به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
حسن لاسجردی تبیین کرد:
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: مسائل اقتصادی مهمترین علت نزدیکی مودی به نتانیاهو است، حضور در توازن قدرت منطقه ای برای مقابله با چین نیز یکی دیگر از اهداف هند برای بهبود روابط با متحد درجه یک آمریکا در منطقه خاورمیانه است.

حسن لاسجردی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به سفر نتانیاهو به هند اظهار کرد: گسترش روابط دهلی نو با تل آویو به این دلیل است که هند در حوزه اقتصادی فعال تر شده است و در برخی از حوزه ها از جمله رایانه و اینترنت با این رژیم، نقاط اشتراکی دارند.

لاسجردی ادامه داد: توسعه روابط اقتصادی و پیشرفت در حوزه مراودات تجاری بین هند و رژیم صهیونیستی سبب شده است تا بعد تجاری تسلیحات نظامی نیز مورد ملاحظه قرار گیرد.

وی افزود: رژیم صهیوینستی یکی از سردمداران عرضه ادوات نظامی است و شاید این رژیم به واسطه نزدیکی به هند در صدد است در برخی از رقابت های منطقه از عناصری از جمله کشور هند به منظور یارگیری در آینده استفاده کند.

وی بیان کرد: هند در حوزه علوم رایانه دارای توانمندی هایی است و همین موضوع سبب شده تا رژیم صهیونیستی به آن نزدیک شود.

این کارشناس مسائل خاورمیانه در پایان با بیان اینکه مسائل اقتصادی مهمترین علت نزدیکی مودی به نتانیاهو است، گفت: حضور در توازن قدرت منطقه ای برای مقابله با چین نیز یکی دیگر از اهداف هند برای بهبود روابط با متحد درجه یک آمریکا در منطقه خاورمیانه است.

برچسب ها: حسن لاسجردی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: