به‌روز شده در: ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
logo
کد خبر: ۲۷۱۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

افشای طرح صهیونیستی برای توقف برنامه هسته‌ای ایران
نشریه «پولتیکو» در گزارشی درباره طرح رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته‌ای می‌نویسد: «تامیر پاردو» دست راست رئیس موساد می‌گوید، در شرایطی که ایران در حال کسب قدرت هسته‌ای است، در برابر آن سه گزینه بیشتر نداریم: 1ـ تصرف ایران، 2ـ تغییر رژیم در ایران، 3ـ اقناع سلسله‌مراتب سیاسی در ایران، به این منظور که هزینه ادامه برنامه هسته‌ای خیلی بیشتر از سودی است که توقف این برنامه به ایران می‌رساند. پولتیکو در ادامه می‌نویسد: گزینه اول و دوم علیه ایران غیر واقعی است و تنها گزینه سوم باقی می‌ماند که از طریق افزایش فشار بر ایران و عملیات‌های مخفی و آشکار به تسلیم ایران منجر خواهد شد. همچنین «میر داگان» رئیس موساد به طور خلاصه می‌گوید تا زمانی که ایران نتیجه بگیرد برنامه هسته‌ای ارزش هزینه دادن ندارد، باید ابزارهای متعددی علیه آن به کار ببریم و این کشور را به نقطه‌ای برسانیم که به آسانی به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند به این منظور رئیس موساد پنج راهکار ارائه می‌دهد: فشار سنگین دیپلماتیک و بین‌المللی، تحریم‌های اقتصادی، حمایت از اقلیت‌ها در ایران و گروه‌های اپوزیسیون و کمک به آنها برای تغییر رژیم، ممانعت از دستیابی ایران به تجهیزات و مواد خام مورد نیاز برنامه هسته‌ای و در نهایت عملیات مخفی مانند خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای و ترور شخصیت‌های کلیدی مرتبط با این برنامه.
ابر بی باران مجلس
دکتر عبدالله گنجی در کانال تلگرامی خود نوشت:‌ ‌نمایش استیضاح با درگیر کردن چند روزه دولت و مجلس با نتیجه هیچ به پایان رسید. این سومین‌بار است که آخوندی استیضاح می‌شود و رای می‌آورد و با اقتدار بر ریل اولیه سوار می‌شود
.گر‌چه تغییر این دو وزیر مشکل را حل نمی‌کرد و همه مشکل به شخص ایشان برنمی‌گردد.
اما ضعیف ترین مجلس بعد از انقلاب که تشکیل شده از سه طیف اصولگرا، اصلاح‌طلب ومعامله‌گر است، مانند ابرهای فراز ایران است.یعنی غرش و رعد و برف دارد اما نمی‌بارد.خشکسالی مدیریتی کشور نتیجه توازن قوا در دو طیف مجلس و تعیین کنندگی ضلع سوم است. طبیعتاً دولت جیب پر‌تری دارد و بخشی از این مجلس با جیب تنظیم می‌شود.غرش استیضاح به همین دلیل به باران تبدیل نشد.

ادامه دروغ‌سازي‌هاي اصلاح‌طلبانه

در ادامه دروغ‌پردازي‌هاي خبرنگاران اصلاح‌طلب در صفحات اينترنتي‌شان، يكي از خبرنگاران روزنامه شرق در توئيتي مدعي شد كه «گفتني است زنان درويش محبوس در زندان قرچك به دليل ضرباتي كه هنگام بازداشت به اندام تحتاني آ‌نها وارد شده، خونريزي شديد دارند كه خونريزي بعضي از آنها هنوز قطع نشده. » اين توئيت با اعتراض و سوال كاربران توئيتر مواجه شده كه چطور مي‌شود يك انسان 20 روز خونريزي شديد داشته باشد و همچنان سرحال و زنده باشد؟ مگر بدن هر انساني چقدر خون دارد؟!چند روز قبل از اين هم يك خبرنگار ديگر اصلاح‌طلب مدعي شده بود كودكان حاضر در جشن شهرداري در برج ميلاد به دادسرا احضار شده و ساعت‌ها مورد بازجويي قرار گرفته‌اند كه بعداً به‌طور كامل همه چيز را تكذيب كرد. در ماجراي جنايت دراويش گنابادي در پاسداران هم رسانه‌ها و كاربران ضدانقلاب مدعي كشته شدن درويشي به نام قادر مرداني شدند و حتي تصوير اعلاميه او هم منتشر شد. اما تصويري كه رسانه‌هاي ضدانقلاب آن را به عنوان قادر مرداني منتشر كردند، متعلق به سجاد خداكرمي، سردبير گروه سياسي روزنامه بهار بود و او با نوشتن متني توضيح داد كه زنده است! پيش از اين نيز، رسانه‌هاي ضدانقلاب تصويري از مرحوم نسيم حشمتي، همسر بنيامين بهادري (خواننده) را به عنوان كشته‌شدگان حوادث گلستان هفتم منتشر كرده بودند!

آيا روحاني رياست مجمع را مي‌خواهد؟

حدود دو ماه است جلسات مجمع بدون حضور سران سه قوه برگزار مي‌شود و گفته شد اين عدم حضور در واقع اعتراض به حضور احمدي‌نژاد در مجمع است. سران سه قوه نسبت به اين خبر واكنشي نداشتند. البته حسام آشنا در توئيتي ارتباط عدم حضور رئيس جمهور با احمدي‌نژاد را رد كرد. در ادامه اما حسام الدين آشنا در يادداشتي تلگرامي درباره دليل حضور نيافتن حسن روحاني در جلسات مجمع تشخيص مصلحت نظام، دليل اين مسئله را عدم رياست رئيس جمهور بر مجمع دانست. آشنا در يادداشت خود مي‌نويسد: «رؤساي جمهور قاعدتاً بنا به نص قانون اساسي خود را شخص دوم كشور مي‌دانند و انتظار دارند مانند دو دوره اوليه مسئوليت مجمع بر عهده رياست جمهور بماند تا محوريت قوه مجريه در سياست‌هاي اجرايي تثبيت و از برآمدن يك شبه قوه جلوگيري شود. آنها وقتي با عنوان حقوقي خود در مجمعي قانوني شركت مي‌كنند، نمي‌توانند رياست فرد ديگري را برآن بپذيرند، به ويژه آنكه مجمع تصويب سياست‌هاي كلان را در دستور دارد و خود را هم ناظر بر اجراي آن مي‌دانست. اين تعارض در 20 سال رياست آقاي هاشمي بر مجمع همچنان لاينحل باقي ماند و اگر چه رؤساي جمهور بنا بر تكليف يا با ملاحظه احترام ايشان گاه در جلسات مجمع شركت مي‌كردند، در عمل دولت‌ها اغلب سياست‌هاي مصوب مجمع را نه چندان راهگشا تلقي مي‌كردند و نه چندان به آن سياست‌ها ملتزم بوده‌اند. »سايت تابناك در مورد اين يادداشت آشنا مي‌نويسد: «اين يادداشت نشان مي‌دهد، بر خلاف شايعاتي كه مطرح شده، گويا دليل عدم رياست رئيس قوه مجريه قرار نگرفتن او در جايگاه رياست بر مجمع است. »

نقش تاجر اماراتی در برکناری تیلرسون!
شبکه خبری بی‌بی‌سی از دسترسی به رایانامه‌هایی خبر داد که محتوای‌شان بر تلاش یک بازرگان وابسته به امارات برای برکناری «رکس تیلرسون» وزیر خارجه سابق آمریکا دلالت داشت. این شبکه هفته پیش گفته بود،‌ «الیوت برویدی» بازرگان وابسته به امارات و از حامیان مالی کارزار انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با وی، تیلرسون را «ضعیف» و «برج ژله‌ای» خوانده و برکناری وی را خواستار شده است. اکنون که ترامپ به ناگاه در توئیتر خود از برکناری رکس تیلرسون خبر داد، معاون دیپلماسی عمومی تیلرسون که اتفاقاً او هم ساعتی پس از رئیس سابقش از کار برکنار شد، گفته است تیلرسون از برکناری خود خبر نداشته و این خبر را همچون دیگران در توئیتر ترامپ دیده است. گفتنی است، «برویدی» پس از انتشار این گزارش، سریعاً انگشت اتهام را به سمت قطر گرفته و گفته بود قطری‌ها ایمیلش را هک کرده و «شاید هم محتوای آن را دستکاری کرده باشند.» با این حال تاجر اماراتی با صراحت نگفته بود آیا در دیدار با ترامپ چنین درخواستی از وی داشته یا قطری‌ها در این خبر دست برده‌اند. گفتنی است، ترامپ گفته است دلیل برای برکناری تیلرسون، اختلاف نظر با او در زمینه برجام است.

روحانی برای مدیریت کشور سعه ‌صدر ندارد
غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگو با روزنامه «جمهوری» در انتقاد از عملکرد دولت اعتدال گفت: «پس از برجام این امیدواری پررنگ شد که آقای روحانی با همان توانایی و روحیه، برای حل مشکلات داخلی هم قدم بردارد و اختلافات داخلی حل شود. واقعیت این است که یکی از ریشه‌های اصلی مشکلات داخلی، اختلاف نظرهایی است که در موارد مختلف و متعدد میان جریان‌های سیاسی وجود دارد و گرفتاری‌های فراوانی برای کشور و مردم به وجود آورده است. امیدواری‌ها در آن مقطع زیاد بود؛ وقتی رئیس‌جمهور و تیم او توانستند با کسانی که صد درصد مقابل ما قرار داشتند، به گونه‌ای رفتار کنند که امتیازات خوبی بگیرند، در داخل هم با همان تدبیر و توان، گروهی را جمع کند و با سابقه روابطی که با جناح راست کشور داشت، زمینه حل و مدیریت اختلاف‌ها را فراهم کند. اما از این توانایی‌ها استفاده نشد و متأسفانه این غفلت همچنان هم ادامه دارد. در برخی موارد هم آقای روحانی به نظر می‌رسد سعه صدر لازم برای مدیریت کشور را به خرج نمی‌دهد

اظهارات خصمانه وزیر خارجه جدید آمریکا علیه ایران
«
سی‌ان‌بی‌سی» رسانه آمریکایی انتصاب مایک پامپئو، رئیس سازمان سیا به عنوان وزیر خارجه جدید آمریکا را خبر بدی برای ایران و برجام دانست و نوشت: «پامپئو مواضع بسیار خصمانه‌ای علیه ایران دارد. او مدعی ارتباط ایران با گروه تروریستی داعش است و ایران را یک دولت آدمکش می‌داند، او همچنین در سخنرانی خود در اکتبر 2017 وعده داده است برنامه غنی‌سازی ایران را محدود و توافق هسته‌ای ایران را لغو کند. پامپئو علاوه بر مخالفت‌های متعدد خود با برجام در ماه اکتبر اعلام کرد که جامعه اطلاعاتی آمریکا و وزارت خزانه‌داری این کشور باید کار را برای تهران در مسیر ایفای نقش منطقه‌ای از طریق اعمال تحریم بر شرکت‌هایی که با سپاه پاسداران در ارتباط هستند،‌ سخت‌تر کند.» این رسانه در ادامه می‌نویسد: «در نوامبر 2016 زمانی که پامپئو برای ریاست سازمان سیا انتخاب شد، هشدار داد که تهران قصد دارد تا آمریکا را نابود کند و برجام را توافقی فاجعه‌بار نامید

پشت رژیم صهیونیستی به لرزه درآمده است
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه همه چالش‌ها و تهدیدات خارجی علیه انقلاب اسلامی به فرصت‌های بی‌نظیر مبدل شده، گفت: «این امر از برکات انقلاب ماست. همان‌طور که در کشور عراق شاهدیم با ظهور داعش نیروهای حشدالشعبی که نوعی الگوگیری از بسیج مردمی جمهوری اسلامی در طول دوران دفاع مقدس است، شکل گرفتند و این یعنی تبدیل کردن یک تهدید به فرصت.» سردار جعفری همچنین اظهار داشت: «امروز پشت رژیم صهیونیستی از وجود و تشکیل همین تشکل‌های مردمی در عراق، سوریه، فلسطین، یمن و لبنان به لرزه درآمده است. در یک کلام می‌توان گفت ما به یک دستور الهی و قرآنی و یک اصل اساسی انقلاب اسلامی، یعنی اصل ظلم‌ستیزی و قیام علیه مستکبران عمل کردیم که با نصرت‌ها و امدادهای غیبی الهی همراه بوده است

در دستگاه دولت افرادی هستند که انقلابی نیستند
رئیس مجلس خبرگان رهبری در چهارمین اجلاس پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز وظیفه مسئولان و همه ماست که از دستاوردهای انقلاب اسلامی حفاظت کنیم. آیت‌الله احمد جنتی همچنین با تأکید بر ضرورت اتحاد در جامعه و میان مسئولان، افزود: نباید وحدت خود را از دست بدهیم. همچنین خطاب به رئیس‌جمهور که در جلسه حضور داشت، اظهار داشت: استخدام افراد نادرست در پست‌های مختلف صحیح نیست، در دستگاه دولت بسیاری افراد هستند که انقلابی نیستند و در انتخاب آنها باید دقت شود. برخی از این افراد در پی ثروت‌اندوزی هستند؛ آقای رئیس‌جمهور! اجازه ندهید انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

دولت ترامپ در سانسور رکورد زد
نتایج تحلیلی که خبرگزاری آسوشیتدپرس به تازگی انجام داده، نشان می‌دهد دولت ترامپ طی یک سال گذشته، بیش از هر مقطع زمانی دیگر در دهه گذشته در پاسخ به درخواست شهروندان و روزنامه‌نگاران این کشور برای دسترسی به اسناد دولت فدرال، این اسناد را سانسور کرده یا گفته است قادر به یافتن سند مورد نظر نیست. این تحلیل مربوط به یک بازه زمانی هشت ماهه از دوران ریاست‌جمهوری ترامپ است که در آن رفتار دولت او در برابر درخواست‌های ذیل «قانون آزادی اطلاعات» بررسی شده است. آسوشیتدپرس نوشته است، شمار افرادی که خواستار دسترسی به اسناد دولت فدرال شده‌اند اما دست خالی برگشته‌اند، بیش از هر زمانی در دهه گذشته افزایش‌ یافته است. مطابق این گزارش، از میان مجموع 823222 مورد درخواست برای دسترسی به اسناد به موجب قانون آزادی اطلاعات، در ۷۸ درصد موارد به متقاضیان اسناد سانسور شده تحویل داده شد یا سندی تحویل داده نشد.

ثبت غیر قانونی سفارش واردات با بسته بودن پایگاه اینترنتی
بهرام پارسایی درباره نشست کمیسیون اصل نود قانون اساسی در زمینه افزایش تعرفه واردات خودرو با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان گمرک و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده، اظهار داشت: پس از انحصاری کردن واردات خودرو و افزایش قیمت آن به ‌صورت افسارگسیخته و بدون هیچ‌گونه نظارتی، بررسی‌های کمیسیون اصل نود قانون اساسی انجام شد و مشخص شد متأسفانه تخلفات عمده‌ای صورت گرفته است. وی افزود: از جمله تخلفات صورت گرفته در زمان بسته بودن پایگاه اینترنتی، ثبت سفارش حدود 19 هزار خودرو است که متأسفانه تعدادی از این خودروهای ثبت شده از گمرک ترخیص شده است. پارسایی در ادامه گفت: آمار دقیق خودروهای ترخیص شده در دسترس نیست و استعلامات لازم در این زمینه صورت می‌‌گیرد؛ اما به‌صورت کلی تعداد خودروهای ترخیص شده از چند صد دستگاه گذشته است.
انتقاد فرزند شهلا ریاحی از یک بی‌اخلاقی

از صبح سه‌شنبه ۲۲ اسفندماه عکسی از شهلا ریاحی در شبکه‌های مجازی منتشر شده با این عنوان که وی در خانه سالمندان روزگار را سپری می‌کند. منوچهر ریاحی فرزند این بازیگر در این‌باره گفت: نمی‌دانم چرا فردی که خودش هم در این عکس حضور دارد چنین کاری را با ما کرده و تصویر مادر من را که شرایط ناخوشی دارد، پخش کرده است. در حالی که پزشک معالج مادرم می‌گوید این عکس فتوشاپ است و پیگیری برای پیدا کردن این خانم انجام می‌شود. شهلا ریاحی ۱۵ سال است که "دیمنشیا" و "آلزایمر" دارد و مدتی است با کاهش وزن شدید یعنی حدود ۲۰ کیلوگرم روبه‌رو شده و حال چندان مساعدی ندارد، به همین دلیل مدتی است برای آنکه تحت نظر پزشکان قرار بگیرد، در مرکزی است که رسیدگی‌های ویژه به او شود تا پس از بهبودی سر خانه و زندگی‌اش برگردد. امیدوارم رسانه‌ها در پوشش این مسائل دقت کنند و شرایط جسمانی خانم ریاحی هم به زودی بهبود یابد و بتوانند به خانه خود برگردند.
نتایج ناامیدکننده یک نظرسنجی برای اصلاح‌طلبان
حزب اتحاد ملت، از احزاب اصلاح‌طلب و حامی روحانی اقدام به نظرسنجی در روزهای پس از حوادث دی ماه کرده است. در مقدمه این گزارش آمده است: «بخش میدانی این نظرسنجی از اواخر بهمن تا اواسط اسفند 96 و در شهرهای مختلف 12 استان کشور اجرا شده است. در واقع، داده‌های این تحقیق پس از دی ‌ماه جمع‌آوری شده‌اند و از این رو می‌توان با بررسی این یافته‌ها به تصویری نزدیک به واقعیت از جامعه‌ ایرانیِ پس از اعتراضات دی ‌ماه دست یافت.» بر اساس این نظرسنجی، میانگین نمره پاسخگویان به عملکرد دولت در زمینه اشتغال، 2/6 (از 10) است! و حدود نیمی از پاسخگویان از عملکرد کلی دولت ناراضی هستند. تنها 15 درصد از پاسخگویان از عملکرد دولت اعلام رضایت کرده‌اند؛ البته 36 درصد نیز میزان رضایت‌شان از عملکرد کلی دولت را بینابین اعلام کرده‌‌اند.
خودکشی معلم 38 ساله با حلق‌ آویز کردن خودش در سرپل ذهاب

مدیر روابط عمومی اداره آموزش و پرورش استان کرمانشاه از خودکشی معلم 37 ساله در سرپل ذهاب خبرداد. حسین پارساپور اظهار داشت: معلم 37 ساله به نام رسول قهرمان پور در شهرستان سرپل ذهاب با حلق آویز کردن خود به زندگی‌اش پایان داد. پارساپور افزود: این معلم جوان در مدرسه فجر منطقه ریجاب شهرستان دالاهو معلم بودند. وی گفت: علت خودکشی این معلم از سوی مقامات انتظامی در حال بررسی است.
روزنامه اعتماد: تیر دولت باز هم به سنگ خورد
روزنامه «اعتماد» در گزارشی نوشت: «بانک مرکزی در آخرین اخبار خود از رشد ۱۴ درصدی حجم نقدینگی کشور خبر داد. به گزارش این نهاد پولی، در دی‌ماه امسال سطح نقدینگی نسبت به دی ‌ماه سال گذشته 3/22 درصد و نسبت به اسفند ماه 16/7 درصد افزایش دارد. همچنین حجم نقدینگی در آذر ماه نسبت به همین ماه در سال گذشته ۲۲ درصد و نسبت به اسفندماه سال قبل 15/3 درصد رشد داشت. روند نقدینگی در حالی در سطح کشور رو به افزایش بوده است که یکی از اهداف ارائه بسته پیشنهادی دولت کنترل همین نقدینگی و انتقال سرمایه‌های مردم به بانک‌ها است. انگار تیر دولت در رابطه با کنترل نقدینگی باز هم به سنگ خورده و بسته پیشنهادی آن فقط توانست نوع سپرده‌ها را از سپرده‌های ۱۵ درصدی به ۲۰ درصدی تغییر دهد
اخبار روزانه:
* بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزیر خارجه روسیه گفت: هرگونه حمله احتمالی آمریکا به نیروهای دولت سوریه بسیار خطرناک خواهد بود. وی افزود: «اگر حمله‌ای از این نوع را شاهد باشیم، عاملان آن مطمئن باشند که شدیدترین عواقب در انتظارشان خواهد بود.» این سخنان شدیداللحن لاوروف در شرایطی مطرح شد که «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل تهدید کرده بود در صورت استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه، واشنگتن به دمشق حمله خواهد کرد.
* نادر قاضی‌پور در نشست علنی مجلس گفت:‌ آقای وزیر(آخوندی) 15 نفر از فک و فامیل خود را به داخل صحن مجلس آورده بود، آقای کاتب که مسئول این امور است، از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد. آیا لشکرکشی است! نماینده مردم ارومیه همچنین خطاب به رئیس مجلس اظهار داشت: امضاهایی را که در بحث سؤال از رئیس‌جمهور پس گرفته شده، اعلام کنید. باید مردم بدانند چه کسی امضای خود را در مورد سؤال از رئیس‌جمهور پس گرفته یا نگرفته است.
*دفتر اطلاع‌رسانی «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «بغداد الیوم» منتشر شد، اعلام کرد: نخست‌وزیر در دیدار با افسران وزارت کشور که در فرودگاه‌های بین‌المللی منطقه کردستان مشغول به کارند، اعلام کرد پس از آنکه دولت محلی در منطقه کردستان اداره این دو فرودگاه را بر اساس قانون اساسی به دولت فدرال بازگرداند، وی نیز حکم لغو ممنوعیت پروازها در این فرودگاه‌ها را امضا کرد.
* دفتر «مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا» با انتشار بیانیه‌ای از برگزاری نشست آتی کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در 16 مارس (25 اسفند ماه) در وین خبر داد. بر این اساس، نشست 16 مارس به ریاست هلگا اشمید به نمایندگی از فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و با حضور نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس، ‌آمریکا و ایران برگزار خواهد شد.
* عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به نشست دیروز اعضای شورای نگهبان گفت: در این جلسه اصلاحات مجلس درباره لایحه بودجه سال 97 مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی افزود: با توجه به اینکه مجلس در بند الحاقی 2 تبصره 11 بودجه اصلاحی صورت نداده است، ایراد سابق شورای نگهبان همچنان به قوت خود باقی است.
*
روزنامه اصلاح‌طلب «قانون» در مطلبی با عنوان «دست شهردار در جیب مردم» نوشت: «پس از اینکه کلید بهشت در دست محمدعلی ‌نجفی قرار گرفت، پیشنهادات و تصمیماتی از سوی این نهاد عمومی برای شهر و همشهریان تهرانی اتخاذ شد که به اعتقاد بسیاری، مهم‌ترین هدف آنها کسب درآمد از مردم است؛ به عبارت ساده‌تر قرار است تمام هزینه‌های شهر تهران از جیب مردم تأمین شود و در این زمینه مسئولان شهرداری توجیه اعمال و تصمیمات خود را کمبود منابع اعلام می‌کنند
* بانک تسویه‌حساب‌های بین‌المللی (بیس) که انجمن بانک‌های مرکزی جهان است، در آخرین گزارش خود اعلام کرد: تا ربع سوم سال ۲۰۱۷، دارایی‌های مالی برون‌مرزی بانک‌های چینی حدود ۲ تریلیون دلار است. بیس اضافه کرد: از آنجایی که بانک‌های چینی در خارج از مرزهای این کشور وام‌های خود را به دلار ارائه می‌کنند، آنها در واقع سومین تأمین‌کننده دلار آمریکا در نظام بانک‌داری بین‌المللی هستند.
* سیدابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: اگر به این نتیجه برسیم که لزوم فیلترینگ پیام‌رسان تلگرام وجود دارد، این کار را انجام می‌دهیم. وی همچنین افزود: پیام‌رسان‌های داخلی اگر می‌خواهند مردم آنها را بپذیرند و از آنها استفاده کنند، باید خدمات خوبی ارائه دهند، خدمات‌شان پایداری داشته باشد و خدمات اضافه‌تری از آنچه پیام‌رسان‌های خارجی ارائه می‌دهند، عرضه کنند.
* براساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی، دولت از محل دریافت مالیات بر فروش سیگار در ۱۰ ماهه ابتدایی سال ۹۶، بالغ بر 370 میلیارد تومان درآمد داشته و طبق مصوبه بودجه سال ۹۶، درآمد دولت از مالیات فروش بر سیگار در پایان سال جاری باید به ۴۶۰ میلیارد تومان برسد، از این رقم سهم ۱۰ ماهه ابتدایی سال، ۳۹۰ میلیارد تومان بوده که ۲۰ میلیارد تومان آن هنوز وصول نشده است.
* «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه ضمن تکرار ادعا‌های اثبات‌نشده درباره توسل دولت سوریه به حملات شیمیایی، این کشور را به حمله نظامی تهدید کرد. خبرگزاری رویترز به نقل از مکرون نوشت: فرانسه آماده حملات هدفمند علیه هر پایگاهی در سوریه است که از آنها برای حملات شیمیایی استفاده می‌شود.
* بر اساس آخرین آمار، میانگین مصرف بنزین در کشور از ابتدای سال تا ۱۹ اسفند ماه ۸۰ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۴ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر (۸ درصد) رشد داشته است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: