به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

چشیدن مزه پاسخگویی از سوی طلبکاران همیشگی
وقتي سلبريتي ها(برخي) به ميدان آمدند و شماره حساب اعلام و سپس ورودي حسابشان را به مثابه ارزيابي سرمايه اجتماعي‌شان تبليغ كردند، به اين فكر نمي‌كردند كه همين كار گرداب سوزش سرمايه اجتماعي‌شان خواهد شد. روشنفكراني كه مرتب به حاكميت و دولت مي‌گفتند لنگش كن، امروز خود را در معرض آزموني قرار دادند كه هويت كاريكاتوري و بادكني‌شان را به چالش طلبيد.

زلزله زدگان نياز به فوريت داشتند اما بعد ازسه ماه هنوز پول در حساب است و كاري برايشان نشد. آقايي كه در روزهاي گذشته برنامه 97 دولت در حوزه فرهنگي را به سخره گرفته بود و آن را با بودجه محيط زيست مقايسه مي‌كرد، حاضر نشد پول را بابت يك كانكس يا چادر يا پتو و تغذيه مصرف كند و بعد از سفرهاي متعدد تبليغي و عكس گرفتن با زلزله زدگان ، حال دنبال كار فرهنگي است. تازه متوجه شده‌اند كه كشورداري كار آساني هم نيست و داشتن پول در جيب هم اگر اراده و عرضه نداشته باشي مشكلي را حل نمي‌كند.

طلبكاران هميشگي امروز در پاچال پاسخگويي قرار گرفته‌اند كه با پول مردم براي زلزله زدگان چه كردي؟ و اگر مدعي رأي و نظر مردم هستيد چرا از آنان سؤال نمي‌كنيد كه: اين پول را صرف كدام بخش از مشكلات شما نمايم؟راستي سود روزانه ميليارد‌ها پول چه مي‌شود؟ شفافيت چه مي‌شود؟ بهرام كه هميشه گور مي‌گرفت امروز گور بهرام را گرفته است.

نقد آرمان و اعتماد به شبکه های مجازی
دو روزنامه اصلاح طلب روز گذشته مطالبي عليه شبكه‌هاي اجتماعي و تلگرام داشتند؛ رسانه‌هاي جرياني كه همواره جريان اصولگرا و ارزشي را متهم به سخت‌گيري در مورد شبكه‌هاي اجتماعي مي‌كنند. هادي خانيكي، از مقامات دولت اصلاحات در سرمقاله روزنامه اعتماد با عنوان «دخمه‌هاي انعكاس توهم
» مي‌نويسد: «شبكه‌هاي اجتماعي كه به درستي ظرفيت خلق جهاني متكثر، متنوع و گشوده در فهم و نقد را دارند، گاه اين جهان را براي شكل گيري انديشه‌هاي آزاد به خدمت مي‌گيرند. دنياي قطبي شده رسانه اي، بازار حرف‌هاي نسنجيده را گرم مي‌كند و مي‌كوشد كنشگري را از ميدان‌هاي آزادي و دموكراسي به پس كوچه‌هاي خشونت و نفرت بكشاند. هوشيار باشيم كه فضاي نقاد شبكه‌ها به تسخير آفرينندگان و فروشندگان سخنان بي پايه درنيايد. »

اين نكته هم البته جالب است كه روزنامه اعتماد در حالي در مورد تسخير شبكه‌هاي مجازي با فروشندگان سخنان بي پايه هشدار مي‌دهند كه دروغ‌هاي شاخ دار و بي سر و ته پيچيده در فضاي مجازي قريب به اتفاق از حلقه‌هاي اصلاح طلب فضاي مجازي بيرون مي‌آيد...روزنامه آرمان هم در مصاحبه‌اي با مصطفي اقليما از قول اين جامعه شناس آورده كه «در شرايط كنوني فضاي مجازي به يكي از كانون‌هاي مناقشات خانوادگي تبديل شده و منشأ بسياري از مشاجرات بين زن و شوهر است. برخي از افراد تا ساعت‌هاي پاياني شب سرگرم فضاي مجازي هستند و به همين دليل از ايجاد صميميت و محبت در فضاي منزل غافل مي‌شوند. به همين دليل نيز اينگونه رفتار با واكنش اعضاي خانواده و به‌خصوص همسران مواجه شده و فضاي خانواده را مكدر و غبارآلود مي‌كند... فضاي مجازي في النفسه بد ‌نيست بلكه مي‌تواند كاركرد مفيدي در فرايند جامعه داشته باشد. »

گرچه هر دو اين هشدارها درست و قابل توجه است، اما بيان آن از سوي رسانه‌هاي اصلاح‌طلب در چارچوبي وراي درستي و نادرستي مورد توجه است. اين مواضع در واقع مهر صحت بر مواضع منتقدانه نسبت به شبكه‌هاي اجتماعي دارد؛ مواضعي كه اصلاح‌طلبان آنها را مخالف آزادي قلمداد مي‌كردند.

ارگان كارگزاران: گفت و گوي روحاني بهره‌اي براي مردم نداشت

هفته نامه صدا، ارگان حزب كارگزاران سازندگي و از حاميان دولت اذعان كرد كه گفت‌وگوي تلويزيوني اخير رئيس جمهور بهره‌اي براي طبقات پايين نداشته است. اين هفته نامه در بخشي از مطلبش در مورد اين گفت و گو مي‌نويسد: «رشيدپور از جايگاه يك آدم طبقه متوسط سؤال مي‌كرد و حرف‌هاي او براي طبقه‌اي كه توئيتر دوست دارند، حساب‌هاي بانكي بلوكه شده دارند و اخبار ماشين هيبريدي را دنبال مي‌كنند جذاب بود. طبقات پايين‌تر جامعه از اين گفت‌وگو بهره‌اي نبردند چون مجري نمايندگي‌شان نمي‌كرد. چون دغدغه آنها با مجري همخوان نبود. اين خوش‌شانسي رئيس‌جمهور بود كه چنين مجري‌اي رو به روي او نشست... »

بسياري از منتقدين دولت هم معتقد بودند آنچه آن شب پرسيده و پاسخ داده شد، ربطي به دغدغه‌هاي اصلي مردم نداشت و در واقع هفته نامه حامي دولت هم بر اين موضع صحه گذاشته است.

فتنه‌گران با نظام نبودند بر نظام بودند آقاي جهانگيري!

روزنامه كيهان نقدي كوتاه بر سخنان معاون اول رئيس‌جمهور نوشته است. اسحاق جهانگيري در جلسه شوراي اداري استان فارس گفته است كه «نمي‌توان هيچ‌كس و جرياني را كه با نظام بوده‌اند حذف كرد، ‌دوران حذف سپري شده و بايد با يكديگر گفت‌وگو كنيم، گفت‌وگو بين جريان‌هاي سياسي و گفت‌وگوي ملي بين اقوام. »

كيهان در اين باره مي‌نويسد: «منطق نظام حذف افراد و جريان‌ها نيست اما اگر افراد اخراجي بر جدايي از نظام و بازي در نقشه و زمين دشمن اصرار داشته باشند، آن‌گاه حكم مسئله فرق مي‌كند. ملاك حال امروز افراد و جريان‌هاست يعني «آنها كه با نظام و انقلاب هستند» نه كساني كه به قول جهانگيري «با نظام بوده‌اند». فتنه‌گراني كه با نظام و انقلاب بودند اما در فتنه‌هايي مانند فتنه 78 و 88 در جبهه ضدانقلاب قرار گرفتند و زير علم «نه به جمهوري اسلامي»، «مرگ بر اصل ولايت فقيه»، «انتخابات بهانه است - اصل نظام نشانه است» ايستادند و شتر فتنه شدند و سرانجام، اوباش هتاك به ساحت امام حسين(ع) را مردمان خداجو خواندند، قطعاً از دايره نظام و انقلاب بيرونند. درواقع امثال آقاي جهانگيري بايد به آن جماعت تشر بزنند كه چرا بادشمن همكاري كردند و با نظام درافتادند. »


به کشور لطمه زدند، طلبکار هم شده‌اند
غلامرضا حیدری، عضو کمیته پیگیری رفع حصر فراکسیون امید در اظهاراتی طلبکارانه گفته است: «به نظر می‌آید حاکمیت هم به این نتیجه رسید که ادامه حصر جز خسران برای منافع ملی عایدی نخواهد داشت... امیدواریم رفع کامل حصر اتفاق بیفتد و همه دوستان و اقوام محصوران بتوانند به‌ راحتی رفت‌وآمد کنند. همچنین امیدواریم حاکمیت جمهوری اسلامی به سمتی برود که دیگر زندانی سیاسی نداشته باشیم.» گفتنی است، تحمل و سعه صدر نظام درباره سران فتنه در حالی ادامه دارد که خسارت‌های فتنه 88، از جمله زمینه‌سازی برای تحریم‌های ظالمانه و... برای کشور همچنان هزینه ایجاد می‌کند و بسیاری از این هزینه‌ها هرگز قابل جبران نیستند.

افشای جزئیات ترور نافرجام در لبنان
روزنامه «الاخبار» نوشت: «تحقیقات لبنان درباره عملیات ترور نافرجام محمد حمدان از رهبران جنبش حماس در لبنان نشان می‌دهد دستگاه جاسوسی رژیم اسرائیل [صهیونیستی] تنها به مأمور کردن مزدوران محلی خود در لبنان برای ارتکاب این ترور بسنده نکرد؛ بلکه دو افسر اسرائیلی به طور مستقیم در این ترور شرکت داشته‌اند.» این روزنامه با تأکید بر اینکه این دو افسر پس از پایان عملیات ترور خاک لبنان را ترک کرده‌اند، نوشت: «دستگاه‌های اطلاعاتی لبنان توانستند هویت دو افسر اسرائیلی یاد شده را شناسایی کنند

آغاز پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تسهیلات اشتغال در روستاها
فرهاد فنودی، مدیر امور اعتبارات بانک کشاورزی گفت: پرداخت تسهیلات برای اشتغال در مناطق روستایی از هفته گذشته آغاز شده و چهار بانک کشاورزی، رفاه کارگران، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت این وام معرفی شده‌اند. وی درباره نحوه اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی که با مصوبه مجلس یک‌ونیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اجرای آن اختصاص یافته، خاطرنشان کرد: قرار است 50 درصد منابع این طرح که 12 هزار میلیارد تومان است، از صندوق توسعه ملی و 50 درصد آن از بانک‌ها تأمین شود. فنودی با اشاره به اینکه بخش زیادی از طرح‌های توسعه روستایی شامل طرح‌های کشاورزی می‌شود، افزود: از همین رو 50 درصد از 6 هزار میلیارد تومان سهم چهار بانک عامل باید از طریق بانک کشاورزی تأمین شود که هر گونه اشتغال روستایی، از جمله صنایع دستی و بخش‌های مختلف کشاورزی را که در روستا اشتغال ایجاد کند، شامل می‌شود.

تلگرام خانه «تبهکاران و تروریست‌ها» شده است
نشست اقتصادی داووس فرصتی شد تا دوباره بحث نقش شبکه‌های اجتماعی در ناآرامی‌های اجتماعی برجسته شود؛ اما این بار نه از سوی ایران یا روسیه، بلکه از سوی بریتانیا که خود در سال‌های اخیر چندین بار دچار شورش‌های سراسری شده است. «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا در این نشست در برابر رهبران جهان گفت: «شرکت‌های فناورانه همچنان نیاز دارند گام‌هایی را برای تقویت مسئولیت‌پذیری در قبال فعالیت‌های برخطِ خرابکارانه و غیرمجاز بردارند.» او گفت: «شرکت‌ها نمی‌توانند صرفاً تماشاگر باشند. وقتی می‌بینند عده‌ای از پلت‌فرم آنها برای ترویج «کودک‌آزاری، برده‌داری مدرن یا گسترش تروریسم و محتوای افراط‌گرایانه» بهره می‌گیرند.» وی مشخصاً به تلگرام اشاره کرد و آن را «خانه تبهکاران و تروریست‌ها» خواند و گفت: «این پلت‌فرم‌های کوچک‌تر باید اصلاحاتی را صورت دهند و تهدید کرد در غیر این‌صورت به عنوان «پلت‌فرم تروریست‌ها و اپلیکیشن کودک‌آزاران» معروف خواهند شد

پاسداران در حوادث و مشکلات کنار مردم هستند
معاون روابط عمومی سپاه با اشاره به ورود سپاه‌های استانی و یگان‌های استقراری سپاه و بسیج در مناطق برف‌گیر، گفت: ظرفیت‌های سپاه به صورت مقتضی و نیز نیروها و تجهیزات سنگین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در محدوده پروژه‌های منطقه‌ای برای امدادرسانی به مردم در شهرها و روستاهای برف‌گیر با سرعت و جدیت به کار گرفته می‌شوند. سردار شریف با تأکید بر اینکه در این مواقع در صورت ضرورت یگان‌ها و سپاه‌های استانی همجوار نیز وارد صحنه امدادرسانی در عرصه‌های گوناگون خواهند شد، گفت: بحمدلله در جریان بارش اخیر عملیات امداد بلافاصله آغاز و با وجود روند کاهش بارش‌ها تا اطمینان از شرایط تداوم خواهد یافت و پاسداران و بسیجیان تا بازگشت شرایط به وضعیت عادی، همچنان در کنار مردم حضور خواهند داشت.

فراخوان بانک‌ چینی به برخی از ایرانی‌ها
مجیدرضا حریری، نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین از گام جدید چینی‌ها برای بهبود روابط بانکی با ایران خبر داد و گفت: بانک ABC چین، فراخوان جدیدی برای آن دسته از ایرانی‌هایی داشته که حساب آنها طی ماه‌های گذشته مسدود شده بود؛ به گونه‌ای که درخواست شده است آنها با مراجعه به شعب بانکی، مجدد افتتاح حساب داشته باشند. وی افزود: این اقدام چین نشان از رفع سوءتفاهم‌ها دارد و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد. حریری تصریح کرد: اتاق بازرگانی ایران و چین نیز فراخوانی به ایرانیان ساکن چین داشته تا هر یک از آنها که مشکل دارند، اعلام کنند تا مسائل و مشکلات جمع‌بندی شده و برای تصمیم‌گیری به منظور رفع آن به سفارت و بانک مرکزی ارجاع داده شود.

همراه سفر استاني رئيس‌جمهور نمي‌شويم!

مجمع نمايندگان استان كرمان تصميم گرفته رئيس جمهور را در سفري كه به اين استان خواهد داشت، همراهي نكند. اين تصميم در واقع نوعي اعتراض نسبت به عملكرد دولت در مورد استان كرمان است. يحيي كمالي‌پور، سخنگوي مجمع نمايندگان استان كرمان با اشاره به نشست مجمع نمايندگان استان كرمان مي‌گويد: «در اين جلسه و با نظر اعضاي مجمع مقرر شد كه به دليل عملكرد دولت، عدم همكاري دولت با نمايندگان براي رفع مشكلات مردم و همچنين عدم مشورت با نمايندگان مجلس در تصميمات استاني، نمايندگان مجلس، رئيس جمهور را در سفر استاني به كرمان همراهي نكنند. نمايندگان مجلس از دولت انتظار دارند به نمايندگان كمك كند تا شاهد رفع مشكلات مردم باشيم سفر حسن روحاني به كرمان قرار بود امروز دوشنبه انجام شود كه بنابر اعلام استانداري كرمان به دليل شرايط نامناسب جوي به زماني ديگر موكول شد. گفته شده تاريخ سفر بعدي رياست جمهوري به استان كرمان به زودي اعلام مي‌شود.

اصلاح‌طلبان دست پیش را می‌گیرند!
رسانه‌هاي جریان اصلاح‌طلب و حامیان دولت براي ارتباط‌گیري بیشتر با لایه‌هاي معترض در اعتراضات اخیر که به دلیل در اختیار داشتن بیشتر کرسی‌های تصمیم‌ساز در کشور خود متولی اصلی به وجود آمدن آن به دلیل بیکاری، رکود و گرانی بوده‌اند، تلاش می‌کنند! آنها به جای پاسخگویی درباره محقق نشدن وعده‌های انتخاباتی خود در پنج سال گذشته، به دنبال القای این مطلب هستند که دلیل محقق نشدن وعده‌هاي روحانی نبود اختیارات کافی دولت و دخالت دولت موازي در سیاست‌ها و برنامه‌هاي دولت است! این در حالی است که این جماعت هیچ‌گاه پاسخ نمی‌دهند که اگر روحانی و دولت وی اختیار کافی برای تحقق وعده‌های خود نداشته است، پس چرا در سال 96 و برای بار دوم پا به میدان رقابت گذاشتند و افزون بر تکرار شعارهای سال 92، وعده‌های دیگری نیز به مردم دادند! این طیف همچنین برای فرار از پاسخگویی می‌گویند، این دولت سرمایه لازم براي ارتقاي اقتصاد را ندارد؛ در حالی که طی سال‌های گذشته نفت به بهای بالای 70 دلار رسید و بنا بر ادعای همین جماعت به دلیل برجام حجم بالایی از سرمایه‌گذاری خارجی به کشور سرازیر شده است! دولت روحانی و اصلاح‌طلبان که خود را در قضیه رویکرد دولت آمریکا در برجام مغموم می‌بینند، به هر طریق ممکن سعی دارند این شکست را به گردن مخالفان سیاسی داخلی خود بیندازند.

نگرانی آمریکا از پیچیدگی و پیشرفت قدرت اطلاعاتی ایران
به گزارش «یو‌اس‌ان‌آی‌نیوز»، یک مقام دفاعی آمریکایی گفته است پهپادهای ایرانی به طور روزافزونی بر فراز خلیج فارس و دیگر آبراهه‌های حیاتی در خاورمیانه فعال شده و به صورت مرتبط، پروازهای شناسایی در نزدیکی کشتی‌های جنگی ایالات متحده که در حال عبور از تنگه هرمز بوده یا در منطقه در حال عملیات هستند، انجام می‌دهند؛ پهپادهایی که از نوع «کیو او ام 1» است و به شاهد 129 مشهور بوده و قادر به حمل سلاح نیز هستند که استفاده از پهپاد، نشان‌دهنده پیچیده‌ترشدن قابلیت‌های اطلاعاتی، شناسایی و نظارتی ایران است. «یو‌اس‌ان‌آی‌نیوز» اضافه می‌کند: این ماجرا پس از آن عنوان شد که ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد حضور قایق‌های جنگی ایران در اطراف کشتی‌های آمریکایی در خلیج‌فارس از ماه آگوست تاکنون متوقف شده است که در این باره افشان استوار، مدرس امنیت ملی در دانشکده تحصیلات تکمیلی نیروی دریایی آمریکا که به طور خاص بر مطالعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمرکز دارد، می‌گوید: «احتمالاً آنها توقف فعالیت قایق‌ها را با استفاده از پهپادها جبران می‌کنند

مواضع آمریکا و اروپا درباره ایران نزدیک شده است
روزنامه اصلاح‌طلب «آرمان» در سرمقاله خود به قلم «داوود هرمیداس باوند» نوشت: «دونالد ترامپ پس از تهدیدات، در تلاش است متحدان اروپایی خود را در نشست شورای امنیت سازمان ملل به خروج از برجام راضی‌ کند. آمریکا ادعاهایی درباره خدشه‌دار شدن روح برجام کرده و به بهانه حضور ایران در منطقه و بهانه‌های بی‌ربط به برجام، درصدد است اروپا را متقاعد به خروج از برجام کند. آنچه از شواهد برمی‌آید، این است که گویا اروپایی‌ها تا اندازه‌ای به آمریکا متمایل شده‌اند یا این‌طور نشان می‌دهند و احتمال دارد در جلسه شورای امنیت به تفاهم رسیده باشند و موضعی کم و بیش مشترک اعلام کنند. اروپایی‌ها با آمریکا تعاملات بسیار گسترده‌ای دارند و بدیهی است که بخواهند ایالات متحده را راضی کنند. تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران تحریم‌های مالی، یکجانبه و مضاعف است و در صورت اعمال، نمی‌توان تعاملات مالی و اقتصادی گسترده با ایران برقرار کرد. بسیاری از شرکت‌های اروپایی با آمریکا سهام مشترک دارند. در نتیجه این شرکت‌ها حاضر به ریسک نیستند

پیام تهدیدآمیز رئیس‌جمهور سوریه برای رژیم صهیونیستی
رسانه‌های صهیونیستی «آروتز شوا» و «معاریو» اعلام کردند، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در پاسخ به حملات ارتش رژیم صهیونیستی به داخل خاک سوریه، تهدید کرده است فرودگاه بن‌گوریون تل‌آویو را موشکباران خواهد کرد. این رسانه‌ها اعلام کردند رئیس‌جمهور سوریه با ارسال پیامی تهدیدآمیز از طریق ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه تهدید کرده است در صورتی که کشورش بار دیگر هدف حمله رژیم صهیونیستی قرار گیرد، فرودگاه «بن‌گوریون» تل‌آویو را با موشک‌های اسکاد هدف حمله قرار خواهد داد. در نخستین واکنش‌ها به اظهارات بشار اسد، یک مسئول نظامی ارتش رژیم صهیونیستی گفته است موشکباران فرودگاه بن‌گوریون به منزله اعلان جنگ است.

دولت نباید نقش اپوزیسیونی به خود بگیرد
محمدرضا تاجیک، فعال اصلاح‌طلب و مشاور رئیس دولت اصلاحات به تازگی گفته است: «من نه می‌توانم و نه می‌خواهم که تجویزی برای دولت داشته باشم. با این همه، بر اساس یک تعهد اخلاقی عنوان می‌کنم که دولت باید دولتی کند، حکومت‌مندی ‌کند، دولت باید وارد نگاه احساسات، هیجانات و مطالبات مردم شود. از سوی دیگر دولت باید به درون انسان‌ها ورود کند و نه صرفاً برون انسان‌ها. دولت باید از نقش «اپوزیسیونی» به وضعیت «ابرپوزیسیونی» جامعه تغییر نقش بدهد و به جای اینکه بخشی از مشکلات جامعه باشد، به بخشی از راه‌حل مشکلات جامعه تبدیل شود

اخبار روزانه:
* دانشگاه تهران در ویرایش جدید نظام رتبه‌بندی جهانی (وبومتریکس) که ژانویه ۲۰۱۸ منتشر شد، با ۷۷ پله صعود نسبت به سال گذشته، رتبه اول ایران و رتبه ۴۵۵ در میان دانشگاه‌های جهان را کسب کرد. بر اساس این، دانشگاه تهران تنها دانشگاه ایرانی دارای رتبه زیر ۵۰۰ در این نظام رتبه‌بندی است. دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شریف، امیرکبیر، تربیت مدرس، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، علوم پزشکی شهید بهشتی و شیراز رتبه‌های دوم تا دهم را کسب کرده‌اند.
* «يورگن تودنهوفر»، سياستمدار و روزنامه‌نگار مشهور آلماني گفت: نبايد در مسئله اتمي ايران تسليم آمريکايي‌ها شويم. وی افزود: اینکه گفته شده آلمان هم به دنبال تحريم ايران است، اين اقدامات مايه شرم و رسوايي است. آلمان با اين روش مي‌خواهد سياست کاسه‌ليسي و دست‌نشاندگي آمريکايي‌ها را اجرا کند؟ تودنهوفر تأکید کرد: ترامپ اصلاً يک ايرانی موفق و متکي به خود را نمي‌خواهد؛ بلکه ايراني متملق و چاپلوس آمريکا، طرفدار اسرائيل و عربستان سعودي را خواهان است.
* روزنامه «رأی الیوم» نوشت: هماهنگی بی‌سابقه‌ای میان حماس و حزب‌الله در حال شکل گرفتن است تا عملیات مقاومت علیه اسرائیل پس از حدود 20 سال از جنوب لبنان از سرگرفته شود. این مسئله سبب نگرانی اسرائیل شده؛ به همین دلیل درصدد ترور فرماندهان حماس در جنوب لبنان برآمده است؛ چون جبهه‌ای قوی در آن با هماهنگی ایران در حال شکل گرفتن است.
* حجت‌الاسلام‌ مصلحی با تأکید بر اینکه آمریکا به ‌هیچ‌ عنوان دوست ملت ایران نبوده و نخواهد بود، تصریح کرد: دشمنی آمریکایی‌ها با ملت ایران در موضوع برجام آشکار شد و دیدیم که آمریکا نه ‌تنها با ما دوستی و مهربانی ندارد؛ بلکه دشمن واقعی ملت ایران نیز هست، اما متأسفانه هنوز برخی باور ندارند که آمریکا دشمن ما است.
* محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس درباره مشکلات خدمات‌رسانی به مردم در پایتخت گفت: تأسف می‌خورم از اقدامات شهرداری و استانداری که برای بارش متوسط برف، شهر به این وضع درآمده است. گفتنی است، عملکرد شهرداری و استانداری تهران و همچنین وزارت راه در روزهای اخیر انتقادات فراوانی را به دنبال داشته است.
* حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: برخی بازداشت‌شدگان کرمانشاهی می‌گفتند چرا ما را اینجا آوردید! وقتی فهمیدند در خیابان بودند، شیشه می‌شکستند و اغتشاش می‌کردند، ‌گفتند ما اصلاً نفهمیدیم، ما را به خانه‌ای بردند آنجا قرصی خوردیم و بعد به خیابان آمدیم و اصلاً نفهمیدیم چه شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: