به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
به امید یک هوای تازه در آینده:
با این وجود ورزش در شروع سال جدید باید با مسابقات آن سال همخوانی داشته باشد. سالی که اگر همه کارها به درستی پیش برود می‌تواند سالی به مراتب پربارتر از سال‌های گذشته برای ورزش ما باشد.
مهدی یکتا

1397 سال جام جهانی، انتخابی المپیک و بازیهای آسیایی سال 1397 برای ورزش کشورمان سالی پر از رویدادهای مهم و هیجانانگیز است.

در سالی که هم جام جهانی فوتبال برگزار میشود، هم انتخابی المپیک برای کسب سهمیه و هم لیگ جهانی والیبال هم بازیهای آسیایی 2018 بالطبع کار سخت و دشوار خواهد بود.

البته ورزش از آن پدیدههایی است که سال ، فصل و ماه خاصی را نمیشناسد و باید همیشه با برنامهریزی و سرمایهگذاری مناسب آن را جلو برد تا شادی، امید، هیجان و افتخار را به جامعه تقدیم کند.

با این وجود ورزش در شروع سال جدید باید با مسابقات آن سال همخوانی داشته باشد. سالی که اگر همه کارها به درستی پیش برود میتواند سالی به مراتب پربارتر از سالهای گذشته برای ورزش ما باشد.

یک جام جهانی فوتبال در روسیه پیش رو داریم با سرمربی زیادهخواه و با انگیزهای مثل «کارلوس کیروش» که به خوبی توانسته است تیم ملی ما را تیم اول آسیا کند. هر چند رقابت با مراکش، پرتغال و اسپانیا آسان نیست. اما با مرد پرتغالی و لژیونرهای آمادهای همچون علیرضا جهانبخش، سامان قدوسی، سردار آزمون، میلاد محمدی، کریم انصاری فرد و ... هر غیر ممکنی، ممکن خواهد شد. چه بسا توانستیم به مراحل بعدی جام جهانی هم صعود کنیم. در سال 1397 باید با عزم جدی در مسابقات انتخابی المپیک 2020 ژاپن شرکت کرده و سهمیه بگیریم. بدیهی است حضور قدرتمندانه در این مسابقات میتواند پایهگذار درخشش در المپیک باشد. البته بدیهی است موفقیت در رقابتها و کسب سهمیههای بیشتر منوط به تدارک مناسب و هزینه درست و اصولی است. ورزشکاران ملی نباید دغدغه مالی داشته باشند و فقط و فقط به تمرین فکر کنند. این امر ساز و کارهای خاص خود را دارد و باید فدراسیونها تجهیز و توجیه شوند. کشتی قهرمانی جهان و جام جهانی وزنهبرداری در آبان ماه 1397 هم از دیگر رویدادهای مهم امسال خواهد بود.

اما در سال 1397 ورزش ایران تمرین سختی هم برای المپیک 2020 ژاپن در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا خواهد داشت. رقابتهایی که میتواند ورزش ایران را برای المپیک 2020 صیقل و جلای مجدد بدهد. مکان مناسب و زمان مفیدی برای ورزش ما که در میان غولهای آسیایی (بخوانید چین، کره و ژاپن) خودی نشان بدهد. غولهایی که در المپیک هم رقیبان جدی آمریکا و روسیه به شمار میروند. به گمان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک که با حضور «مسعود سلطانیفر» و «رضا صالحی امیدی» همسوتر از همیشه نیز محسوب میشوند به اندیشههایی بسیطتر و فنیتر و ارزشیتر نیازمند است. انتظار جامعه ورزش از این دو مسئول برنامهریزی دقیق، بودجهبندی مناسب و تخصیص به موقع آن به فدراسیونهاست.

«محمدرضا داورزنی» به عنوان معاون ورزش قهرمانی می تواند نقشی ویژه و تأثیرگذار ایفاء کند. سران ورزش باید در کنار حضور مقتدرانه در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا طرحهای دراز مدتی هم برای المپیک 2020 و حتی 2024 بریزند و همه چیز را آسان نگیرند. ورزش ایران پتانسیل بالایی دارد که مدیریت مناسب میتواند آن را به منصه ظهور برساندتا اتفاقات خوبی برای ورزش کشور در سال 97 رقم بزند و روزهایی بهتر برای ورزش ایران در سال آتی.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: