به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۷۰۵۰
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
جای قهرمان آسیا خالی است؛
در سال 1386 پاس از تهران به همدان منتقل شد تا هر روز بیشتر از دیروز سقوط کند. این تیم در 10 سال گذشته 8 مدیر عامل به خود دید و آخرین آن هم فردی بود که از سوابق ورزشی بی بهره بود و از سرمایه‌گذاران صنف آهن آلات در همدان محسوب می‌شد! نفر قبلی هم کسی بود که در ساخت و ساز دستی داشت نه فوتبال!
مهدی خرمی- پاس تهران نامی آشنا در فوتبال ایران و آسیا بود. تیمی که در سال 1992 با هدایت «فیروز کریمی» و حضور بازیکنانی نظیر؛ بهزاد غلامپور، علیرضا حکیم زاده، مارکار آقاجانیان، محمد خاکپور، حمید استیلی، اکبر یوسفی، علی اصغر مدیرروستا، محسن گروسی و... توانست قهرمان آسیا شود. عنوانی که پس از سالها تکرار نشده و هنوز فوتبال ایران در حسرت آن میسوزد و میسازد!

پاس تهران زمانی در کنار پرسپولیس و استقلال تهران قطب سوم فوتبال کشور محسوب میشد. تیمی قلدر که برای قهرمانی در سطح اول فوتبال کشور میجنگید، اما 10 سال پیش دستخوش تصمیمی غیرورزشی شد!

در سال 1386 پاس از تهران به همدان منتقل شد تا هر روز بیشتر از دیروز سقوط کند. این تیم در 10 سال گذشته 8 مدیر عامل به خود دید و آخرین آن هم فردی بود که از سوابق ورزشی بی بهره بود و از سرمایهگذاران صنف آهن آلات در همدان محسوب میشد! نفر قبلی هم کسی بود که در ساخت و ساز دستی داشت نه فوتبال!

البته همه اینها معلول بودند و علت همانا تصمیم گیرندگانی بودند که پاس را از تهران به همدان بردند. در حالی که اگر خود همدانیها تلاش میکردند و به دستههای بالاتر فوتبال میرسیدند. قدر تیم خود را بیشتر میدانستند. آری، پاس همدان که در گروه سوم لیگ دسته دوم کشور حضور داشت در رقابت با خوشه طلایی ساوه، بعثت کرمانشاه، شهرداری فومن، شهرداری بم و خیبر خرم آباد نتوانست دوام بیاورد و سقوط کرد! پاس تهران دارنده عناوین و افتخارات فراوان در فوتبال ایران و حتی آسیا با پذیرفتن شکست 2 بر صفر مقابل شهرداری بم در آخرین هفته این رقابتها به دسته سوم سقوط کرد تا همه را حیرتزده کند!

باری، به قول فیلم «مادر» زنده یاد «علی حاتمی» ؛ پاس تهران مرد از بس که جان نداشت!

تیمی که بیشترین تولید بازیکن و مربی را در فوتبال ایران داشت به سرنوشت تیمهای سازندهای همچون شاهین، دارایی، آرارات، راه آهن، بانک ملی، تهرانجوان و... دچار شد که دیگر اثری از این تیمها نیست. متأسفانه مسببین این اتفاق تلخ هم این روزها پنهان شده و حاضر به عذرخواهی از پیشکسوتان پاس تهران نیستند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: