به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۹۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
اخبار 24 ساعت گذشته:

رد گم‌ کنی با انگ سیاسی‌کاری!
اسدالله عباسی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره شائبه سیاسی‌کاری در تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار داشت: اینکه عده‌ای می‌گویند چون بیشترین تحقیق و تفحص از سال 92 به بعد بوده است، پس سیاسی‌کاری صورت گرفته، درست نیست؛ تمرکز روی سال‌های 92 تا 95 بود؛ زیرا عمده تخلفات صندوق ذخیره در این سال‌ها اتفاق افتاد و ربطی به سیاسی‌کاری و ملاحظات سیاسی نداشت. وی با بیان اینکه با استفاده از عباراتی چون سیاسی‌کاری اذهان را از تخلفات صندوق ذخیره منحرف می‌کنند، ادامه داد: اعضای کمیته تحقیق و تفحص از طیف‌های مختلف سیاسی کشور هستند و هرگز بر اساس منفعت جناح سیاسی عمل نشده است و هرگونه تخلفی را در صندوق ذخیره فرهنگیان بدون اغماض بررسی کرده‌ایم.

به نفع سه درصد جامعه!
جلال‌پور، رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران از یارانه ۴۰ هزار میلیارد تومانی اختلاف ارز آزاد و دولتی به نفع سه درصد جامعه خبر داد و نوشت: امروز تفاوت نرخ مبادله‌ای یورو با بازار آزاد، حدود 1600 تومان بود؛ یعنی به ازای هر یک میلیارد یورو 1600 میلیارد تومان تفاوت. یارانه فروش 25 میلیارد یورو کم و بیش مساوی است با مجموع یارانه نقدی. با این تفاوت که یارانه اولی به جیب سه درصد جامعه می‌رود و یارانه دومی به جیب بیش از 97 درصد مردم.

نوه امام: مخالفان رهبري در حقيقت با امام مشكل دارند

‌نوه‌هاي امام گويا تصميم گرفته‌اند فراتر از جناح‌هاي سياسي تمام قد به دفاع از ولي فقيه كه ميراث ارزشمند امام در اين سرزمين است، بپردازند. پس از سيد علي خميني كه روز پنج‌شنبه در سخنراني گراميداشت 12 بهمن به برخي شبهات دشمن ساخته در مورد رهبري آيت‌الله خامنه‌اي پاسخ داد، اين بار حجت‌الاسلام مرتضي اشراقي به دفاع از رهبر معظم انقلاب پرداخت و در مصاحبه با روزنامه جام جم بيان مي‌كند كه « ولايت فقيه جزو اساس تفكر سياسي حضرت امام(ره) است و اگر فرد يا جرياني اين الگو را قبول نداشته باشد، نمي‌تواند مدعي باشد پيرو خط امام است. امروز نيز خلف شايسته حضرت امام خميني(ره)، حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي سكاندار انقلاب هستند و بدانيد كه مخالفت با ايشان، مخالفت با امام(ره) است و مخالفان ايشان در حقيقت با امام مشكل دارند. اگر كسي اين حرف را قبول نداشته باشد، پيرو امام(ره) نيستاشراقي در بخش ديگري از اين مصاحبه هم مي‌گويد: « امروز بهترين و مطمئن‌ترين شخصيتي كه مي‌توان براي پيگيري راه و اهداف امام(ره) به آن رجوع كرد، حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي، خلف شايسته ايشان است. دقيق‌ترين شيوه براي دستيابي به انديشه حضرت امام(ره) را بايد از بيانات حكيمانه خلف شايسته ايشان پيگيري كرد، زيرا انتخاب ايشان به رهبري بعد از امام(ره) با اشاره و تأكيد شخص حضرت امام(ره) بود كه با وجود افراد ديگر در آن زمان، نظر ايشان به شايسته‌ترين، شجاع‌ترين، لايق‌ترين و آگاه‌ترين شاگرد خودشان بود.


سرمایه‌گذاران اروپایی هم معترض شدند!
لودویچ سوبران، مدیر شرکت بیمه اعتباری «اویلر هرمس» با انتقاد از عملکرد دولت آمریکا در دوران پسابرجام و رفتار غیرسازنده این کشور، گفته است: «از یک سال پیش ترس از اعمال دوباره تحریم‌های آمریکا بر نگرانی سرمایه‌گذاران فرانسوی افزوده است. به ویژه آنکه هنوز خاطرۀ جریمۀ 8/9 میلیارد دلاری بانک فرانسوی «BNP Paribas» در سال ۲۰۱۴ میلادی به دلیل نقض قوانین وضع شده از سوی آمریکا علیه ایران و برخی دیگر از کشورها در اذهان زنده است.» هرمس با تأکید بر اعمال جریمه‌ها در زمان ریاست‌جمهوری اوباما و پس از برجام علیه بانک‌هایی که با ایران مبادلاتی داشتند، درباره بانک فرانسوی «BNP Paribas» گفت: «جریمۀ 8/9 میلیارد دلاری بانک فرانسوی مذکور یکی از این تحریم‌هاست. پیش از این اقدام آمریکا، بانک‌های مختلف آلمانی، روسی، چینی و حتی اشخاصی از ترکیه به دلیل ارتباط با ایران جریمه شدند، اتفاقی که کاملاً برخلاف مسیر برجام و تعهدات آمریکا، مخرب و غیر سازنده محسوب می‌شود

اصلاح‌طلبان همچنان بر مذاکره اصرار دارند!
روزنامه «شرق» در سرمقاله خود به قلم جاوید قربان‌اوغلی از دیپلمات‌های ارشد دولت اصلاحات نوشت: «اروپا، روسیه و چین با ماجراجویی‌های ترامپ در توافق هسته‌ای مخالف هستند، با ‌وجود این، تحولات نمایانگر تلاش آمریکا برای تغییر زمین بازی، جلب نظر متحدان اروپایی به مباحث موشکی، تحولات منطقه و افزایش تنش و آغاز دوباره مرحله جدیدی از جنگ سرد با روسیه و چین است تا همگی آنان را به همراهی با استراتژی خود درباره ایران وادار کند... اکنون فرصت مناسبی را برای انعطاف در سیاست‌های منطقه‌ای ایران در رابطه با کشورهای منطقه و برهم‌زدن ائتلاف‌های گذشته فراهم کرده است که این تحولات را در راستای منافع خود تفسیر می‌کنند. از این ‌رو بازگشایی کانال‌های مذاکره براساس منطق برد ـ برد، با وجود دشواری‌هایی که ناشی از عمیق‌شدن کدورت‌هاست، هنوز می‌تواند راهکار مناسبی برای ناکارآمدکردن سیاست‌های آمریکا به منظور استفاده ابزاری از کشورهای منطقه با هدف برخورد با ایران باشد

سعودی‌ها نخست‌وزیر لبنان را تهدید کردند
روزنامه الکترونیکی «ایلاف» که از لندن بروزرسانی می‌شود و به طور غیرمستقیم، منتسب به عربستان سعودی است، گزارش داد افراد مطلع از تحولات لبنان و تحرکات سعد حریری و سفرش به ترکیه می‌گویند «سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان از عربستان دور شده و به سوی ترکیه در حرکت است.» این منابع گفته‌اند، سفر اخیر سعد به ترکیه نه صرفاً برای هماهنگی سیاسی و کمک به لبنان، بلکه در چارچوب موضع‌گیری اهل سنت لبنان در زمین بازی اخوانی ترکیه بود. ایلاف همچنین نوشت: یک مسئول سعودی به تازگی با یک وزیر لبنانی تماس گرفته و به او گفته است «حرکت سریع حریری به سوی ترکیه، برایش گران تمام خواهد شد؛ چون عربستان برای او و لبنان هیچ چیزی کم نگذاشته است

تلاش دولت برای منصرف کردن نمایندگان!
محمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با انتقاد از عملکرد هیئت‌رئیسه مجلس در طرح نکردن سؤال از رئیس‌جمهور درباره مؤسسات اعتباری در صحن پارلمان، گفت: معاونان پارلمانی دولت در جلسه علنی مجلس، فُرم‌هایی حاوی اسامی نمایندگان سؤال‌کننده از رئیس‌جمهور به همراه محل قرارگیری‌شان در صحن مجلس در دست داشتند و طبق اسامی سراغ نمایندگان سؤال‌کننده از رئیس‌جمهور می‌رفتند تا آنها را از سؤال از آقای روحانی منصرف کنند. وی افزود: معاونان پارلمانی اصلاً طبق آیین‌نامه داخلی مجلس نباید در بین صندلی‌های نمایندگان تردد داشته باشند؛ اما هیئت‌رئیسه و رئیس جلسه هم هیچ تذکری نداد که این موضوع نشان‌ می‌دهد می‌خواهند فرصتی برای دولت به منظور انصراف نمایندگان سؤال‌کننده از رئیس‌جمهور فراهم شود.
انتخابات آینده را واگذار می‌کنیم
یکی از وزرای دولت اصلاحات به تازگی در جمعی از همفکران خود، با اشاره به اینکه اصولگرایان پس از دو سه شکست اخیر، عبرت گرفته و به یک جمع‌بندی رسیده‌اند، تأکید کرده است: ما هم باید تکلیف خودمان را با حامیان و بدنه مشخص کنیم. وی گفته است: همه دوست داریم مستقل عمل کنیم و اصلاحات به همان اصلاحات قبل بازگردد؛ اما رودربایستی داریم، خجالت می‌کشیم که اعلام کنیم. بنابراین باید زودتر این جدایی را که قطعاً صورت می‌گیرد، پیش از هرگونه هزینه انجام دهیم. وی در پایان با اشاره به عملکرد غیر قابل دفاع فراکسیون امید در مجلس، پیش‌بینی کرده است؛ اگر دومینوی شکست و تزلزل اصلاحات شروع شود، کار سختی پیش‌رو خواهیم داشت و انتخابات‌های آینده را یکی پس از دیگری واگذار خواهیم کرد.
امین حیایی: تا حالا رأی نداده‌ام

امین حیایی، بازیگر فیلم‌های سینمایی «شعله ور» و «دارکوب» حاضر در جشنواره مقابل فریدون جیرانی و شیما غفاری در برنامه 35قرار گرفت و به سوالات آنها پاسخ داد. او در بخشی از این گفت‌وگو در پاسخ به این که «جزء معدود بازیگرانی هستید که در فضای مجازی عکس‌العمل دارید. چرا؟» گفت: آدم سیاسی نیستم و واقعیت این است که تا به حال حتی رأی ندادم. یک بار هم در جریانی سیاسی قرار گرفتم که اصلا قصدی نداشتم و فقط در آن فیلم بازی کردم.
کمپین بی‌غیرتی در شبکه‌های اجتماعی
مدتی است در برخی شبکه‌های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام کمپین‌هایی راه افتاده که از زوج‌های جوان درخواست می‌کند عکسی دو نفره از مراسم نامزدی یا عروسی خود ارسال کنند تا برای عموم منتشر شود! دو سال پیش نیز یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای از مخاطبانش خواسته بود فیلم‌های عروسی‌شان را برای آنها ارسال کنند تا به بهترین فیلم عروسی جوایزی داده شود! امروزه بسیاری از زوج‌های جوان اگر روحیه خوبی نداشته باشند، به سراغ اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می‌روند. باید توجه داشت مراجعه به این شبکه‌ها رفتار خودتخریبی و خودآزاردهنده (مانند مقایسه‌های منفی) را در افراد تشدید می‌کند.
هجوم خانم‌های خانه دار به بازار ارز!

با آغاز توزیع دلار دولتی با قیمت حدود 4570 تومان توسط برخی از صرافی‌ها از روز گذشته، ازدحام جمعیت قابل توجهی در میدان فردوسی ایجاد شده است. بنا بر این گزارش، نکته جالب در میان انبوه جمعیت در مقابل صرافی‌های توزیع‌کننده دلار این است که اغلب خریداران دلالان و خانم‌های خانه‌دار هستند. به اعتقاد تجمع‌کنندگان این روش اجرا شده توسط بانک مرکزی نمی‌تواند چندان دوام بیاورد و موجب کاهش قیمت هم نخواهد شد. به گفته اکثر مراجعه‌کنندگان آنها این دلارها را برای سفر می‌خواهند و هر چند چهره و ظاهر آنها بیشتر به دلال‌های دلار خیابان فردوسی شبیه است تا کسی که واقعا قصد سفر داشته باشد.
چه کسانی در فهرست ترور موساد هستند؟
روزنامه «الجریده» کویت نوشت،‌ به دنبال تهدید بشار اسد برای هدف قرار دادن تأسیسات حساس و حیاتی رژیم صهیونیستی در صورت حمله به سوریه، یگان «قیساریا» نام اسد را در فهرست ترورهای خود قرار داده است که این امر در تاریخ فعالیت این یگان بی‌سابقه است. این روزنامه به نقل از یک منبع خاص نوشت، یگان مذکور بیشتر کسانی را که از دیدگاه تل‌آویو در عملیات‌های تروریستی دست داشته‌اند یا رؤسای گروه‌های تروریستی از دیدگاه رژیم صهیونیستی را در فهرست خود قرار می‌دهد؛ اما درج نام رئیس‌جمهور یک کشور در فهرست ترور امری غیر عادی است. طبق این گزارش، رژیم صهیونیستی به بشار اسد همچون رئیس یک گروه تروریستی که خطری برای منافع آن به شمار می‌آید، نگاه می‌کند و این امر به ویژه پس از آنکه اسد توانست با کمک ایران و روسیه بخش‌های بزرگی از سوریه را بازپس‌ بگیرد، تشدید شده است. به نوشته روزنامه الجریده، «سیدحسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله، «شیخ نعیم قاسم» معاون وی و سردار «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه نیز در فهرست ترور موساد قرار دارند.

ردّپای رانت در صادرات فرآورده‌های نفتی
علی‌اکبر کریمی، عضو هیئت تحقیق و تفحص قاچاق کالا با بیان اینکه مبارزه جدی با قاچاق کالا یکی از اولویت‌های اصلی کشور و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب است، گفت: هرچند طی سال‌های اخیر حجم قاچاق کالا در کشور و قاچاق فرآورده‌های سوختی با کاهش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو شده اما به تازگی اخباری درباره افزایش مجدد قاچاق سوخت از مرزهای کشور، به ویژه مرزهای شرقی کشور شنیده می‌شود. وی گفت: قاچاقچیان گازوئیل، بنزین و دیگر فرآورده‌های نفتی را از ایران به کشورهای همسایه شرقی و غربی رسانده و سود سرشاری را عاید خود می‌کنند. کریمی با بیان اینکه افزایش قاچاق سوخت نگرانی‌های جدی برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایجاد کرده است، گفت: ردّپای برخی از رانت‌ها و منافع خاص در صادرات فرآورده‌های نفتی مشاهده می‌شود و دستگاه‌های نظارتی باید در این زمینه ورود جدی داشته باشند.
محکومیت خواننده پاپ به جرم استفاده ابزاری از زن!

مجید اخشابی به اتهام استفاده ابزاری از تصاویر زن محکوم شد، این خواننده موسیقی پاپ که مدیر‌مسئول نشریه "زیر و بم" است با شکایت دادستانی به اتهام استفاده ابزاری از تصاویر زن متهم شده بود که با رأی اعضای هیأت منصفه دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شد. البته اعضای هیأت منصفه، وی را با اکثریت آراء مستحق تخفیف دانستند.
دستگیری و انهدام 250 تیم تروریستی در کشور
سردار مجتبی فدا، جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان‌(عج) با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دشمن برای برهم زدن آرامش در کشور و با بیان اینکه آرامش و امنیت امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی در 150 سال گذشته بی‌سابقه بوده است، گفت: در دو سال و نیم گذشته نزدیک به 250 تیم تروریستی با تلاش ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات، پیش، حین ورود و پس از داخل شدن به مرز دستگیر شده‌اند. وی همچنین با اشاره به حوادث اخیر گفت: روز جمعه هشتم دی ‌ماه نخستین کسی که در اصفهان در کنار سی‌وسه پل دستگیر شد، خبرنگار رادیو فردا بود؛ کسی که خبر، اطلاعات و اخبار لحظه به لحظه اغتشاشات را به خارج از کشور منتقل می‌کرد.
صحبت های متفاوت همراه مهدی قائدی درباره تصادف مرگبارشان!

محمد امین حسن‌پور، یکی از سرنشینان خودروی مهدی قائدی درباره این سانحه اظهار کرد: من قصد صحبت کردن ندارم و در دادگاه صحبت می‌کنم. فقط می‌توانم بگویم که راننده این اتومبیل من بودم و گزارش راهنمایی و رانندگی درباره این سانحه اشتباه است. در چند روز اخیر اخباری مبنی بر کورس گذاشتن یک خودروی پرادو با خودروی MVM مهدی قائدی منتشر شده و عامل اصلی سرنگونی خودروی MVM را برخورد پرادو از پشت به این اتومبیل اعلام کرده‌اند اما حسن‌پور در این باره اظهارکرد: چنین چیزی نبوده و هیچ خودروی پرادویی در این ماجرا حضور نداشت. ما با هیچ ماشینی کورس نگذاشتیم. او در پایان در پاسخ به این سوال که آیا سرنشینان خودرو هنگام حادثه حالت عادی داشتند، گفت‌: همه افراد حالت عادی داشته‌اند

تبریز چهار ماه است فرماندار ندارد!

پس از انتصاب شهرتی فر، فرماندار پیشین تبریز به عنوان معاون سیاسی امنیتی استان آذربایجان شرقی، این شهر تا به امروز بدون فرماندار اداره می شود. گفتنی است روند کند تغییرات و انتصابات این استان باعث بروز انتقادات فراوانی میان اصلاح طلبان و حامیان دولت شده است و سرنوشت چند پست کلیدی دیگر از جمله معاونت اقتصادی استانداری نیز نامشخص است.

انقلاب اسلامی ایران شرایط را تغییر داد
اندیشکده صهیونیستی «بگین سادات» به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی تحلیلی را منتشر کرد که در آن آمده است: «نظام ایران با گذشت 39 سال از انقلاب، حاکمیت خود را قدرتمند کرد و هیمنه خود را در خاورمیانه به نمایش گذاشت. تغییری که انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی(ره) در جهان بر جای گذاشت، قابل مناقشه نیست؛ تغییری که هویت، آرمان‌ها و طرز فکر رهبر انقلاب این کشور را در جهان پی‌ریزی کرد. انقلاب ایران از ابتدا تاکنون دامنه نفوذ خود را بر وفق مراد خود در منطقه گسترش می‌دهد و با قدرت در برابر چالش‌هایی که انقلاب ایران را تهدید کرده است، مقابله کرده که این مسئله موفقیتی مهم برای نظام ایران محسوب می‌شود
مرتضوی بازهم به دادگاه نرفت

مجتبی نظری وکیل مدافع سازمان تأمین اجتماعی پس از پایان جلسه رسیدگی به پرونده «سعید مرتضوی» در بخش تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت: جلسه دادگاه امروز خوب بود و با حوصله به مطالب ما و وکلای مرتضوی توجه شد، البته آقای مرتضوی باز هم در جلسه دادگاه حضور نداشت و فقط وکلای وی بودند. وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا عدم حضور مرتضوی در دادگاه تخلف نیست، گفت: این موضوع را باید دادگاه تشخیص دهد که عدم حضور ایشان چه عواقبی باید برایش داشته باشد؛ علی‌القاعده در پرونده های کیفری باید خود متهم حضور داشته باشد و در پرونده های حقوقی اشکالی ندارد و می تواند وکیل حضور داشته باشد. حالا چرا ایشان نیامده را نمی دانیم.

کشف‌حجاب‌های اخیر تحت تأثیر منافقین انجام می‌شود

طائب، رئیس قرارگاه عمار با اشاره به کشف حجاب‌های صورت گرفته در تهران تصریح کرد: این افراد تحت تأثیر منافقین این اقدامات را انجام می‌دهند و این اقدامات سابقه‌دار بوده و در دورانی در چهارراه‌های تهران عریان شدند، که این اقدامات با برنامه‌ریزی و حمایت‌های دشمن انجام می‌شود.

ايران کمترين حقوق را به معلمان مى دهد

سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش گفت: کشور ما در پرداختی به معلمان جزو پایین‌ترین کشورهاست و حتی نظام پرداخت حقوق معلمان در کشور‌های همسایه بسیار بهتر از ایران است، همچنین در رتبه‌بندی حقوق کارکنان دولت معلمان یکی از کمترین میزان دریافتی‌ها را دارند. وی افزود: تا زمانی که معلم برای حداقل معیشت مجبور به داشتن شغل دوم است نمی‌تواند با کیفیت کار کند و برای بهبود وضعیت فعلی نیازمند افزایش بهره‌وری در آموزش و پرورش و از سوی دیگر توجه تمام ارکان حاکمیت به این وزارتخانه هستیم.


اخبار روزانه:
* محمدجواد آذری‌جهرمی با بیان اینکه حوزه پیام‌رسان در اختیار بخش خصوصی است و دولت مسئولیتی برای توسعه آن ندارد، گفت: فضای پیام‌رسان یک فضای اقتصادی بزرگ برای کشور است و تکالیف وزارت ارتباطا‌ت در حوزه پیام‌رسان نسبت به بخش خصوصی شامل در اختیار قرار دادن فضا برای سرورها، تعیین تعرفه و اختصاص وام‌های کم‌بهره و متناسب با نیازها و در اختیار قرار دادن پهنای باند است.
* بهرام پارسایی، عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از طرح دو فوریتی نمایندگان برای کاهش عوارض واردات خودرو خبر داد و گفت: دولت حقوق ورودی خودروهای وارداتی را از ۱۵ تا ۶۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده و این رشد نگران‌کننده است و توجیهی ندارد؛ اما در طرحی که قرار است در مجلس مطرح شود، پیشنهاد کاهش عوارض ورودی حداکثر تا 55 درصد مطرح شده است.
* عبدالرحمن ندیمی، معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های وزارت اقتصاد با بیان اینکه نرخ ارز محاسباتی بودجه باید به یورو تغییر کند، گفت: ۸۰ درصد مردم نگاه‌شان به دلار است و حتی نمی‌دانند یورو چه قیمتی دارد. مبنای ارز عملیات و فعالیت‌های بزرگ کشور با یورو است؛ اما اثر دلار در بازار و میان افراد بیشتر است که باید اصلاح شود.
* منابع آگاه اعلام کردند، دولت سعودی از مقامات سازمان‌های امور زیارتی کشورهای گوناگون خواسته است اعمال 5 درصد مالیات بر حج را از سال 2018 در نظر بگیرند. بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی منابع آگاه، زائران حج 2018 مجبور خواهند بود برای استفاده از امکانات حمل‌ونقل، اسکان و خدمات دیگر این مالیات را بپردازند.
* خبرگزاری «رویترز» به نقل از یک دیپلمات غربی درباره تنش بین امارات و قطر نوشت: «رقابت بین عربستان و متحدانش با ایران در حال شدت گرفتن است. این کشورها دهه‌هاست که شرکای تجاری و امنیتی مهم برای غرب هستند و اگر بین آنها اختلاف ایجاد شده و حملات نظامی انجام شود، ایران سود برده و آمریکا بازنده می‌شود
*گروه «Tax Justice Network» در گزارش شاخص‌های پنهان مالی سال 2018 خود اعلام کرد: سوئیس فاسدترین کشور جهان از نظر ساختار مالی است و پس از این کشور، آمریکا و جزایر کایمن قرار دارند.
* رئیس‌جمهور کماکان در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور پیدا نمی‌کند. این موضوع از دوران آقای هاشمی‌رفسنجانی وجود داشت و در زمان ریاست آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی تداوم یافته و بسیار طولانی‌مدت شده است.
* وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است روسیه در حال ساخت اژدر‌های هسته‌ای میان‌قاره‌ای است که می‌توانند از زیر دریا هزاران کیلومتر را طی کنند و سواحل و پایگاه‌های نظامی آمریکا را هدف قرار دهند. این اژدر به گونه‌ای طراحی شده است که مناطق وسیعی را به مواد رادیواکتیو آلوده کند. برخی از کارشناسان نظامی برد این اژدر را ۱۰ هزار کیلومتر تخمین زده‌اند و مقامات نظامی آمریکا از این اژدر به نام «اسلحه روز قیامت» یاد می‌کنند.
* عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران از صدور حکم محکومیت برای جاسوس هسته‌ای که طی 9 بار ملاقات با مأموران اطلاعاتی بیگانه، اطلاعات کشور از جمله در زمینه تحریم‌ها و امور هسته‌ای را به سرویس اطلاعاتی آمریکا و یک کشور اروپایی داده بود، خبر داد و گفت: در این پرونده فرد مذکور به شش سال حبس تعزیری و ضبط و استرداد وجوه دریافتی محکوم شده است.
* سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد، کره شمالی در سال گذشته با صادرات زغال سنگ، آهن، فولاد و دیگر کالاهایی که شامل تحریم‌های این سازمان بوده‌اند، تحریم‌ها را به سخره گرفته است. گزارش کارشناسان این سازمان نشان می‌دهد، کره شمالی از طریق صادرات اقلام ممنوعه بین ماه‌های ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۷ موفق شده است ۲۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کند.
* آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان گفت: کیفیت بالا و قیمت تمام شده ارزان قطعات ایرانی سبب شده است تا شرکت‌های فرانسوی برای واردات قطعات از ایران برنامه‌ریزی کنند. وی افزود: قرار است در الجزایر کارخانه‌ای مشابه با ایکاپ (کارخانه مشترک ایران خودرو و پژو) تأسیس شود.
* آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: اگرچه برخورد با شاخه‌های فساد لازم است، اما ریشه‌کنی فساد ضروری‌تر است؛ زیرا در این صورت، شاخه‌ها هم خشک خواهد شد و این زمانی امکان‌پذیر است که نیروهای مبارزه‌کننده با فساد از نیروهای انقلابی، مسلمان و ولایی گزینش شوند.
* محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت: باید معترف بود در شش ماه سپری شده از دوران مسئولیت شورای پنجم و شهردار منتخب آن، انتظار عمومی از تحول در مدیریت شهری برآورده نشده است.

* حجم تجارت ایران و آفریقا در 9 ماه سال 96، 763 میلیون دلار بوده که از این میزان 518 میلیون دلار صادرات ایران به آفریقا و 245 میلیون دلار شامل واردات ایران از قاره آفریقا بوده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: