کد خبر: ۲۷۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

ضیافت آقازادگی در شهرداری
يكي از كاربران اينستاگرام با انتشار تصويري از يك جلسه در سالني كه نشان از اداري بودن دارد، نوشته: «امشب دوباره دوستان نسل اميد دور هم جمع شديم؛ جمعي كه هر ماه به دعوت يكي از دوستان دور هم جمع ميشن؛ ديدارها تازه ميشه، كلي صحبت و درد دل؛ امشب مهمون آقا مصطفي موسوي لاري بوديم ممنون از پذيرايي خوبش و اينكه باعث شد دوستان دور هم جمع بشن». آنچه از اين نوشته برمي‌آيد اين است كه يك مهماني دورهمي دوستانه به دعوت مصطفي موسوي لاري، فرزند عبدالواحد موسوي لاري، وزير كشور دولت خاتمي برگزار شده است. يكي از كاربران اصلاح‌طلب توئيتر مناسبت اين مراسم را «پست جديد مصطفي موسوي لاري» عنوان كرده و مي‌نويسد: «مصطفي موسوي لاري، نمونه بارز ژن خوب و رهبر جديد جوانان اصلاح‌طلب امشب به مناسبت پست جديدش، در سالن شهرداري منطقه۲ براي دوستانش ضيافت شام ترتيب داده است». ضيافت دوستانه در سالن شهرداري منطقه 2! اين ضيافت به بهانه هر كدام از اين دو دليل برگزار شده باشد، ربطي به مردم تهران و اهالي منطقه 2 شهرداري ندارد، پس چرا بايد در سالن شهرداري برگزار شود و امكانات دولتي در اختيار مراسم‌هاي شخصي قرار بگيرد؟
مظلوم‌نمایی از یک عضو گروهک نفاق
!
رسانه‌های ضد انقلاب از جمله «العربیه»، تلاش‌های گسترده‌ای را برای مظلوم و بی‌گناه نشان دادن فردی به نام «محمد حبیبی» که از اعضای کانون غیر قانونی صنفی معلمان استان تهران و عضو شورای غیرقانونی تشکل‌های صنفی فرهنگیان بوده و در مقابل منزلش بازداشت شده، آغاز کرده‌اند. نامبرده ارتباط تنگاتنگی با نشریه گروهک منافقین به نام «خط صلح» داشته و در تدوین برخی از سیاست‌های این نشریه نقش‌آفرین بوده است. این نشریه که متعلق به گروهک منافقین است، به سردبیری «سیمین روزگرد» منتشر می‌شود. روزگرد در فتنه سال 1388 با خروج از کشور به گروهک منافقین ملحق شد و انتشار نشریه مذکور را برعهده گرفت. گفتنی است، سازمان منافقین در ماه‌های گذشته با تشکیل ستادی به نام «ستاد اجتماعی» ایجاد آشوب و اغتشاش در داخل کشور را با پوشش پیگیری حقوق صنفی گروه‌هایی همچون معلمان، دانشجویان، استادان دانشگاه، کارگران و... با حمایت مالی برخی از کشورهای غربی و عربی در دستور کار خود قرار داده است.

لودریان: با مقامات ایران اختلاف داشتیم
ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه پس از سفر به ایران گفت: در دیدارهایی که در ایران داشتم در برخی موارد اختلاف وجود داشت که من برای آنها مواضع فرانسه را بسیار روشن بیان کردم و مقاصد مقامات ایران، به ویژه در زمینه موشک‌های بالستیک را زیر سؤال بردم. وی با بیان اینکه هنوز کارهای زیادی هست که باید انجام دهیم، افزود: باید گفت‌‌وگوها را ادامه دهیم و این کار را خواهیم کرد و ایران هم باید مواضعش در زمینه موشکی را متعادل‌تر کند.

به تاریخ خاورمیانه نگاه کن و عبرت بگیر!
رابرت فیسک، از تحلیلگران مشهور انگلیسی در یادداشتی که در گاردین منتشر شده، به کنایه نوشت: «خدا را شكر ترزا مى، نخست‌وزير انگليس استقبال گرمى از محمدبن سلمان، ولي‌عهد عربستان کرد. وقتى حرف از پول، سلاح و قدرت به ميان مى‌آيد، ما هر خودکامه عرب را در آغوش خواهيم گرفت، به ویژه اگر اربابان ما در واشنگتن هم همين احساس را داشته باشند.» وی در ادامه با هشدار به بن‌سلمان درباره قابل اعتماد نبودن غرب می‌نویسد: «در زمان صدام ما در ابتدا او را دوست داشتيم و زماني که در سال ١٩٨٠ به ايران حمله کرد، به او کمک کرديم و او را دولتمردى بزرگ خوانديم؛ اما زماني که در سال ١٩٩٢ به کويت حمله کرد، او را تروريست خوانديم. وقتى در مصر، جمال عبدالناصر دولت فاسد فاروق را سرنگون‌ـ دولت وابسته به انگليس‌ـ و كانال سوئز را ملى كرد، ما او را تروريست و «موسولينى رود نيل» خوانديم. فرانسوى‌ها از حافظ اسد در سوريه تجليل مى‌كردند، اما همين كه با آنها همراهى نكرد او را تروريست خواندند

نباید از کنار برنامه‌های دشمن ساده عبور کنیم
غلامعلی حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمن طراحی ویژه‌ای برای مقابله با انقلاب انجام داده است و همه توان خود را به میدان آورده، نوشت: الآن برنامه دشمن در راستای سیاه‌نمایی، چشم‌پوشی از اتفاقات خوب و نشان دادن و برجسته کردن کوچک‌ترین و جزئی‌ترین اتفاقات است. دشمن به دنبال این است که مشکلاتی را که برای انقلاب ایجاد کرده، به پای انقلاب بگذارد و بر همین اساس امروز تبیین وضعیت قبل از انقلاب برای مردم از وظایف فعالان فرهنگی است. وی افزود: پس از فتنه 88 یک هجمه حساب‌شده‌ای به سمت‌وسوی رهبر معظم انقلاب ایجاد شد؛ هدف اصلی دشمنان تهمت زدن به نزدیکان و خدمتگزاران معظم‌له و بدبین کردن مردم نسبت به ایشان است تا رابطه مردم و رهبر معظم انقلاب را تضعیف کنند که مردم نباید این‌گونه برنامه‌ها را ساده بگیرند.

نقش پر رنگ عربستان در بی‌ثباتی منطقه
ولی‌عهد عربستان سعودی طی گفت‌وگو با یک روزنامه‌نگار مصری با انتقاد شدید از ایران و ترکیه، این دو کشور را در کنار گروه‌های شبه‌نظامی «مثلث امروزی شر» نامید. محمدبن‌سلمان در اظهار نظری جالب مدعی شد، پروژه ایران در حال فروپاشی است و ما همه جا آن را در محاصره داریم. البته وی توضیح نداد که پروژه ایران چیست و چگونه در حال فروپاشی است. وی در مصاحبه خود درباره ترکیه نیز گفته است: حکومت این کشور در تلاش است امپراتوری عثمانی را بار دیگر زنده کند. این در حالی است که عربستان سعودی با حمایت‌های گسترده مالی و معنوی از گروه‌های تکفیری و همچنین حمله مستقیم نظامی به یمن و دخالت آشکار در سرکوب مردم انقلابی بحرین و تلاش برای کودتا در قطر در بی‌ثباتی منطقه و آتش‌افروزی نقش پر رنگی داشته است.

کمی هم از عملکرد خودتان بگویید!
روزنامه «آفتاب یزد» در مطلبی با عنوان «موتور را روشن کن!» نوشت: «... حسن روحانی، اسحاق جهانگیری و دیگر دولتمردان باید موتور را روشن کنند؛ اما نه برای نبش قبر دولت احمدی‌نژاد که دیگر تأثیری بر صحنه سیاسی ایران ندارد؛ بلکه درباره عملکرد هشت ماهه دولت دوازدهم! این روزها بسیاری می‌گویند بذر ناامیدی پاشیده نشود؛ اما اولین بذر یأس، همان ترکیب کابینه بود.» گفتنی است، روزنامه «قانون» نیز چندی پیش نوشته بود: برخلاف اظهار نظرهای پرامید و در باغ سبز نشان‌دادن آقای روحانی و اطرافیان‌شان به ویژه محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، بازخوردها از عملکرد روحانی و تیمش در اذهان، بسیار متفاوت و متناقض است و زنگ ناامیدی از دولت این بار زودتر و پر طنین‌تر از همیشه به صدا درآمده است.

چرا پوشش زن و مرد غربي نابرابر است؟

مدیر مسئول جوان در کانال تلگرامی خود نوشت:
رهبري سؤال قابل تأملي را روز پنج شنبه طرح كردند: چرا مردان غربي كاملاً پوشيده و وزين هستند اما زنان غربي تا حد ممكن كه صرفاً اسمش پوشش عورتين باشد عريان هستند و صنعت زيباسازي را به صورت حد اكثري براي لذت بردن مردان به كار مي‌گيرند؟ چرا همه هم پذيرفته‌اند كه شأن و حق زن رعايت مي‌شود؟ اما روشنفكران ما به استناد به همين زن، زنان جامعه خود را عقب نگه داشته شده، برده جنسي و ... معرفي مي‌كنند. دکتر عبدالله گنجی پرسیده است: چطور مي‌توان باور كرد كه مثال آوري و الگوي زن آزاد، همان عروسك غربي باشد؟ عروسكي كه آورده تلذذش فقط براي مردان است و برهنگي‌اش را آزادي تمتع مردان تفسير و او هم باورمند شده و پذيرفته است كه توجه مردان به او به خاطر آزادي در جلوه گري است. علت چيست؟ به زن غربي آموخته‌اند كه تو منوط به «اصل رضايت» هر كثافت كاري را مي‌تواني انجام دهي و اين يعني آزادي و اين كثافت كاري داوطلبانه يعني رشد و آزادي. اما براي زن شرقي و خصوصاً زن مسلمان «قبح ذاتي» وجود دارد كه فراتر از دسيسه مردان مي‌تواند گوهر صدف او را حفظ كند. اما آنچه در غرب اجرا مي‌شود مبتني بر معرفت و فرهنگ خودشان است كه عقلانيت را در «سود» و «لذت» خلاصه كرده‌اند و زن نيز بخشي از پروسه لذت است. حالا بايد منتظر باشيم كه «دختران خيابان» فرياد بزنند ما آن آزادي را مي‌خواهيم كه در پروسه لذت ديگري سهيم باشيم و خلاف آن نه قبح ذاتي است كه نقض حقوق ماست ما « اصل رضايت» را مي‌خواهيم و تمام.

آفتاب یزد: روحانی را ممنوع‌التصویر کردیم، چون مردم می ‌خواهند!

روزنامه آفتاب يزد در واكنشي به نوشته روزنامه جوان در مورد اينكه تصوير رئيس جمهور در صفحه اول روزنامه‌هاي اصلاح‌طلب كار نمي‌شود، نوشت: «خيلي از روزنامه‌ها تغيير رويه داده‌اند؛ حتي روزنامه‌هايي كه نيم صفحه نخست آنها‌ نه كاملاً كه خيلي سياسي بود هم متوجه شده‌اند كه روي كيوسك دچار بد اقبالي مفرط شده‌اند؛ به اين معنا كه مردم با نگاهي به تيترهاي سياسي ترجيح مي‌دهند آن روز را حداقل از خير خريد و مطالعه
روزنامه بگذرند...»
اين روزنامه در ادامه مطلب خود مي‌نویسد كه كار نكردن عكس روحاني در صفحه اول، به خاطر مردم است: «اگر بپذيريم برخي از روزنامه‌ها خودخواسته و حتي ناخواسته دست به ممنوع‌التصويري حسن روحاني و ديگر سياسي‌ها زده‌اند بايد بدان‌ها‌ حق داد چون اين كار مساوي است با پشت كردن به مردم، مردم نمي‌پذيرند يك روزنامه تريبوني شود براي ادعاهاي تأييد نشده... مردم پذيراي اين مسائل نيستند يعني نه اين روزها كه از 92 به بعد كم كم نگاه و نظرشان به طور كلي عوض شده است. » در واقع روزنامه آفتاب يزد معترف است كه مردم از سال 92 از سياسي بازي‌ها و سياسيون خسته شده‌اند. حال بايد پرسيد آيا اين امر به دليل رويه سياست زده
و جناحي دولت نيست؟
آندو گرانترین ایرانی تاریخ لیگ برتر ایران
!

نشریه گاردین انگلیس که یکی از معتبر و بهترین نشریات دنیاست، امروز در گزارشی به معرفی بازیکنانی که بیشترین دستمزدها را در کشورشان گرفته اند، پرداخته است. در این گزارش که توسط این سایت منتشر شد، بازیکنانی از سراسر دنیا معرفی شدند که #آندرانیک_تیموریان بازیکن سابق استقلال به عنوان گرانترین بازیکن نقل و انتقالات تاریخ ایران انتخاب شد. آندو تیموریان با قراردادی حدودا 3 میلیارد تومانی (حدود 2 میلیون پوند) از باشگاه قطری الخریطیات به باشگاه استقلال پیوست تا گرانترین بازیکن تاریخ ایران لقب بگیرد.
اصلاح‌طلبان به دنبال جدا کردن سفره خود از دولت

نماینده سابق مجلس می‌گوید: باید جریان‌های سیاسی به یک فهم مشترک درباره مسائل اولویت‌دار کشور برسند و رسیدن به این مقصود از راه گفتگو و تبادل‌نظر امکان پذیر است. احمد بخشایش اردستانی درباره تلاش وزارت کشور برای برقراری گفتگوی سیاسی بین جریانات مختلف به خبرآنلاین گفت: اتفاقا کار خوبی است، چون برخلاف تصور عمومی، مشکل عمده امروز بین اصلاح طلبان و اعتدالیون وجود دارد. آقای روحانی دوره بعد در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی‌کند، به همین علت دیگر نیازی به حمایت شدن از سوی اصلاح طلبان نمی‌بیند. از طرفی اصلاح طلبان نیز می‌خواهند سفره خود را از دولت جدا کنند. وی که سابقه عضویت در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را در کارنامه سیاسی خود دارد، با اشاره به مرزبندی دولت دوازدهم و اصلاح طلبان با یکدیگر افزود: در عوض گروهی از اصولگرایان به ویژه میانه رو‌ها معتقدند تمایلات اصولگرایی آقای روحانی زیاد است بنابراین امروز بیشتر آن‌ها با آقای روحانی هستند. این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه اصلاح طلبان خود را برای انتخابات ۱۴۰۰ آماده می‌کنند، یادآور شد: اصلاح طلبان گرچه در انتخابات ریاست جمهوری از آقای روحانی حمایت کردند، اما نمی‌خواهند هزینه عملکرد دولت او را متقبل شوند به ویژه وقتی می‌بینند، پایانی بر اعتراضات حق خواهی اعم از کارگران فولاد و هپکو، سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری و ... نیست، چون آن‌ها حقشان را می‌خواهند.
گل رز 50 درصد گران شد

اکبر شاهرخی، رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه گفت: گل رز در بازار گل ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشت و به شاخه‌ای ۱۱ هزار تومان رسیده است. در این دو روز قیمت گل رز در بازار گل بسیار افزایش یافته و به تبع آن گل های دیگر هم این افزایش را داشته‌اند. گل رز در بازار گل ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشت و گل های دیگر هم ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش قیمت داشتند اما ما در بازار به هیچ عنوان کمبود گل نداریم و در سطح بازار گل به وفور یافت می‌شود. دلیل افزایش قیمت گل انبار شدن آن توسط دلالان است، گل در بازار فراوان است اما دلالان با انبار کردن آن قیمت را در بازار بسیار بالا بردند. طبق آخرین بازدید من از بازار گل، گل رز که پیش از این دو روز ۵ تا ۶ هزار تومان خرید و فروش می‌شد تا ۱۱ هزار تومان هم افزایش قیمت داشت و دسته ۲۰ تایی آن ۲۰۰ تا ۲۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسید

مهدی جهانگیری همچنان دربازداشت است

غلامحسین اسماعیلی، رئیس دادگستری تهران درخصوص آخرین وضعیت پرونده موسوم به «جاسوسان محیط زیستی» گفت: این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد و هنوز به دادگاه ارسال نشده و در دادسرا قرار دارد.

به گزارش مهر، وی همچنین در پاسخ به این سؤال که «شنیده شده است میزان وثیقه صادره برای مهدی جهانگیری به یک ششم مبلغ اولیه کاهش پیدا کرده است و قرار است این فرد بزودی آزاد شود»، گفت: اینکه میزان وثیقه کاهش پیدا کرده است را نمی‌دانم و نفیاً و اثباتاً اطلاعی ندارم. اسماعیلی افزود: آخرین خبری که بنده از این پرونده دارم، این است که ایشان در بازداشت هستند و ادامه تحقیقات توسط دادسرا در حال انجام است.

اخبار روزانه:
* «موشه یعلون» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی با توجه به اوضاع سیاسی نخست‌وزیر این رژیم گفت: حیات سیاسی «نتانیاهو» به پایان رسیده است. این در حالی است که منابع خبری اعلام کردند به زودی پلیس این رژیم بازجویی از نتانیاهو درباره دو پرونده از پروندهای متعدد فساد اقتصادی نتانیاهو، موسوم به فساد ۳۰۰۰ (فساد مالی مربوط به قرارداد زیردریایی‌های اسرائیلی) و پرونده ۴۰۰۰ (درباره ارتباط بین نخست‌وزیر اسرائیل و شائول الویخ، صاحب شرکت مخابراتی Bezeq) را از سر خواهد گرفت.
* سعدالله زارعی، تحلیلگر ارشد مسائل منطقه در کانال تلگرامی خود نوشت: «بعیدی‌نژاد چه نرم فرموده: تعرض کردند! سؤال: آیا در لندن سفارت دیگری را می‌توان جلوی چشم پلیس مورد تعرض قرار داد و آن وقت فرصت پیدا کرد که پرچم کشوری را پایین کشید و پرچم جعلی را به نشانه پیروزی تکان داد؟ چرا سفیر در اولین موضع‌گیری، به میزبان که وظیفه حفاظت از سفارت و جان افراد داخل آن را به عهده داشته، اعتراض نکرده است؟»
* «استیو منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا در یک همایش یهودیان در شهر نیویورک گفت: «هیچ شریکی بهتر از اسرائیل[رژیم صهیونیستی] برای آمریکا وجود ندارد.» وی سپس درباره توافق هسته‌ای برجام گفت: «رئیس‌جمهور اعلام کرده است دیگر معافیت‌های تحریمی ذیل برجام را امضا نخواهد کرد
* طی ۱۱ ماهه سال جاری ۴۱ میلیارد و ۶۹۰ میلیون دلار کالا صادر شده و ۴۷ میلیارد و ۶۵۷ میلیون دلار کالا به کشور وارد شده که نشان می‌دهد تراز تجاری هنوز منفی است. هرچند به دلیل افزایش دلار در بهمن ماه تراز تجاری مثبت شده که طبیعتاً تکافوی تراز منفی ۱۰ ماه اول سال را نمی‌کند.
* به نقل از المیادین، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق حکم پیوستن نیروهای داوطلب مردمی به نیروهای امنیتی این کشور را صادر کرد. طبق این حکم، نیروهای داوطلب مردمی عراق حقوقی برابر با نیروهای ارتش دریافت خواهند کرد و تابع قوانین نظامی خواهند بود.
* مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در توئیتی نوشت: برخى از این وزراى خارجه که به ایران مى‌آیند، بیشتر دلالند تا سیاستمدار؛ دولت دل به آنها خوش نکند.
* آمارهای موجود نشان می‌دهد، صادرات نفت و میعانات گازی ایران در ماه مارس به 94/1 میلیون بشکه در روز رسیده که کمترین میزان در دو سال گذشته محسوب می‌شود.
* «آویو کوچاوی» معاون ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل برای نبرد در پنج جبهه در مرزهایش، به اضافه یک جنگ احتمالی با ایران آماده می‌شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: