به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۸۹۵
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
صنعت، مدیر لایق ورزشی خود را شناخت:
امروزه متأسفانه کیفیت مدیریت در ورزش کشورمان به میزان مطیع بودن و تشکر از بالادستی‌ها برمی‌گردد. رضایتمندی مردم و هواداران وزیرمجموعه چندان مهم نیست!
مهدی یکتا- اواخر دی ماه گذشته و در پی نتایج ضعیف و شکست تیم فوتبال سپاهان، «محسن مهرعلیزاده» استاندار اصفهان با ارسال نامهای به مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه خواستار رسیدگی و تغییرات در اوضاع نابهسامان باشگاه ورزشی سپاهان شد! احتمالاً در جریان این موضوع بودهاید. اما آنچه ما را از وادار به نوشتن میکند جواب محترمانه دکتر «محمد دادکان» به استاندار کنونی اصفهان بود.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال که هم اکنون به عنوان مشاور وزیر با مسئولیت امور ورزش صنعت و معدن و تجارت فعالیت میکند در نامهای رسمی خطاب به «محسن مهرعلیزاده» نوشته است: «تیمهای صنعتی خودشان متولی دارند و شما نباید ورود میکردید! این موضوع در حیطه کاری شما نیست...» و در شرح وظایف یک استاندار چنین دخالتهایی تعریف نشده است.

«دادکان»به پشتوانه مدیریت قوی و مهندس شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت این نامه را برای استاندار اصفهان نوشته است، چرا که در حال حاضر مسئولیت تمامی تیمهای ورزشی صنعتی بر عهده اوست.

11 تیم لیگ برتری دسته اولی کشور صنعتی محسوب میشود که وزیر صنعت، معدن و تجارت مسئولیت اداره این تیمها را به دکتر «محمد دادکان» تفویض کرده است. دکتر دادکان هم که تا کنون ثابت کرده خودش به میز و صندلیها اعتبار میدهد در اولین اقدام مکاتباتی با مدیران باشگاههای صنعتی داشته، خواستار ریز هزینههای سالجاری و بودجه درخواستی سال 1397 به تفکیک شده است. شاید هر مدیر دیگری جای «دادکان» بود نامه بلند بالایی تنظیم کرده و بابت دقت نظر و تذکر به موقع استاندار اصفهان از «محسن مهرعلیزاده» تشکر میکرد! ولی دکتر دادکان به او یاد داد فردی با این سمت مهم هم مجوزی برای چنین درخواستهایی ندارد.

«دادکان» بر خلاف مدیران بله قربانگوی ورزشی رویه جدیدی پیش گرفت و به انتقاد از استاندار اصفهان پرداخت و به او یادآور شد که ورود مستقیمش جایی در شرح وظایف او قرار ندارد.

امروزه متأسفانه کیفیت مدیریت در ورزش کشورمان به میزان مطیع بودن و تشکر از بالادستیها برمیگردد. رضایتمندی مردم و هواداران وزیرمجموعه چندان مهم نیست!

باز هم متأسفانه مدیران بله قربانگو توانمندی کمتری دارند و به همین خاطر تلاش میکنند با بدست آوردن دل بالا دستیها عمر مدیریت خود را طولانیتر کنند در حالی که دکتر «محمد دادکان» این چنین نیست و از نامه عجیب و بی سابقه استاندار اصفهان رسماً انتقاد کرد. او با «محمد علی آبادی» دست نشانده «محمود احمدی نژاد» نساخت تا از ریاست فدراسیون فوتبال کنار گذاشته شود. دادکان میتوانست با مدارا و مماشات با «علیآبادی» تا همین امروز هم رئیس فدراسیون فوتبال بماند، اما...

به اعتقاد اغلب کارشناسان و اهالی ورزش «دادکان» تعریف درستی از یک مدیر مستقل و کاربلد ارائه داد و کماکان هم همان رویه را دارد. الگویی مناسب برای مدیران «بله قربانگو»ی ورزش!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: