کد خبر: ۲۷۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
اخبار 24 ساعت گذشته:


تیغ روباه پیر علیه ایران

غائله فرقه گنابادي تازه رفع شد که خبر رسيد فرقه شيرازي‌ها (شيعه انگليسي) از بالکن سفارت ايران در لندن بالا رفته، پرچم ايران را پايين آورده و پرچم هيئت خود را بلند کرده‌اند. شعارهايي در توهين به بزرگان اهل سنت داده و فرياد مي‌زدند چرا وقتي اينها را لعن مي‌کنيم، شما ترسوها (جمهوري اسلامي) ناراحت مي‌شويد؟فرقه‌ها عليه جمهوري اسلامي صف کشيده و يکي يکي نقاب و اداي «ما با سياست کاري نداريم» را کنار گذاشته‌اند؛ انگليس هم موافق جدايي دين از سياست است، اما از مبارزه‌ هر فرقه‌ مثلاً ديني با جمهوري اسلامي حمايت مي‌کند. واقعيت آنکه هر جا قمه‌اي عليه جمهوري اسلامي بلند است، نام روباه پير مي‌درخشد! چه قمه‌ فرقه گنابادي در تهران و چه قمه‌ صادق شيرازي در لندن؛ انگليس حتي از قمه‌زني اين طيف در روز عاشورا هم استقبال مي‌کند و محرم سال جاري همين تصاوير قمه‌زني تنها خبري بود که بي‌بي‌سي از کل مراسم‌هاي ميليوني عاشورا پخش کرد. در ماجراي حمله به سفارت ايران هم تلويزيون ملکه نه از واژه حمله، بلکه از واژه «ورود به سفارت» استفاده مي‌کرد. پليس انگليس هم چون تماشاچي ايستاد تا پنج مهاجم نردبان گذاشته و از ديوار سفارت ايران بالا رفته و در بالکن پرچم ايران را پايين کشيده و فرياد لعن سر دهند! در نهايت هم مهاجمان خود از سفارت خارج شدند و پليس انگليس هيچ کار مفيدي نکرد. نحوه خبررساني از دراويش گنابادي هم همين طور بود. خبر جنايت مريدان نورعلي تابنده بعد از تأخير زياد کار شد؛ آن هم به اين شکل که «در حمله اتوبوس به مأمورين...» يا «اتوبوسي که به سمت مردم مي‌راند...»، اما اتوبوس حمله نمي‌کند، اتوبوس نمي‌راند و کسي بايد آن را براند و با آن حمله کند. بي‌بي‌سي فاعل حملات را سانسور کرد. حالا هم به شکل عجيبي بي‌بي‌سي طرفدار مرجعيت شيعه شده و از صادق شيرازي و حاميانش حمايت مي‌کند!

افشای معامله رژیم سعودی بر سر حقوق ملت فلسطین
«
حمد بن‌جاسم بن‌جبر آل ثانی» نخست‌وزیر سابق قطر با انتشار مطالبی در صفحه توئیتر خود با اشاره به تلاش‌های برخی طرف‌های عربی از جمله عربستان برای چشم‌پوشی از حقوق مشروع ملت فلسطین با هدف جلب رضایت طرف صهیونیستی نوشت: «متأسفانه امروز می‌بینیم که برخی‌ها می‌گویند اعراب و مسلمانان برای موضوع قدس دو هفته اشک می‌ریزند و پس از آن واقعیت را قبول کرده و به جای قدس، ابودیس را به عنوان پایتخت فلسطین خواهند پذیرفت، من (به آنها) می‌گویم که تاریخ هرگز به شما رحم نخواهد کرد، پس حقوق (فلسطینیان) را به خاطر آنکه به شما گفته شود دوستان، نزدیکان و متحدان، تباه نکنید.» وی همچنین تأکید کرد: «پیش از افشا شدن حقایق بیشتری درباره چشم‌پوشی از حقوق ملت فلسطینی و اسلامی در شهر قدس، از این خیانت صرف‌نظر کنید.» گفتنی است، این اظهارات خشم مقامات سعودی را برانگیخته است.

دامن زدن به اختلافات مذهبی بسیار جدی و خطرناک است
آیت‌الله عباس کعبی با اشاره به حمله عده‌ای از وابستگان فرقه شیرازی با چراغ سبز پلیس لندن به سفارت جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: این اقدام چهره حقیقی این فرقه را برملا کرد و مشخص شد شایسته عنوان شیعه انگلیسی هستند. وی خاطرنشان کرد:‌ انگلیس که این میزان ادعای حقوق بین‌الملل و حمایت از سفارتخانه‌ها را دارد، اینکه در برابر چهار نفر جوان خیره‌سر نمی‌تواند واکنش نشان دهد، آیا نشان‌دهنده ضعف است یا حمایت جدی انگلیسی‌ها از این اقدام؟ نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این اتفاق پس از سفر بن سلمان، ولی‌عهد عربستان به کشور انگلیس روی داد، گفت: این اتفاق یک نوع همراهی با سعودی‌ها از سوی انگلیسی‌ها پس از این سفر به حساب می‌آید. وی عنوان کرد: این حرکت نشان داد، بحث تفرقه بین سنی و شیعه و تشدید اختلافات مذهبی بسیار جدی و خطرناک است.
واکنش شهردار ارومیه به تخریب منزل سه ناتوان ذهنی

محمد حضرت پور، شهردار ارومیه در واکنش به تصاویری در خصوص تخریب منزلی در شهرک ایثار، ضمن عذر خواهی از خانواده محترم آن منزل که از اقدام مامورین سازمان پیشگیری متضرر شده اند، تاکید کرد هرچند کار مامورین در چارچوب انجام وظایفشان بود اما میتوانستند با سعه صدر اقدام و خانواده محترم را برای اخذ مجوز به شهرداری مربوطه هدایت نمایند .وی افزود: صدور مجوز برای خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد رایگان است و شهرداری در این زمینه به صورت رایگان پروانه صادر می کند.حضرت پور در پایان گفت: به اداره بازرسی شهرداری دستور داده ام در خصوص این موضوع بررسی لازم را انجام دهند و بعد از آن گزارش دقیق را به مردم ارومیه خواهم داد.
بی‌نتیجه بودن برجام تقصیر منتقدان دولت است
«
علی خرم» در سرمقاله روزنامه «شرق» با عنوان «تیشه به ریشه» نوشت: در سال ۱۳۹۲، بخش مهمی از مردم با صندوق‌های رأی آشتی کردند، مصاحبه کردند، نظر دادند، سخنرانی کردند و مقاله نوشتند که دیگر دوران گذشته مبتنی بر درگیری و تنش با جهان را نمی‌خواهند و از دوران جدید حمایت می‌کنند و در یک کلام می‌خواستند که سیاست خارجی مبتنی بر تعامل سازنده در پیش گرفته شود؛ اما امروز در واپسین روزهای سال ۹۶، جدای از برخی مشکلات خارجی، عده‌ای صاحب‌نفوذ در داخل تیشه به ریشه این توافق زدند تا همان دو هدف هم به دست نیاید؛ غافل از اینکه این تیشه به ریشه کشور است.» گفتنی است، در حالی بی ثمر بودن برجام به منتقدان نسبت داده می‌شود که با وجود امتیازات فراوانی که ایران در مذاکرات داد، طرف‌های غربی هر روز بیش از پیش برجام و تعهدات‌شان را نقض می‌کنند.
جسد قذافی چه شد؟

به گزارش اسپوتنیک، محمد سعید القشاط، سفیر سابق لیبی در عربستان طی مصاحبه مطبوعاتی خود تأکید کرد که جسد معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی در مکانی ناشناس دفن شده و تاکنون نشانه‌ای از محل دفن وی وجود ندارد. او در این مصاحبه گفت:جسد قذافی پس از کشته شدنش به گردان‌های مصراته تحویل داده شد و برای یک هفته در یک سردخانه نگهداری شد؛ محمد المدنی الشویرف و دو تن از فرزندان ابوبکر یونس، وزیر دفاع سابق لیبی که به همراه قذافی کشته شدند نیزاز سرنوشت اجسادشان خبری در دست نیست. شایعات زیادی در خصوص سرنوشت قذافی وجود دارد که از جمله این شایعات این بود که قذافی به منظور بررسی و کالبدشکافی به قطر فرستاده شد و شایعه دیگری نیز مبنی بر اینکه وی را در کوره انداختند، وجود داشت و شایعه دیگری نیز وجود داشت مبنی بر اینکه جسد وی را در دریا انداختند.
عبور سهل‌انگارانه از سلاح‌های شیمیایی تروریست‌ها
«
بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تأکید کرد: آمریکا و هم‌پیمانانش همچنان از تروریست‌های حاضر در سوریه حمایت می‌کنند. وی تصریح کرد: کشورهای حامی تروریسم در سوریه عادت کرده‌اند که استفاده از سلاح شیمیایی را بهانه‌ای برای خود قرار دهند تا مانع پیشروی ارتش سوریه شوند و از این مسئله چند بار علیه حکومت سوریه استفاده کرده‌اند. در حالی که این تروریست‌ها هستند که سلاح‌های شیمیایی در اختیار دارند و دولت سوریه در نامه‌های خود به سازمان ملل اطلاعات دقیق در این باره ارائه کرده است و دبیرخانه شورای امنیت و سازمان ملل عمداً این اطلاعات موثق را نادیده می‌گیرند.
قیمت دیه سال
۱۳۹۷ اعلام شد

رئیس قوه قضائیه با صدور بخشنامه‌ای به واحدهای قضائی و دادسراهای سراسر کشور قیمت دیه سال ۱۳۹۷ را اعلام کرد. متن این بخش‌نامه به شرح زیر است: در اجرای ماده ۵۴۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ و با توجه به بررسی‌های به عمل آمده قیمت دیه کامل در ماه‌های غیرحرام از ابتدای سال ۱۳۹۷، مبلغ دو میلیارد و سیصد و ده میلیون ریال تعیین ‌می‌شود.
افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت روزنامه همشهری

روزنامه همشهری ارگان شهرداری تهران با اراده گردانندگان جدید این مؤسسه با افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی مواجه و به یک‌هزار تومان رسید. این روزنامه که ارگان شهرداری تهران محسوب می‌شود تا پنجشنبه ۱۷ اسفند ۵۰۰ تومان و از امروز شنبه ۱۹ اسفند ۱۰۰۰ تومان! به دست مخاطبان رسیده است. پس از انتصاب محمدعلی نجفی به سمت شهردار تهران وی در حکمی مرتضی حاجی وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات را به سمت مدیر مؤسسه همشهری منصوب کرد.با این انتصاب تغییرات زیادی در رویکرد و نحوه اداره مؤسسه همشهری به وجود آمد که افزایش قیمت دوبرابری روزنامه آخرین این تغییرات بوده است.
تذکر لاریجانی درباره خرید خودروی مورد علاقه پوتین

در حالی که هیئت دولت، اوایل بهمن امسال با صدور مصوبه ای مقرر کرد وزارت کشور مجاز است با پرداخت ۹۰ میلیارد ریال برای خرید ۱۳ دستگاه خودروی خاص "ترکول" (که پوتین از آن برای قطب نوردی و حضور در مناطق صعب العبور یخی استفاده می‌ کند) اقدام کند، علی لاریجانی با ارسال نامه ای جدید برای رئیس جمهور، متذکر شده است این مصوبه دولت به علت تعیین نشدن سود بازرگانی و تجویز حقوق ورودی 4 درصد برای خودروهای مذکور، مغایر قانون است و باید اصلاح یا ابطال شود.

شکایت دانشگاه آزاد از جریمه تعزیرات حکومتی

طبق ابلاغیه روزهای گذشته دستگاه قضایی به سازمان تعزیرات حکومتی بابت شکایت یکی از مراکز دانشگاه آزاد اسلامی درباره خلاف قانون بودن صورت جلسه کمیسیون هماهنگی در امور تعزیرات مورخ خرداد سال 1394 که به استناد این صورت جلسه، مبالغی از حساب این دانشگاه به علت جریمه تخلف مستاجر سابق این نهاد علمی برداشت شده است، اعلام شده بررسی ها نشان می دهد این تصمیم مغایر با اصل 37 قانون اساسی بوده، بنابراین بخشی از مصوبه مذکور به علت خارج شدن از حدود اختیارات مرجع وضع مصوبه، از تاریخ تصویب ابطال می شود.

اخبار روزانه:
* محمدرضا شفاه، مدیرعامل باشگاه فیلم سوره با اشاره به دیدار اخیر جمعی از سینماگران جوان با رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: «ایشان تأکید فراوانی بر اهمیت بازاریابی با توجه ویژه بر صادرات محصولات به خارج از کشور داشتند. رهبر فرزانه انقلاب تأکید کردند: ساخت فیلم اجتماعی اولویت است و می‌تواند مصداق کار انقلابی باشد. ایشان در ادامه فرمودند: نباید در آثار اجتماعی تمرکز را به گونه‌ای روی زخم‌ها و تلخی‌ها بگذارید که نهایتاً روح امید در فیلم از بین برود
* بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور، افزایش قابل توجه واردات از کشورهای آفریقایی در 11 ماهه منتهی به بهمن ماه را نشان می‌دهد. در صدر فهرست این کشورها، «اتیوپی» قرار گرفته که نسبت به مدت مشابه سال پیش 2380 درصد افزایش داشته است. در این مدت، واردات از نیجریه 1590 درصد و واردات از تانزانیا 800 درصد افزایش یافته است. گفتنی است، واردات از ساحل عاج و تونس نیز نزدیک به 170 درصد افزایش یافته است.
* لندن و ریاض در بیانیه مشترک، ایران و حزب‌الله را به حضور در یمن متهم کرده و خواستار خروج نیرو‌های ایران و حزب‌الله از این کشور شده‌اند؛ این در حالی است که این کشور سه سال است از خشکی، دریا و آسمان در محاصره ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان بوده و تداوم این محاصره به وقوع قحطی و شیوع بیماری‌های واگیری از جمله وبا منجر شده است که بر اثر آن ده‌ها هزار نفر کشته شده‌اند.
* سعید جلیلی، نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: در بحث صادرات گاز فقط بعد اقتصادی اهمیت ندارد؛ بلکه ابعاد راهبردی نیز بسیار مهم است. برای نمونه، پس از برجام اتحادیه اروپا راهبرد خود را به صورت رسمی منتشر کرد که نشان می‌دهد اتحادیه اروپا به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده تا در واردات گاز به ایران وابسته نشوند.
* مهندس فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: با مجوز رهبر معظم انقلاب بخشی از صدقه در قالب منابع قرض‌الحسنه برای اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت اختصاص یافته است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: