک تحصیل ذکر کرده‌آند.

داعش، پوتین و جام جهانی را تهدید کرد

داعش در پیامی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را تهدید کرد که در طول برگزاری بازی‌های جام جهانی عملیات تروریستی در این کشور انجام خواهد داد.
واکنش رحیمی به اظهارات پورمختار درباره رصد پیام‌رسان‌ها

علیرضا حیمی در واکنش به اظهارات اخیر محمدعلی پورمختار، نماینده مجلس که گفته بود «اینکه اطلاعات یا اطلاعات سپاه این پیام رسان را رصد کند بهتر است یا موساد و سیا؟» گفت: این یک نکته انحرافی است؛ تحت هیچ شرایطی، کار بد، خوب تلقی نمی شود. کار بد از طرف همه افراد بد است و مرجیعیت و ملیت آن مهم نیست. دسترسی به اطلاعات شخصی افراد کار پسندیده ای نیست و جزو حریم خصوصی است که حتما باید مورد مراقبت قرار بگیرد. مهم نیست که این دسترسی از طرف دشمن ما باشد یا یک مجموعه ایرانی. او ادامه داد: چارچوب وظایف مجموعه های امنیتی مشخص است و به هیچ عنوان هیچ مجموعه ای حق دسترسی به داده ها و اطلاعات شخصی افراد رو ندارند.
خروج 30 میلیارد دلار ارز از کشور

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ماه‌های پایانی سال 96 سی میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده است، گفت: «بر اساس برآوردها، 25 میلیارد دلار منابع ارزی در کشور خارج از شبکه نظام بانکی نگهداری می‌شود که بدون شک این مسئله بر مدیریت منابع ارزی آثار منفی گذاشته است


مدیرانی که کالای خارجی خریداری می کنند به زندان بروند

رمضانعلی سبحانی‌فر، نماینده سبزوار و جغتای در پایان جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی در تذکری با انتقاد از عملکرد دولت و مدیران دولتی در حوزه اقتصاد گفت: «برای حمایت از کالای داخلی و مبارزه با بیکاری، حداقل کار باید این باشد که برای مدیران دولتی که به هر بهانه‌ای کالای خارجی خریداری می‌کنند، مصادیق مجرمانه تعیین کنند؛ از عزل مدیریتی تا زندان
درخواست توئیتری مشاور بست‌نشین احمدی‌نژاد

علی اکبر جوانفکر در یک توئیتی عجیب از حسن روحانی خواست تا استعفا دهد. علی اکبرجوانفکر مشاور رسانه ای احمدی‌نژاد که این روزها پای ثابت بست نشینی‌های اوست، در توئیتی عجیب نوشت: سخنگوی دولت با اشاره به جهش سنگین نرخ ارز از ناموفق بودن دولت در سیاست ارزی خبر داده است. نمی شود شکست را پذیرفت و همچنان بر مسند قدرت ماند. دولت روحانی باید به دلیل ناکارآمدی محض استعفا دهد و زمینه برگزاری انتخابات مجدد را فراهم آورد. این کار شایعه کودتا را هم خنثی خواهد کرد.
ارز مسافرتی یک بار در سال داده می شود

در راستای ساماندهی بازار ارز، ارز مسافرتی برای یک بار سفر در سال به میزان 1000 یورو یا معادل آن به دیگر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می‌شود. میزان ارز مسافرتی پرداختی به مسافران هوایی به کشورهای هم‌مرز و کشورهای مشترک‌المنافع به جز عراق 500 یورو یا معادل آن به دیگر ارزها است.
کنایه فرمانده کل ارتش به ولیعهد سعودی

امیر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش، با اشاره به اظهارات تهدیدآمیز اخیر «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی علیه ایران، گفت: اطلاعات و تجربه ولیعهد سعودی خیلی ضعیف است؛ بهتر است او به گذشته‌ها از جمله جنگ ایران با ارتش صدام بعثی و همچنین هجوم همه جانبه دشمنان ما به جبهه مقاومت و ناکامی آنها نگاهی بیندازد.وی با اشاره به شکست ارتش رژیم سعودی در تجاوز به یمن، تصریح کرد: سعودی‌ها قرار بود یک هفته‌ای کار یمن را یکسره کنند و الان ٤ سال از آن زمان می‌گذرد؛ فعلا خودشان را از آن باتلاق نجات دهند سپس به مراحل بعدی فکر کنند
ایران در صدر فهرست دارندگان گاز جهان
ایران در صدر فهرست دارندگان گاز جهان قرار دارد و طبق تکلیف سند چشم‌انداز
۲۰ ساله باید در افق ۱۴۰۴ سهمی معادل هشت تا ۱۰ درصد تجارت جهانی گاز را به خود اختصاص دهد. این در حالی است که سهم فعلی ایران فقط دو درصد است.
اخبار روزانه:

* پایگاه خبری «بلومبرگ» گزارش داد، «تام بوسرت» مشاور امنیت داخلی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز از سمت خود استعفا کرده است. طی هفته‌های اخیر، چند نفر از مقامات کاخ سفید که برخی از آنها از افراد نزدیک به دونالد ترامپ بودند، از سمت خود کناره‌گیری کرده‌اند.

* اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه ما سیاست تک نرخی کردن ارز را با قدرت دنبال می‌کنیم و در نهایت آرامش نیازهای منطقی ارزی جامعه را برآورده خواهیم کرد، گفت: عرضه هرگونه ارز دیگری به جز ارز رسمی بانک مرکزی مصداق قاچاق است و با تمام توان با آن برخورد خواهد شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: