به‌روز شده در: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
logo
کد خبر: ۲۶۸۹۴
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
بی شک ایجاد تغییرات در سطح وسیع برای نیل به اهداف تبیین شده ، مخالفت هایی نیز در پی خواهد داشت که این مخالفت ها تبعاتی را به‌دنبال دارد که این تبعات نباید مانع از رسیدن به اهداف غایی رئیس فدراسیون که همان آرزوی علاقه مندان به این رشته ورزشی نیز هست ، شود.
خسرو کفیلی- با گذشت یک ماه از انتخاب احمد ضیایی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال تغییر و تحول در این فدراسیون برای رسیدن به برنامه های اعلان شده در سخنرانی های انتخابی رئیس جدید هنوز کلید نخورده است.

نایب رییس سابق فدراسیون والیبال که با حمایت محمد رضا داورزنی در مجمع انتخاباتی با حداکثر آرا کرسی ریاست را به مدت چهار سال از آن خود کرد در نطق های انتخاباتی اش به دو اصل تغییر ساختار و ایستادن بلندقامتان کشورمان در میان چهار تیم برتر جهان به عنوان دو هدف اصلی اش از شرکت در انتخابات یاد کرده بود که با گذشت بیش از یک ماه از این انتخاب هنوز گام هایی برای رسیدن به اهداف اعلان شده از سوی ضیایی مشاهده نمی شود.

خرده گرفتن از رئیس جدید فدراسیون والیبال در عدم بستر سازی مناسب برای ایجاد تغییرات وسیع به منظور نیل به اهداف اعلان شده ، در این مدت اندک شاید سختگیرانه به نظر می رسد ، ولی حضور چندین ساله ضیایی در بطن مسائل و مشکلات این فدراسیون و نزدیک شدن به زمان شرکت تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی توقعات را برای ایجاد تغییرات و تغییر ساختار در زمان کوتاه منطقی و موجه جلوه می دهد.

رئیس فدراسیون والیبال که پیشتر به استفاده از خرد جمعی در اتخاذ تصمیمات تاکید کرده بود در این مدت توجه ویژه ای به نظرات روسای هیئت های والیبال استان ها که بیشترین اعضای مجمع عمومی این فدراسیون را تشکیل می دهند، داشته است و شاید تاخیر در ایجاد تغییر در ارکان مختلف فدراسیون والیبال ، مرتبط به جمع آوری دیدگاه های این روسا باشد.

نشست آتی رئیس فدراسیون والیبال با روسای هیئت های والیبال استان ها در ماه آینده ، شاید آخرین زمان برای جمع آوری دیدگاه های این روسا برای انجام تغییرات وسیع برای رسیدن به اهداف اعلان شده باشد.

دو اصل تغییر ساختار و قرار گرفتن تیم ملی والیبال ایران در جمع چهار تیم برتر جهان که اهداف غایی ضیایی در نطق های انتخابی اش عنوان شده است بدون تغییر در راس بخشهای مختلف این فدراسیون امکان پذیر نمیباشد.

برای دستیابی به این اهداف اکنون نیاز به افکاری جدید با دیدگاه های متفاوت از گذشته و مهیا کردن زیرساختارهای مناسب به نظر ضروری می رسد چرا که در غیر این صورت رئیس سابق فدراسیون والیبال پیش از این به این اهداف دست یافته بود.

بی شک ایجاد تغییرات در سطح وسیع برای نیل به اهداف تبیین شده ، مخالفت هایی نیز در پی خواهد داشت که این مخالفت ها تبعاتی را بهدنبال دارد که این تبعات نباید مانع از رسیدن به اهداف غایی رئیس فدراسیون که همان آرزوی علاقه مندان به این رشته ورزشی نیز هست ، شود.

با این اوصاف انتظار می رود جانشین محمدرضا یزدانی خرم و محمدرضا داورزنی که به مدت 38 سال ریاست فدراسیون والیبال را برعهده داشتند ، با جمع آوری دیدگاه های مختلف و جمع بندی نهایی برای بهره گرفتن از افکار نوین که وی را در رسیدن به اهدافش یاری کنند، تغییرات در ارکان مختلف این فدراسیون را با آغاز سال جدید آغاز نماید.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: