به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا:
از طرفی پرسپولیس تهران که هفته‌هاست بر خلاف گذشته متهم به بد بازی کردن است در ازبکستان یک امتیاز ارزشمند بدست آورد تا حدودی آبروداری کرد.
مهدی خرمی- هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا در گروههای A،B،C و D برگزار شد و نمایندگان فوتبال کشورمان یعنی تراکتورسازی، ذوبآهن، پرسپولیس و استقلال نتایج متفاوتی کسب کردند.

تراکتورسازی که با «ساغلام» آرزوهای بزرگی در سرداشت خیلی زود از این رقابتها حذف شد و برابر الاهلی عربستان نیز 2 بر صفر شکست خورد. تراکتورسازان که در یکی دو سال اخیر با مسائل حاشیهای فراوانی دست و پنجه نرم کرده و تهی از بازیکن کارساز شدهاند با کسب تنها 2 امتیاز وداع تلخی با این مسابقات داشتند و بازی روز سه شنبه 28فروردین ماه آنان برابر الغرافه هم فرمالیته و بی تأثیر در سرنوشت این تیم پرشور خواهد بود!

ذوباهن دیگر نماینده کشورمان در حالی در اصفهان به مصاف الوصل تیم قدرتمند قطری رفت که مثل معروف فوتبالی «گل نزنی، گل میخوری!» را به خوبی تعریف کرد. شاگردان امیرقلعه نویی به نیت تلافی شکست 3 بر یک در قطر در فولادشهر به میدان رفتند، اما فرصتسوزی و از دست دادن موقعیتهای صددرصد گلزنی کار دست این تیم داد تا ذوبآهن با شکست تلخ و خانگی یک بر صفر هفته پنجم را پشت سربگذارد. در این گروه صعود الوصل 15 امتیازی قطعی است و ذوبآهن هم باید سه شنبه 28 فروردین ماه در تاشکند از سد لوکوموتیو بگذرد کاری بس دشوار و رقابتی سخت میان 2 تیم 6 امتیازی جدول که فقط یکی حق صعود دارد.

از طرفی پرسپولیس تهران که هفتههاست بر خلاف گذشته متهم به بد بازی کردن است در ازبکستان یک امتیاز ارزشمند بدست آورد تا حدودی آبروداری کرد. حالا اختیار صعود به عنوان تیم اول در دست شاگردان «برانکو»ست که باید دوشنبه 27 فروردین در استادیوم آزادی به مصاف السد و یاران «ژاوی» بروند. در حال حاضر السد قطر 12 امتیازی است و پرسپولیس 11 امتیاز دارد که برد خانکی آن هم مقابل چشمان هزاران تماشاگر مشتاق ایرانی میتواند قرمزپوشان را صدرنشین کرده و از مصاف با نماینده عربستان در مرحله بعدی آن هم در زمین بی طرف دور کند. از سوی دیگر استقلال تنها فاتح ایران در لیگ قهرمانان آسیا بود که مقتدرانه الریان قطر را شکست داد. شاگردان «وینفردشفر» که لیگ قهرمانان آسیا را عالی آغاز کرده بودند، حالا میتوانند با برتری مقابل تیم بی انگیزه و سقوط کرده الهلال عربستان نه تنها به عنوان تیم اول گروه D به مرحله حذفی صعود کنند بلکه قدرت فوتبال ایران را هم به رخ آسیا بکشند. هر چند امیدواریم ذوبآهن نیز در تاشکند نتیجه خوبی کسب کند، اما به نظر میرسد در این دوره از لیگ قهرمانان آسیا باید چشم به قدرتنمایی استقلال و پرسپولیس بدوزیم، شاید پس از سالها طلسم قهرمان نشدن باشگاههای ایرانی شکسته شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: