کد خبر: ۲۷۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
اخبار 24 ساعت گذشته:

افشاگری از خبرسازی یک رسانه اصلاح طلب
توئيت يك خبرنگار سابق اصلاح‌طلب جالب است. او چند روز پيش در توئيتي نوشت: «خبري دروغ را پريروز بنده خدايي بهم رساند، گفتم: «دروغه و جوسازيه؛ گفت: لازم داريم چون... گفتم: نه، من برندم رو خراب بازي‌ها نمي‌كنم، نقد مي كنم اما خبر دروغ نه؛ فرداصبحش، رسانه‌‌اي معتبر به نقل از منابع آگاه همون مطلب رو كار كرد! به رئيس رسانه روند رو اطلاع دادم تا عبرت باشه براي خبرنگاركه بازيچه نشه».

جالب آنكه خود اين خبرنگار بارها مورد اتهام دروغ بودن محتواي توئيت هايش قرار گرفته است. يعني كه ديگر چقدر آش شور شده كه صداي آشپز هم درآمده است! خبرسازي از شيوه‌هاي جنگ رواني اصلاح طلبان است و بعداً هم خبر تكذيب مي‌شود، اما خبر اوليه را كه دروغ است، مفصل و با فونت درشت مي‌زنند و بعد يك تكذيب ريز و خلاصه در گوشه‌اي از صفحه! سال‌ها با همين خبرسازي گزاره‌هاي غلط را جا انداخته‌اند.

نكته جالب اينكه همين خبرنگار مدت‌ها قبل افشا كرده بود كه تيم محسن مهرعليزاده در تابستان امسال پيشنهاد سه توئيت‌ 5 ميليون تومانی را به كاربران اصلاح طلب داده است.

مذاکره‌ای شبیه به تقابل دو بوکسور
فرانس کلمانسو، خبرنگار شبکه خبری «یوروپ 1» درباره مذاکرات وزیر خارجه فرانسه با مقامات گوناگون ایران می‌گوید: «در مذاکره با دریابان شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی که از دوستان نزدیک رهبر عالی ایران است، طرفین در هیچ زمینه‌ای به توافق نرسیدند. یکی از حاضران گفته که این دو مرد (امیر شمخانی و لودریان) همدیگر را مانند دو بوکسور زدند.» این خبرنگار فرانسوی می‌افزاید: «در دیدار با وزیر خارجه ظریف، از خشونت جو (حاکم بر مذاکرات) کاسته شده بود؛ ولی محتوا کماکان قاطعانه ارائه شد. فقط (در مذاکرات) با رئیس‌جمهور روحانی بود که وزیر فرانسوی توانست چند زمینه مشترک پیدا کندکلمانسو در ادامه می‌گوید: «حسن روحانی در این دیدار اعلام کرد، حاضر است برای نجات توافق هسته‌ای وین، هر کاری انجام دهد؛ حاضر است برای یافتن راهکاری انسان‌دوستانه در سوریه فکر کند و از به کار بردن تسلیحات شیمیایی از سوی متحد سوری‌اش، بشار اسد نگران است
اظهارات کمدی و مضحک نتانیاهو در نیویورک!
نتانیاهو طی سخنرانی در روز آخر نشست سال 2018 «کمیته امور عمومی آمریکا اسرائیل» (آیپک) مدعی شد: توافق هسته‌ای ایران، نه تنها این کشور را میانه‌روتر نکرده، بلکه جسورتر و خطرناک‌تر کرده است. وی با اشاره به فیلم هالیوودی «خوب، بد، زشت»، گفت: «امروز می‌خواهم درباره خوب، بد و زیبا صحبت کنم. خوب و زیبا تمام خدماتی است که اسرائیل[رژیم صهیونیستی] به دنیا ارائه کرده است. بد شرارت‌هایی است که علیه اسرائیل می‌شود و منظورم دقیقاً ایران است.» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه برجام راهی باز برای رسیدن به سلاح هسته‌ای در اختیار ایران قرار داده، گفت: «اجازه نمی‌دهیم ایران سلاح هسته‌ای بسازد. ایران به بمب اتم دست نخواهد یافت، نه امروز، نه 10 سال دیگر و نه هیچ وقت.» وی با نشان دادن نقشه‌ای از منطقه، مدعی شد: «ایران در حال ایجاد امپراتوری سلطه‌جو در خاورمیانه است. ایران به دنبال ساخت پایگاه نظامی دائمی در خاک سوریه و ایجاد گذرگاه زمینی از تهران تا طرطوس، به منظور رسیدن به دریای مدیترانه است

بوسه فرمانده بر دست بسیجی حافظ امنیت مردم
سردار سرلشکر جعفری، فرمانده کل سپاه از امید خسروی، بسیجی جانباز حادثه آشوب خیابان پاسداران عیادت کرد و دست این بسیجی را بوسید. سرلشکر جعفری همچنین با اشاره به اینکه عده‌ای با انواع سلاح و امکانات در نقطه‌ای از پایتخت قلعه‌ای برای خود بنا کرده بودند و با سستی‌ها و کاستی‌هایی که در مراحل قبلی ایجاد شده بود، فکر می‌کردند می‌توانند به قلدری خود ادامه دهند، گفت: با همت جوانان مؤمن، غیور، انقلابی و شهدایی که در راه امنیت و مقابله با فتنه تقدیم کرده‌ایم، دشمنان به جایی نخواهند رسید. وی تأکید کرد: همه این جانفشانی‌ها در دل صحنه‌های پرخطر برای حفظ انقلاب، اسلام و ایران عزیز ماست. فرمانده کل سپاه تأکید کرد: متأسفانه مخالفان نظام دسترسی به فضای مجازی بدون کنترل فرصت سازمان‌دهی و آموزش را پیدا کردند که اگر این کنترل‌ها محکم بود و همچنین نیروهای امنیتی و بسیجی دست‌شان این طور بسته نبود و محدودیت نداشتند، این شیطنت‌ها بسیار زودتر در نطفه خفه می‌شد.

بهترین استدلال برای ردّ ادعای دولت!
احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر ایجاد ۵۰۰ هزار شغل جدید در سال، اظهار داشت: در حال حاضر ما با تعداد بی‌شماری از مراجعات مردمی و درخواست‌های افراد برای یافتن حداقل شغل که بتوانند امورات زندگی خود و خانواده‌شان را اداره کنند، مواجه هستیم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس کمیته امداد، افزود: بهترین دلیل برای ردّ آمار ارائه شده از سوی رئیس‌جمهور صحبت‌های رئیس کمیته امداد است که در گزارش اخیر خود در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی اعلام کرد، ۵۰ درصد به آمار مراجعان و متقاضیان برای قرار گرفتن تحت پوشش کمیته امداد افزوده شده است.

ماندن واشنگتن، در برجام، بهترین و پرسودترین کار است

نشنال‌ اینترست می‌نویسد: در حال حاضر بهتر است آمریکا در برجام بماند تا نفوذ ایران را که موجب بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه شده است، از بین ببرد.تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا برای عدم تایید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای، پایان مشارکت واشنگتن در چارچوب توافق نبود، زیرا او در ماه‌های آینده باید تصمیم بگیرد که آیا به حمایت از این توافق ادامه دهد یا کاملا از چارچوب آن بیرون برود. در حال حاضر بهتر است تا آمریکا در برجام بماند. برجام در حال حاضر در تحکیم موضع آمریکا در برابر ایران نقش دارد و ترامپ با تهدید به بیرون آمدن از توافق هسته‌ای، فرصتی ایجاد می‌کند تا جای پای خود را در برابر ایران مستحکم کند.

بخشی از محوطه تاریخی هگمتانه همدان، توسط ماموران شهرداری آسفالت شد!

کارگران شهرداری همدان از صبح امروز - سه‌شنبه ۱۵ اسفند- دست به کار شده‌اند و از ابتدای جنوب غربی محوطه تاریخی هگمتانه، یعنی ورودیِ گردشگرانِ این محوطه‌ی ارزشمند، در حالِ آسفالت بخشی از "هگمتانه" هستند تا راه را برای کاسب‌کاران مزاحم و آهن‌فروش‌های شهر همدان باز کنند!
از کدام قوه عاقله حرف می‌زنند؟

روزنامه «بهار» در گزارشی با عنوان «نقش فرانسه در حفظ برجام» نوشت: «با نگاهی به مواضع دولت فرانسه در حوزه مسائل منطقه‌ای شاهد آن هستیم که فرانسوی‌ها در اغلب موارد دیدگاه‌هایی نزدیک به ایران دارند و حتی می‌توان به جرئت گفت که مسیر پیشِ رو برای دست یافتن به توافق میان ایران و کشورهای غربی در مسائل منطقه‌ای مسیری ساده‌تر و با موانع کمتری از مذاکرات هسته‌ای خواهد بود... قوه عاقله نظام سیاسی بر خلاف تمایل جناح تندرو به دنبال حل و فصل موضوعات تنش‌آفرینی است.» البته این روزنامه ننوشته است که برجام تاکنون چه دستاوردهایی داشته که برای حفظ آن باید امتیازهای بیشتر دهیم!

درخواست ورزشکاران کشتی از رییس جمهور

اعضای کمیسیون ورزشکاران کشتی کشور شامل قهرمانان جهان و المپیک، در نامه‌ای به رییس جمهور، درخواست کردند با رفع مشکلات مادی و معنوی ورزش ملی کشور، زمینه بازگشت رسول خادم به راس فدراسیون کشتی توسط مراجع ذیصلاح فراهم شود
تعداد امضا‌های سؤال از روحانی به ۱۰۰ رسید
نماینده مردم فریدون‌شهر در مجلس شورای اسلامی از کلیدخوردن سؤال سوم از رئیس‌جمهور خبر داد.اکبر ترکی نماینده مردم فریدون‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از کلید خوردن سؤال سوم از رئیس جمهور خبر داد و گفت: تا کنون
۱۰۰ تن از نمایندگان طرح سؤال از رئیس جمهور را امضا کرده‌اند.نماینده مردم فریدون‌شهر در مجلس تصریح کرد: طرح سؤال از رئیس جمهور امروز و یا فردا (چهارشنبه ۱۶ اسفند) تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

اخبار روزانه:
* «جو کرینکوین» نویسنده کتاب «کابوس‌های هسته‌ای» از تصمیم احتمالی این کشور برای فروش رآکتور هسته‌ای به عربستان سعودی انتقاد کرده و آن را «بازی با آتش» خوانده و گفته است: عربستان سعودی، نه کشوری با ثبات است و نه بازیگری بی‌خطر که شایسته مماشات آمریکا باشد. واقعیت این است که سعودی‌ها مروجان اصلی دکترین‌های بنیادگرایی در خاورمیانه بوده‌اند که بذر تروریسم را در سراسر جهان عرب کاشته‌‌اند.
* یک مقام مسئول در بندر امام خمینی(ره) استان خوزستان از کشف ۱۲۶ هزار تن ذرت آلوده در گمرک این استان خبر داد. بخشی از این ذرت‌ها به‌ دست بخش خصوصی و بخشی دیگر از سوی سازمان‌های دولتی وارد گمرک شده‌اند. به گفته وی، فشارهای بسیاری برای ترخیص بی‌سروصدای این ذرت‌ها اعمال شده، اما واردکنندگان تاکنون موفق نشده‌اند این ذرت‌ها را از گمرک ترخیص و وارد بازار کنند.
* بررسی سخنرانی‌های رئیس‌جمهور سابق نشان می‌دهد، محمود احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۴ از واژه ولایت فقیه ۲۶ بار در سخنرانی‌های خود استفاده کرده است و در سخنرانی‌های سال ۱۳۸۸ وی تنها هفت واژه ولایت فقیه دیده می‌شود. از سال 1389 تا 1392 نیز این واژه سه بار در سخنرانی‌های او تکرار شده و از سال 92 تا به امروز تکرار نشده است!
* «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان دیروز در توئیتی نوشت: «در جلسه امروز(دوشنبه) به وزیر امور خارجه فرانسه گفتم که اتحادیه اروپا باید به جای مماشات و تکرار خواسته‌های نامربوط آمریکا، آن را به پایبندی به برجام ملزم کند
* وزیر کشور اعلام کرد: شاخص‌ها و محاسبات قبلاً رقم و میزان قاچاق را حدود 21 میلیارد دلار نشان می‌داد، اما در حال حاضر میزان قاچاق حدود 11 تا 12 میلیارد دلار است که نشان می‌دهد حدود 50 درصد موفقیت حاصل شده است.
* محمدحسین فرهنگی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه امروز برخی از وزرا تنبل هستند، اظهار داشت: در دولت یازدهم و دوازدهم وزارتخانه‌هایی داشته و داریم که مدیریت آنها کند است، زیرا وزرای آنها توانمند نیستند.
* به نوشته خبرگزاری رویترز، چین بودجه نظامی خود را برای سه سال آینده در مقایسه با بودجه سال 2017، به میزان 8/1 درصد افزایش خواهد داد. بودجه دفاعی چین در سال 2018 معادل 175 میلیارد دلار خواهد بود.
* در پی اقدام توهین‌آمیز سفارت عربستان در استفاده از نام مجعول به جای «خلیج‌فارس» در پوستر نمایشگاهی در موزه ملی توکیو، سفارت کشورمان در ژاپن نسبت به این اقدام اعتراض کرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: