به‌روز شده در: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
دکترلاله افتخاری با اشاره به اندیشه انقلاب اسلامی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی نماینده اسبق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:زنان مسلمان ایران اسلامی با پیروی از مکتب فاطمی میتوانند الگوی سوم باشند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی نماینده اسبق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در جاهلیت اولا، دختران را زنده به گور و جسم زن را زیر خاک پنهان میکردند، اما امروز در فرهنگ غرب و جاهلیت مدرن، علاوه بر جسم و جان، مقام و منزلت زن را زیر خاک دفن میکنند.

به گزارش خبرگزاری بینالمللی قرآن(ایکنا) از سیستان وبلوچستان، لاله افتخاری، نماینده اسبق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در اجلاسیه شهدای زن که در زاهدان برگزار شد، گفت: امروز، سالروز میلاد بزرگبانویی است که نه تنها با تمام وجود از امام زمان خود حمایت و پرستاری کرد، بلکه از یادگاران قیام عاشورا نیز مراقبت و پیام این قیام بزرگ را بهزیبایی منتقل کرد.

وی ادامه داد: مزدوران قلم بهدست دربار یزید سعی داشتند تا قیام عاشورا را به گونهای دیگر روایت کنند تا تاریخ تحریف شده و مردم از این جریان انسانساز محروم باشند، اما دلاوری این بانو نگذاشت دشمن به مقاصد خود دست پیدا کند.

این همسر و فرزند شهید بیان کرد: اسلام واقعی زنی را که منفعل است، تأیید نمیکند، فرهنگ عاشورا زنی که فقط به جنسیت او توجه شود و وسیله طمع طمعکاران باشد تائید نمیکند، بلکه فرهنگ عاشورایی به دنبال زنی است که در بدترین شرایط تأثیرگذار و تاریخساز باشد.

وی افزود: در جاهلیت اولا، دختران را زنده به گور و جسم زن را زیر خاک پنهان میکردند، اما امروز در فرهنگ غرب و جاهلیت مدرن، علاوه بر جسم و جان، مقام و منزلت زن را زیر خاک دفن میکنند.

افتخاری با بیان اینکه اسلام با هر دو نوع جاهلیت گذشته و مدرن در تقابل است، ادامه داد: برای فرهنگی که بانوانی بزرگ همچون حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) دارد، خجالتآور است که به دنبال الگوهای نیمه کاره غربی برود.

وی اظهار کرد: حضرت زینب(س) در مقابل همه ناملایمات و بیحرمتیهای دشمن،
هیچ گاه منفعل نشد، بلکه محکم ایستاد و مراسم پایکوبی دشمن را به اولین مراسم عزاداری امام حسین(ع) تبدیل کرد.

این همسر و فرزند شهید بیان کرد: ما منتظر نمینشینیم که سازمان ملل برای ما سند بنویسد و الگوی تربیتی معرفی کند، امت اسلام از وجود بانویی برخوردار است که بعد از ۱۴ قرن، بیش از ۲۰ میلیون را به دنبال خود میکشاند و به کربلا میرساند؛ ما باید رسالت زینبی خود را انجام دهیم و در معرفی چنین شخصیتهایی به جهان از پا ننشینیم.

همچنین لاله افتخاری با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی زنان از حداقلهای موقعیتهای اجتماعی برخوردار نبودند، گفت: امروز زنان ایران اسلامی باید انقلاب اقتصاد مقاومتی را رقم بزنند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه زنان در شکلگیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی را ایفا کردند، اظهار داشت: امام خمینی (ره) همیشه تأثیرگذاری زنان بر پیروزی انقلاب اسلامی را متذکر میشدند.

وی افزود: در روزهای سرد بهمن ۵۷ زنان با کودکان در آغوشگرفته به خیابانها آمدند و شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی سر دادند، در تمامی اتفاقات و جریانهای حساس و تاریخی انقلاب اسلامی حضور زنان دیده میشد که این حضور تا هشت سال دفاع مقدس ادامه داشت، امروز زنان با حفظ عفت در عرصههای مختلف اجتماعی به درجات والایی رسیدند.

افتخاری به تشریح وضعیت زنان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در سالهای قبل از پیروزی انقلاب، زنان از حداقلهای امکانات اجتماعی برخوردار بودند و بیشتر زنان دربار و وابستگان از موقعیتهای اجتماعی و تحصیلات عالی برخوردار بودند؛ تنها در شهرهای بزرگ امکان تحصیل در مقطع دبیرستان بود و از آنجایی که در این شهرها حجاب نامناسب بود و به تبع آن فساد هم بیشتر بود، نمیتوانستند ادامه تحصیل بدهند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به برکت امام خمینی (ه) تحولی شگرف در وضعیت و جایگاه زنان به وجود آمد؛ امروز زنان ما در تمامی عرصههای سیاسی، فرهنگی و ورزشی با رعایت شئونات اسلامی به بالاترین درجه رسیدند.

افتخاری در ادامه این مطلب افزود: از آنجایی که دشمن چشم دیدن موفقیتهای زنان ایران اسلامی را ندارد همواره در تلاش برای تبلیغات دروغین درخصوص نقض حقوق زنان در ایران اسلامی هستند؛ این در حالی است که ما قوانین زیادی برای حفظ حقوق زنان داریم که کشورهای دیگر از آن بینصیب هستند.

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه در حال حاضر انقلاب اسلامی در اشکال دیگر ادامه دارد، تصریح کرد: امروز زنان ایران اسلامی باید انقلاب اقتصاد مقاومتی را رقم بزنند، داشتن خانواده متعالی و سعادتمند، انقلاب دیگری است که زنان در شکلگیری آن نقش بسیار حساس و مهمی را ایفا میکنند.

افتخاری با یادآوری پیام 3 سال قبل مقام معظم رهبری تصریح کرد: ایشان در این پیام به ارائه الگوی سوم زن مسلمان اشاره کردند، زنان مسلمان ایران اسلامی با پیروی از مکتب فاطمی میتوانند الگوی سوم باشند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: