به‌روز شده در: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
حمیدرضا ترقی:
بیش از نیمی از کشورهای شرکت کننده در این اجلاس از کشورهای اسلامی هستند. نمایندگانی از کشورهایی چون چین، ترکیه، عراق، کره، ژاپن، هندوستان، پاکستان، لبنان و... در این اجلاس شرکت می کنند که عمدتا اعضای اصلی آن کمیته دائمی هستند.
حمیدرضا ترقی،
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا ، پیرامون برگزاری مراسم این حزب اظهارکرد: این نشست در واقع بیست و نهمین جلسه کمیته دائمی اتحادیه احزاب سیاسی آسیاست که در تهران برگزار می‌شود. 42 حزب از مجموع 25 کشور، که عضو شورای شورای مرکزی  اتحادیه احزاب سیاسی آسیا هستند، در این مراسم شرکت می کنند.

او افزود: بیش از نیمی از کشورهای شرکت کننده در این اجلاس از کشورهای اسلامی هستند. نمایندگانی از کشورهایی چون چین، ترکیه، عراق، کره، ژاپن، هندوستان، پاکستان، لبنان و... در این اجلاس شرکت می کنند که عمدتا اعضای اصلی آن کمیته دائمی هستند.

ترقی تصریح کرد: این نشست در مرکز همایش های بین المللی سالن اجلاس سران برگزار می شود. سخنرانان افتتاحیه آقای ظریف، وزیر امور خارجه، آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب و محمدنبی حبیبی،  دبیرکل حزب موتلفه، هستند. این مراسم با همکاری خانه احزاب، شورای اسلامی شهر تهران و وزارت امور خارجه برگزار می شود.

او اظهار کرد: سه موضوع اصلی این نشست «نقش احزاب در کاهش تنش‌ها و مواجهه با افراط‌گرایی، احزاب و توسعه پایدار شهری و نقش احزاب در توسعه سیاسی، تبادل فرهنگی و گسترش مبادلات تجاری در مسیر راه ابریشم» است که غالب احزاب در آن شرکت می کنند.

ترقی با اشاره به حضور مهمانان در این مراسم اظهار کرد: ما از دبیران کل و تعدادی از اعضای شورای مرکزی 90 حزب دعوت به عمل آوردیم که خانه احزاب برای 50 حزب کارت فرستاده و سه نفر هم به نمایندگی از احزاب در این مراسم شرکت می کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در پایان تاکید کرد: در این نشست فرقی میان احزاب اصلاح‌طلب و اصولگرا نیست و دعوتنامه‌ها از طریق آقای کمالی توزیع می شود.
برچسب ها: ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: