به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷
عبدالرضا مصری:
درحال حاضر بسیاری خودرو در کشور تولید می‌شود، اما یک پیچ آن از تولیدات داخل نیست و همه اجزای این خودرو از خارج وارد می‌شود بنابراین سرهم بندی داخلی نباید جای تولید داخلی را بگیرد.
عضو کمیسیون «برنامه،بودجه و محاسبات» مجلس گفت: روزآمدی تولید از جمله وظایف اصلی تولیدکنندگان است و نمی‌شود تولیدکننده‌ای که سال­‌ها پیش کالایی تولید کرده و مردم آن را خریده‌اند، دیگر به ذائقه و سلیقه مردم بی توجهی کند. باید تولید به روز باشد.

عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» گفت: معتقدم شعار سال باید در سه بعد مورد مداقه جدی قرار گیرد و آن هم نه با فرصت سوزی.

وی با بیان اینکه بر اساس شعار سال حاکمیت وظایفی بر عهده خواهد داشت، افزود: حاکمیت باید شرایط را برای تولیدکننده ایرانی فراهم کند.

عوارض کالا‌های خارجی که مشابه ایرانی دارند نباید به خزانه دولت واریز شود

مصری با بیان اینکه در شرایط فعلی نمی‌توانیم امتیازاتی که به تولیدکننده خارجی می‌دهیم به تولیدکننده داخلی هم بدهیم، تأکید کرد: طبق این شرایط قطعاً قیمت تمام شده کالای خارجی پایین‌تر از قیمت کالا‌های ما خواهد بود چراکه قیمت تمام شده تولید در کشور همچنان بالاست.

این نماینده با بیان اینکه شرایط هر کالایی که در ایران تولید می‌شود باید متناسب با آن عدد و امتیازی باشد که در تعرفه گذاری کالای خارجی از سوی دولت مدنظر قرار می‌گیرد، اظهار داشت: همچنین عوارض کالا‌های خارجی که مشابه ایرانی دارند نباید به خزانه دولت واریز شود و باید در اختیار تولید قرار گیرد تا از این طریق تولیدکننده به بهبود کیفیت تولید خود بپردازد.

بی ثباتی قیمت ارز می‌تواند قیمت تمام شده تولید داخلی را تغییر دهد

وی با بیان اینکه تغییر در قوانین و مقررات امکان رقابت تولید کننده ایرانی را از بین می‌برد، بیان داشت: نوسان نرخ ارز هم از جمله موانع در قیمت تمام شده تولید محسوب می‌شود و بی ثباتی قیمت ارز می‌تواند قیمت تمام شده تولید کننده را تغیر دهد که باید این موارد مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان داشت: معتقدم تولید کننده داخلی ما فقط باید هزینه تولید را بپردازد و اگر قرار است وامی بگیرد نباید هزینه مازاد داشته باشد و اگر قرار است مجوزی بگیرد نباید به زیرمیزی متوسل شود.

این نماینده مجلس با اشاره به مسئله قاچاق کالا و آسیب‌های این بخش به تولید کالای ایرانی گفت: وقتی تولید کننده‌ای دارد در ایران کالایی را تولید می‌کند بلافاصله سیل قاچاق کالای مشابه که وارد ایران می‌شود فرصت رقابت را از کالای داخلی می‌گیرد بنابراین جلوگیری از کالای قاچاق هم باید مدنظر حاکمیت قرار گیرد.

روزآمدی تولید از جمله وظایف اصلی تولیدکنندگان است

مصری با بیان اینکه حاکمیت باید حقوق مصرف کننده را محترم بشمارد، تصریح کرد: این خود باعث رغبت مصرف کننده به کالای ایرانی خواهد شد.

این نماینده مجلس با اشاره به وظایف تولیدکنندگان اظهار داشت: روزآمدی تولید از جمله وظایف اصلی تولیدکنندگان است و نمی‌شود تولیدکننده‌ای که سالها پیش کالایی تولید کرده و مردم آن را خریده‌اند، حالا دیگر به ذائقه و سلیقه مردم بی توجهی کند و باید تولید به روز باشد.

سرهم بندی داخلی نباید جای خود را به تولید داخلی بدهد

وی با بیان اینکه غیرت و تعصب کشوری باید در رفتار تولیدکننده و مصرف کننده باشد و این مسئله تقویت شود، گفت: از طرفی هم باید به توان خرید مردم توجه شود و باید قدرت خرید مردم مدنظر قرار گیرد که این مسئله از طریق افزایش کیفیت کالای ایرانی قابل جبران است.

مصری تاکید کرد: درحال حاضر بسیاری خودرو در کشور تولید می‌شود، اما یک پیچ آن از تولیدات داخل نیست و همه اجزای این خودرو از خارج وارد می‌شود بنابراین سرهم بندی داخلی نباید جای تولید داخلی را بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از تولیدکنندگان باید از سود‌های مقطعی صرف‌نظر کنند، بیان داشت: زمانی که کالایی خوب به فروش می‌رسد، تولیدکننده از کیفیت آن کالا می‌کاهد و از این طریق به سوددهی خود فکر می‌کند و از مصرف کننده غافل می‌شود که این خود آسیب رسان است و می‌تواند اعتماد به کالای ایرانی را از بین ببرد.

این نماینده مجلس با اشاره به موضوع اطمینان بخشی کالای داخلی در قالب گارانتی تصریح کرد: خدمات پس از فروش کالای ایرانی باید جدی گرفته شود و این خود از جمله تعهدات کارآفرین و تولیدکنندگان است.

برچسب ها: عبدالرضا مصری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: