به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۰۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
«کارلوس کی روش» مصونیت دارد؟
بی شک «کارلوس کی روش» مربی کاربلدی است. بهترین مربی پس از انقلاب ایران که توانسته است تیم ملی کشورمان را دو دوره متوالی به جام جهانی برساند، اما این دلیلی نمی‌شود که هر کاری دلش خواست انجام بدهد! حساب حاشیه‌سازی‌هایی که «کی روش» با سخنان، مصاحبه‌ها یا در فضای مجازی و صفحه شخصی‌اش منتشر کرده از دست همه ما در رفته است! در حالی که هیچ برخوردی با او صورت نمی‌پذیرد!

مهدی یکتا- 29بهمن ماه گذشته احکام جدید کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعلام شد. بر این اساس «وینفردشفر» سرمربی استقلال تهران و «برانکو ایوانکوویچ» سرمربی پرسپولیس تهران به دلیل مصاحبههای تنشزا هر کدام به توبیخ کتبی، درج در پرونده و پرداخت 50 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند!

پرسش اینجاست: چرا «کارلوس کی روش» جریمه نمیشود؟ سرمربی تیم ملی گاهی اوقات درگیری ایجاد میکند و اگر کسی انتقاد کند در صدد برخورد برمیآید. بدترین کاری که انجام داد «بزدل» خواندن «علی کریمی» بود که باعث آزرده خاطر شدن هواداران او و پیشکسوتان فوتبال ایران شد!

مشابه چنین درگیریهایی را «کی روش» با «محمد مایلی کهن» ، «امیر قلعهنویی»، «برانکو» و... داشته است. اما به نظر میرسد مرد پرتغالی مصونیت داشته باشد. او به همه حمله میکند، توهین میکند و باز هم جریمهای در کار نیست، چرا؟

چه کسی به کارلوس کی روش اجازه میدهد هر کاری دلش میخواهد انجام بدهد. به گواه تمامی خبرنگاران و اهالی رسانه «برانکو» و «وینفردشفر» هر دو از مؤدبترین مربیان خارجی به شمار میروند که به فوتبال ایران آمدهاند.

مربیانی کارنامهدار که عملکرد مطلوبی هم در پرسپولیس و استقلال داشتهاند. اهل تنشزایی و حاشیه هم نیستند، ولی کمیته انضباطی هر دو را جریمه میکند تا حواسشان جمع باشد!

خاطرمان هست «کارلوس کی روش» تمامی پرسپولیسیها را از اردوی تیم ملی در دبی اخراج کرد. مربیان ایرانی تیم ملی را کنار گذاشت و حتی به «افشین پیروانی» هم رحم نکرد. چرا؟

به دلیل آن که «پیروانی» و «نکونام» حاضر نشده بودند علیه «برانکو» مصاحبه کنند و در رسانهها جنجال راه بیندازند!

بی شک «کارلوس کی روش» مربی کاربلدی است. بهترین مربی پس از انقلاب ایران که توانسته است تیم ملی کشورمان را دو دوره متوالی به جام جهانی برساند، اما این دلیلی نمیشود که هر کاری دلش خواست انجام بدهد! حساب حاشیهسازیهایی که «کی روش» با سخنان، مصاحبهها یا در فضای مجازی و صفحه شخصیاش منتشر کرده از دست همه ما در رفته است! در حالی که هیچ برخوردی با او صورت نمیپذیرد! او معمولاً در کشورش و اروپا به سر میبرد و برای مرخصی به ایران برمیگردد، تا به کارهای جدید تبلیغاتیاش برسد! با این وجود جریمه نمیشود چون مصونیت دارد. باور کنید!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: