به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
در برنامه پربیننده ورزشی 90 عنوان شد:
فوتبال در دنیا یک بازی «فیرپلی» و جوانمردانه است. حیف از برنامه پربیننده ورزشی نود و مجری توانمندش عادل فردوسی پور‍! چرا این برنامه با برخی از سوژه‌های غیر فرهنگی‌اش فوتبال کشورمان را به حاشیه می‌برد؟
آرش بصیرت- حدود یکسال قبل بود که «مهدی طارمی» پس از بازگشت از ترکیه گفت: «بزرگترین اشتباه زندگیام را انجام دادم!»

اما بزرگترین اشتباه «مهدی طارمی رفتن به ترکیه نبود، بزرگترین اشتباه این مهاجم ملی پوش قیام علیه خودش بود، لطفاً تعجب نکنید! «طارمی» با مصاحبه از برنامه تلویزیونی «نود» به نوعی خودکشی رسانهای کرد. حرفهای او غافلگیر کننده بود که گفت: از او خواستهاند تا دروغ بگوید،او علیه باشگاه پرسپولیس و «علی اکبر طاهری مدیر عامل سابق این تیم مصاحبه کرد و همه را متهم کرد. طارمی به وکیل خودش هم رحم نکرد! کسی که او را از بوشهر به تهران آورد و به «علی دایی» معرفی کرد. طارمی حرفهایی زد که واکنش منفی «علی دایی» استادش را هم در پی داشت تا شگفتزده بگوید: «از مهدی طارمی دلخورم!»

به راستی چرا؟ افشاگری علیه طاهری، ابراهیمی وکیلش، هدایتی حامی مالیاش، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و البته علیه خودش اگر «مهدی طارمی» آن شب مصاحبه نمیکرد چه اتفاقی میافتاد؟ آیا با متهم کردن چندین و چند دوست و رفیق قدیمی و باشگاه پرسپولیس او تبرئه شد؟

«طاهری» مقصر ، «هدایتی» مقصر، «ابراهیمی« وکیل طارمی مقصر و حتی همه اعضای باشگاه پرسپولیس مقصر! سازمان لیگ و فدراسیون مقصر اما این وسط خود مهاجم بوشهری چقدر تقصیر دارد؟

طارمی آن چنان با وقاحت و بی محابا در مقابل میلیونها بیننده فرار رو به جلو کرد تا خود را تبرئه کند.

یک میلیارد و 150 میلیون تومان را چه کسی از «حسین هدایتی» حامی مالیاش گرفت؟ مگر قرار نبود رضایت باشگاه ریز اسپور توسط خود طارمی جلب شده و کار به فیفا نکشد؟ پس چه شد؟ مگر میشود موقع پول گرفتن کاملاً با هوش و زرنگ بود،اما موقع قرارداد بستن، ساده بود و هالو!

البته «عادل فردوسی پور» بارها به این نکته اشاره کرد و گفت که پول این آبروریزی بینالمللی به جیب «مهدی طارمی» واریز شده و خودش بیش از همه مقصر است، اما نپذیرفت! اگر تمامی اظهارات طارمی را برای AFC و فیفا ترجمه کند، بی شک یک آبروریزی بینالمللی برای فوتبال کشورمان به وجودخواهد آمد.

«مهدی طارمی امروز هر جایگاهی که دارد مرهون پرسپولیس است. مرهون هوادارانی است که امروز دلشان از رفتارهای این ستاره خون شده است.

مهاجمی که به گذشته خود پشت پا زد، تیم را رها کرد و به الغرافه رفت؟ بدون حتی یک خداحافظی خشک و خالی! توضیحات طارمی نه تنها ابهامی را برطرف نکرد، بلکه معمای جدیدی را به وجود آورد. آیا رفتار غیر مؤدبانه و بی اعتنایی به مربیان و همبازیان پرسپولیسی هم زیر سر «طاهری» و «هدایتی» یا «ابراهیمی» و فدراسیون بود؟

آری، «مهدی طارمی» با مصاحبه خود همه چیز را زیر سؤال برد و بیش از همه فوتبالیستها و مدیران را! گرچه این اشتباه اولین بار نبود،اما امیدواریم آخرین بار باشد. «مهدی طارمی» استعدادی است که میتواند به جای قطر در اروپا بازی کند به شرط آن که شهامت عذرخواهی داشته باشد، از همه کسانی که دلشان را شکست!

کلام آخر این که فوتبال در دنیا یک بازی «فیرپلی» و جوانمردانه است. حیف از برنامه پربیننده ورزشی نود و مجری توانمندش عادل فردوسی پور! چرا این برنامه با برخی از سوژههای غیر فرهنگیاش فوتبال کشورمان را به حاشیه میبرد؟ حیف!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: