کد خبر: ۲۷۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
اخبار 24 ساعت گذشته:

افشای سناریوی «کشور واحد»!
خبرگزاری فلسطینی «معا» به اسنادی از یک طرح صهیونیستی درباره سناریوی ایجاد «کشور واحد» دست یافته که نشان می‌دهد، بر این اساس این رژیم دنبال یک کشور با 30 استان است که 20 استان آن صرفاً متعلق به صهیونیست‌ها باشد. این در حالی است که پیش از این، مذاکرات درباره طرح دو کشور (دو دولت) بود؛ اما این اسناد نشان می‌دهد، تل‌آویو به دنبال ایجاد یک قانون اساسی مشترک مورد موافقت صهیونیست‌ها و فلسطینی‌ها و تحمیل آن بر کرانه باختری است. این اسناد فاش می‌کند که صهیونیست‌ها می‌خواهند غزه را یک نهاد جداگانه قلمداد کنند. طبق این طرح، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود؛ در ادامه نیز مذاکرات «صلح» میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی آغاز می‌شود.
سود کارگزارانی ها روی خرابی یک کارخانه
روزنامه جوان:كار ناتمام دولت اصلاحات در ويران كردن كارخانه رشت الكتريك به بهانه خصوصي‌سازي و به نفع همسران چند چهره سياسي اصلاح‌طلب، حالا گويا قرار است در دولت دوازدهم كه دولت اصلاح‌طلبان و كارگزاراني‌هاست، به پايان برسد. سال 82 و به بهانه اجراي اصل 44 قانون اساسي (خصوصي سازي) 72 درصد سهام يكي از بزرگ‌ترين كارخانه‌هاي توليدي دولتي در رشت و باسابقه 50 ساله، به كارگزاراني‌ها (به اسم همسران آنها!) واگذار شد در اقساط 13 ماهه! گفته مي‌شد قيمت واقعي 90 ميليارد تومان بوده كه به رفقاي سياسي دولت اصلاحات به قيمت 2 ميليارد تومان واگذار شد! اين چهار نفر يك ماه بعد بر خلاف اصل 44 قانون اساسي فروش تجهيزات كارخانه و در نتيجه تعطيلي اين واحد توليدي را آغاز كردند. نتيجه اين اقدام بيكاري 450 كارگر بود. زمين‌هاي كارخانه قطعه بندي شد كه البته به دليل كاربري غيرمجاز و عدم امكان ثبت پلاك، به مشكل فروش برخورد كرد. حال شنيده‌ها حاكي‌ است كه اين افراد براي نزديك كردن زمين كارخانه به پول، مذاكراتي را با يكي از مسئولان ارشد اجرايي كشور جهت مبادله آن با 60 آپارتمان لوكس انجام داده‌اند. در اين مبادله احتمالي پاي يك وزارت خانه در ميان است تا به معامله، ظاهري طبيعي دهد. با اين هدف كه بدون ايجاد حساسيت در نهادهاي نظارتي، اين كارخانه را كه قرار بود بعد از خصوصي سازي رونق بگيرد، به صورت ويرانه، مجدداً به دولت بازگردانند و در ازاي آن تعدادي آپارتمان فوق لوكس در يكي از مناطق خوش آب و هواي تهران، در اختيار اين چهار زن اصلاح‌طلب قرار بگيرد.

دوتفاوت و دو تشابه موسوي و احمدي‌نژاد

بارها گفته و نوشته‌ام كه آنچه در سال 1388 اتفاق افتاد يك طراحي از پيش انجام شده بود كه ربطي به احمدي‌نژاد نداشت.مديرمسئول روزنامه جوان در كانال تلگرامي خود نوشت: اولين حجت هم نوع شعارهاي طرح‌شده عليه اصل انقلاب، ولايت فقيه و آرمان‌هاي امام بود و دهها سند ديگر نيز وجود دارد. اما احمدي‌نژاد در آخرين نامه‌اش به رهبري دو موضوع را مطالبه كرده است كه ادعا و مطالبه موسوي در آن زمان بود. بنابراين امروز وجه تمايز احمدي‌نژاد و موسوي در دو چيز است و اشتراكشان دو چيز ديگر.

تمايز اول اينكه يكي در حصر و ديگري آزاد است و دوم اينكه موسوي در حصر به يكي از كانديداي تأييد شده نظام رأي داد اما احمدي‌نژاد و دوستان رأي باطله دادند و اصرار داشتند دوربين‌ها هم ضبط و منتشر كنند.

اما دو موضوع طرح شده احمدي‌نژاد عين موسوي است: 1 - موسوي انتخابات را خيمه‌شب‌بازي دولت و صدا و سيما مي‌دانست و احمدي‌نژاد آن را محصول مهندسي شوراي نگهبان. حال همه منتظرند ببينند احمدي‌نژاد خودش را محصول مهندسي مي‌داند يا مثل همه مسائل ديگر خود را يك استثنا قلمداد مي‌كند.

دوم اينكه موسوي خواستار ابطال انتخابات و برگزاري انتخابات مجدد رياست جمهوري بود. اما احمدي‌نژاد چند قدم جلوتر است، يعني هم خواستار ابطال انتخابات1396 رياست جمهوري است هم مجلس و هم عزل رئيس قوه قضائيه. نتيجه اينكه احمدي‌نژاد براي هجو نظام حاضر است بدنامي و عدم مشروعيت خود را نيز اثبات و فرياد بزند. اما نظام از اصول ثابت و مشخصي پيروي مي‌كند. سال1388 از احمدي‌نژاد دفاع نكرد كه از رأي اكثريت و جمهوريت دفاع كرد و امروز نيز همان دفاع از جمهوريت ادامه دارد و ربطي به حسن روحاني ندارد. اين جمله امام را بايد با طلا نوشت و همه جا نصب كرد كه: «اين ولايت فقيه است كه جلوي ديكتاتوري را مي‌گيرد». مصداق آن هم فرق نمي‌كند.

رندترین خط تلفن همراه کشور به نام یک دزد!

اسدالله قره خانی، با اشاره به دزدی میلیاردی یکی از کارمندان اکتشافات وزارت نفت، گفت: دزد اکتشافات وزارت نفت فردی بوده که رد گم می کرده است و از کارکنانی که در همان مجموعه اکتشافات وزارت نفت کار می کردند تقاضای پول برای قرض می کرده و عنوان می کرده که تا پایان ماه به این پول را به شما پس می دهم.قره خانی با بیان اینکه رندترین شماره تلفن همراه کشور به نام دزد اکتشافات وزارت نفت بود، افزود: این فرد حدود 2میلیارد و نیم تومان این خط را خریداری کرده که قیمت آن در حال حاضر به مراتب بالاتر از این رقم بوده و حدود 7 میلیارد تومان قیمت گذاری شده است و کسی هم کشف نکرده بود که دارنده این خط تلفن کیست.سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: چندین ماشین با برندهای مازراتی، پورشه و بنز نیز در پارکینگ منزل مسکونی این فرد کشف شده البته بخشی از این خودروها در منزلش نبوده است

انتقاد عارف از سطح تعامل دولت با اصلاح‌طلبان

محمدرضا عارف در مصاحبه با روزنامه شرق از حمايت جدي اصلاح‌طلبان از روحاني در جريان انتخابات گفته و با توجه به اين قضيه، از سطح تعامل و همكاري دولت با فراكسيون اميد (اصلاح‌طلبان) انتقاد كرده و گفته: «تقريباً به اتفاق آرا شوراي‌عالي سياستگذاري از آقاي روحاني حمايت كرد. تقريباً همه نمايندگان ليست اميد يا فراكسيون اميد هم جدي به اين سمت آمدند. متأسفانه بعضاً با نامهرباني‌هايي در دولت روبه‌رو هستيم و توقع نمايندگان اميد اين بود كه دولت قدر اين حمايت را بيشتر بداند و از فكر و نظر گفتمان اصلاحات و شوراي‌عالي سياستگذاري و فراكسيون اميد براي پيشبرد منويات و كارهاي خودش بيشتر استفاده كند. انتظارمان همين است كه دولت تعامل و همكاري بيشتري با فراكسيون اميد و شوراي‌عالي سياستگذاري اصلاحات داشته باشد. »او سپس در پاسخ به اين سؤال كه « به‌عنوان رئيس فراكسيون اميد و چهره شاخص اصلاح‌طلب چقدر با آقاي روحاني اين ارتباط وجود دارد؟» جواب مي‌دهد كه «اينكه به‌عنوان رئيس فراكسيون اميد يا رئيس شوراي اصلاح‌طلبان هفته‌اي يا دو هفته‌اي يك بار جلسه داشته باشيم، خير اين‌طور نيست. ايشان گرفتار هستند و ما هم دنبال كار خودمان هستيم. »
اعتراف قائدی در بیمارستان از زبان قاضی
!

مهدی قائدی در اولین جلسه دادگاه تأکید داشت پشت فرمان ام وی ام حضور نداشته است.مهدی قائدی در اولین جلسه دادگاه شکست خورد. خبرورزشی در این زمینه نوشت؛ او تلاش کرد تا قاضی را قانع کند پشت فرمان ام وی ام نبوده است ولی پس از ادعاهای او، قاضی پرونده جمله ای گفت که باعث شد قائدی در اولین جلسه شکست خورده باشد. او خطاب به بازیکن استقلال گفت: «شما الان می گویی پشت فرمان نبودی ولی وقتی در بیمارستان بودی، پس از هماهنگی با رئیس بیمارستان بنده اولین بازجویی را از شما انجام دادم که همان جا گفتید من پشت فرمان بودم

نباید با اغتشاشگران مسامحه کرد

علی مطهری درباره مراسم گرامیداشت شهدای ناجا در زمینه دراویش و اتفاقات خیابان پاسداران گفت: این گروه از نظر فکری انحرافاتی دارند؛ اما در حادثه اخیر(خیابان پاسداران)رأفت بیش از اندازه‌ای نسبت به این گروه نشان داده شد؛ چون بالاخره هر گروهی که به خیابان‌ها بیاید و اغتشاش ایجاد کند، باید با اقتدار با آنها برخورد شود و در این حادثه هم باید با جدیت بیشتری با اغتشاشگران برخورد می‌شد. مطهری تصریح کرد: اینکه ما چند ساعت به آنها فرصت بدهیم که در خیابانی جمع شوند و هر کار که دل‌شان می‌خواهد انجام دهند، به حوادث تلخ این چنینی منجر می‌شود. به نظر من، شورای تأمین خوب عمل نکرد؛ یعنی باید دست نیروی انتظامی را برای اقدامات متقابل بازتر می‌گذاشت. وی ادامه داد: فرقه‌های گوناگونی از دیرباز در ایران حضور داشته‌اند و فعالیت آنها هم به دوران حضور جمهوری اسلامی محدود نیست.
ما نمایندگان لیاقت برخورد با آقازاده‌ها را نداریم

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: متأسفانه برخی از نمایندگان آذربایجان‌شرقی در جریان استیضاح وزیر راه و شهرسازی در دولت قبلی امضاهای خود را پس گرفتند و خیانت بزرگی کردند، امیدوارم در دوره آتی انتخابات مردم به آنها رأی ندهند. قاضی پور خاطرنشان کرد: متأسفانه به‌جای صرفه‌جویی در کشور، اعتبارات را صرف جشنواره‌های متعدد بی‌خود و مسافرت‌های بی‌حساب برای آقازاده‌ها می‌کنیم و بنده اعتراف می‌کنم ما نمایندگان لیاقت برخورد با این افراد را نداریم و شما جوانان به عنوان آینده‌سازان این کشور حق دارید ما را محاکمه و بازخواست کنید.
نسلی که دشمن نمی‌خواست تکثیر شوند!
سعید جلیلی، عضو شورای عالی امنیت ملی در دیدار با خانواده بسیجی شهید حدادیان که در اتفاقات گلستان هفتم خیابان پاسداران به شهادت رسید، اظهار داشت: امثال محمدحسین از همان نسلی هستند که دشمن خیلی تلاش کرد تا تکثیر نشوند؛ اما امروز شهدای دهه هفتاد ما با خون خودشان امنیت و اقتدار کشور را تأمین کرده‌اند. نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای امنیت ملی در ادامه با اشاره به فتنه 88، افزود: همه به یاد داریم وقتی یک نفر به طور مشکوک در خیابان‌ها کشته شد، همین رسانه‌ها و به تبع آن همه رسانه‌های جهان چه بلوایی درست کردند؛ اما امروز همان‌هایی که ادعای مبارزه با خشونت دارند، در برابر بدترین رفتارهای داعشی سکوت کرده‌اند و امروز هم مردم بهتر می‌بینند که واقعاً چه کسانی مخالف خشونتند و چه کسانی با بذل جان رفتارهای داعشی را از ملت دور می‌کنند.
کشف ردّپای عوامل داخلی و خارجی در غائله دراویش
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تجمع غیرقانونی دراویش در خیابان پاسداران تهران، گفت: هر فرد یا گروهی که به قانون احترام گذاشته و در چارچوب قوانین کشور حرکت کند، مورد احترام ما بوده و مبنای عمل پلیس، «قانون» است و این برای همه افراد، دسته‌ها و گروه‌ها مشترک است. وی درباره ریشه‌های اتفاقی که در غائله گلستان هفتم پاسداران رخ داد، افزود: یک سری از عوامل داخلی و خارجی این افراد را حمایت و هدایت می‌کردند تا این اتفاقات دامن زده شود که خوشبختانه با تلاش و درایت نیروهای انتظامی و بسیج این ماجرا خاتمه یافت. سردار حسین اشتری همچنین تأکید کرد: شکی نیست که جریان‌هایی در داخل و خارج به دنبال ناامن کردن کشورمان هستند؛ ولی ما اجازه چنین اقداماتی را به آنها نخواهیم داد.
انتظار تعامل بیشتری داشتیم!
محمدرضا عارف درباره روابط دولت و نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس گفته است: «متأسفانه بعضاً با نامهربانی‌هایی در دولت روبه‌رو هستیم و توقع نمایندگان امید این بود که دولت قدر حمایت‌شان را بیشتر بداند و از فکر و نظر گفتمان اصلاحات و شورای‌ عالی سیاست‌گذاری و فراکسیون امید برای پیشبرد منویات و کارهای خودش بیشتر استفاده کند. این بحثی است که داریم و انتظارمان هم همین است که دولت تعامل و همکاری بیشتری با فراکسیون امید و شورای‌ عالی سیاست‌گذاری اصلاحات داشته باشد.» وی حتی در ادامه به جدا شدن راه اصلاح‌طلبان از دولت نیز اشاره می‌کند و می‌گوید: «اینکه به‌ عنوان رئیس فراکسیون امید یا رئیس شورای اصلاح‌طلبان هفته‌ای یا دو هفته‌ای یک‌بار جلسه داشته باشیم، خیر این‌طور نیست. ایشان گرفتار هستند و ما هم دنبال کار خودمان هستیم

مجلس و قانون را قبول ندارم!
حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی درباره نامه اخیر احمدی‌نژاد به رهبر معظم انقلاب گفت: در دوره هشتم که مجلس شورای اسلامی بودم و با احمدی‌نژاد مواجه می‌شدم، رسماً اعلام می‌کرد، من مجلس، قانون و مصوبات را قبول ندارم و حتی مجلس را نفی می‌کرد. در دوره ریاست‌جمهوری وی شاهد بودیم که برای یک نامه 11 روز خانه‌نشین شد. او اعلام کرد که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 نامزد نمی‌شود، اما داوطلب شد. اینها به علاوه نامه اخیرش نشان می‌دهد که فکر، قانون و اخلاق برای آقای احمدی‌نژاد هیچ معنایی ندارد.
امروز وقت گزارش عملکردهاست
روزنامه اصلاح‌طلب بهار در گزارشی با عنوان «لطفاً به کارتان برسید»، نوشت: «حسن روحانی پیش و بیش از هر عنوانی یک روحانی سخنور است که از پیش از انقلاب منابر معروفی داشته است... همین آقای سخنران از تابستان ۹۲ به این سو به دلیل همراهی و اطمینان مردم به جریان اصلاحات بر صندلی رئیس قوه مجریه تکیه زده است و همان‌طور که از نام این قوه مشخص است وظیفه رئیس دولت اجرای قانون است. اینجا همان جایی است که سخنور بودن جناب رئیس‌جمهور کمترین اهمیتی ندارد و حتی می‌تواند سبب ایجاد اشکالاتی در روند کارها شود... الآن پنج سال از تابستان ۹۲ و روی کار آمدن دولت اعتدال می‌گذرد و جامعه بیشتر از آنکه تشنه شنیدن «باید چنین بشود» باشد، منتظر شنیدن گزارش «چنین شد»ها است، دوران جلب توجه با سخنان زیبا حداقل برای دولتی که بیشتر از نیمی از عمر هشت ساله (مجموع زمان دولت‌های یازدهم و دوازدهم) خود را گذرانده، گذشته است و حالا دیگر وقت گزارش عملکردهاست

ادعاهای بی‌اساس از جنس انگلیسی!
سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با رسانه‌ها در پاسخ به پرسشی درباره ادعاهای همسر نازنین زاغری مبنی بر اینکه همسر او قربانی اختلافات مالی و تسلیحاتی ایران و انگلیس شده است، گفت: همان‌طور که خودتان نیز اشاره کردید این سخنان، ادعاست. بحث خانم زاغری یک بحث حقوقی و قضایی است. ایشان در قوه قضائیه ایران محکوم شده‌اند و اکنون دوره محکومیت خود را طی می‌کنند. بهرام قاسمی با بیان اینکه، او فردی دو تابعیتی است و از نظر ایران چنین موضوعی به رسمیت شناخته نمی‌شود، تصریح کرد: موضوع نازنین زاغری ربطی به وزارت خارجه و دیگر مسائل مربوط به رابطه ایران و انگلیس ندارد و یک موضوع خاص است. وی با تأکید مجدد بر اینکه وزارت خارجه دخالتی در پرونده زاغری ندارد، گفت: این نوع فرافکنی‌ها از جمله اینکه خانم زاغری گروگان رابطه مالی ایران و انگلیس است، نادرست است.

پیشنهاد ویژه سناتور جمهوریخواه
یکی از سناتورهای جمهوریخواه کنگره نامه‌ای به وزیر دفاع این کشور نوشته و خواستار آن شده که در بازنگری دفاعی موشکی سال ۲۰۱۸، تولید و استقرار سامانه موشکی در فضا هم درنظر گرفته شود که چنین اقدامی برای مقابله با موشک‌های بالستیک ایران و کره شمالی ضرورت دارد. در نامه «تدکروز» آمده؛ اگرچه از زمان ارائه این طرح، آژانس دفاعی موشکی در آمریکا پیشرفت‌های زیادی کرده، اما ما توانمندی‌های مورد نیاز برای رهگیری موشک‌های بالستیک را ایجاد نکرده‌ایم. وی گفته؛ ما باید ارتباط انکارناپذیر بین فهم در حال تکامل ما از فضا و تقویت معماری دفاع موشکی لایه‌ای‌مان را به رسمیت بشناسیم. سال گذشته این موضوع در قانون دفاعی ملی سال ۲۰۱۸ تأکید شد که بهترین راه برای عملیاتی کردن این سیاست، توسعه و به‌کارگیری رهگیر فضایی است.

اروپا و آمریکا توافق کردند؟
در حالی که اظهارات ضد برجامی مقامات آمریکایی‌ از شخص رئیس‌جمهور گرفته تا نماینده این کشور در سازمان ملل ادامه دارد، نیویورک‌تایمز گزارشی منتشر کرده و خبر داده است، کشورهای اروپایی با انجام برخی تغییرات درباره برجام موافقت کرده‌اند. بر اساس این گزارش، اروپایی‌ها موافقت خود را با سه تعمیر و اصلاح اساسی اعلام کردند که عبارت است از: 1ـ تعهد برای مذاکره مجدد در قبال محدودیت‌های آزمایش موشکی از سوی ایران، 2ـ دادن اطمینان مبنی بر اینکه بازرسان دسترسی نامحدود و بی‌قید و شرطی به پایگاه‌های نظامی ایران داشته باشند و 3ـ تمدید و گسترش تاریخ‌های انقضای(غروب آفتاب) توافق برای ممانعت از سرگیری تولید سوخت هسته‌ای، مواردی که بسیار فراتر از محدودیت‌های کنونی (برجام) است که در سال 2030 منقضی خواهد شد.
اخبار روزانه:
* غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ایران با داشتن یک درصد جمعیت جهان، یک و ۹ دهم درصد مقالات بین‌المللی و دو و ۹ دهم درصد مقالات پراستناد جهان را ارائه کرده، گفت: در ۴۰ سال گذشته بیش از ۳۷۵ هزار مستند علمی از دانشمندان ایرانی در جهان ثبت شده و در حال حاضر از نظر رشد و انتشار دستاورد‌های علمی حائز رتبه اول در منطقه و رتبه ۱۶ در بین کشور‌های جهان هستیم.
* رسانه‌های ترکیه اعلام کردند: دولت و مقامات این کشور در حال بررسی طرح ایجاد ارز مجازی ترک‌کوین به پشتوانه منابع حساب ذخیره ملی این کشور هستند. وزیر سابق صنعت و معاون کنونی حزب حرکت ملی ترکیه معتقد است، جهان در حال حرکت به سمت یک نظام جدید دیجیتال است و ترکیه نیز باید پیش از اینکه خیلی دیر شود، نظام ارزی و دیجیتال خود را ایجاد کند.
* شرکت بزرگ نفتی «بریتیش‌پترولیوم» انگلیس در آخرین گزارش سالیانه خود درباره چشم‌انداز آینده بازار نفت، گفت: تا حدود سال ۲۰۳۵ تقاضای جهانی نفت همچنان رشد خواهد کرد و حدود سال ۲۰۴۰ شاهد کاهش تقاضا خواهیم بود. بر اساس این گزارش، در حال حاضر مصرف جهانی نفت صد میلیون بشکه در روز است و این مقدار ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.
* «یاسر هاشمی» در مصاحبه با روزنامه «آرمان» گفت: «در شرایط کنونی پایگاه رأی آقای روحانی نسبت به انتخابات ۹۶ با ریزش جدی مواجه شده است؛ به همین دلیل در مرحله نخست دولت باید با یک رویکرد آسیب‌شناسانه دلایل این ریزش آرا را مشخص کند تا در آینده با مشکلات جدی‌تری مواجه نشود

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: