logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۲۵۰
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
عبدالرضا مصری:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت:در حال حاضر تغییرات عمده قوانین و مقررات کلافی سردرگمی برای تولیدکنندگان داخلی تبدیل شده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به سال «حمایت از کالای ایرانی» از جمله اصول اساسی سیاست راهبردی اقتصاد مقاومتی است.

عبدالرضا مصری در برنامه «سکه تمام بهار» رادیو اقتصاد افزود: تاکید بر خرید و حمایت از کالای ایرانی به منزله فعال سازی چرخه تولید و اشتغال در کشور است.

وی همچنین با بیان اینکه جهش بزرگ اقتصادی در مملکت مستلزم حمایت همه جانبه از تولید ملی است، اظهارداشت: بدون شک با خرید و مصرف کالای داخلی به یقین حجم تولید بالا و به تبع میزان اشتغال نیز بر مدار افزایشی خواهد بود.

نماینده مردم کرمانشاه و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه با مصرف کالاهای خارجی اشتغال در سایر کشورها ایجاد و در برابر ضریب نرخ بیکاری در این مرز و بوم هر روز نسبت به گذشته بیشتر و بیشتر خواهد شد.

وی در ادامه افزود: سال حمایت از کالای ایرانی سالی بسیار نیکو خواهد بود به شرط این که تمامی ارکان مردم به وظایف خود به نحو احسن عمل کنند.

مصری بیان داشت: برای تحقق شعار سال حاکمیت، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان هر یک به نوبه خود وظایفی برعهده دارند.

وی به رادیو اقتصاد گفت: حاکمیت بستر را باید به نحوی برای تولیدکنندگان داخلی فراهم کند که شرایط تولید برای صنعتگر داخلی و خارجی برابر باشد.

نماینده مردم کرمانشاه و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: رقابت پذیری تولیدات داخلی در مصاف با اقلام خارجی زمانی در جامعه نمود عملی پیدا می کند که هر دو از شرایط و امتیازات مساوی برخوردار باشند.

وی تصریح کرد: مسئولان در راستای حمایت از کالای ایرانی ضمن مقابله جدی با پدیده قاچاق، جلوگیری از سیل واردات اقلام مشابه ساخت داخل به کشور باید در راستای ثبات قوانین و مقررات و در عین حال نرخ ارز گام های موثری بردارند.

مصری اذعان داشت: در حال حاضر تغییرات عمده قوانین و مقررات کلافی سردرگمی برای تولیدکنندگان داخلی تبدیل شده است.

وی گفت: عدم قطعیت در ثبات بازار ارز و بی ثباتی در حوزه قوانین و مقررات می‌تواند به فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در مملکت لطمه شدیدی وارد کند.

نماینده مردم کرمانشاه و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: صنعتگران داخلی برای تولید باید مواد اولیه از خارج وارد کنند بنابراین اگر هر روز مواجه با جهش های تفاوت قیمت ارز باشند بدون شک ورشکسته و از چرخه تولید حذف خواهند شد.

وی در ادامه وظایف تولیدکنندگان را در خصوص حمایت همه جانبه از تولید ملی را ارتقای کیفیت، اطمینان بخشی و روز آمد کردن تولیدات برشمرد و اظهارداشت: بدون شک با تولید اجناس با کیفیت و قیمت مناسب مصرف کنندگان داخلی کالای ایرانی را به اقلام خارجی ترجیح می دهند.

مصری بیان داشت: مردم نیز تحقق پذیری شعار سال باید در مصرف کالای ایرانی تعصب و غیرت داشته باشند و بدانند نتیجه و رفتار عمل آنان منجر به اشتغال، رشد اقتصادی، پویایی تولید، صادرات، قدرت ارزآوری و بسیاری موارد مهم دیگر در جامعه می شود.

برچسب ها: عبدالرضا مصری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: