به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
حسن غفوری فرد:
غفوری فرد گفت: احزاب آمده اند که برنامه بدهند و مردم را برای ساختن کشور آماده کنند. افتخار نیست که بگوییم عضو هیچ حزب و دسته ای نیستیم.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان این که افتخار نیست که بگوییم عضو هیچ حزب و دسته ای نیستیم، گفت:هر رایی که مردم به صندوق می اندازند، قبل از این که به فرد رای بدهند، به نظام رای می دهند، بنابراین باید مردم را به رای دادن تشویق کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسن عفوری فرد در سومین کنگره حزب مردمی اصلاحات در تهران افزود: انقلاب اسلامی تنها انقلاب قرن بیستم است که با پشتیبانی همه مردم یک کشور صورت گرفت.

وی گفت: در جهان نهضت های آزادی بخش زیادی همچون لیبی، مصر، مراکش، کره شمالی و ویتنام صورت گرفته است، اما هیچ کدامشان ماهیت انقلابی نداشته اند؛ ولی در ایران انقلاب حقیقی رخ داد و در این انقلاب همه اقشار مردم حضور داشته اند.

غفوری فرد ادامه داد: بنده در یکی از راهپیمایی های سال 57 از فردی پرسیدم که، چه کسی به راهپیمایی نیامده است؟ و شنیدم که گفته شد به جز کسانی که در بیمارستان هستند، همه در راهپیمایی شرکت کرده اند؛ بنابراین نتیجه می گیریم که انقلاب اسلامی ایران با حضور همه مردم شکل گرفت و تنها انقلابی که همه در آن نقش داشته اند، انقلاب اسلامی ایران بود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی یادآور شد: با پیروزی انقلاب رژیمی صد در صد عقب مانده و وابسته به رژیمی اسلامی و مردمی تبدیل شد و امروز جمهوری اسلامی به عنوان قدرتی جهانی مطرح است.

غفوری فرد به مذاکرات هسته ای بین ایران و 1 + 5 اشاره کرد و گفت: در مذاکرات هسته ای ایران در یک طرف میز و 6 قدرت جهانی در طرف دیگر قرار داشتند که همه اینها به خاطر قدرت جمهوری اسلامی بود و دنیا قبول کرد که وزن ما معادل وزن 6 قدرت جهانی است که این خود دستاورد بزرگی است.

وی به نقش تحزب در کشور نیز اشاره کرد و گفت: حزب هنوز در کشور ما نهادینه نشده است و یکی از اهداف ما در خانه احزاب کمک به تحزب است.

غفوری فرد خاطر نشان کرد: احزاب آمده اند که برنامه بدهند و مردم را برای ساختن کشور آماده کنند. افتخار نیست که بگوییم عضو هیچ حزب و دسته ای نیستیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: بنده از 15 خرداد سال 1342 تاکنون در داخل و خارج هیچ وقت از حزب و دسته جدا نبوده ام و تا امروز، یک روز نبوده که در اندیشه حزب نباشم.

غفوری فرد ادامه داد: امروز خانه احزاب یکی از قدرت های خوب و تشکل های حزبی در کشور است. اگر کشوری بخواهد حکومت پارلمانی و انتخابات حقیقی داشته باشد، بدون تشکل مردمی و حزبی امکان پذیر نیست و حزب از پایه های اصلی دموکراسی است.

برچسب ها: حسن عفوری فرد
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: