به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
اخبار 24 ساعت گذشته:

کتاب خاطرات شهید مدافع حرم سید مصطفی موسوی منتشر شد

به گزارش تسنیم، کتاب زندگی و خاطرات شهید مدافع حرم سید مصطفی موسوی تحت عنوان "بازگشت مسلم" در خانه موزه شهیدان زین‌الدین رونمایی شد. در این مراسم از خانواده شهید موسوی و نویسنده این کتاب آقای علیجان‌زاده با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.مجید رفیعی در این رابطه اظهار داشت: این دومین رونمایی از کتبی بود که توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم درباره شهدای مدافع حرم نوشته‌شده است، نخستین کتاب تحت عنوان "سند گمنامی" که درباره زندگی احمد مکیان بود با حضور آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) در یادواره شهید نواب صفوی معرفی و رونمایی شد.مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم افزود: این دو کتاب در راستای تولیدات کتابی این سازمان انجام‌شده و در ماه‌های آینده نیز از کتب دیگری که زندگی‌نامه دیگر شهدای مدافع حرم است را رونمایی خواهیم کرد.


پرداخت یارانه طبق روال ادامه خواهد داشت

یوسفیان ملا عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم و دولت به این نتیجه رسیدند که هیچ کس از دریافت یارانه محروم نشود. دولت اختیار کامل برای حذف افراد مختلف جامعه از دریافت یارانه دارد اما مجلس شورای اسلامی هیچ عددی را برای حذف اقشار مختلف جامعه تصویب نکرده است.
محسن افشانی: آقای روحانی ما روانی هستیم!
محسن افشانی بازیگر سینما و تلوزیون و از حامیان حسن روحانی در واکنش به صحبتهای رئیس جمهور در کنفرانس خبری درخصوص دلایل گران شدن ارز در اینستا گرام نوشت: درست است ما روانی هستیم، ممنونم آقای رئیس جمهور تا 1400 با اعصاب خراب
.

نخبه كشي در دانشگاه آزاد

در نامه‌های جداگانه‌ای که از ابتدای بهمن جاری از طرف دکتر کرم‌اله دانشفرد (سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی) به دکتر منصور بیات (سرپرست معاونت اداری و مالی) واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی فرستاده شده و از او خواسته است که دستور مورخ ٢٥/١٠/١٣٩٦ فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه را اجرا کند. طبق اين دستور حقوق حدود ١٧٠نفر از هیأت علمی تمام‌وقت قرارداد یک‌ساله، تقریبا همه هیأت علمی نیمه‌وقت و تقریبا همه هیأت علمی بالای ٧٠‌ساله این واحد قطع خواهد شد. این در حالی است که ترم جدید از ۱۴ بهمن آغاز می‌شود و با اجرای این دستورها طبق برآوردهای اولیه این قطع حقوق باعث می‌شود حدود نیمی از هیأت علمی این واحد دیگر عضو هیأت علمی نباشند. به‌این‌ترتیب نه‌تنها بدون هیچ دلیل اعلام‌شده‌ای حقوق صدها تن از اعضای هیأت علمی دانشگاه قطع شده است، بلکه بسیاری از گروه‌ها و رشته‌های این واحد که در سال‌ها با جذب اعضای نیمه‌وقت و تمام‌وقت هیأت علمی تأسیس شده‌اند، دیگر نمی‌توانند قانونا به کار خود ادامه دهند.

واکنش «نوبخت» به توئیت یکی از معاونان رئیس‌جمهور درباره بودجه

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت گفت: همان طور که رئیس مجلس گفت: مجلس در راستای تنقیح و اصلاح قانون بودجه گام برمی‌دارد. خرسندی ملت این است که قوا در راستای وحدت گام بردارند. تقویت مجلس در راستای تقویت دولت و نظام است و بنده حتما با معاون رئیس جمهور که این توئیت را داده است صحبت می‌کنم. باید همواره از کلمات احسنت نسبت به یکدیگر استفاده کنیم. رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و معاون رئیس جمهور شب گذشته در توئیتی نوشت: امروز کمیسیون تلفیق و مجلس به بهانه تصویب بودجه، میدان‌دار تغییر قوانین کشور شده و همه چیز را تغییر می‌دهند.

به وقت حاتمی‌کیا

"به وقت شامحاتمی‌کیا فیلمی پرحادثه و پرتعلیق و پرنشانه و پرتعداد در سکانس‌های خارجی است. تعداد پلان‌ها و سکانس‌ها و تعدد لوکیشن‌ها در مقایسه با سینمای پیش از این حاتمی‌کیا به‌صورت خاص و سینمای ایران به‌طور عام قابل مقایسه نیست. این در حالی است که تمام سکانس‌ها ربط منطقی به یکدیگر دارد و پاسخ هر سوال در هر سکانس در سکانسی دیگر به گونه‌ای زیرکانه داده شده است که این قدرت و قوت کارگردانی کار را می‌رساند. اما جنبه تکنیکال سینمایی شاید بخشی از کار باشد و نشانه‌گذاری‌های فراوان فیلم نیز می‌تواند آن را از دیگر آثارمتمایز کند.درباره پایان‌بندی «به وقت شام» می‌توان یک تقارن ذهنی با سکانس پایانی «دیده‌بان» را مشاهده کرد؛ آنجا که «دیده‌بان» گرای خودش را می‌دهد و فدا می‌شود. علی نیز در پایان و در دیالکتیک تصمیم‌ها و تردیدهای طول فیلم به این جمع‌بندی می‌رسد که برای نجات جان مردم و دفاع از حرم حضرت زینب(س) باید خودش را فدا کند.
سند جدید آمریکا از نفوذ ایران

دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ در بخشی از سندی که به تازگی برای مشخص کردن راهبرد هسته‌ای این کشور تدوین کرده به تشریح راهبردهای خود در قبال ایران پرداخته است. در سند بررسی وضعیت هسته‌ای (NPR) واشنگتن آمده است: «ایران، نفوذ آمریکا در خاورمیانه را مهم‌ترین تهدید علیه هدفش برای تثبیت جایگاه خود به عنوان قدرت منطقه‌ای می‌بیند. ایران خودش را به افزایش نفوذ بر کشورهای همسایه و مقابله با نفوذ آمریکا متعهد می‌داند. این هدف، مستقیماً متحدان و شریکان آمریکا را تهدید می‌کند. ساختار نیروها، سیاست‌ها و راهبردهای دفاعی ایران نشان‌دهنده تلاش این کشور برای ایجاد برتری‌های نظامی قابل بهره‌برداری است

وقف منزل یک ارامنه برای تعزیه داری حضرت فاطمه(س)
حجت‌الاسلام مجتبی صادقی گفت: اداره اوقاف و امور خیریه شمال شرق تهران در سال 96 موفق شد که تعداد 100 وقف جدید را به ثبت برساند
.به گزارش فارس وی افزود: از سال 91 تا سال 95 بالغ بر 40 وقف در این اداره به ثبت رسیده است، این در حالی است که در سال جاری فقط 84 باب مغازه برای تجهیز و تأسیس مدارس و کمک به دانش‌آموزان نخبه وقف شده است.رئیس اداره اوقاف شمال شرق تهران درباره وقف‌های خاص به ثبت رسیده در اداره اوقاف شمال شرق تهران، تصریح کرد: در سال 95 یک فرد ارمنی خانه خود را برای تعزیه‌داری حضرت فاطمه زهرا(س) در ایام فاطمیه وقف کرد،‌ ضمن اینکه یکی دیگر از نیت‌های وی در این وقف استفاده از آن در امورات جاری امامزاده عبدالله در پارک سرخه‌حصار بوده است، اما این فرد ارمنی بعد از وقف منزل خود به دین اسلام مشرف شد.
پایان آمریکا

نتایج امسال نظرسنجی «گالوپ» نشان می‌دهد که بیشترین مخالفت‌ها با رهبری آمریکا در بین متحدان نزدیک این کشور یعنی پرتغال، بلژیک، نروژ و کانادا بوده است. اعتماد مردم این کشورها نسبت به سیاست‌های آمریکا بیش از 40 درصد کاهش داشته است. در کشورهای سوئیس، هلند، اتریش و آلمان نیز سطح بی‌اعتمادی به واشنگتن بالا است. به طور کلی، سطح نارضایتی در یک‌سال دو برابر شده است: «در سال 2016 تعداد این کشورها 16 کشور بود و در سال 2017 این تعداد به 53 کشور افزایش یافت. به طور کلی اعتماد نسبت به رهبری آمریکا در 65 کشور جهان بیش از 10 درصد کاهش داشته که شامل همه کشورهای شمال و غرب اروپا و تقریباً همه کشورهای آمریکای لاتین می‌شود

هراس‌افکنی سایبری

عضو سابق نیروی امنیت سایبری کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی در همایش امنیت سایبری در تل‌آویو، گفت: «تهدید هسته‌ای ایران در آینده است؛ اما تهدید سایبری ایران، تهدیدی فوری و نزدیک است». مارگالیت با ادعای اینکه ایران «ارتشی از هکرها» را در اختیار دارد، افزود: «زیرساخت‌های اجتماعی اسرائیل در معرض این تهدیدات و آسیب‌پذیر است.» همان‌طور که در زمینه موشکی مقامات صهیونیستی تلاش می‌کنند با اغراق درباره برد موشک‌های ایران، اروپا را در معرض حمله موشکی نشان دهند، مارگالیت در تلاش برای اینکه اروپا را نیز در معرض «تهدید سایبری» ایران قرار دهد، گفت، ۶۵ مورد از تأسیسات انرژی هسته‌ای در اروپا فعال هستند که رزمایش‌ها نشان داده است، این تأسیسات نسبت به حملات سایبری و هک‌شدن آسیب‌پذیر هستند.
۲۵ هزار موبایل غیرفعال شد
رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با اشاره به مرحله جدید طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه، احتمال افزایش قیمت گوشی‌ها پس از اجرای فاز جدید این طرح برای گوشی‌های آسیایی را بعید دانست. سیدمهدی میرمهدی‌کمیجانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره احتمال افزایش قیمت گوشی‌های تلفن همراه اظهار داشت: فکر نمی‌کنم اتفاق خاصی برای برند گوشی آسیایی مثل سامسونگ بیفتد زیرا از این برند به تعداد بسیار زیادی وارد کشور و انبار شده است، ضمن اینکه این کالا پیش از این هم حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان گران شده است و دیگر کششی برای گران شدن ندارد. میرمهدی‌کمیجانی درباره آخرین آمار گوشی‌های غیرفعال شده، تصریح کرد: آخرین آماری که درباره گوشی‌های غیرفعال‌شده به دلیل عدم انجام رجیستری وجود دارد، تعداد ۲۵ هزار گوشی تلفن همراه بوده است.
خانه‌دار کردن محرومان با خانه‌های ارزان‌قیمت

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با اشاره به برنامه مسکن‌سازی این بنیاد در پروژه‌های کوچک و بزرگ مقیاس،‌ گفت:‌ با هدف خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمد واحدهای مسکونی در مناطق مختلف کشور ساخته شده و با ۱۵ درصد زیر قیمت بازار واگذار می شود.
استقبال سرد از پیش‌فروش سکه
گزارش‌های رسیده از شعب منتخب پیش‌فروش سکه در ساعات نخست آغاز این طرح، حکایت از استقبال سرد مردم از طرح جدید بانک مرکزی دارد. به گزارش تسنیم، مدیران بانک ملی پیش‌بینی کرده بودند در حراج سکه بیش از 16 میلیون قطعه سکه به فروش برسد. مراجعه به چندین شعبه منتخب بانک ملی حکایت از آن دارد که همه شرایط برای پیش‌فروش سکه تمام بهار آزادی فراهم است اما سامانه واریزی که پول گرفته شده از مشتریان بابت پیش‌خرید باید به آن واریز شود، هنوز باز نشده است. همه افراد بالای 18 سال با داشتن کارت ملی به هر تعداد و بدون هیچ‌گونه محدودیتی در تعداد می‌توانند سکه پیش‌خرید کنند. سکه‌ها در 2 سررسید 6 ماهه و یک‌ساله به متقاضیان تحویل خواهد شد. ودیعه دریافتی برای هر قطعه سکه یک میلیون تومان است. برای سکه‌های تحویلی در سررسید 6 ماهه 4 درصد و برای سکه‌های تحویلی در سررسید یک ساله 9 درصد تخفیف از قیمت روز تحویل در نظر گرفته شده و 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز از آنها دریافت نمی‌شود. براین اساس با توجه به سرمایه یک میلیون تومانی نرخ سود برای پیش‌خرید سکه در دوره 6 ماهه حدود 11 درصد و در دوره یک ساله 15 درصد خواهد بود.
اخبار روزانه:


*تازه‌ترین برآوردهای فائو نشان می‌دهد، تولید جهانی غلات در سال
۲۰۱۷ بالغ بر ۲ هزار و ۶۴۰ میلیون تن بوده که نسبت به سال ۲۰۱۶ به میزان 1/3 درصد رشد داشته و یک رکورد تاریخی جدید را ثبت کرده است.
* در پی انتشار مطلبی درباره «کشت صنعتی برنج تراریخته»، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ضمن ردّ این ادعا، با ارائه توضیحاتی اعلام کرد: هیچ نوع محصول تراریخته‌ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی‌شود.
* وبگاه «میدل‌ایست‌آی» به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: شدت گرفتن نگرانی‌ها در ریاض به دلیل اعتراضات گسترده‌ای که احتمال می‌رود سفر ولی‌عهد عربستان به لندن برانگیزد، سبب ایجاد تغییر در برنامه‌ریزی‌ها برای این سفر شده است.
* یک روزنامه سعودی که با هدف ترویج عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، برای نخستین بار در رسانه‌های عربی با یک مقام اسرائیلی مصاحبه کرده بود، این بار استفاده از مشروبات الکلی را ترویج کرد.
* مسئولان اربیل عراق اعلام کردند، چهار هزار تروریست را بازداشت کردهاند. مقامات کردستان عراق در ادامه تأکید کردند که صدها نفر از تروریستهای دستگیر شده خارجی هستند.
* در حالی که حامیان دولت ادعا می‌کنند صدا و سیما با دولت همراهی نمی‌کند، یک روزنامه حامی دولت تصریح کرد
۷۷ درصد میهمانان برنامه‌های مختلف تلویزیون، نماینده دولت یا موافقان آن بوده‌اند.
* در حالی که وزارت کشاورزی مجوز واردات تخم‌مرغ را با توجیه بیماری آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان و کمبود این محصول در داخل صادر کرده و معاون این وزارتخانه نیز وعده واردات بیشتر تخم‌مرغ را برای جلوگیری از قیمت داده است، طی روزهای گذشته مجددا قیمت تخم‌مرغ افزایش یافته و به شانه‌ای حدود
۱۸ هزار تومان (دانه‌ای ۶۰۰ تومان) رسیده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: