به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
یحیی آل اسحاق:
یحیی آل اسحاق گفت: اگر به دنبال امنیت، توسعه و صلح هستیم باید بدانیم استراتژی تجاری مهمترین عامل در این فضا است.
یحیی آل اسحاق رئیس سابق اتاق بازرگانی تهران سخنران دیگر این کنفرانس بود؛ او گفت: منطقه ای که این اجلاس در آن برگزار می شود از مناطقی است که عمده ترین حوادث تاریخ در آن رخ داده است، زیرا اگر به جنگ های بزرگ جهانی و تحولات مختلف نگاه کنیم خواهیم دید این منطقه نقش اصلی را داشته و امروز نیز عمده ترین اخبار و حوادث مربوط به این منطقه است، ضمن اینکه در آینده هم اینگونه خواهد بود.

وی با بیان اینکه آتیه جهان حتما از این منطقه سامان خواهد گرفت، افزود: موقعیت سیاسی و اقتصادی آسیا نشان می دهد منشاء صلح یا آرامش و تهدیدی در آینده در این منطقه خواهد بود.

آل اسحاق با بیان اینکه امروز در شاخص های جهانی، دو شاخص جایگاه تجاری و دیگری سطح تکنولوژی وجه تمایز کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه است، اظهار داشت: باید یک رابطه جدی بین استراتژی تجاری، فرهنگی و اقتصادی ایجاد کنیم.

نامزد حزب مؤتلفه اسلامی در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری افزود: اگر به دنبال امنیت، توسعه و صلح هستیم باید بدانیم استراتژی تجاری مهمترین عامل در این فضا است.

آل اسحاق ادامه داد: مسائل تجاری به برنامه های کاربردی نیاز دارد، پس اگر بخواهیم این فکر پایدار باشد باید کمیته تحقیقاتی و برنامه ریزی در رابطه با تاسیس شرکت های مشترک گردشگری، هوایی و دریایی را داشته باشیم چرا که آسیا ظرفیت بالایی در این زمینه دارد.

برچسب ها: یحیی آل اسحاق
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: