کد خبر: ۲۷۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
اخبار 24 ساعت گذشته:
ایران بازیگر ممتاز در منطقه است
رأی‌الیوم نوشت: یک افسر عالی‌رتبه در واحد ۸۲۰۰ رژیم صهیونیستی که ویژه جمع‌آوری اطلاعات سیگنالی (سیگینت) و کشف کد است به توانمندی ایران اذعان کرد. این افسر که نامش را فاش نکرد، در دیدار با برخی تحلیلگران رسانه‌های رژیم صهیونیستی گفت: «بزرگ‌ترین چالش واحد ۸۲۰۰ جمع‌آوری اطلاعات از ایران است که مردم آن تابع رهبر جمهوری اسلامی هستند.» این افسر صهیونیست در ادامه اعتراف می‌کند: ایران بازیگری ممتاز در جنگ سایبری است و در آینده ما با موشک‌ها و سامانه دفاع هوایی مدرن از تولیدات آن روبه‌رو هستیم. ایران از نظر فناوری کشور بزرگی است و شعبه اطلاعات نظامی، ایران را دشمنی سخت می‌داند و جنگ سایبری با ایران که از توانمندی تکنولوژیکی و تسلیحاتی برخوردار است، سخت خواهد بود.

به جای طرح سؤال پاسخگو باشید!
حسن رحیم‌پور‌ازغدی در واکنش به سخنان حاشیه‌ای اخیر رئیس‌جمهور گفت: می‌گویید ولایت معصوم باید بررسی شود که انتخاب بوده یا انتصاب، این به شما چه؟ این مسئله در حوزه و دانشگاه بحث می‌شود. شما اگر می‌خواستید به اینها جواب دهید، چرا آمدید مسئولیت اجرایی گرفتید؟ وی افزود: اولاً این سؤالی نیست که شما طرح کنید، در ثانی شما نباید سؤال طرح کنید، بلکه باید پاسخگو باشید. جواب بدهید برای کشور چه کار کرده‌اید؟

اعتراض دیرهنگام به رویکرد برجامی دولت
سردبیر روزنامه شرق نوشته است: در اواخر دوره اول دولت روحانی عیان بود که دیگر نمی‌توان به برجام دل خوش کرد و باید برای سیاستِ پسابرجام تدبیری دیگر اندیشیده می‌شد، که نشد. وی همچنین تأکید می‌کند: پیش‌بینی‌ها درباره چهار سالِ دوره دوم دولت روحانی درست از آب درآمد. این دولت روزهای سختی را پشت ‌سر گذاشت و روزهای سخت دیگری نیز پیش‌رو دارد. روحانی در تلاش است تا با سخنرانی‌های خود از تلخی مشکلات بکاهد. از این‌روست که نسبت به رؤسای جمهورِ دیگر سخنان تندتری بر زبان می‌آورد. گفتنی است، اعتراف سردبیر شرق درباره وضعیت برجام در حالی مطرح می‌شود که روزنامه شرق در ایام انتخابات ریاست‌جمهوری و همچنین پس از آن تاکنون نیز از فواید برجام گزارش‌های متعددی منتشر کرده است.

درخواست یک مسئول برای واردات 150 تویوتا هایلوکس

در حالی که بر اساس ضوابط اجرایی بودجه سال 1396، خرید هرگونه خودروی سواری خارجی ممنوع و موارد استثنا با مجوز هیئت دولت، مجاز اعلام شده، یک مقام مسئول با ارسال نامه هایی به تعدادی از مدیران اجرایی، خواستار موافقت آن ها و در نهایت صدور مجوز خرید و واردات 150 دستگاه خودروی تویوتا هایلوکس با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی شده که فعلا مورد موافقت وزیران مربوط در کمیسیون های تخصصی دولت قرار نگرفته است.

هشدار درباره عضویت دستگاه ها در نهادهای نامعلوم بین المللی
بر اساس گزارش یک نهاد مسئول به تعدادی از مسئولان اجرایی، با اشاره به درخواست های برخی سازمان ها و ادارات دولتی برای عضویت در برخی نهادهای بین المللی، متذکر شده است با بررسی برخی از این نهادهای خارجی که تابع سازمان ملل هم نیستند، این نکته مورد توجه قرار می گیرد که تعهدات احتمالی که با تصویب عضویت در این سازمان ها بر دولت جمهوری اسلامی ایران مترتب می شود، نامعلوم است بنابراین نیازمند بررسی بیشتر و دقیق تر توسط نهادهای متخصص داخلی است.


آقای خامنه‌ای شخصیتی عالی دارد
آیت‌الله محمّدتقی وحیدی گلپایگانی در گفت‌وگویی درباره ویژگی‌های شخصیتی و علمی رهبر معظم انقلاب گفت: واقعاً در مدیریت سیاسی کسی مانند ایشان نداریم. ایشان از نظر سیاسی از همه بالاتر است. از نظر علمی هم ایشان مجتهد مسلم از سال‌ها پیش تاکنون هستند و الآن بیش از دو دهه هست که درس خارج فقه می‌دهند. من در جلسات درس آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای نمی‌توانم شرکت کنم؛ ولی دوستانی که شرکت می‌کنند می‌گویند که ایشان واقعاً بر فقه مسلط هستند. به ‌روی ایشان هیچ حرفی وجود ندارد و می‌توان گفت اولین نفری هستند که لایق این رهبری است. من شخصاً از آیت‌الله گلپایگانی در مورد آقای خامنه‌ای بعد از ارتحال امام(ره) سؤال کردم که ایشان فرمودند: «آقای خامنه‌ای شخصیتی عالی دارد» و وی را تأیید کردند.
اتفاق جالب توجه در نمازجمعه اهواز

جمعه اين هفته نماز جمعه اهواز مهمانان ناخوانده‌اي داشت. ناخوانده‌هايي كه خود صاحب خانه بودند. كارگراني از شركت «گروه ملي فولاد ايران» كه ماه‌هاست حقوق و مزاياي خود را دريافت نكرده‌اند، روز جمعه به مصلاي نمازجمعه اهواز آمدند تا صداي اعتراض‌شان را به گوش مسئولان برسانند. آنها پيش از آغاز نمازجمعه با حجت‌الاسلام حاجتي، امام جمعه موقت اهواز ديدار كردند و مشكلاتشان را گفتند. در ميانه خطبه دوم يكي از كارگران كه در صف‌هاي جلويي نماز حاضر بود، شروع به بيان بلند مشكلات‌شان كرد. پرسنل نماز جمعه خواستند آرامش كنند، اما امام جمعه سخنانش را قطع كرد و از ديگران هم خواست اجازه دهند اين كارگر حرف‌هايش را بزند. پس از آن كارگران با سردادن شعارهايي، اعتراض خود را نسبت به مشكلات به‌وجود آمده بيان كردند كه حجت‌الاسلام حاجتي هم از مردم خواست با كارگران همزبان شوند و همه جمعيت مصلا با اشاره امام جمعه اهواز شعار كارگران را تكرار كردند...

امام جمعه موقت اهواز پس از آن با كارگران همدردي كرد و از دولت و مسئولان مربوط خواست هرچه سريع‌تر نسبت به رفع مشكل اين كارگران اقدامات لازم را انجام دهند. او همچنين گفت: «ما بسيار خوشحاليم كه برادران‌مان براي عرض مشكل و رساندن صداي اعتراض‌شان به نمازجمعه آمده‌اند، نمازجمعه متعلق به اين مردم و محل اصلي طرح مشكلات مردم است. »

واكنش بجا و منطقي حجت‌الاسلام حاجتي در ماجراي نمازجمعه اين هفته اهواز شايسته تقدير است. رسانه‌هاي ضدانقلاب همچون بي بي سي و آمدنيوز با انتشار بخش كوتاهي از فيلم شعارهاي اعتراضي كارگران سعي داشتند اعتراضي مخالف نظام را به بيننده القا كنند اما ناخواسته همان مفهوم مدنظر امام جمعه اهواز را كه نمازجمعه محل اصلي طرح مشكلات مردم است، بيان كردند.
برنامه صهیونیست‌ها برای حمایت از منافقین
رئیس پیشین سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی(موساد) خواهان استفاده از بقایای گروهک منفور منافقین علیه ایران و ایجاد بستر سایبری برای مخالفان نظام شد. «دانی یاتوم» گفت: «اسرائیل باید همه امکانات از جمله هدف قرار دادن ایران به طور مستقیم و به عنوان بخشی از راهبرد بزرگ را در نظر بگیرد و من استفاده بالقوه اسرائیل از عامل‌های نیابتی علیه ایران را رد نمی‌کنمرسانه صهیونیستی مدیا لاین در تحلیلی در این باره نوشت: تجهیز مجاهدین[منافقین] که احتمالاً در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران از جانب اسرائیل نقش داشته و بنابر گزارش‌ها، تل‌آویو از آنها حمایت‌های مالی، تجهیزاتی، آموزشی و تسلیحاتی داشته، می‌تواند شامل این طرح باشد.
آقای «گ» در گمرک

میرخجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به حضور مافیای واردات خودرو، گفت: «مافیای قدرتمند در برابر واردات خودرو وجود دارد. قطعاً دست آقایانی در کار است.» وی تصریح کرد: «باید دید چرا در گمرک این تعداد از ماشین بدون ثبت سفارش وارد می‌شود. حدود 5 تا 6 هزار خودرو در سلفچگان متعلق به چه کسی است؟ برخی عنوان می‌کنند آقای «گ» این خودروها را وارد کرده است؛ اما این آقا به چه کسی وصل است؟ 9 هزار خودرو وارد کشور شده و بیش از 100هزار میلیارد هزینه شده است. چرا مسئولان، گمرک، وزیر اقتصاد و مسئولان اجرایی کشور عکس‌العمل نشان ندادند و چرا دستگاه‌های نظارتی ورود پیدا نمی‌کنند؟»
نگرانی صهیونیست‌ها از پیشرفت‌های علمی جهان تشیّع و ایران
روزنامه «جروزالم‌پست» در یادداشتی به بررسی تهدیداتی که پیشرفت علمی جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی دارد، پرداخت و تأکید کرد: تشیع برای اسرائیل بسیار خطرناک‌تر از تسنن است. در ابتدای این یادداشت با تکرار ادعای تلاش ایران برای ساخت موشک‌های نقطه‌زن در لبنان، آمده است: نزدیک شدن ایران به مرزهای اسرائیل، عواقب نظامی و اقتصادی برای اسرائیل دارد.» جروزالم‌پست تأکید می‌کند: «ائتلاف ایران‌ـ سوریه‌ـ لبنان تحت حفاظت روسیه نه تنها از لحاظ توانایی نظامی، بلکه از نظر مبانی و ایدئولوژی نیز تهدیدی جدی است
گروکشی از نمایندگان سوال کننده از روحانی
!

«حسین نقوی حسینی » نماینده مردم ورامین با اشاره به طرح سوال نمایندگان از رئیس جمهور در توئیتر نوشت: وقتی نمایندگان با یک وزیر ملاقات دارند و یا از او درخواستی برای حل مشکل حوزه انتخابیه دارند از او خواسته می‌شود فرم انصراف از سوال از رئیس جمهور را پر کند. این تلاش ها انجام شده و همچنان ادامه دارد..»
ایران از نظر فساد از میان ۱۸۰ کشور در رتبه ۱۳۰ ایستاد
سازمان «بین‌المللی شفافیت (TI)» طبق روال هر ساله خود گزارشی را در مورد میزان فساد کشورها تحت عنوان «شاخص ادراک‌ فساد (CPI) 2017» منتشر کرده است. در رتبه‌بندی امسال که سطح فساد اداری 180 کشور بر اساس نظر کارشناسان و فعالان کسب‌وکارها مورد بررسی قرار گرفته است، نیوزیلند با نمره 89 توانست در جایگاه نخست به‌عنوان پاک‌ترین کشور بایستد. این درحالی است که در گزارش سال گذشته نیوزیلند و دانمارک با نمره مشابه 90 به‌طور مشترک در رده نخست قرار داشتند. پس از نیوزیلند، دانمارک با نمره 88در جایگاه دوم و کشورهای فنلاند، نروژ و سوئیس به‌طور مشترک در جایگاه سوم ایستاده‌اند. ایران اما در این رتبه‌بندی با بهبود یک واحدی در نمره «شاخص فساد» و ارتقای یک پله‌ای در رتبه، توانست در جایگاه 130 قرار گیرد. در انتهای این رتبه‌بندی نیز کشورهای سومالی،سودان جنوبی، سوریه، افغانستان، یمن و سودان به ترتیب به‌عنوان فاسدترین کشورها معرفی شده‌اند
تعجب از کم‌کاری مسئولان ایرانی
علیرضا نامور حقیقی، کارشناس شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان، در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی با اشاره به اظهارات رئیس سی‌آی‌ای درباره حمایت از براندازی حکومت ایران نوشت: «اظهارات مایک پمپئو در بی‌بی‌سی و دیگر مواضعش درباره براندازی در ایران طبق قرارداد الجزایر در 1981 برای موضوع گروگان‌ها، که آمریکا متعهد می‌شود در امور داخلی ایران (چه از لحاظ سیاسی و چه نظامی) مداخله نکند؛ تخلف محسوب شده و ایران می‌تواند به دادگاه داوری لاهه شکایت کند و عجیب است که چرا تاکنون شکایت نکرده است
ارژنگ امیرفضلی: عذرخواهی بعد تخریب قبور معنی ندارد

ارژنگ امیرفضلی بازیگر سینما و تلویزیوندر واکنش به عذرخواهی رئیس اداره اوقاف شهر ری گفت: بعد از تغییر و تحول هیچ کس نمی تواند ثابت کند که قبر پدر من کجاست و بعد از تخریب عذرخواهی به کار من نمی آید. تمام این هیاهو بعد از مدت فروکش می کند و کسی به سراغ این اتفاقات نمی رود. وی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا تعهدی درباره طرح توسعه امامزاده داده‌اید یا نه؟ تصریح کرد: پدر من در سال 1371 فوت کردند. فکر نمی کنم که آن سالها چنین بندی برای تعهد گرفتن وجود داشت. بازیگر مجموعه های تلویزیونی تاکید کرد: هرچند هم که بگویند نقشه برداری ها انجام شده، عکاسی کردیم و هزار کار دیگر، من دیگر باور نمی کنم که بعد از این قبر پدرم کجاست. این تغییر اقدام غلطی است که از ابتدا نباید دستور آن صادر می شد. گفتنی است؛ صبح امروز، حجت الاسلام اوتارخانی، در واکنش به اعتراض ارژنگ امیرفضلی و کاربران فضای مجازی در خصوص تخریب قبور امامزاده عبدالله (ع)، این تغییرات را در راستای طرح توسعه امامزاده و فراهم کردن امکانات رفاهی برای مردم بیان کرد.
مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس با طرح "افزایش سن ازدواج"
طیبه سیاوشی شاه عنایتی، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت:افزایش حداقل سن ازدواج مدنظر کمیسیون اجتماعی بوده است، چرا که در ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی حداقل سن ازدواج در ایران ۱۳ سال ذکر شده است، اما زیر این سن نیز با مجوز و اذن پدر اجازه ازدواج داده می‌شود. به دنبال این هستیم که بتوانیم حداقل سن ازدواج را به ۱۵ سال برسانیم و ازدواج افراد زیر ۱۳ سال را به طور کامل ممنوع کنیم. دلایل اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی و روانپزشکی برای این ممنوعیت وجود دارد که طی جلسات کارشناسی که در فراکسیون زنان داشته‌ایم این مستندات را ارائه داده‌ایم و آن را ضمیمه طرحی کرده‌ایم که با کمک موسسه تحقیقات اسلامی قم که یک موسسه تحقیقاتی وابسته به مجلس است آن را آماده کرده‌ایم. مرکز پژوهش‌های مجلس با افزایش سن ازدواج مخالفت می‌کرد و به همین خاطر با موسسه تحقیقاتی اسلامی قم در این خصوص همکاری کرده‌ایم و در حال حاضر در اداره قوانین مجلس ارائه شده است
آیت‌الله مکارم شیرازی: عرفان‌هاى کاذب سر از مسائل خطرناک درمی‌آورند

آیت‌الله مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم اظهار داشت: حادثه ناگوارى که اخیراً در تهران اتفاق افتاد و منجر به شهادت چند نفر از مأموران انتظامى و بسیجى و موجب تخریب و سوزانده شدن اموال مردم شد، مورد تأسف شدید شد ما به روح همه آن شهیدان درود مى‌فرستیم که در راه حفظ امنیت هموطنان خود، جان خود را به‌وسیله عده‌اى از درویش‌هاى گمراه از دست دادند. وی خاطرنشان کرد: مسئله مهم اینجاست که بارها گفته‌ایم عرفان‌هاى کاذب سر از مسائل خطرناک دینى، اجتماعى و اخلاقى در مى‌آورند که یک نمونه‌اش همین حادثه دردناک تهران بود، این جنایت تاکنون در کشور ما سابقه نداشت که شخص تبهکارى سوار ماشین شود و مردم بی‌گناه و مدافع امنیت را زیر بگیرد و به قتل برساند، این عارفان کاذب این بدعت را به نام خود ثبت کردند. مرجع تقلید شیعیان در بخش دیگرى از سخنان خود در مورد عرفان‌های کاذب افزود: در واقع آن‌ها کار داعشى‌ها را انجام دادند، داعشى‌ها همان وهابیان طرفدار توحید کاذب‌اند که همه را غیر از خود کافر مى‌پندارند و خونشان را مباح مى‌دانند، این گروه هم طرفدار عرفان کاذب‌اند و از جهاتى شبیه به هم هستند
اشتباه اوباش مجازی در حمله به صفحه بازیگر زن

میترا حجار بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون و یکی از حامیان محیط زیست مهمان اخیر برنامه دورهمی بود. این بازیگر در گفتگو با مهران مدیری از گیاه خواری صحبت و به مردم توصیه کرد کمتر گوشت مصرف کنند و تاکید کرد سمت استفاده از مرغ نروند چراکه هیچکدام از مرغ های تولیدی، طبیعی نیستند. این اظهارات البته به مذاق مرغداران خوش نیامده و باعث شده علیه وی موضع گیری کنند که در این بین برخی هم مسیر اشتباهی رفته‌اند. برخی از منتقدان که قصد داشتند در اینستاگرام به میترا حجار انتقاد کنند به اشتباه سراغ صفحه میترا حجازی پور بانوی شطرنج باز مطرح ایران رفتند و جملات تندی علیه وی به کار بردند که تعجب قهرمان شطرنج بانوان ایران را به دنبال داشت..
اخبار روزانه:
* علی مطهری در واکنش به نامه‌ اخیر احمدی‌نژاد گفت: مفهوم درخواست برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس بدون مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی، این است که در انتخابات‌های اخیر، خصوصاً در سال‌های ۸۴ و ۸۶ که آقای احمدی نژاد در متن قضایا بوده است، مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی وجود داشته است. سؤال این است که اگر چنین چیزی واقعیت دارد، چرا ایشان در همان زمان این موضوع را اعلام نکردند؟
* عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مصاحبه‌ای از تلاش اصلاح‌طلبان برای برقراری ارتباط با رهبر معظم انقلاب خبر داد و اعلام کرد: اصلاح‌طلبان سیدمحمد صدر، مشاور رئیس دولت اصلاحات که تابستان امسال با حکم رهبر معظم انقلاب به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام درآمد را برای گفت‌وگو با رهبری برگزیده‌اند. همچنین از حجت‌الاسلام موسوی‌خوئینی‌ها هم خواسته شده است که با رهبر معظم انقلاب دیدار و ملاقات کند.
* «حسین نقوی‌حسینی» عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس با اشاره به تلاش‌هایی برای جلوگیری از طرح سؤال نمایندگان از رئیس‌جمهور در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: وقتی نمایندگان با یک وزیر ملاقات دارند، یا از او درخواستی برای حل مشکل حوزه انتخابیه دارند از آنها خواسته می‌شود فرم انصراف از سؤال از رئیس‌جمهور را پر کند. این تلاش‌ها انجام شده و همچنان ادامه دارد.
* دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی طولانی خود در گردهمایی سالیانه محافظه‌کاران ادعا کرد که در اولین سال حضورش در کاخ سفید موفق‌ترین رئیس‌جمهور آمریکا بوده است. گفتنی است، در این سخنرانی یکی از معترضان به صحبت‌های ترامپ تلاش کرد، سخنرانی وی را بر هم بزند که به سرعت از سوی نیروهای امنیتی از آنجا دور شد.
* امارات متحده از آغاز فعالیت نخستین رآکتور خود در «نیروگاه هسته‌ای براکه» در نزدیکی ابوظبی با ظرفیت تولید ۱۴۰۰ مگاوات برق خبر داد. کار ساخت این نیروگاه‌ از سال ۲۰۱۲ در کنسرسیومی به مدیریت شرکت بزرگ کره‌ای «کپکو» آغاز شد. قرار است سه رآکتور دیگر امارات تا سال ۲۰۲۰ فعال شوند..
* شبکه اسکای‌نیوز امارات مدعی شد، محمد العمادی، رئیس کمیته قطری بازسازی غزه گفته است، از سال ۲۰۱۴ تاکنون حدود ۲۰ بار به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است. این دیپلمات قطری اعتراف کرد، سرمایه‌ای که کشورش به فلسطینیان می‌دهد با هدف دور نگه داشتن رژیم صهیونیستی از جنگ در غزه است.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: