کد خبر: ۲۷۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
اخبار 24 ساعت گذشته:

تهدید اصلاح طلبان به اغتشاشات بزرگ‌تر!
«
عبدالله ناصری» فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان طی یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشته است: «اصلاح‌‌طلبان بر این باورند که اگر رخدادهای بزرگ یا به عبارتی دیگر، رخدادهای نسبی که رضایت‌بخش جامعه مدنی باشد، در آینده نزدیک صورت نگیرد، احتمال کنش‌گری اجتماعی[!] به مراتب در مقیاس بزرگ‌تر از کنش‌گری دی ماه 96 وجود دارد.» گفتنی است، این نخستین باری نیست که چهره‌های اصلاح‌طلب نوید اعتراضی بزرگ‌تر از اغتشاشات دی ماه 96 را می‌دهند. چندی پیش نیز علیرضا علوی‌تبار، دیگر فعال اصلاح‌طلب طی اظهاراتی در یک نهاد دولتی با اشاره به تظاهرات سکوت سال 88، از احتمال یک حرکت بزرگ‌تر صحبت کرده و ابراز امیدواری کرده بود که به خشونت کشیده نشود!
آمریکا در حال نابود کردن جهان
«
نوام چامسکی» تحلیلگر امور سیاسی در اظهار نظری گفت: راهبرد نظامی آمریکا در زمان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور در مسیر نابود کردن جهان است. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، چامسکی به تازگی حین گفت‌و‌گو با «رافائل کوئرا» رئیس‌جمهور سابق اکوادور در این زمینه گفته است: «با وجود ترامپ، راهبرد نظامی آمریکا در حال تضعیف، کم اثرتر شدن، متلاشی شدن بیشتر و از دست دادن تمامی قدرت‌ها در عرصه‌های بین‌المللی است که پیشتر آنها را در اختیار داشت.» وی همچنین افزود: سخنان جنگ‌طلبانه بین آمریکا و کره شمالی می‌تواند به جنگ بین این دو کشور منجر شود.
دست خالی رژیم صهیونیستی
«
امیر بوخبوط» کارشناس نظامی وبگاه صهیونیستی «واللا» در گزارشی نوشت: «عَمیر پرتص» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی (در سال 2006) از دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اسرائیلی خواسته بود پرونده ویژه نصرالله و مسیرهای تردد و مخفیگاه‌های وی را در اختیارش قرار دهند تا امکان ترور او بررسی شود، اما موضوع غافلگیرانه این بوده است که پرتص به هیچ پرونده خاصی، ویژه نصرالله دست پیدا نکرده است. در ادامه این گزارش آمده است: این به آن معناست که دستگاه‌های امنیتی نتوانسته‌اند نقشه‌هایی درباره اماکنی که نصرالله در آن اقامت می‌کند، پیدا کنند تا رسیدن به وی تسهیل شود و این موضوع، شکاف میان دستگاه‌های امنیتی را نشان می‌دهد، به نحوی که پرتص دستور به هماهنگی میان سازمان‌های مکلف به تعقیب نصرالله، یعنی «موساد» (سازمان جاسوسی خارجی)، «امان» (سازمان ضداطلاعات ارتش) و «شاباک یا شین بت» (سازمان اطلاعات و امنیت داخلی) را صادر کرد. بوخبوط اذعان می‌کند: از آن زمان تا کنون تلاش‌های پی‌درپی برای یافتن سرنخی در این زمینه ادامه دارد تا موشکی به سمت نصرالله و دیگر فرماندهان حزب‌الله شلیک شود؛ اما تلاش‌ها بی‌فایده بوده است.
با اروپا برای تنبیه ایران توافق می‌کنیم!
«
تام کاتن» نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا که مواضع تند و به شدت ضد ایرانی دارد، در نشست سالیانه آیپک گفت: «فکر نمی‌کنم ما بتوانیم درباره توافق (هسته‌ای) ایران مذاکره مجدد بکنیم؛ اما می‌شود با اروپا درباره اقدامات تنبیهی علیه ایران در صورت انجام اقدامات تهدید‌آمیز در موضوع غنی‌سازی اورانیوم یا مسئله موشک‌ها به توافق برسیم؛ ما همچنین می‌توانیم در کنگره آمریکا در این باره قانون تصویب کنیم.» قانونگذار آمریکایی با تکرار ادعاهای بی‌اساس درباره حمایت ایران از تروریسم و مواضع منطقه‌ای تهران، مدعی شد: دولت ترامپ، ایران را همان‌طوری که هست، می‌بیند. او در بخش دیگری از اظهاراتش، روسیه و چین را در کنار ایران تهدیدات مهم‌ جهانی آمریکا خواند و افزود: ایران به دلیل اندازه و موقعیت، تهدیدی بسیار خطرناک‌ است.
نتیجه اعتمادبه‌نفس پایین!
عباس عبدی طی یادداشتی به نکته ظریفی درباره ریشه توهین‌های رئیس‌جمهور اشاره کرده و نوشته است: «زماني كه فردي از اعتمادبه‌نفس مطلوبي برخوردار باشد، به این شكلي كه در سخنان رئيس‌جمهور ما شاهد آن هستيم، با مخالفان خود برخورد نمي‌كند. هيچ گاه قرار نيست كه مخالفين و منتقدين ما، مطابق ميل ما صحبت كرده يا موضوعاتي را مطرح كنند كه با معيارهاي ما عقلاني باشد. اينكه قرار باشد مخالف باب ميل ما صحبت كند را چه كسي تعيين كرده است؟ هر فردي در جامعه مي‌تواند آزادانه نظر خود را مطرح كند و صاحب قدرتي كه قصد نشان دادن واكنش به آن موضوع را دارد، با توجه به ميزان اعتماد به نفس خود در برابر آن موضوع متانت به خرج مي‌دهد و منتقد يا مخالف را بي‌عقل خطاب نمي‌كند
بیگانگان حق ورود به موضوع موشکی را ندارند
سردار سیدمسعود جزایری، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در واکنش به برخی خبرها و ادعاهای آمریکایی‌ها و بعضی سران کشورهای اروپایی درباره قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرد: ارتقای توان دفاعی کشور بدون وقفه ادامه خواهد یافت و بیگانگان حق ورود به این میدان را ندارند. وی افزود: در شرایط امروز که رژیم‌های سلطه‌گر مدام علیه جمهوری اسلامی ایران دست به تهدید و ارعاب می‌زنند و یا در منطقه‌ جنایات جنگی انجام می‌دهند، وظیفه نیروهای مسلح ارتقای توانمندی‌های دفاعی در همه عرصه‌ها و از جمله دستگاه‌های موشکی است. سردار جزایری اظهار داشت: هیچ کس حق مذاکره و گفت‌‌وگو با بیگانگان درباره توان دفاعی و موشکی کشور را ندارد.
ماموران توجیه تراشی برای ادبیات رئیس جمهور
عبدالله رمضان زاده، سخنگوي دولت اصلاحات توئيت خود در مخالفت با كم عقل خواندن رئيس جمهور به منتقدان دولت را اندکی پس از انتشار حذف كرد و سپس توئيت ديگري زد و در اصل اينكه رئيس جمهور چنين حرفي زده باشد، ترديد ايجاد كرد: «مي‌گويند رئيس جمهور چنين سخني نگفته و فارس و صدا و سيما تقطيع كرده‌اند. اگر چنين است چرا تكذيب نمي‌كنند؟» البته رمضان‌زاده اگر ترديد در اصل نقل قول از حسن روحاني داشت، لازم نبود پاي خبرگزاري فارس و صداوسيما را به موضوع باز كند كه ادبيات روحاني را تطهير كند يا بگويد «مي‌گويند» كه نشان از ترديد دارد. فارس و صداوسيما مهم نيستند، وقتي رمضان‌زاده مي‌توانست سايت رسمي رياست جمهوري را باز كند و اين جملات را در آن ببيند: «برخي به بهانه مخالفت با دولت به اميد و آينده ملت ضربه مي‌زنند كه البته اين اقدامات بر مبناي كم‌عقلي و كمبود عقل است وگرنه مخالفت با دولت معنايي ندارد. مبارزه با دولت به معناي مبارزه با منافع ملي و ضربه زدن به اميد و اعتماد مردم استرمضان‌زاده تنها فردي نيست كه حتي حاضر است با تهمت به رسانه‌هاي ديگر و دروغ تقطيع كلام، كلام روحاني را توجيه كند. محمود واعظي رئيس دفتر رئيس جمهور رسماً به ميدان آمد تا كم عقلي بيان شده در سخنان روحاني را توجيه كند. او مي‌گويد: «بسيار روشن است كه در جملات بعدي هم منظور ايشان دولت به معناي اعم و حاكميتي آن و منظورشان از مخالفان، دشمنان و بدخواهان نظام است. » او توضيحات مفصلي هم مي‌دهد، اما واقعيت اين است كه هيچ‌كدام اين توضيحات جاي عذرخواهي از كلام ياد شده را نمي‌گيرد و آن را هم تغيير نمي‌دهد. در هيچ جاي كلام روحاني هم قرينه‌اي دال بر اينكه منظورش مخالفان نظام است، ديده نمي‌شود.

اعتراض دانشجويي به سفر وزير خارجه فرانسه به تهران

تعدادي از دانشجويان يك‌شنبه شب با پلاكاردهايي اعتراضي در فرودگاه مهرآباد حاضر شدند و اينگونه از سفر وزير خارجه فرانسه به تهران استقبال كردند. بيانيه تند و نامناسب دولت فرانسه كه مداخله جويانه در مورد مسائل ايران كه مرتبط با آن دولت نيست نظر مي‌داد، باعث اين اعتراض شده بود. وزارت خارجه فرانسه در آستانه سفر لودريان، وزيرخارجه اين كشور به تهران برنامه موشكي و فعاليت‌هاي منطقه‌اي ايران را مايه بي‌ثباتي منطقه‌ دانسته بود. دانشجويان در اين تجمع تاكيد كردند ايران با قدرت به برنامه موشكي خود ادامه خواهد داد و روز به روز قدرتمندتر خواهد شد.

جمعي از دانشجويان هم ظهر دوشنبه با حضور در مقابل وزارت خارجه، به بيانيه وزارت خارجه فرانسه و سفر وزير خارجه اين كشور به ايران اعتراض كردند و با سر دادن شعارهايي از وزارت خارجه و دولت خواستند پاسخ قاطعي به بيانيه گستاخانه وزارت خارجه فرانسه بدهند.

دانشجويان دست نوشته‌هايي در دست داشتند كه روي آن شعارهايي همچون «ايران ليبي نيست»، «امريكا و فرانسه پايگاه‌هاي نظامي خود را از منطقه جمع كنند»، «براي ايجاد ثبات در منطقه موشك‌هاي فرانسه را از منطقه خارج كنيد» و «فرانسه كاسب مذاكرات هسته‌اي» نوشته شده بود. تعدادي دانشجويان هم در اين تجمع به نشانه اعتراض به ارسال خون‌هاي آلوده از فرانسه به كشور در سال‌هاي گذشته، در حركتي نمادين، با خود كيسه‌هاي خون به همراه داشتند.

بزک پلیس بد برجام در رسانه‌های اصلاح طلب

روزنامه ايران و برخي ديگر از رسانه‌هاي اصلاح طلب در اوج ذوق زدگي از سفر وزيرخارجه فرانسه به ايران، بيانيه مداخله‌جويانه دولت فرانسه در اين زمينه را با سانسور منتشر كردند. روزنامه ايران كه روزنامه رسمي دولت محسوب مي‌شود، دو موضوع اصلي انتقاد فرانسه از سيستم موشكي ايران و نيز اظهار نگراني فرانسه را از آنچه كمك ايران به گروه‌هاي تروريستي مي‌نامد، سانسور كرد تا به چهره‌ لطيفي كه اصلاح طلبان از غرب ساخته‌اند، خدشه‌اي وارد نشود.

اين ميانه ذوق زدگي روزنامه آرمان بيشتر بود كه در تيتر يك خود روي عكس بزرگي از وزير خارجه فرانسه نوشت: «لودريان ميزبان ظريف در تهران» ميزبان؟! مگر لودريان مهمان نيست؟

انتقادپذیری، شفاف‌سازی و برائت‌جویی
حجت‌الاسلام لطفی، امام جمعه ایلام که به تازگی انتقادات زیادی نسبت به سبک زندگی او و برخی از اطرافیانش در فضای مجازی مطرح شده بود، در مصاحبه‌ای رادیویی درباره حواشی ایجاد شده مربوط به فرزندش گفته است: «من هیچ دشمنی نداشته باشم، فقط این بچه‌ام برای دشمنی من کفایت می‌کند.» پیشتر نیز وی با انتشار اطلاعیه‌ای در زمینه حواشی ایجاد شده درباره اتومبیل مورد استفاده دفترش گفته بود: «از همه عزیزانی که با معیار عدالت و ارزش‌های انقلاب اسلامی و از باب فریضه امر به معروف به تصریح یا تلویح، این طلبه خدمتگزار را نقد فرمودند، تشکر می‌کنم و صد البته انتقاد خیرخواهانه را فرصتی برای اصلاح و تکامل تلقی نموده و خود را بی‌نیاز از نقد و دعای خیر مؤمنین نمی‌دانمگفتنی است، خودروی پرادو هم که تصویر آن در فضای مجازی منتشر شده، سالیان پیش آخرین استاندار دولت اصلاحات به دفتر امامت جمعه ایلام واگذار کرده است و صرفاً در شرایط اضطراری و ضروری برای جابه‌جایی برخی مهمانان یا استثنائاً در برخی سفرهای شهرستانی از آن استفاده می‌شود. در این باره باید گفت، انتقادپذیری، شفاف‌سازی و برائت از فرزند ناخلف سه مؤلفه‌ای است که در عملکرد امام جمعه ایلام پس از مباحث اخیر ستودنی است و می‌تواند برای بسیاری از مسئولان یک الگو تلقی شود.

خیز عربستان برای دخالت در انتخابات عراق
یکی از سیاست‌های عربستان سعودی برای تأثیر گذاشتن بر انتخابات عراق، به دنبال به دست آوردن پایگاه مردمی در مناطق فقیرنشین این کشور است؛ رژیم سعودی برای تحقق این هدف در تلاش است از طریق حمایت‌های مالی، توجه مردمِ ساکن این مناطق را به خود جلب کند.

مدیران دولتی شیفت های نوروز را فراموش نکنند

بر اساس بخشنامه روزهای اخیر یک مقام مسئول به تعدادی از سازمان ها و ادارات دولتی، با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای حضور مدیران و کارمندان دستگاه های مذکور در ایام نوروز، از مخاطبان خواسته شده همچون سنوات اخیر که راجع به تعیین کشیک مسئولان و کارکنان بخش های مختلف به ویژه در دستگاه هایی که تردد ارباب رجوع وجود دارد، اقدام می کردند، امسال نیز برای تهیه این فهرست کوشا باشند و مواردی چون روزهای دقیق حضور، جایگزین احتمالی و تلفن های ضروری مسئولان شیفت ها مکتوب شود.
حواشی انتخاب فرزند محمود بهمنی به عنوان شهردار ادامه دارد

معاون عمرانی استاندار البرز بر تعیین تکلیف هرچه سریع تر شهرداری هشتگرد بر اساس نظر شورای اسلامی این شهر تاکید کرد. خسرو ارتقایی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا، افزود: با توجه به اولویت و ضرورت فعالیت هرچه سریع تر مدیریت شهری در هشتگرد استانداری با توجه به نظر شورای اسلامی این شهر اقدامات موثر را انجام خواهد داد وی ادامه داد: نزدیک به 6 ماه از زمان آغاز به کار سرپرست شهرداری هشتگرد گذشته است و اکنون باید هر چه سریع تر این موضوع تعیین تکلیف شود. ارتقایی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری مستقر برای استانداری البرز فرقی نمی کند و هر چه نظر شورای اسلامی شهر و شهرداری هشتگرد باشد، استانداری براساس آن عمل خواهد کرد. اعضای شورای شهر دوره پنجم شهر هشتگرد در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز شهریور ماه سال جاری امیر بهمنی را به عنوان شهردار جدید این شهر برگزیدند که این انتخابات با حاشیه هایی همراه شد.
مجوز ویژه دولت برای احداث یک رصدخانه

یک مسئول ارشد اجرایی با ارسال ابلاغیه ای برای وزیر علوم، اعلام کرده است حسب موافقت هیئت وزیران و به استناد ماده 115 قانون محاسبات عمومی کشور، دو ملک متعلق به مرحوم دکتر هوشنگ آگاه در استان تهران توسط آن وزارتخانه به فروش رسیده است و وجوه حاصل از آن، پس از واریز به حساب خزانه داری کل کشور،برای احداث رصدخانه دانشگاه شهید باهنر کرمان – به عنوان یکی از قوی ‌ترین رصدخانه های کشور – هزینه خواهد شد.
شرط حمایت اصلاح‌طلبان از کاندیداتوری لاریجانی در 1400
«
محمدصادق جوادی‌حصار» درباره احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از علی لاریجانی در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری گفت: مسئله مورد اشاره بسیار به موضع آقای علی لاریجانی بستگی دارد. مواضع کاندیدا‌ها در آستانه انتخابات است که اعلام حمایت یا عدم آن را از سوی اصلاح‌طلبان و صاحبان رأی می‌گیرد و در حقیقت شیوه مواجهه آنها بسیار تعیین‌کننده است. وی در این باره افزود: در صورتی ‌که اصلاح‌طلبان هیچ گزینه‌ای نداشته باشند و مجبور شوند بین گزینه‌های موجود یکی را انتخاب کنند، آقای لاریجانی می‌تواند یکی از این گزینه‌ها در نظر گرفته شود؛ اما یک تجربه خیلی روشن از انتخابات گذشته نشان می‌دهد در صورتی ‌که بنا باشد اصلاح‌طلبان از آقای لاریجانی ‌مانند روحانی حمایت به عمل‌ آورند، باید با یک گفتمان دادوستدی، یعنی نوعی از ائتلاف روشن و شفاف دست به این کار بزنند.

آیت‌الله خامنه‌ای به هیچ‌کس باج نمی‌دهد
آیت‌الله محمد مؤمن گفت: آیت‌الله خامنه‌ای اعتقاد و اعتماد واقعی به مردم و قدرت آنها دارند و مطلقاً خلاف‌گویی در ایشان و در کارشان وجود ندارد. ایشان با صراحت و صداقت، بارها تأکید کرده‌اند که کار وقتی بر دوش مردم باشد، پیش می‌رود که نمونه‌ آن نیز جمع‌ شدن فتنه 88 بود که خود مردم انجام دادند و این نکته باید در پیشبرد امور حوزه و دانشگاه هم مورد توجه قرار گیرد. وی در پایان تبیین کرد: بنده بحمدلله از آغاز با آقا رفیق بوده‌ام و در آیت‌الله خامنه‌ای غیرخدا ندیده‌ام؛ باید دعا کنیم خدا به حق جد ایشان، این شخصیت را برای ما حفظ کند؛ آیت‌الله خامنه‌ای مسلمان واقعی است و به هیچ‌کس هم باج نمی‌دهد.

ائتلاف آمریکایی، نیروی هوایی داعش است
«
بشار اسد» اعلام کرد: ائتلاف به اصطلاح ضد داعش به رهبری آمریکا عملاً نیروی هوایی داعش است. وی گفت: تهاجم رسانهای و سیاسی علیه سوریه تحت عناوین حقوق بشری با هدف اصلی حمایت از تروریسم و تروریستها پس از حملات پیاپی علیه آنها، انجام می‌‏گیرد. رئیس‌جمهور سوریه تأکید کرد: بیشتر ساکنان غوطه شرقی و ریف دمشق خواستار رهایی از محاصره تروریست هستند و از همین رو، عملیات ضد تروریستی همزمان با ایجاد گذرگاههای امن برای مردم به سوی مناطق تحت سلطه دولت سوریه، ادامه خواهد داشت.
این ۲۵ هزار میلیارد تومان کجاست؟
چند موسسه اعتباری غیرمجاز طی سال‌های اخیر توانسته‌اند ۲۵ هزار میلیارد تومان از مردم جذب کنند. اعلام رسمی این است که بانک مرکزی در دو سال اخیر حداقل ۲۰ هزار میلیارد تومان خط اعتباری برای جبران خسارت سپرده‌گذاران این موسسات اختصاص داده است. جدای از هر حاشیه‌ای سوال اینجاست که این ۲۵ هزار میلیارد تومان کجا رفته و سهامداران و مدیران این موسسات با این ارقام هنگفت چه کرده‌اند که اکنون باید از پول بانک مرکزی و به عبارتی پول مردم برای تعیین تکلیف سپرده‌گذاران خرج شود؟ در عین حال که قرار بر این بوده در ازای خط اعتباری که بانک مرکزی پرداخت می‌کند، ملک و دارایی به وثیقه گذاشته شود؛ اما آیا ریز خط اعتباری که بانک مرکزی به این موسسات پرداخت کرد، در قبال دریافت ملک و وثیقه بوده است؟ این هم موضوعی است که هیچ گاه پاسخ آن مشخص نشد. موضوع دیگری که این روزها سوال برانگیز است، این است که با وجود اینکه هر سه قوه برای ساماندهی موسسات غیرمجاز وارد شده‌اند و هر یک منتقدانه سپرده‌گذاران و حتی بانک مرکزی را زیر سوال می‌برند که نباید اجازه رسیدن به شرایط فعلی را می‌داد، چرا در دهه ۱۳۸۰ که عنوان می‌شود این موسسات شکل گرفته‌اند، اجازه فعالیت پیدا کردند و چرا در آن هنگام دستگاهی برای ممانعت از فعالیت چنین موسساتی که غیرمجاز بودند؛ وارد نشده است و البته ابهاماتی دیگر. در مجموع ماجرای موسسات غیرمجاز بسیار پیچیده‌تر از آن به نظر می‌رسد که هاله‌ای از آن مطرح می‌شود
قول مطهری برای پیگیری طرح سوال از رئیس جمهور

طراح اصلی سوال از رئیس جمهور از قول مطهری برای پیگیری طرح سوال از رئیس جمهور در صحن مجلس خبر داد.علی وقف چی نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف. با بیان اینکه طرح سوال از رئیس جمهور ۸۷ امضاء دارد، افزود: امروز در مجلس پیگیر طرح سوال از رئیس جمهور شدیم که بر اساس آخرین خبر، طرح مذکور به قوت خود باقی است.وی افزود: برخلاف ادعای معاون پارلمانی رئیس جمهور این طرح در حال حاضر ۱۳ امضاء بیشتر از حد نصاب دارد و از حد نصاب نیافتاده است.طراح اصلی سوال از رئیس جمهور تاکید کرد: اینجانب امروز یکشنبه طرح مذکور را به همراه اسامی و امضا‌های نمایندگان تحویل علی مطهری نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی دادم.وقف چی تصریح کرد: آقای مطهری قول دادند که طرح مذکور را پیگیری کرده و در نشست هیئت رئیسه مجلس آنرا مطرح و درباره آن تصمیم گیری کنند

اعتراض نماینده تهران به ساخت برج میلاد
۱۰ سال پس از افتتاح
علیرضا رحیمی،نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس درمجلس شورای اسلامی گفت: برج میلاد درگام اول به عنوان یک پروژه مخابراتی تعریف شد، ضمن اینکه به عنوان یک نماد مدرن شهر تهران از این پروژه نام برده می شد؛ بنابراین اینکه در حال حاضر برج میلاد در حوزه مخابراتی قرار دارد یا خیر باید توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار گیرد. شهرداری و شرکت بهره برداری از برج میلاد باید گزارشی از نوع فعالیت ها به مردم و افکار عمومی ارایه دهد، اگر کاربرد برج میلاد تنها معطوف به برگزاری کنفرانس، موزه،همایش و رستوران شود، به طورحتم نیاز به ساخت چنین سازه پرهزینه ای نبود؛ اما برای پیشگیری از هدررفت هزینه های شهرداری و منابع مردم فلسفه هر پروژه و کاربرد آن دررفاه شهروندان باید توضیح داده شود. کارشناسان معماری، مخابرات و مدیران شهری از دیدهای مختلفی به پروژه برج میلاد نگاه می کنند، گفت: معماران معتقدند درکنار برج آزادی ساخت یک پروژه جدید مانند میلاد برای تهران نیاز است، درحوزه مخابراتی سازه مرتفعی مانند برج میلاد برای نصب دکل ها ضروری بوده است؛ اما ازنگاه مدیریتی چنین پروژه ای باید مجددا بازتعریف شود.
درختکاری به جای زندان در گالیکش گلستان
!
هاشمیان؛ رییس دادگستری کل گلستان گفت: محکومان 30 پرونده در شهرستان گالیکش واقع در شرق استان به جای حبس، 3هزار و 410 نهال در عرصه‌های منابع طبیعی، حاشیه جاده‌ها، فضای سبز شهری و مدارس منطقه غرس می‌کنند. قضات استان از ابتدای امسال تاکنون 3 هزار و 254 رای جایگزین زندان صادر کرده اند که بیشتر آنها مربوط به غرس درخت است.
پشت‌پرده افزایش جمعیت زنان کارتن‌خواب در پایتخت چیست؟

سلمان خدادادی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: چون برنامه بلندمدتی برای ساماندهی زنان کارتن خواب وجود ندارد بنابراین با برنامه کوتاه مدت و مقطعی این افراد جمع آوری و سپس بعد از چند روز دوباره در سطح شهر رها می شوند. اغلب کارتن خواب‌ها معتاد هستند بنابراین نیاز است پس از جمع آوری با فرستادن آنها به مراکز ترک اعتیاد با آموزش زمینه های اشتغال آنها را فراهم کنند. اغلب زنان کارتن خواب معتاد هستند و بیماری اعتیاد از نوع بازگشت پذیر است، بیش از 70 درصد افرادی که به صورت تفننی مواد مخدر مصرف می کنند معتاد می شوند و برگشت آنها بدون حمایت خانواده و دولت بسیار سخت و مشکل است

.
اخبار روزانه:
* رزمندگان قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه پس از تحقیق و بررسی و تأیید اخبار مردمی، در اقدامی غافلگیرانه و ضربتی موفق شدند بیش از 13 تن بذرِ خشخاش را که در یکی از انبارهای شهرستان زاهدان دپو شده بود، کشف و ضبط کنند. محموله کشف شده از نظر میزان و حجم در سطح کشور بی‌سابقه و جزء بزرگ‌ترین محموله‌های کشف شده در کشور است که در پی این عملیات موفقیت‌آمیز، تعدادی از قاچاقچیان نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
* «دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد، در نشست سالیانه لابی «آیپک» از سازمان ملل خواست به جای تصویب قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی با ایران مقابله کند. وی در اظهارات جالبی مدعی شد: «ضروری است که سازمان ملل تمرکزش را به سمت مسائل واقعی دنیا مثل ایران معطوف کند. همه ما می‌دانیم این تهدید، چقدر خطرناک است؛ اما سازمان ملل وقت و انرژی‌‌اش را با رأی‌گیری و گزارش علیه اسرائیل هدر می‌دهد
* سخنگوی شورای نگهبان گفت: موضوع همه‌پرسی فقط در دو اصل قانون اساسی آمده است که یکی مربوط به اصل ۵۹ و اعمال قوه مقننه از طریق همه‌پرسی در موارد ضروری و دیگری مربوط به اصل ۱۷۷ قانون اساسی و موضوع بازنگری قانون اساسی است. البته در اصل ۱۱۰ نیز فرمان همه‌پرسی از اختیارات رهبری اعلام شده است که شورای نگهبان در این دایره موافق همه‌پرسی است.
* عطاءالله مهاجرانی در توئیتر نوشت: «چرا BBC جهانی که به بسیاری از زبان‌های معروف و مهجور دنیا برنامه پخش می‌کند، به زبان عبری که زبان رسمی اسرائیل و زبان دینی یهودیان جهان است، برنامه ندارد؟ چرا اسرائیل[رژیم صهیونیستی] را در منطقه حفاظت‌شده خبری قرار داده و نتانیاهو را با پر طاووس باد می‌زند!؟»
* «لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه گفت: «در آستانه نبرد بین اسرائیل[رژیم صهیونیستی] و حزب‌الله در جنوب لبنان هستیم. ایران در حال پیروزی است و ما در حال بازنده شدن هستیم. من به اردن و اسرائیل سفر کردم. پادشاه اردن در محاصره است؛ زیرا در برابر شکل گرفتن محور روسی و ایرانی، ابتکار عملی نداریم
* محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره افزایش حضور بانوان در دستگاه دیپلماسی گفت: در وزارت امور خارجه تاکنون معاون وزیر، سخنگو و سفیر زن منصوب کرده‌ایم و در حال حاضر هم سه سفیر زن دیگر پیشنهاد کرده‌ایم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: