logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۰۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
اخبار 24 ساعت گذشته:

بازهم اصلاح طلبان خودشان را جا گذاشتند
همزمان با هم دو اتفاق مربوط به مسائل اقتصادي مسئولان منتشر شد؛ يكي ماشين پرادوي امام جمعه ايلام بود كه اصولگرايان و انقلابيون پيشتاز انتقاد به امام جمعه شدند، گرچه او منتسب به رهبري است. ديگري طرح موضوع كارخانه رشت الكتريك كه رانت‌خواري كارگزاران و حاميان دولت كنوني و دولت اصلاحات است كه در دوران اصلاحات روي داد و به بهانه خصوصي سازي تقديم همسران برخي از چهره‌هاي شاخص اصلاح‌طلب شد و كارخانه را تعطيل كردند و حالا پي معاوضه آن با 60 آپارتمان لوكس در جماران هستند. اتفاقي كه گردش مالي آن و سطح فسادش قابل قياس با پرادوي امام جمعه نيست. اما آيا صداي اعتراضي از اصلاح طلبان برابر اين فساد بلند شد؟ آيا يك درصد موجي كه كاربران حزب‌اللهي فضاي مجازي عليه اشرافي گري امام جمعه ايلام راه انداختند، كاربران اصلاح طلب عليه فساد در رشت الكتريك نوشتند؟ آيا به قدر رسانه‌هاي اصولگرا از پرادوي امام جمعه، رسانه‌هاي اصلاح طلب از فساد رشت الكتريك كه رقم چند ده ميلياردي است، نوشتند؟

اين فخر جريان حزب‌اللهي و انقلابي است كه اگر نقطه‌ سياهي در جريان خود ببيند، فرياد اعتراضش بلند مي‌شود؛ ولي جريان اصلاح طلب نه تنها فساد اقتصادي در جريان خود را سرپوش مي‌گذارد، بلكه همان مفسدين اقتصادي بعداً تئوريسين‌هاي سياسي و اقتصادي‌شان خواهند شد. كرباسچي و مهدي هاشمي و جزائري فقط سه نمونه از اين موارد هستند. اصلاح طلبان از مبارزه با فساد جا نمي‌مانند؛ بلكه خودشان را تعمداً جا مي‌گذارند تا بر فساد در جريان‌شان سرپوش بگذارند.

چهار روزنامه در آستانه تعطیلی

موج پرسرعت رسانه‌های آنلاین نیز همچون بادی پُرقدرت بسیاری از مطبوعات را در جهان به‌ویژه در ایران با خود برده است.در جدیدترین مورد گویا مشکلاتی برای سرمایه‌گذار دو روزنامه «وقایع‌اتفاقیه» و «آسمان آبی» رخ داده و انتشار این دو روزنامه را با چالش روبه‌رو کرده است. گمانه‌زنی‌ها حکایت از این دارد که دو روزنامه اصلاح‌طلب در موج جدید مشکلات اقتصادی در مطبوعات ایران غرق خواهند شد. دست به نقد «آسمان آبی» نسخه چاپی را تعطیل کرده و از سوی دیگر یک خبرنگار روزنامه جهان‌صنعت نیز توئیتی مبنی بر تعطیلی قریب‌الوقوع این روزنامه داشته است. گفته می‌شود روزنامه مردم‌سالاری نیز در مسیر پرپیچ وخم روزنامه‌داری مستقل دچار مشکل شده و احتمالا کار این روزنامه به تعطیلی کشیده خواهد شد. پیش از این هم روزنامه اصلاح‌طلب «جامعه فردا» آغاز به‌کار کرده بود که در کمتر از دو ماه در رقابت نابرابر مطبوعات ایران عرصه را واگذار کرد و تعطیل شد. به‌نظر می‌رسد اگر در دوران احمدی‌نژاد این توقیف پی در پی بود که نفس مطبوعات را به شماره انداخته بود حالا این مشکلات اقتصادی است که موجب می‌شود روزنامه‌ها عطای فعالیت رسانه‌ای را به لقای آن ببخشند و تمام.

امام جمعه ايلام ابراز تأسف كرد

پس از اعتراضات جريان حزب‌اللهي به مانور اشرافي گري فرزند امام جمعه ايلام در اينستاگرام و نيز اعتراض به خودروي پرادوي شاسي بلند اين امام جمعه و تهديد منتقدين در خطبه‌هاي نماز جمعه با ادبيات دون شأن جايگاه نمازجمعه، او متني را با عنوان نامه به مردم ايران اسلامي منتشر و در آن توضيحاتي را بيان كرد. حجت‌الاسلام والمسلمين لطفي در اين نامه از تكدر خاطر و دغدغه برخي از نيروهاي انقلابي و ارزشي به واسطه انتشار تصوير پرادوي جنجالي ابراز تأسف كرده است. او در ادامه با تشكر از كساني كه از باب فريضه امر به معروف به تصريح يا تلويح او را نقده كرده‌اند، تشكر كرده و «واكنش‌هاي انتقادي در فضاي عمومي را كه نشانگر روحيه انقلابي و ساده زيستي و مقابله با منش اشرافيگري در جامعه متدينين و نيروهاي انقلابي به‌ويژه جوانان و طلاب است» سرمايه ارزشمندي دانسته كه جاي شكرگزاري دارد. امام جمعه ايلام در پايان نامه آورده كه «خودرو پرادو هم كه تصوير آن در فضاي مجازي منتشر شده، ساليان پيش توسط آخرين استاندار دولت اصلاحات به دفتر امامت جمعه ايلام واگذار شده كه صرفاً در شرايط اضطراري و ضروري براي جابه‌جايي برخي مهمانان و يا استثنائاً در برخي سفرهاي شهرستاني مورد استفاده قرار مي‌گيرد. »

در اين نامه در مورد ادبيات نامناسب در خطبه‌هاي نماز جمعه نسبت به معترضين و نيز حواشي ايجاد شده پيرامون تصاوير جنجالي صفحه اينستاگرام فرزندش و وليمه اشرافي تولد نوه امام جمعه و نيز قياس نامناسب امام جمعه ايلام با رهبري و قاسم سليماني و سيد حسن نصرالله توسط فرزندش نكته‌اي گفته نشده است.

چند هزار خودكشي در سلول‌هاي مجهز به دوربين امريكا و اروپا

گزارش‌هاي رسمي از بررسي 700 مورد خودكشي در زنداني‌هاي امريكا نشان مي‌دهد نزديك به10 درصد تحت نظارت و مراقبت ويژه قرار داشتند اما با اين حال توانسته بودند به نحوي دست به خودكشي بزنند. همچنين گزارشهاي رسمي وزارت دادگستري امريكا و كشورهاي اروپايي هم نشان مي‌دهد با وجود مراقبت‌ها و نظارتهاي ويژه سالانه بخش قابل‌توجهي از افراد زنداني در اين كشورها دست به خودكشي مي‌زنند. مطابق با آمار منتشر شده از خودكشي افراد در زندانهاي امريكا، در سال 2013 تا 2014 ناگهان آمار خودكشي در زندانهاي دولتي امريكا 30 درصد افزايش يافته است. همچنين طبق گزارش سال 2010 شوراي اروپا كشور فرانسه با 95 خودكشي در زندان مقام نخست كشورهاي اروپايي را كسب كرده و خودكشي در زندان‌هاي انگليس نيز از سال 2013 به اين سو بيش از دوبرابر شده است.

وزارت ‌كار پاي درس فرهنگي زيباكلام ؟

صادق زيباكلام تصوير دعوت نامه‌اي را در صفحه اينستاگرام خود منتشر كرده كه نشان مي‌دهد او از طرف وزارت كار و امور اجتماعي براي يك نشست تخصصي با حضور مسئولان و مديران اين وزارتخانه دعوت شده است. موضوع نشست تخصصي وزارت كار هم آنچنان كه در متن دعوتنامه آمده، «واكاوي مباحث فرهنگي معاصر ايران علي الخصوص در 40 سال گذشته» است. زيباكلام حتماً مي‌تواند در مورد اين موضوع صحبت كند، ولي اينكه براي چنين موضوعي به وزارت‌خانه‌‌ جمهوري اسلامي دعوت شود، جاي ايرادات جدي دارد. زيباكلام آدم ناشناخته‌اي نيست؛ مواضع سياسي و فرهنگي او كه در مخالفت جدي با سياست‌هاي جمهوري اسلامي است، براي همه عيان است. گرچه او در بيان نظراتش آزاد است و آزاد هم بوده، اما مديران و مسئولان وزارت كار مديران جمهوري اسلامي محسوب مي‌شوند و چنانچه دعوت از زيباكلام بدون حضور كارشناس هم‌وزن او در جبهه مقابل باشد، نشستن آنها پاي اين سخنراني وجهي ندارد. نمي‌شود روي شاخه نشست و بن را بريد! مثلاً زيباكلام براي مديران رسمي جمهوري اسلامي از برتري فرهنگي عصر پهلوي بر دوران پس از انقلاب و عملكرد مثبت رضاخان بگويد؛ مضحك نيست؟!
ماجرای رشت الکتریک چیست؟

مهرماه سال ۸۲ و در دورانی که اسحاق جهانگیری سکاندار وزارت صنایع و معدن بود، در سکوت خبری ۷۲ درصد شرکت الکتریک ایران رشت که تا آن زمان متعلق به سازمان بازنشستگی کشوری بود، طی قراردادی که در راستای خصوصی‌سازی اعلام شده بود، به صورت اقساطی و براساس برخی شنیده‌ها با تخفیف ویژه در اختیار همسران و نزدیکان برخی شخصیت‌های سیاسی قرار گرفت. براساس این سند، مالکان جدید شرکت رشت الکتریک کسانی نبودند جز خانم‌ها خیرالنساء عسگریان همسر غلامحسین کرباسچی، فاطمه صدیقیان همسر عبدالله نوری، گیتا شاه‌نواز همسر غلامرضا قبه و سوده جبلی دختر باجناق کرباسچی.در واقع این ۴ خانم بر حسب ظاهر بدون اینکه هیچ تجربه‌ای در این زمینه داشته باشند، توانستند براساس ارتباطات خاص، یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌ها را با قدمت ۵۰ ساله با قیمت پایین و اقساط زیاد به چنگ آورند و شانس خود را در کارخانه داری بسنجند. طبق اسناد موجود از قرارداد، این کارخانه با ۱۲ هکتار زمین و تجهیزات و نیروی انسانی به قیمت ناچیز ۱ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومانی در اختیار خریداران قرار گرفت. مدت زیادی نگذشته بود که خریداران علی‌رغم اینکه طبق ماده ۸ قرارداد فروش، به هیچ عنوان اجازه تعطیلی شرکت را نداشتند و مکلف بودند شرکت را به بهترین نحو ممکن در جهت افزایش تولید و بهره‌وری اداره کنند اما در عمل با فروش تجهیزات و ماشین‌آلات، علاوه بر اینکه بیکاری کارگران را آغاز کردند بلکه کارخانه را نیز به تعطیلی کشاندند. در واقع سرنوشت این کارخانه پس از واگذاری این بود که به جای توسعه تولید تمامی تجهیزات کارخانه فروخته و به تعطیلی کشیده شد.

اتفاقی عجیب برای مدیرعامل پرسپولیس در کنسرت پسرش

شب گذشته کنسرت گروه چارتار در برج میلاد برگزار شد که با حواشی زیادی همراه بود. آرمان گرشاسبی خواننده گروه چارتار فرزند حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس است و حضور مدیر عامل پرسپولیس در این کنسرت با حواشی همراه بود. گرشاسبی به همراه همسر خود به کنسرت آمد و دقایقی را در قسمت VIP نشست اما به دلیل برخی ناهماهنگی ها نتوانست مهمان های خود را در کنارش داشته باشد و به همین دلیل او و همسرش جای‌شان را به مهمان های خود دادند. مدیر عامل پرسپولیس به دلیل کمبود جا برای نشستن از سالن خارج شد و نتوانست به سالن برگردد. در همین میان، خواننده گروه چارتار متوجه عدم حضور پدر مادرش در سالن شد و از نورپرداز خواست تا نور سالن را روشن کند و از عوامل کنسرت جویای حضور پدر و مادرش شد. او پس از این اتفاق گفت: «تا زمانی که پدرم وارد سالن نشود نمی‌خواند.»گرشاسبی پس از حضور در سالن به شدت مورد تشویق طرفداران قرار گرفت.

مجازات فتنه‌گران مطالبه جدی مردم است
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری در واکنش به سخنان عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس که گفته بود آقای ذوالنوری، نماینده مردم قم در مجلس از کسانی است که تلاش می‌کند مسئله حصر هرچه زودتر حل شود و ما از پیگیری‌های ایشان تشکر می‌کنیم، اظهار داشت: بنده در زمینه رفع حصر آقای کروبی، تلاش کردم تا ایشان با توبه و جبران گذشته خود، در مسیر نجات حرکت کند و بهانه شیطنت‌های مغرضان از بین برود؛ اما کاسبان حصر و کسانی که حیات خود را در وجود دستاویزها، مانند حصر می‌دانند، با کارشکنی خود و انتشار نامه‌ اخیر، پوست موز جدیدی زیر پای آقای کروبی انداختند. وی تأکید کرد: مطالبه جدی مردم مجازات کسانی است که هم‌راستا با نظام سلطه و دشمنان قسم‌خورده انقلاب، طی هشت ‌ماه با ایجاد فتنه، خسارات سنگین مالی و معنوی به مردم و کشور عزیزمان وارد کردند.
روایت یک خبرگزاری از تعیین برنده دربی پیش از بازی

ایسکا نیوز نوشت: یک منبع آگاه در باشگاه پرسپولیس به ایسکانیوز خبر داد؛ در جلسه ای که 2روز گذشته میان مسوولان دو باشگاه برگزار شد با شکست پرسپولیس در این دیدار موافقت شد تا آقایان به منفعت خود برسند. فوتبالی که با پول می چرخد و احساسات میلیون ها هوادار در آن بی ارزش ترین عنصر ممکن است. از این مدل دربی ها کم نداشته ایم؛ شهرآورد 84 که پرسپولیسی ها یا باید برد دربی را انتخاب می کردند یا قهرمانی!
سوال از رئیس جمهور چگونه کلید خورد

حجت‌الاسلام مجتبی ذالنوری نماینده مردم قم با اشاره به اینکه جمعی از نمایندگان مجلس دومین سوال از رئیس جمهور درباره موسسات مالی را کلید زدند.وی گفت: حد نصاب ۷۳ امضا است، ما مجددا برای افزایش امضا‌ها تلاش کردیم و در نهایت آن را به ۷۶ امضا افزایش دادیم. خلاصه سوال این است که ؛ چرا دولت و بانک مرکزی در اجرای مسئولیت وظایف نظارتی خود، در صدور مجوز و نظارت بر فعالیت موسسات مالی و اعتباری مسبب و موجب ایجاد مشکلات عدیده‌ای برای هزاران نفر از سپرده‌گذاران و سهام‌داران این موسسات گردیده‌اند؟


رئیس‌جمهوری که مورد عتاب رهبری قرار می‌گرفت
عباس امیری‌فر، مشاور فرهنگی احمدی‌نژاد در دولت دهم با افشای این مسئله که احمدی‌نژاد در اواخر دولتش، مورد عتاب رهبری قرار می‌گرفت و با اشاره به اینکه مسئله رئیس‌جمهور سابق مسئله شخصی است و وی نگران عدالت نیست، افزود: اگر قوه قضائیه امروز بقایی را تبرئه کند، احمدی‌نژاد تمام حرف‌هایش را پس می‌گیرد، احمدی‌نژاد خادم ملت نیست، خادم مشایی و بقایی است. وی همچنین با اشاره به تناقضات رفتاری رئیس دولت نهم و دهم تأکید کرد: احمدی‌نژاد خواستار اعدام موسوی و کروبی بود، حالا می‌خواهد آزاد شوند! او و یارانش حتی الآن با رئیس دولت اصلاحات هم تماس می‌گیرند که البته آنها تحویل‌شان نمی‌گیرند؛ چون می‌دانند، احمدی‌نژاد مهره سوخته است.
اختلاس‌گران را به بهانه مأموریت فراری می‌دهند

باشگاه خبرنگاران : موسوی‌لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه متاسفانه نظارت بر امور آنقدر کاهش یافته و بی‌حساب و کتاب شده است که یک کارمند ساده از سال ۸۷ دزدی می‌کند و ما بعد از ده سال به آن پی می‌بریم، گفت: تأسف بیشتر برای آن است که وقتی این مسأله مشخص شد، به این متهم گفتند که اموال دزدی رو بردار و از کشور فرار کن! همان طور که با اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی خاوری برخورد نشد و به بهانه مأموریت فراری‌اش دادند. وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی نمی‌خواهند با مفاسد اقتصادی مبارزه جدی و واقعی شود، خاطرنشان کرد: چه در دولت‌های قبلی و چه در دولت فعلی، برنامه‌ای جدی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی وجود ندارد.
نگرانی آمریکا از دقت موشک‌های ایران
رئیس فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا در جمع اعضای مجلس نمایندگان کشورش در زمینه «چالش‌های امنیتی خاورمیانه» گفت: «یکی از نگرانی‌های عمده ما، گذشته از افزایش عددی، افزایش کیفیت موشک‌های بالستیک ایران و صادرات آنها به دیگر مناطق خاورمیانه است.» جوزف وتل به نمایش «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل برای اعضای شورای امنیت و نشان دادن یک آهن‌پاره به عنوان موشک ساقط‌ شده ایرانی در عربستان هم اشاره کرد و گفت: «موشکی که سفیر هیلی نشان داد، خطر گسترش درگیری به خارج از یمن و تهدید امنیت نیروهای ما در ریاض و امارات را گوشزد می‌کند.» جوزف وتل سپس به برنامه آمریکا برای مقابله با این تهدیدات اشاره کرد و گفت: «و اما ما چه می‌کنیم؟ ما با عربستان و برخی دیگر از متحدان منطقه‌ای خود در حال کار هستیم تا از بهینه شدن توانایی نظامی آنها برای دفاع از خود مطمئن شویم

فشارهای عربستان بر لبنان اثر عکس داشت
«
مرکز سیاسات امارات» سمیناری با عنوان «رمزگشایی از حزب‌الله» برگزار کرده است. در این نشست «نیکلاس بلنفورد»، تحلیلگر مرکز مطالعاتی «شورای آتلانتیک» آمریکا و متخصص امور لبنان به سابقه پیدایش حزب‌الله اشاره کرد و گفت: «عربستان امروز لبنان را از دریچه رقابت با ایران می‌بیند و ثبات یک سال گذشته [در لبنان] به این دلیل است که حزب‌الله دست بالا را به دست آورده است.» این کارشناس با تصریح اینکه «عربستان در به حاشیه راندن حزب‌الله [از عرصه لبنان] ناموفق بوده»، اضافه کرد: «ایران برنده تحولات لبنان بوده است... که بیشتر تمرکزش در لبنان بر حفظ توان و امنیت حزب‌الله متمرکز است و بازنده این نبرد طولانی عربستان است؛ چرا که سیاست ریاض در به حاشیه‌راندن حزب‌الله در لبنان ناموفق بوده است.» بلنفورد همچنین تأکید کرد: تصور عمومی این است که سهم حزب‌الله و متحدانش در انتخابات پارلمانی آینده افزایش می‌یابد.

اختلاس‌گران را به بهانه مأموریت فراری می‌دهند!
سیدناصر موسوی‌لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی با انتقاد از عملکرد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با تأکید بر اینکه اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی باید در برخورد با همه مفسدان اقتصادی یکسان برخورد کنند، تصریح کرد: تا زمانی که مسئولان مبارزه با مفاسد اقتصادی با تخلفات مالی خانواده و هم‌حزبی‌های خود برخورد نکنند، این مشکل حل نمی‌شود. موسوی‌لارگانی با بیان اینکه متأسفانه نظارت بر امور آنقدر کاهش یافته و بی‌حساب و کتاب شده است که یک کارمند ساده از سال ۸۷ دزدی می‌کند و ما پس از ۱۰ سال به آن پی می‌بریم، گفت: تأسف بیشتر برای آن است که وقتی این مسئله مشخص شد، به این متهم گفتند اموال دزدی را بردار و از کشور فرار کن! همان طور که با اختلاس سه هزار میلیارد تومانی خاوری برخورد نشد و به بهانه مأموریت فراری‌اش دادند.

دلیل برکناری فرماندهان ارشد سعودی چیست؟
یک روزنامه انگلیسی، دلایل برکناری فرماندهان ارشد سعودی پیش از سفر بن‌سلمان به اروپا و آمریکا را تشریح کرد. ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﺗﺎﯾﻤﺰ چاپ لندن در گزارشی، تغییرات فرماندهان ارشد نظامی عربستان را با سفر محمد‌بن‌سلمان، ولی‌عهد این کشور به انگلیس، که انتظار می‌رود به دلیل جنگ عربستان علیه یمن اعتراضاتی صورت گیرد، مرتبط دانست. ریچارد سپنسر، خبرنگار روزنامه تایمز در یادداشت خود نوشت: ارتش سعودی مشغول جنگی در یمن است که این جنگ مورد استقبال شهروندان عربستانی نیست و از سوی دیگر این جنگ چهره محمد‌بن‌سلمان را در خارج تخریب کرده و به کشته شدن هزاران غیر نظامی منجر شده است. در پایان این گزارش آمده است، انگلیس نیروی هوایی عربستان را آموزش داده و راهنمایی‌های لازم برای انجام حملات هوایی را به خلبانان سعودی ارائه کرده است.
اخبار روزانه:

* حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس را در راستای یهودی‌سازی قدس و از میان برداشتن مسئله فلسطین دانست و تأکید کرد که آمریکا با این تصمیم که در روز «نکبت» [14 می] عملی خواهد شد، توهینی آشکار به امت عربی و اسلامی و در کل جامعه جهانی می‌کند. حزب‌الله همچنین در این بیانیه آورده است که همراهی رسمی کشورهای عربی، واشنگتن را در قدم گذاشتن در این مسیر خصمانه و سرعت بخشیدن در عملی کردن آن، تشویق می‌کند.
* غلامرضا کاتب رئیس فراکسیون اشتغال مجلس با انتقاد از روش‌های اتخاذ شده دولت برای اعطای تسهیلات اشتغال به جوانان، گفت: روند اعطای تسهیلات اشتغال به جوانان مناسب نیست و بانک مرکزی مدام سنگ‌اندازی می‌کند. وی با تأکید بر اینکه تسهیلات اشتغال به جوانان باید در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد، اظهار داشت: هر چقدر روند اعطای تسهیلات سرعت بیشتری بگیرد، میزان بیکاری نیز کاهش می‌یابد.
* شورای امنیت سازمان ملل شامگاه دوشنبه برای بررسی پیش‌نویس‌های 2 قطعنامه علیه یمن، جلسه تشکیل داد. پیش‌نویس قطعنامه اول به پیشنهاد انگلیس و با هدف اعمال فشار علیه ایران درپی ادعاهای ارسال سلاح برای انصارالله، بود که روسیه وتو کرد. پیش‌نویس قطعنامه دوم به پیشنهاد روسیه، اما صرفاً برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی یمن تا فوریه 2019 بود که با 15 رأی تصویب شد.
* «پيتر جنكينز» ديپلمات بازنشسته انگليسي در تحليلی که در تارنمای لوبلاگ منتشر شد، سخنان عراقچي در لندن درباره احتمال خروج آمريكا و ايران از برجام را ارزیابی کرد و نوشت: اگر آمريكا از توافق هسته‌ای خارج شود، نمي‌تواند تحريم‌ها را اسنپ بك كند. فقط اعضاي توافق امكان اين كار را دارند، پس برجام هنوز انتخاب ميان بد و بدتر است.
* فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «من نامه‌ای به وزرای خارجه سه کشور ضامن فرایند مذاکرات آستانه، یعنی روسیه، ترکیه و ایران خواهم فرستاد تا از آنها بخواهم روی اجرای قطعنامه شورای امنیت (قطعنامه 2401) به ویژه اجرای مناطق کاهش تنش کار کنند
* اسپوتنیک نوشت: کارشناسان بانک گلدمن‌ساکس از بزرگ‌ترین بانک‌های جهان، هشدار دادند در صورتی که بانک مرکزی فدرال آمریکا به سیاست‌هایش ادامه دهد و میزان سود در آمریکا در پایان سال میلادی به 4/5 درصد برسد، سهام در این کشور 20 تا 25 درصد سقوط خواهد کرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: